یکشنبه ۱۷ فروردینساعت ۲۳:۰۵Apr 2020 5

جدیدترین‌های «گیاهان»

 
وب سایت چطور   ۴ ساعت پیش    
همۀ عاشقان گل و گیاه می دانند که سلامت گیاهان به سلامت خاک وابسته است. غنی بودن خاک موضوعی در این زمینه بسیار مهم است. استفاده از کود موجب تقویت خاک گیاه می شود. کودهای آماده معمولا موادی شیمیایی دارند که برای محیط زیست زیان آورند. هزینۀ خرید کود هم ممکن است کمی زیاد باشد ...
هزار ماسوله   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
برداشت گیاهان خوراکی و دارویی از کوههای پاوه آغاز شده است که در این موقعیت بحرانی امکان انتقال کرونا از این گیاهان بیش از گذشته است.
شعار سال   ۸ ساعت پیش    
گزارش های جدید نشان می دهند که یوتیوب (متعلق به گوگل) از محل تبلیغات ویدئویی گیاهان و درمان های OTC غیرایمن و غیراثربخش برای COVID-19 درآمدزایی کرده است.
کرد پرس   ۹ ساعت پیش    
مجید پاتو در گفتگو با خبرنگار کردپرس افزود: از 25 اسفندماه تاکنون 86 پرونده چرای غیرمجاز و چرای زودرس دام در مراتع شهرستان مهاباد تشکیل شده است که از این تعداد 63 پرونده به مراجع قضایی ارجاع شده است. ...
روزنامه وارش   ۱۰ ساعت پیش    
مجموعه نمونه گیاهان دارویی در بابل راه اندازی می شود. به گزارش وارش نیوز، در همایش طب اسلامی اساتید این حوزه خواستار افزایش کاشت درختان مثمر به جای درختان بی ثمر در سطح شهر و میادین ...
فرارو   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
برای اولین در طول یک صد سال گذشته، این مومیایی از تابوت بیرون کشیده شد تا به طور کامل مورد آزمایش و ارزیابی قرار گیرد. قسمت زیر تابوت، محیطی غنی از نظر پزشکی است که جنبه ای از خاک، گیاهان و حشرات را نشان می دهد. ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۱:۰۵    
نکته حائز اهمیت در مصرف مکمل های غذایی در این است که به عنوان دارو برای پیشگیری و درمان بیماری نباید مصرف شوند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اعلام کرد، به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، صدور هر گونه مجوز برداشت از گیاهان دارویی، صنعتی و خوراکی مرتعی ممنوع شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گیاهان خوراکی بهاری استان کرمانشاه علاوه بر تأمین بخشی از مواد غذایی مورد نیاز مردم، هرساله منبع درآمدی هر چند موقت برای بعضی از افراد بوده است که امسال با توجه به شیوع کروناویروس، به توصیه کارشناسان بهداشت، بهتر است استفاده نشود چون خطر ابتلا وجود دارد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۰۹:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
ویروس ها قدمتی به اندازه عمر کره زمین دارند اما میلیون ها سال است مخفیانه موجودات نگون بخت را آلوده کرده و از پا در می آوردند. این موجودات پیچیده و عجیب تا اواخر قرن 19 ناشناخته بودند اما پس از شیوع آفتی که گیاهان تنباکو را نابود می کرد، محققان به وجود آن ها پی بردند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۰۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تعاونی گل محمدی و گیاهان دارویی دودانگه ساری گفت: نیمه دوم اردیبهشت ماه برداشت گل محمدی در منطقه آغاز می شود و 80 بهره بردار این منطقه تلاش شبانه روزی خود را آغاز می کنند.
آناج   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
کاشت گل و گیاهان بهاری در پارک ها و فضای سبز تبریز با توجه به توصیه برای در خانه ماندن و تهدید سلامت کارگران فضای سبز، انتقادات زیادی را در پی داشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد کوچه مازاری های یزد با واحدهایی به قدمت چند قرن از جاذبه های دیدنی این استان هستند و عطر انواع گیاهان و حنای این گذر تاریخی، جاذبه ای است که هنوز هم گردشگران را به سوی خود فرا می خواند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۴:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
برداشت گیاهان خوراکی و دارویی در مراتع استان کردستان، ممنوع شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد با اشاره به ادامه 2 دهه پدیده خشکسالی و کم آبی و اجرای طرح تغییر الگوی کاشت گیاهان پرآبخواه به کم آب در استان گفت: امسال 100 هکتار اراضی به کشت زعفران اختصاص یافت.
ایتنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۱:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
ایتنا - طبق گزارش یک شرکت تحقیقاتی، یوتیوب در بحبوحه شیوع ویروس کرونا همچنان اجازه انتشار آگهی هایی در ویدئوها را می دهد که داروهای جعلی مانند گیاهان و معجون های مختلف را برای درمان ویروس کووید 19 تبلیغ می کنند.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۰:۴۲    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز به نقل از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نظرآباد از درخشش کشاورزان نظرآبادی در سطح استان خبر داد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود - یک کارشناس بورس بابیان اینکه استان سمنان دارای ظرفیت های عظیم سرمایه گذاری است و لذا مشارکت مردم می تواند تضمین کننده ثروت آفرینی از طریق همین ظرفیت ها باشد، گفت: بورس یکی از بهترین راه های ترویج مشارکت است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
غلامعلی گنجعلی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کلزا از جمله گیاهان دانه روغنی مهم در مناطق معتدل است که از طیف نسبتا وسیعی از سازگاری اقلیمی برخوردار و برداشت آن از سطح مزارع جنوب استان آغاز شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۶:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
استفاده از گیاهان دارویی برای رفع مشکلات جسمانی و روانی از دیرباز مورد توجه جامعه جهانی بالاخص مردم کشور های دیرپا نظیر ایران بوده است. تأثیرات یکی از این گیاهان که به تازگی بار دیگر از سایه غفلت عمومی خارج شده اند، توسط محققین کشور برای درمان بیماری های زنان بررسی شده است.
خبری آموزشی گیاهان دارویی   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۱:۳۶    
در حال حاضر، اهمیت کاشت، داشت، برداشت و فرآیندهای پس از برداشت یک گیاه دارویی به منظور افزایش مقادیر مواد مؤثره آن ها (تا استحصال آن ها را در صنایع داروسازی مقرون به صرفه کند) بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
سیمرغ   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
عفونت ادراری تمایل شدیدی به بازگشت های مکرر دارد. برای پایان دادن به این چرخۀ معیوب، که باعث درد و سوزش می شود، برخی از گیاهان مفید هستند
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۲۳:۲۶    
گیاهان دارویی هر یک به نوعی برای درمان بیماری ها و توان اعضای داخلی و ظاهری بدن از سالهای دور مورد استفاده قرار می گرفته اند. شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که بهترین این بهترین ها چیست؟
همگردی   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۲۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا/ مطالعات نشان می دهد علایم آسم در فصل بهار به دلیل وجود آلرژن هایی مانند گرده گیاهان تشدید می شوند. آسم یک بیماری شایع و غیرمسری است که در آن مجاری تنفسی ملتهب شده و ورود و خروج هوا دشوار می شود. مرگ ناشی از آسم بیشتر در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط رخ می دهد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۹:۱۵    
خرم آباد - ایرنا - بهار که از راه می رسد و گیاهان تازه می روید فصل تازه ای برای دامداران شهرستان الیگودرز ایجاد می شود تا برای چرای دام راهی دشت های سرسبز و کوه شوند.
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۸:۴۴    
کشور عزیزمان ایران، با شهرهای پرگل و دشت های سرسبز و زیبایش همواره منظره ی خیره کننده را ایجاد می کنند.یکی از گل های خاص و بسیار زیبا که طرفداران زیادی هم دارد، گل لاله ی واژگون می باشد که به گل افسانه ای معروف است ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
محسن بنائیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گیاه کلزا باعث پایداری کشت محصولاتی نظیر گندم و جو می شود و لازم است که این گیاهان در تناوب با کلزا کشت شوند، کاشت این گیاه باعث حاصلخیزی خاک شده و نقش موثری در کنترل آفات و بیماری های گیاهان بازی می کند. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با بیان اینکه این ستاد حمایت جدی خود را از شتاب دهنده ها آغاز کرده به نحوی که در حال حاضر حمایت از 6 شتاب دهنده فعال را در سال جاری در دستور کار خود قرار داده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۰۹:۲۲    
شهرکرد- ایرنا- گیاهان کوهی که همه ساله با آغاز فصل بهار در دامنه کوهها، مراتع و دشت های چهارمحال و بختیاری رشد می کنند، امسال با بارش های خوب بهاری پربارتر از گذشته رونق بخش سفره های مردم شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- هر سال با آغاز فصل بهار، گیاهان کوهی زینت بخش سفره های مردم چهارمحال و بختیاری بود، اما امسال با ظهور ویروس کرونا خوان،بساط فروش گیاهان خودرو و خوراکی در چهارمحال و بختیاری جمع شد.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۰۶:۳۱    
بهترین روش برای درمان لاغری و افزایش وزن استفاده از گیاهان دارویی اشتها آور می باشد که بدون عوارض و بدون آسیب به سلامت بدن هستند.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۰۵:۰۳    
آویشن ، گل گاوزبان ، کاسنی ، پونه ، رزماری و نعناع و ... گیاهانی دارویی و پر از خاصیت هستند که اسم آنها را بسیار شنیده اید. اما کاربرد این گیاهان دارویی چیست؟
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان ادامه داد: در بسیاری از مواقع عملیات برداشت گیاهان خوراکی به صورت گروهی انجام می شود و با توجه به اینکه گیاهان خوراکی بیشتر به صورت خام و تازه خوری مورد استفاده قرار می گیرد، با شیوع ویروس کرونا ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۵:۰۱    
معاون پژوهش و فناوری جهادانشگاهی گفت: همه واحدهای این مجموعه که هر یک در حوزه های تخصصی از جمله گیاهان دارویی، صنایع شیمایی و نساجی کار می کنند برای تامین نیازهای روز از جمله لباس، ماسک و مواد ضدعفونی در حال فعالیت هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه تاکید کرد: کاشت گیاهان پرآبخواه مانند هندوانه ، بادمجان ، طالبی و خیار سبز همزمان با کشت بهاره به دلیل کم آبی منطقه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست، کشاورزان در صورت کشت از دریافت هرگونه خدمات و نهاده ها محروم می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۰:۲۸    
خمین - ایرنا - معاون پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی در محلات گفت: برای نخستین بارگلکاران محلاتی، ظرفیت های پرورش گل را به عنوان نماینده صنعت گل و گیاه زینتی ایران در نمایشگاه بین المللی گل روسیه به نمایش می گذارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
خمین - ایرنا - محلات با نام بام گل ایران شهرت دارد و پرورش گیاهان زینتی به عنوان یکی از مشاغل مهم این شهرستان می شود که با شیوع ویروس کرونا جراحت عمیقی بر پیکر آن وارد شده و این میهمان ناخوانده شاغلان این بخش را زمین گیر کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - عطر دل انگیز گیاهان بهاری و آغوش پر سخاوت طبیعت لرستان این روزها حسرتی بر دل طبیعت دوستان گذاشته و آن ترس از گرفتاری به بیماری کرونا و لزوم در خانه ماندن است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
خارکوهی گفت: حدود 100 تن گندم برای سبز شدن سفره هفت سین در استان گلستان به هدر می رود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
هر فرد با توجه به نیاز بدنش باید خواب کافی در شب داشته باشد که در این خصوص بسیاری از پزشکان خواب کافی را هشت ساعت می دانند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۵:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
سعدی نقشبندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهره برداران و جوامع محلی با هدف پیشگیری و مبارزه با انتشار ویروس کرونا وکمک به قطع زنجیره انتقال و شیوع این ویروس، ازبرداشت گیاهان خوراکی در این مقطع زمانی خوداری کنند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۰۸:۵۰    
ارومیه- آذربایجان غربی یکی از مهم ترین قطب های کشت و تولید گیاهان دارویی در کشور است؛ محصولی که می تواند به نسخه ای شفابخش برای اقتصاد استان و حتی کشور تبدیل شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۰۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال انتشار آن از طریق گیاهان دارویی و خوراکی هرگونه برداشت این گیاهان چه برای مصرف و چه برای درمانی ممنوع است.
یکی از گیاهان شورزی سازگار با شرایط آب و هوایی کشور گیاه سالیکورنیا است که در حوزه دارویی و صنعتی می تواند بازار مناسبی در داخل و خارج کشور داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۰۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مواد طبیعی بسیاری برای کاهش وزن در دسترس قرار دارند و گاهی ترکیب چند نوع از این گیاهان ضمن کنترل وزن به تنظیم قندخون هم کمک می کند.
همگردی   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۷:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/ مدیر گروه پژوهشی تولید و فرآوری گیاهان استراتژیک جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: تحقیقات نشان داده که صبر زرد و اکیناسه، واکسن های طبیعی در برابر عفونت های ویروسی هستند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
برخی از گیاهان دارویی و خانگی در داشتن زایمان راحت و بدون استرس تاثیر بسزایی دارند.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش کُرد پرس، به نقل از ایرنا، شاهرخ محمودی گفت: هر ساله با شروع فصل بهار برخی اهالی روستاها و شهرها برای برداشت گیاهان خوراکی راهی مراتع شهرستان می شوند . ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
سعدی نقشبندی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان کردستان در زمینه وجود گیاهان دارویی و خوراکی یکی از مناطق غنی در سطح کشور به شمار می رود. وی افزود: طی سال های اخیر برداشت گیاهان دارویی و خوراکی از منابع طبیعی استان کردستان و مصرف آنها از سوی مردم به یکی از رویه های عمومی تبدیل شده بود. ...
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
محسن پویان اظهار کرد: از گیاه کما صمغ زرینی به دست می آید که در طب گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد. وی افزود: این گیاه که به نام های آنغوزه، انگژد، حلتیت، صمغ الانجدان، انگدان و کمات نیز شناخته می شود، طبیعتی گرم و نسبتا خشک دارد. ...