پنجشنبه ۰۴ بهمنساعت ۰۱:۳۶Jan 2019 24
 

جدیدترین‌های «بند ناف»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۷:۲۲    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی دانلود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۱    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی دانلود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۰۶:۴۸    
ذخیره خون بند ناف در بانک خون جان بسیاری از بیماران مبتلا به امراض مختلف را درمان می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۲۱:۵۷    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف کشور گفت: در پی راه اندازی بانک خون بند ناف در استان بوشهر از سال گذشته تاکنون بیش از 200 نمونه از سطح استان بوشهر جمع آوری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۸    
مدیر عامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف کشور گفت: استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف برای درمان کودکان مبتلا به فلج مغزی یا پی سی نتایج خوبی داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۷    
بوشهر- ایرنا- مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف پژوهشگاه رویان گفت: در زمان حاضر بیش از 110 هزار نمونه خون بند ناف در کشور ذخیره سازی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۹:۲۲    
از ابتدای امسال، 70 مورد خون بند ناف در استان چهارمحال و بختیاری ذخیره سازی شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۰۹:۵۱    
موتاسیون در ژن Col7a1 می تواند منجر به تکوین بیماری اپیدرمیولیز بولوزای دیستروفیک مغلوب(RDEB) شود که یک اختلال منجر به ایجاد پوست شکننده است که خطر ابتلا به کارسینومای سلول های سنفگرشی پوستی(cSCC) را افزایش می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۹:۴۶    
مدیر بانک خون بندناف خراسان جنوبی از افزایش 40 درصدی ذخیره سازی خون بند ناف در استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۶:۲۹    
سلول های بنیادی نهفته در خون بند ناف قادر است سلولهای سرطانی بدنِ صاحب ناف را هنگام ابتلا به بیماری های صعب العلاج بازسازی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۵:۱۷    
مسؤول بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: از بهمن ماه سال 94 که دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف در استان افتتاح شده تاکنون 380 نمونه خون بند ناف نوزاد در آن ذخیره سازی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۶    
مدیر تعاملات بین المللی بانک خون بند ناف از راه اندازی بانک خون بند ناف در خارج از کشور خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۲۳:۳۱    
هر روز اخبار تازه تری از اکسیر شفابخش سلول های بنیادی منتشر می شود. محققان معتقدند پتانسیل درمان بیش از 70بیماری با استفاده از سلول های بنیادی وجود دارد ...
دانا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۱    
مدیر عامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: اگر در خانواده ای کودکی مبتلا به سرطان خون وجود دارد، بایستی حتما خون بند ناف نوزاد جدید را ذخیره سازی کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۷    
با توجه به رشد و پیشرفت علمی کشورمان، ایران جزو 10 کشور برتر دنیا در زمینه سلول های بنیادی است و اینک امکان استفاده از خون بند ناف در پیوند مغز استخوان فراهم شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۰۹:۵۲    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: مهمترین مشکل ما در حوزه سلول های بنیادی این است که متاسفانه مراکز سلول درمانی و مراکز پیوند کم داریم. همچنین تعداد پزشکانی که پیوند انجام بدهند و به این کار علاقه داشته باشند، بسیار کم است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۰۳:۳۱    
با تلاش کادر پزشکی و درمانی بیمارستان شهید بهشتی نوشهر مادر باردار از خطر مرگ حتمی پس از زایمان نجات یافت. به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، زن باردار 21 ساله ای جهت به دنیا آوردن دومین فرزند خود در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر بستری و با زایمان طبیعی فرزندش متولد شد اما پس از زایمان ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۸:۳۶    
مشهد- ایرنا- مدیر عامل بانک سلولهای بنیادی بند ناف رویان ایران گفت: ایران با ذخیره سازی 110 هزار نمونه خون بند ناف هم اکنون بیشترین ذخیره در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.
هرمزبان   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۹:۱۱    
هرمزبان:از ابتدای سال تاکنون 233 قرارداد نمونه برداری خون بندناف در بانک خون رویان هرمزگان با متقاضیان بسته شده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۳:۱۴    
تازه ترین مطالعات، رویکرد جدیدی را برای خلق سلول های بنیادی پرتوان القایی(iPSCs) بدون نیاز به استفاده از ویروس ها(و مهم تر از آن انکوژن های استاندارد) ارائه کرده است. این سلول های بنیادی بی خطر و بدون چالش از سلول های خون بند ناف یا خون محیطی تولید شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۸:۳۷    
بندرعباس – جمیله دبیری نیا ؛ مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان با اشاره به این که دانش فنی ذخیره سازی سلول های بنیادی در ایران بومی سازی شده است، عنوان کرد: امروزه برخی از کشورها درخواست راه اندازی این بانک را از کشور ما دارند و شرایط منتقل سازی این دانش به کشورهای درخواست کننده وجود دارد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۵:۱۱    
استاندار سمنان، وجود قوانین مبهم و دست و پاگیر را از مهمترین مشکلات کشور و خصوصا مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی برشمرد و با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی امروز و قرارگرفتن فعالان اقتصادی در خط مقدم جنگ اقتصادی گفت: قوانین باید به نفع تولیدکنندگان تفسیر شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۲:۳۱    
از ابتدای سال تاکنون 233 قرارداد نمونه برداری خون بندناف در بانک خون رویان هرمزگان با متقاضیان بسته شده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۵:۱۰    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان، دکتر مرتضی ضرابی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه سلول های بنیادی امروزه مکمل دارو برای درمان می باشند، اظهار کرد: امروزه بسیاری از بیماری های بدخیم همچون سرطان های خونی با استفاده از سلول های بنیادی درمان می شوند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۳:۳۸    
مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: 104 هزار نمونه سلول بنیادی از خون بند ناف در شرکت رویان ذخیره سازی شده که سه هزار نمونه آن از استان هرمزگان است.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۱:۱۴    
ضرابی با بیان اینکه بزرگترین بانک خون بندناف خاورمیانه در کشور ماست، گفت: بیش از 104 هزار نمونه سلول خون بندناف در بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان ذخیره سازی شده است.
نی نی بان   ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۱۲:۰۵    
بند ناف یک رابط میان جنین و جفت است که موادحیاتی برای رشد را به او می رساند و در هفته پنجم بارداری به وجود آمده و جایگزین کیسه زرده می شود. در حالت طبیعی شامل دو شریان و یک ورید است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۱۰:۲۰    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: در مجموع 5 هزار نمونه از استان مازندران جمع آوری شده با توجه به اینکه این استان از محدود استان هایی است که مرکز پیوند دارد و فعالیت های خوبی را انجام می دهد.
تیتر امروز   ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۰۸:۲۵    
مرتضی ضرابی با بیان اینکه تاکنون 110 هزار نمونه در بانک خون بندناف رویان ذخیره سازی شده است،تصریح کرد: مازندران 5 هزار نمونه به بانک سلول های بنیادین ارسال کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۲۲:۳۰    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان گفت: تاکنون 100 هزار نمونه در بانک خون بندناف رویان ذخیره سازی شد و رویان به عنوان بالاترین میزان ذخیره سازی در خاورمیانه است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۹:۵۱    
ساری- ایرنا- مدیرعامل شرکت فناوری بانک خون بند ناف رویان با استناد به جایگاه جمهوری اسلامی در دانش سلول های بنیادی، گفت: ایران به بیمارستان سلول درمانی و تعداد بیشتری مراکز پیوندهای سلولی نیاز دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۷:۵۶    
مدیر عامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان از ذخیره سازی 110 هزار نمونه سلول بنیادی بند ناف در کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۷:۲۶    
ساری - مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: سلول های بینادی خون بندناف در درمان 80 بیماری قابلیت و کاربرد دارند و تاکنون 30 پیوند بیماران خونی در کشور صورت گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۵:۴۹    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان از ذخیره سازی 100 هزار نمونه سلول بندخون بندناف در کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۵:۲۱    
ساری - مدیرعامل شرکت فناوری بن پاخته های رویان گفت: بالاترین ظرفیت سلولی بنیادی خون بندناف خاورمیانه با ذخیره سازی 110 هزار نمونه در کشور وجود دارد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۳:۱۲    
از آنجا که بعد از چند دقیقه خون موجود در بند ناف و جفت لخته می شود، بنابراین برای دسترسی به این منبع مهم فقط 5 تا 10 دقیقه فرصت داریم در غیر این صورت سلول های بنیادی موجود در آن بدون استفاده باید دور انداخته شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ - ۰۹:۰۰    
یک زن در حالی که بند ناف کودک هنوز به بدنش متصل بود، دست به خودکشی زد.
میزان   ۱۳۹۷/۰۹/۲۹ - ۰۹:۰۵    
خبرگزاری میزان- موشن گرافیک اولین ها اشاره به پیشرفت های ایران دارد که برای اولین بار در تاریخ ایران اتفاق افتاده است که همه آن ها در همین 4 دهه گذشته و بعد از انقلاب رخ داده است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۰۸:۴۳    
ایران دارای بالاترین ظرفیت ذخیره سازی خون بند ناف در خاورمیانه می باشد.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۰۷:۳۸    
برخی اعتقاد دارند که اگر زن باردار پا روی پایش بیندازد باعث پیچیده شدن بند ناف دور گردن جنین می گردد، اما این باور کاملا اشتباه است و ارتباطی بین این دو وجود ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۰۷:۵۶    
350 نمونه خون بند ناف در خراسان جنوبی ذخیره و فریز شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۰۸:۲۴    
همشهری   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۱۰    
زهرا هادی لو| زنجان - خبرنگار: اگر روزگاری درمان بیماری های سرطان سلول های خونی آرزو تلقی می شد، امروزه این امکان وجود دارد که با استفاده از بانک خون بند ناف به راحتی این بیماری ها را با استفاده از سلول های بنیادین درمان کرد. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۰۰:۱۸    
فضای غالب در ساحت جریان شبه روشنفکری وطنی در نیمه نخست دهه 50 شمسی، که عمدتا بند ناف ارتزاق آن، با واسطه یا بی واسطه، به دربار و نهادهای وابسته به دربار متصل بود، نیهیلیسم ، یاس فلسفی و اباحه گری اخلاقی بود ...
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۳:۴۸    
چند سالی است که بحث خون بند ناف و ذخیره آن در بانک خون بند ناف متداول شده و در جمع ها و محافل مختلف در مورد آن می شنویم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۳:۱۰    
مدیربانک خون بندناف جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: نزدیک به 800 نمونه خون بند ناف نوزادان متولد شده در استان ذخیره شده است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۰:۰۵    
در حال حاضر بیشترین استفاده از بانک خون در درمان سرطان خون اطفال بوده و نتیجه خوبی هم از آن حاصل شده است.
سلامت بانوان اوما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۸:۲۳    
درد دور ناف درد شکمی است که در ناحیه اطراف یا پشت ناف ایجاد می شود. این قسمت شکم به عنوان ناحیه بند ناف شناخته می شود. این قسمت شامل معده، روده کوچک و روده و پانکراس است. بیماری های بسیاری وجود دارد که می تواند موجب درد دور ناف شود. برخی از آنها کاملا رایج هستند در حالی که دیگران نادر هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۸:۳۰    
از ابتدای سال تاکنون 199 قرارداد نمونه برداری خون بندناف در بانک خون رویان هرمزگان با متقاضیان بسته شده است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۵:۳۰    
خون بند ناف جنین یکی از مهمترین منابع سلول های بنیادی است که دانشمندان ایرانی نخستین بار بانک خون بند ناف نوزادان را در سال 1384 راه اندازی کردند.