پنجشنبه ۳۰ آبانساعت ۰۲:۰۵Nov 2019 21

جدیدترین‌های «میگو»

فانوس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
صنعت پرورش میگو به عنوان یک فرصت شغلی زودبازده و در عین حال سودآور می تواند در کنار سایر اقلام صادرات غیر نفتی دروازه های جهانی را به خود اختصاص دهدو در عبور از اقتصاد نفتی به کشور کمک کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
قشم- ایرنا- صنعت پرورش میگو به عنوان یک فرصت شغلی زودبازده و در عین حال سودآور می تواند در کنار سایر اقلام صادرات غیر نفتی دروازه های جهانی را به خود اختصاص دهدو در عبور از اقتصاد نفتی به کشور کمک کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۱۲:۲۴    
گرگان- مدیرکل شیلات گلستان گفت: در حال حاضر مزارع پرورش میگو گمیشان مشغول پاکسازی و امحا لاشه ها و ضدعفونی استخرهای خود هستند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
اگر شما هم هوس یک سوپ پاییزی خوشمزه کرده اید ما در این مطلب قصد داریم برای شما یک سوپ متفاوت پاییزی با ارزش غذایی بالا آموزش دهیم این سوپ بسیار مناسب برای کودکان و سالمندان مناسب است در ادامه طرز تهیه و موادلازم سوپ میگو مقوی و خوشمزه پاییزی آشنا کنیم.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۰۴:۳۳    
سیر، زنجفیل، پیاز، جوز هندی، سس سویا، آبلیمو، نمک و فلفل را در ظرف مناسبی بریزید و مخلوط کنید. آن گاه میگوها را به آن اضافه کنید و ترکیب نمائید. رویش را با سلفون بپوشانید و 3 ساعت در یخچال قرار دهید.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۰:۲۳    
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، صبح روز شنبه 25 آبان ماه نشست تدوین برنامه ملی راهبردی کنترل بیماری لکه سفید میگو در کشور با حضور دکتر امراله قاجاری مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماریهای آبزیان سازمان دامپزشکی کشور، مدیران کل منطقه 5 کشور ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۱:۴۵    
بازدید ریاست محترم موسسه و هیئت همراه از مجتمع پرورش میگو گواتر و بنادر شرق چابهار
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس - یک سرمایه گذار پرورش میگو در سیریک گفت: مسئولان نگاه ویژه ای به حل مشکل سایت های پرورش میگو در هرمزگان داشته باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس - رئیس اداره توسعه میگوی شیلات هرمزگان گفت: گسترش سایت های پرورش میگو راهکاری برای ارزآوری و رونق تولید در کشور است و هرمزگان پیشرو در گسترش صنعت پرورش میگو است.
گام خبر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
گام خبر: رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دیر گفت: دوره مدیریت واحد پرورش میگو برای اولین بار در استان در شهرستان دیر برگزار شد.
شبکه خبر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۳:۴۵    
این روزها، روز های خوش صید مرغوب ترین ماهی و میگو در خلیج فارس است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۱:۵۱    
با آغاز فصل صید میگو و ماهی در هرمزگان بخشی از صید توسط صیادان محلی و به روش سنتی در آبهای خلیج فارس انجام می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان استاندار هرمزگان و جمعی از اصحاب رسانه به همت اداره کل شیلات هرمزگان از روند صید میگو و ماهی در صیدگاه های واقع در محدوده بین بندرعباس و جزیره هرمز در آب های خلیج فارس بازدید کرد.
پایگاه خبری گسترش / میزان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
بازار ماهی فروشان به عنوان یکی از مراکز توزیع ماهی و آبزیانی مانند خرچنگ، میگو و هشت پا شناخته می شود. بازار ماهی و میگوی مرکزی آبادان یکی از مراکز مهم عرضه غذا های دریایی تازه در جنوب کشور است. عکس: میزان
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۲۰:۱۴    
اصحاب رسانه هرمزگان به همراه استاندار و تنی چند از مسئولان و نمایندگان جامعه صیادی استان در قالب تور گردشگری دریایی از صیدگاه میگو در خلیج فارس به صورت میدانی بازدید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه پایش بازار آبزیان شیلات استان گفت: از ابتدای سال تا کنون 27 هزار تن انواع ماهی و میگو به ارزش 33 میلیون دلار صادر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا - فرماندار دیر گفت: با توجه به ظرفیت های ویژه این شهرستان در بخش های اقتصادی بویژه کشاورزی و پرورش میگو، دولت از سرمایه گذاران در این بخش ها حمایت مالی می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۴:۱۰    
با آزاد شدن صید ماهی و میگو در آب های جنوبی شاهد رونق صید در استان خوزستان خواهیم بود .
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۱:۳۰    
تامین اعتبار برای آزادسازی قلعه فلک الافلاک، امضای تفاهمنامه با سوئیس، خطر کارت قرمز به ژئوپارک قشم به دلیل ایجاد مزرعه میگو از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
تامین اعتبار برای آزادسازی قلعه فلک الافلاک، امضای تفاهمنامه با سوئیس، خطر کارت قرمز به ژئوپارک قشم به دلیل ایجاد مزرعه میگو از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۲۰:۵۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان هرمزگان، علی اشرف منصوری در نشست مشترک با استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اظهار کرد: رفع موانع توسعه شهرک های کشاورزی و شیلاتی برای صیانت از اراضی کشاورزی و حمایت از رونق تولید بسیار ضروری است. ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۷:۱۵    
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه میزان تولید میگو باید به 60 هزار تن برسد که ما پیش بینی می کنیم از این میزان هم فراتر رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۳۱    
در سفر رئیس جمهور به هرمزگان 20 هزار هکتار مزرعه پرورش میگو به بهره برداری می رسد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی گفت: عملیات اجرایی زیرساخت شهرک شیلاتی حسن لنگی با هدف پرورش میگو در سطح 2185 هکتار مطابق با برنامه زمانبندی در استان هرمزگان انجام می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۳:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
از ابتدای فصل صید تاکنون بیش از هزار و 250 تن میگو در آبهای هرمزگان صید شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
بندرعباس-ایرنا-یک هزار و 250 تن میگو در ابتدای فصل برداشت این نوع آبزی(دهم مهرماه سال جاری) با مشارکت 179 شناور و دوهزار و 140 نفر صیاد از آب های هرمزگان صید شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۲:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
روزگاری ساحل نشینان خلیج فارس در استان بوشهر سفره روزانه خود را از دریا و صید آبزیان رنگین می کردند و ماهی و میگو قوت غالب مردم این منطقه بود و کمتر کسی سراغ مواد غذایی دیگر می رفت، حتی مسافران جنوب نیز بیشتر به قصد صرف غذاهای دریایی به این منطقه سفر می کردند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مسئول آمار صید شیلات هرمزگان از صید بالغ بر هزار و 250 تن میگو از آبهای هرمزگان از آغاز فصل صید میگو تاکنون خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۰:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
مسئول آمار صید شیلات هرمزگان از صید بالغ بر هزار و 250 تن میگو از آب های هرمزگان و از آغاز فصل صید میگو تاکنون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بازار شبانه فروش میگو، ماهی و میوه های فصلی در بلوار ساحلی پشت شهر بندرعباس و صیادانی که مستقیم فروشنده نیز هستند.
وزارت نیرو   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان بر ایمن سازی حریم رودخانه گز جهت جلوگیری از خسارت سایت های پرورش میگو تاکید کرد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
جهاد کشاورزی هرمزگان با ایجاد مزرعه پرورش میگو در ژئوپارک جهانی قشم موافقت کرده که این اتفاق موجب می شود ژئوپارک قشم از سوی یونسکو اخطار بگیرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان می گوید: چینی ها بیشترین مشتری پر و پا قرص میگو هستند. نرخ هر کیلو میگو در بازارهای بین المللی بین چهار تا 5٫5 دلار است. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۰:۱۷    
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان می گوید: هسته فناور مستقر در مرکز رشد این واحد دانشگاهی با انجام فعالیت های فرآوری بر روی ضایعات میگو توانست ماده بسیار باارزش کیتوزان را تولید کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۷:۲۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی , قیمتها در بازار ماهی در کویت همانند حراجی بالا می رود و مردم کویت از این بابت شاکی اند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۴:۰۷    
چابهار- ایرنا- سیستان و بلوچستان با 541 کیلومتر نوار ساحلی و وجود 9 بندر صیادی و ماهیگیری ظرفیت تولید بیش از 250 هزار تن ماهی و میگو با اشتغال بیش از 65 هزار نفر را دارد و یکی از قطب های مهم تولید انواع آبزیان است.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۲:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در تشریح کالاهایی که ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا توانسته امتیاز کسب نماید گفت: سیب، مرکبات، خشکبار، محصولات صنایع غذایی از جمله رب گوجه فرنگی، آبمیوه و محصولات دریایی مانند ماهی و میگو از جمله این کالاها هستند.
روزنامه دریا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۹:۰۵    
دریانیوز: استان هرمزگان یکی از مهمترین منابع تولیدات ماهی و میگو در سطح کشور به شمار می رود و این استان جنوبی به لطف خلیج همیشه فارس و دریای عمان، ذخیره گاه بزرگ آبزیان به خصوص ماهی های خوراکی نه تنها برای داخل بلکه کشور های همسایه بوده و هست. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- سرپرست اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: چابهار و کنارک با 541 کیلومتر نوار ساحلی و شناسایی 20 سایت با 42 هزار هکتار اراضی مستعد و حاصلخیز ظرفیت کشت و برداشت سالانه 2 نوبت پرورش میگو را دارند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۰۹:۵۷    
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت:امسال 129 میلیون و 238 هزار قطعه پست لارو در 617 استخر پرورش میگو ذخیره سازی شده است.
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۲۲:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ورزش سه: رئال مادرید دیشب موفق شد در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو و با نتیجه پرگل و قاطع 6-0 از سد گالاتاسرای عبور کند. شاگردان زین الدین زیدان با پیروزی در بازی دیشب 7 امتیازی شدند و شانس خود را برای صعود به مرحله بعدی رقابت ها تا حدود زیادی افزایش دادند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
آبادان– عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه حذف سیستم نظارتی کیفی از مزارع پرورش میگو در چوئبده سبب شد تا پرورش دهندگان با ضرر جدی از بابت بروز بیماری لکه سفید مواجه شوند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان آسیای ها اولین افرادی بودند که اقدام به پرورش میگو کردند. از آنجا که در قدیم امکان تکثیر و تولید لارو میگو وجود نداشت، برای تامین لارو میگو از محیط های طبیعی دریا استفاده می شد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان امروزه پرورش میگو که که زمین های سواحل جنوب کشور را به کانون تولید محصولی ارز آور تبدیل کرده نقش مهم در ایجاد اشتغال و اقتصاد ایران ایفا می کند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۱:۵۲    
زائری گفت: برای نخستین بار در ایران، سمینار اتوماسیون و هوشمندسازی مزارع پرورش میگو با پردازش زیمنس برای رشد توسعه مزارع پرورش میگو در شهرستان میناب برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۱:۴۵    
تاکنون 42 هزارهکتار از اراضی مستعد پرورش این آبزی کوچک شناسایی شده و با ورود بخش خصوصی نیروهای جوان و متخصص زیادی در این حوزه فعالند
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
آسیایی ها اولین افرادی بودند که اقدام به پرورش میگو کردند. از آنجا که در قدیم امکان تکثیر و تولید لارو میگو وجود نداشت، برای تامین لارو میگو از محیط های طبیعی دریا استفاده می شد.
اکو فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۲۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اکوفارس: قاسمی گفت: با توجه به شیوع بیماری لکه سفید، تولید میگو با افت 40 درصدی به 20 تا 25 هزار تن خواهد رسید.