جمعه ۲۶ مهرساعت ۱۹:۴۱Oct 2019 18

جدیدترین‌های «شیلات»

ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۲۳:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- فرماندار شهرستان هندیجان با اشاره به وجود ظرفیت های بکر و مناسب صیادی در این شهرستان، گفت: سازمان شیلات ایران با تامین و اختصاص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل اسکله صیادی بحرکان موافقت کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره شیلات شهرستان میناب گفت: از ابتدای سال تاکنون چهار هزار تن میگو از مزارع پرورش میگوی میناب برداشت شده است.
صدای ایران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۵:۲۲    
به گزارش صدای ایران از تسنیم، قیمت انواع ماهی در بازار تقریباً ثابت بوده اما ماهی تیلاپیا که در هفته های گذشته کیلویی 57 هزار تومان عرضه می شد اکنون به 53 هزار تومان کاهش یافته است ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۵:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات کشور گفت: محدودیت منابع خاویار وحشی موجب شده تا صنعت پرورش ماهیان خاویاری بعنوان یک منبع جایگزین تولید خاویار مطرح شود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بلاتکلیفی زمین ورزشی نبرد شیر سوم بعد از پنج سال روزنامه دریا با تیتر اول بلاتکلیفی زمین ورزشی گزارشی برای جوانانی که در مواد مخدر تباه می شوند توزیع شد. دیگر عنوان های این روزنامه: - جهاد دانشگاهی هرمزگان؛ مجری آزمون استخدامی فولاد جنوب کیش در بندرعباس ...
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد یک قایق ماهیگیری کره شمالی در منطقه انحصاری اقتصادی این کشور در دریای ژاپن واژگون شده است. هفته گذشته نیز گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد یکی از کشتی های سازمان شیلات این کشور در دریای ژاپن با یک شناور ماهیگیری کره شمالی تصادف کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۰:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- رئیس سازمان شیلات ایران گفت: استفاده بیش از اندازه از منابع دریایی کار اشتباهی است که از سال های گذشته شروع است و متاسفانه همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
بندرعباس - معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از صید بالغ بر 580 تن میگو از آبهای هرمزگان و از آغاز فصل صید میگو تاکنون خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۸:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: از امسال به طور آزمایشی سیستم ردیاب بر روی لنج های صیادی بندر عامری تعبیه شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران از اختصاص 5 میلیارد تومان برای تکمیل اسکله بحرکان هندیجان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: اشتغال در اشتغال در بخش کشاورزی و شیلات استان بوشهر توسعه می یابد.
پول نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران گفت: بالغ بر 150 میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای تکمیل ساخت بنادر صیادی استان خوزستان اختصاص یافت.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۴۷    
مدیر شیلات استان کرمان گفت: اولین جلسه شورای هماهنگی شیلات در سال 98 با حضور مدیریت شیلات ،کارشناسان ستاد ، مسئولین و کارشناسان شیلات در شهرستانها وکارشناسان صندوق بیمه محصولات کشاورزی درسالن زیتون سازمان جهادکشاورزی استان کرمان برگزار گردید.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، گفت: تعداد 550 هزار قطعه ماهی زینتی در نیمه نخست امسال در آکواریوم های خراسان جنوبی تولید شد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران گفت: بالغ بر 150 میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای تکمیل ساخت بنادر صیادی استان خوزستان اختصاص یافت . ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- صیادان بندرخمیر موظف هستند صید خود را در خود شهرستان عرضه کنند و بدون مجوز از شیلات نباید هیچ نوع ماهی از این منطقه خارج شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان شیلات ایران گفت: سعی داریم روند توسعه 3 اسکله صیادی در استان خوزستان را شتاب دهیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۸:۴۰    
گرگان – ایرنا – تولید خاویار در گلستان طی سال های اخیر به دلیل صید بی رویه این گونه ماهیان کاهش چشمگیری یافته اما مسوولان شیلات استان با اجرای طرح هایی مانند افزایش مزارع تولید بچه ماهی خاویاری و پرورش در استانهای دیگر برای جلوگیری از نابودی این آبزیان ارزشمند تلاش می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۸:۴۰    
بندرعباس- ایرنا- معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان گفت: برای نخستین بار در استان در قالب طرح نمونه استخرهای ذخیره آب کشاورزی ، ماهی خاویاری برداشت شد.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی استان گفت: تعداد 550 هزار قطعه ماهی زینتی در آکواریوم های خراسان جنوبی شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- سرپرست اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 650 تن میگو از ابتدای سالجاری تاکنون از مزارع پرورش میگو گواتر برداشت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
بندرترکمن- فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان گفت: نیروهای یگان حفاظت شیلات گلستان جهت مقابله با صیادان غیرمجاز و حفاظت از زیستگاه ها توانستند صیادان غیرمجاز را شناسایی و دستگیر کنند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار دشتی گفت: این شهرستان دومین قطب کشاورزی استان بوشهر پس از دشتستان است و بیشترین اشتغال مردم منطقه در این بخش متمرکز است. عبدالله نادری روز سه شنبه در جمع مسئولان این شهرستان افزود: طرح های کشاورزی فعال در دشتی در زمنیه احداث گلخانه، توسعه باغ مرکبات، دامداری، مرغداری ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
خمین - ایرنا - مسئول شیلات جهادکشاورزی محلات گفت: صادرات ماهی زینتی از این شهرستان، نیمه نخست امسال 22 هزار و 724 دلار تولید ثروت کرد.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
منطقه آزاد قشم با پروژه های نفت، گاز، شیلات و صنایع تولیدی، فعالانه در مسیر رشد اقتصادی گام برمی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۸:۵۳    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: توسعه گلخانه ای و همچنین شیلات در ماموریت جدی جهاد کشاورزی قرار گرفته است و آبیاری تحت فشار نیز بر مدار اجرایی خوبی در دلگان قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی سازمان شیلات ایران گفت: کشور ما با تولید 167 هزار تن ماهی قزل آلا، حدود 21 درصد از تولید ماهی قزل آلا رنگین کمان در جهان و حدود 26 درصد از تولید ماهی قزل آلا در آب های شیرین را به خود اختصاص داده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت فقره موافقت اصولی در حوزه شیلات این استان صادر شده که با اجرای این طرح ها 61 تن ماهی سردآبی و 100 هزار قطعه زالو تولید می شود.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۰۴    
در راستای برنامه های موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و سازمان شیلات ایران برای توسعه آبزی پروری ساحلی و اشتغال زایی ، طرح ترویجی - تحقیقی پرورش ماهیان سی باس آسیایی در استخرهای خاکی سایت گواتر انجام شد
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد گروه شیلات دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: با فرهنگ سازی مناسب صیادان باید علاوه بر صید در بازسازی ذخایر خزری نقش موثر داشته باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات هرمزگان گفت: امسال 15 هزار قطعه ماهیان خاویاری در استخر های پرورش ماهی هرمزگان ذخیره سازی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان گفت: تامین حق آبه تالاب ها و رودخانه ها مهمترین مساله ای است که می تواند زمینه ساز ازدیاد و رشد گونه های محلی آبزیان در آب های خوزستان شود.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل شیلات چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: طی 6 ماهه نخست امسال یک هزار و 650 تن میگو از مزارع پرورش میگو در این شهرستان برداشت و روانه بازارهای مصرف داخل و خارج از کشور شده است.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۴    
کارگاه طبخ آبزیان با حضور بانوانی از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۴    
مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار با اشاره به اینکه پیش بینی می شود که وضعیت صید در سال جاری هم مانند سال گذشته باشد گفت: صیادان غیرمجاز و حتی در برخی از موارد صیادان مجاز اقدام به صید و فروش ماهیان 200 تا 300 گرمی می کنند.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۲۳:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
صمد درویشی مدیرکل شیلات گیلان از آغاز فصل صید ماهی در استان گیلان از 20 مهر خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در صورت مناسب بودن شرایط جوی، صیادان گیلانی تا پایان فصل صید که اواسط فرودین سال آینده است سه هزار تن ماهی صید کنند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۲۰:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
دکتر همتی گفت: تولیدکنندگان میگو باید الزامات دامپزشکی و شیلات را دقیقاً رعایت کنند تا محصول تولیدی در این صنعت از ایمنی و سلامت کامل برخوردار باشد
تابناک خوزستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۵:۱۹    
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از 22 میلیون قطعه لارو ماهیان بومی و انواع بچه ماهی در منابع آبی استان رهاسازی شده است .
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل شیلات لرستان گفت: سرانه مصرف ماهی در این استان از چهار به هفت کیلوگرم افزایش یافته است.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
نخستین جشنواره غذاهای دریایی با شرکت کنندگانی از استان های مختلف در ساحل دریاچه اوان الموت قزوین برگزار شد. به گزارش ایرنا، در این جشنواره 2 روزه که با همکاری بخش خصوصی (شرکت آنلاین ماهی) و با همکاری دستگاه هایی چون میراث فرهنگی، حفاظت محیط زیست و شیلات ایران برگزار شد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه اقتصاد معتقد است: بازار مشکل عمده صنعت شیلات مازندران است.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۷    
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: جهت بررسی موانع تولید و اتخاذ راهکارهای لازم برای حل مسائل و مشکلات آبزی پروری در سطح استان، کمیته ای مشترک بین شرکت آب منطقه ای و مدیریت شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان تشکیل گردید.
روزنامه دریا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دریانیوز: فرماندار بندرعباس گفت: شیلات بندرعباس نسبت به ساماندهی محوطه بندر اقدامات لازم را انجام دهد و نظارت کامل را بر حوزه آبزیان داشته باشد. جلسه بررسی مسائل و مشکلات آبزیان به ریاست عزیزاله کناری فرماندار در محل سالن کنفرانس فرمانداری تشکیل گردید ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گیلان از آغاز روند صید ماهیان استخوانی در دریای خزر خبر داد و گفت: در صورت مناسب بودن شرایط جوی، پیش بینی می شود صیادان گیلانی تا پایان فصل صید 3 هزار تن ماهی استخوانی صید کنند.
دیار جنوب   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
تاریخ ایجاد در 21 مهر 1398 مدیرکل شیلات بوشهر از کنترل بیماری لکه سفید در سایت های پرورش میگوی استان خبر داد و گفت: برداشت میگو از 2500 هکتار از استخرهای پرورشی سایت های ده گانه بوشهر انجام شده است. ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۲۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر صید و صیادی شیلات کشور گفت: 121 شرکت تعاونی پره صیادی در سه استان ساحلی کشور با حدود 10 هزار صیاد کار صید را آغاز کردند که امسال تلاش کردیم مدیریت صید منطقه ای در هر استان اجرا شود.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۲۰:۱۶    
مدیرکل شیلات مازندران گفت: امسال 100 میلیون قطعه بچه ماهی سفید، کپور دریایی و ماهیان خاویاری در رودخانه های مازندران رهاسازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۹:۵۱    
مدیرکل دفتر امور صید و صیادی شیلات کشور: پنج و نیم درصد محصولات شیلاتی کشور در دریای خزر تولید می شود.