چهارشنبه ۲۷ شهریورساعت ۱۸:۰۴Sep 2019 18

جدیدترین‌های «بنی اسد»

اشکذر نیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۸:۴۲    
بازسازی واقعه ی دفن شهدای کربلا به نام تعزیه بنی اسد در حسینیه حاج سید اسماعیل اشکذر برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مراسم نمادین عزاداری قبیله بنی اسد در دررود نیشابور برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۶:۰۱    
مراسم نمادین عزاداری قبیله بنی اسد در دررود نیشابور برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۱    
مردم عقدا در رسمی دیرینه در قالب هیئت نمادین بنی اسد سومین روز شهادت امام حسین ع و یاران با وفایش را گرامی داشتند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بعد از اینکه پیکرهای مطهر شهدای کربلا سه روز روی زمین مانده بود طایفه بنی اسد دوازدهم محرم برای خاکسپاری آنها وارد زمین پربلای کربلا شدند؛ در حال حاضر هم قوم بنی اسد در شهر کربلا، سومین روز شهادت امام حسین (ع) به پیروی از اجداد خود ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۰:۵۷    
کانون خبرنگاران نبأ مردم شهر دررود نیشابور با برگزاری مراسم نمادین تشییع شهدای کربلا همزمان با روز دوازدهم ماه محرم توسط قوم بنی اسد و عزاداری در آستان متبرکه امامزادگان عین علی و زین علی(ع) از نوادگان امام محمدتقی(ع) هرساله عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان به ابراز می کنند.
تیتر امروز   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۰۹:۰۴    
کاروان نمادین قوم بنی اسد با قدمت بیش از 100 سال در سرخ دشت بهنمیر بابلسر برگزار شد. هرساله در سومین شب از شهادت امام حسین علیه السلام و یاران با وفایشان مردم متدین روستای سرخ دشت با پخت آش نذری و برگزاری کاروانی نمادین از قوم بنی اسد در تاریکی شب دور هم جمع می شوند ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۰۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
بنا به روایت های تاریخی شهادت امام سجاد (علیه السلام) در روز دوازدهم محرم سال 94 ه . ق. در 57 سالگی واقع شد. گزارشی از ورود اسراء به کوفه تا سخنرانی زینب و فرزندان حسین(ع) را در ذیل بخوانید.روز دوازدهم محرم سال 61 ه .ق ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۲۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
بعد از اینکه پیکرهای مطهر شهدای کربلا سه روز روی زمین مانده بود طایفه بنی اسد دوازدهم محرم برای خاکسپاری آنها وارد زمین پربلای کربلا شدند؛ در حال حاضر هم قوم بنی اسد در شهر کربلا، سومین روز شهادت امام حسین (ع) به پیروی از اجداد خود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۱۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
آئین عزاداری سنتی زنانه قزوین به الگوگیری از زنان قبیله بنی اسد و برای بزرگداشت نام و یاد این زنان دلیر در تاریخ این استان حک شده است و قدمتی طولانی دارد.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۱۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، مراسم اهل قبیله روایتی است از تشییع و تدفیع پیکرهای شهدای کربلا در سومین روز شهادت امام حسین(ع) است. بر اساس تاریخ، پس از واقعه عاشورا، زنان قبیله ای بنام بنی اسد که در نزدیکی دشت کربلا قرار داشت، خطاب به مردان [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۱۶:۳۱    
تعزیه خوانی در کنار دیگر آداب و رسوم خاص ماه محرم در خراسان شمالی قدمتی دیرینه دارد .آیین تعزیه خوانی قوم بنی اسد هم که هرساله در روز دوازدهم محرم در شهرستان گرمه برگزار می شود، روایتگر واقعه دفن پیکرهای مطهر شهدای کربلاست که در فهرست میراث معنوی به ثبت رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- آئین نمادین تشییع و خاکسپاری پیکرهای شهدای کربلا به وسیله زنان طایفه بنی اسد روز جمعه همزمان با 13 محرم در شهرستان خوشاب استان خراسان رضوی برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کاروان دسته بنی اسد در سیزدهمین روز از ماه محرم الحرام به نشانه تشییع پیکر امام حسین (ع) و شهدای دشت کربلا در کوچه و خیابان های استان یزد به حرکت در آمد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۱۲:۲۲    
هم زمان با عصر روز دوازدهم ماه محرم و بر اساس سنتی دیرینه آئین حرکت نمادین دسته بنی اسد در شهرستان خلیل آباد به همت اهالی روستای مزده و کانون تعزیه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و با استقبال باشکوه مردم برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
عزاداری قدیمی و ریشه دار دسته بنی اسد همزمان با سیزدهم محرم الحرام در روستای حصار بایگ تربت حیدریه برگزار شد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۰۰:۳۳    
همزمان با دوازدهم محرم مراسم نمادین تشییع و خاکسپاری پیکرهای شهدای کربلا توسط زنان طایفه بنی اسد که از جمله آئین های عزاداری منحصر به فرد کشور است، در قزوین برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ - ۰۰:۲۳    
کا روان اسرای کربلا در ورامین هم زمان با روز بنی اسد به شبیه سازی نمادین حرکت اسرای کربلا به سوی شام و حزن و اندوه اهل بیت عصمت و طهارت پرداختند.
الف   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۲۳:۳۹    
بانوان مینودری هرساله، مراسم سوم امام حسین (ع) را با شکوه خاصی در آئین تشییع نمادین قبیله بنی اسد برگزار می کنند تا در سوگ شهادت یاران سالار شهیدان شریک شوند.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۲۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مردم شهرستان حمیدیه سال هاست که در دومین روز از شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش در کربلا، مراسم تدفین شهدا توسط قبیله بنی اسد و حضرت زین العابدین(ع) را بازسازی می کنند و به عزاداری می پردازند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۲۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بعد از اینکه پیکرهای مطهر شهدای کربلا سه روز روی زمین مانده بود طایفه بنی اسد دوازدهم محرم برای خاکسپاری آنها وارد زمین پربلای کربلا شدند؛ هیأت امامزاده یحیی(ع) در همدان هر سال در سومین روز شهادت اباعبدالله(ع) کاروانی نمادین از اسرای کربلا و طایفه بنی اسد را در شهر حرکت می دهند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
آیین تشییع نمادین شهدای کربلا توسط قوم بنی اسد در قزوین یکی از معدود آیین های عزاداری سید الشهدا(ع) است که توسط زنان برگزار می شود. به گواه مورخین، بعد از واقعه کربلا کسی از ترس یزید جرات نمی کرد تا بدن های مطهر یاران امام حسین(ع) را دفن کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۹:۴۱    
بیش از هزار سال از حکایت مجنون گذشته است، اما هنوز مردم صحرا نشین سیه پوش نشته اند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۸:۰۷    
خراسان جنوبی _آیین مذهبی و سنت دیرینه روز دفن شهدای کربلا توسط قبیله بنی اسد با حضور عاشقان مکتب اهل بیت (ع) در شهرستان بشرویه برگزار شد .
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مراسم نمادین تشییع پیکرهای بی سر شهدای کربلا توسط طایفه بنی اسد همزمان با دوازدهم محرم و سوم شهادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و سالروز شهادت امام سجاد علیهم السلام، پیش از ظهر پنجشنبه 21 شهریور 1398 با حضور مردم عزادار شهر همدان برگزار شد. این مطلبو از دست ندید! مرسدس بنز [...]
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۷:۴۳    
تهران– ایرنا- آئین سنتی بنی اسد همزمان با سومین روز از شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) روز پنجشنبه در شهرستان پیشوا برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با سومین روز از شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) آئین سنتی 500 ساله بنی اسد در شهرستان پیشوا برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۶:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
هم زمان با فرارسیدن دوازدهمین روز از ماه محرم، زنان قزوینی با شرکت در آیین سوگواری زنان طایفه بنی اسد، در سومین روز شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش، پیکر شهدای کربلا را به صورت نمادین تشییع کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
آئین سنتی بنی اسد شهرستان خرمبید همه ساله در شب سوم شهادت امام حسین (ع) و یاران وفادارش در منطقه صفاشهر(خرمی)در شمال استان فارس برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۶:۲۱    
همزمان با سومین روز شهادت سید و سالار شهیدان و یاران وفادارش آئین نمادین تشییع و خاکسپاری پیکرهای شهدای کربلا توسط طایفه بنی اسد در شهرستان پیشوا برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۵:۴۵    
کا روان اسرای کربلا در ورامین هم زمان با روز بنی اسد به شبیه سازی نمادین حرکت اسرای کربلا به سوی شام و حزن و اندوه اهل بیت عصمت و طهارت پرداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
همه ساله در سومین روز شهادت سالارشهیدان(ع)، بانوان قزوینی کمر همت می بندند و در یک آئین تاریخی، به یاد زنان طایفهٔ بنی اسد، 72 تابوت نمادین که در آن ها پیکرهایی پارچه ای و بدون سر وجود دارد، را بر سر گرفته و با پای پیاده، به امامزاده های مختلفی در شهر سر می زنند و به عزاداری می پردازند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بعد از اینکه پیکرهای مطهر شهدای کربلا سه روز روی زمین مانده بود طایفه بنی اسد دوازدهم محرم برای خاکسپاری آنها وارد زمین پربلای کربلا شدند؛ هیأت امامزاده یحیی(ع) در همدان هر سال در سومین روز شهادت اباعبدالله(ع) کاروانی نمادین از اسرای کربلا و طایفه بنی اسد را در شهر حرکت می دهند.
شاخص نیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شاخص : مراسم منحصربه فرد عزاداری زنان طایفه بنی اسد در قزوین که نوعی شبیه سازی از طایفه بنی اسد در صحرای کربلا است.
موج   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۲    
دوازدهمین روز از ماه محرم الحرام سال 61 هجری قمری روز دفن بدن های مطهر سید الشهداء علیه السلام و اهل بیت و اصحاب آن حضرت ،توسط امام سجاد علیه السلام به یاری جمعی از بنی اسد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در سومین روز عاشورای حسینی عزاداران همدانی همچون سال های گذشته عزاداری باشکوهی را برگزار کردند.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۴:۵۶    
گفته اند طایفه بنی اسد وقتی در پسین روز عاشورا برای سامان بخشی اجساد مطهر به کربلا رسیدند، در جستجوی خود علاوه بر آسیب های فراوان ناشی از زخم های عاشورا، بر شانه های امام مظلوم خود، زخم های کهنه ای، مشاهده و از امام سجاد(ع) درباره آنها پرسش کردند ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۳:۳۹    
آیین دسته بنی اسد با قدمت تاریخی بیش از نیم قرن صبح امروز در روستای حصار بخش بایگ تربت حیدریه با حضور باشکوه مردم منطقه و مهمانانی از سایر نقاط استان خراسان رضوی برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۳:۳۱    
رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان پبشوا گفت: مراسم سنتی بنی اسد شهرستان پیشوا با قدمت 500 ساله، ثبت معنوی استان تهران شده است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با دوازدهم محرم الحرام و سومین روز شهادت سید و سالار شهیدان و یاران وفادارش، آئین نمادین تشییع و خاکسپاری پیکرهای شهدای کربلا توسط زنان طایفه بنی اسد امروز پنجشنبه برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۲    
همدان- ایرنا- عزاداران دیار الوند در سومین روز از شهادت سید و سالار شهدا امام حسین(ع) و یاران باوفایش در آیینی به نام طایفه بنی اسد تشییع شهدای کربلا را پس از قرن ها برای مردم تداعی کردند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
یکی از سنت های اصیل شهرستان کاشمر اجرای آیین نخل گردانی و دسته بنی اسد با 200 سال قدمت است که توسط اهالی روستای فدافن از توابع بخش مرکزی اجرا می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
قزونی - ایرنا - همزمان با دوازدهم محرم مراسم نمادین تشییع و خاکسپاری پیکرهای شهدای کربلا توسط زنان طایفه بنی اسد که از جمله آئین های عزاداری منحصر به فرد کشور است، در قزوین برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۱:۴۱    
آئین سنتی قبیله بنی اسد در بایگ برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۱    
آئین سنتی قبیله بنی اسد در بایگ برگزار شد.
فاش نیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یک قزوین پژوه گفت: مهم ترین رسم زنان قزوینی در محرم مربوط به تشییع نمادین پیکر شهدای کربلا به تأسی از زنان بنی اسد در روز 12 محرم یعنی سومین روز شهادت شهدای کربلا است. این رسم تنها در قزوین صورت می گیرد اما در چند سال اخیر در برخی شهرهای کشور نیز اجرا شده است. ...