یکشنبه ۳۰ دیساعت ۰۸:۳۵Jan 2019 20
 

خبرگزاری میراث فرهنگی - سی اچ ان (chn.ir)

  ۱۳۹۵/۰۵/۱۵ - ۱۴:۵۲    
عکس ها گویای زیبایی منحصر به فردی است که مجموعه ای عظیم به نام بافت تاریخی یزد را پدید آورده است. مجموعه ای که وقتی به آن نگاه می کنیم، باورمان می شود که ساکنان اش، به یک شکل زندگی می کنند ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ - ۱۱:۵۵    
کشف قطعاتی از سفال های پیش از تاریخ (حدود هزاره چهارم پیش از میلاد)، سفالهای خاص دوره اشکانی و سفال های دوره های مختلف اسلامی نشانه حضور انسان از هزاره چهارم پیش از میلاد تا قرن حاضر در هرسین است .
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ - ۰۳:۱۸    
همزمان با تخریب بخش هایی از بافت پیرامون بقعه شیخ محمد خانقاه، پروژه پژوهش و مستندسازی بافت محله خانقاه میبد به پایان رسید.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ - ۰۳:۱۸    
دو نسخه نفیس از آثار سهروردی برای نخستین بار در موزه کتاب و میراث مستند رونمایی شد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ - ۰۳:۱۸    
فصل دوم کاوش محوطه تپه تخچرآباد شهرستان بیرجند منجر به شناسایی بنایی مربوط به عصر آهن 3شد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ - ۰۳:۱۸    
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از پرداخت تسهیلات بانکی سفر عتبات عالیات برای دارندگان فیش عمره خبر داد و گفت: سازوکار این موضوع در حال نهایی شدن است.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ - ۰۳:۱۸    
بافت تاریخی ابرکوه در استان یزد و باقیمانده از دوره اسلامی در فهرست میراث ملی به ثبت رسید.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۹:۱۵    
کمپین قلب من برای میراثمان می تپد با همکاری بنیاد آفرینش های هنری نیاوران ، طی برنامه ای متفاوت ، مستند برگزیده مادرکشی را به منظور تاکید بر اهمیت بحران منابع آبی کشور با حضور نویسنده و کارگردان فیلم ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۸:۴۵    
طرح تحقیقاتی نقش مسئولیت اجتماعی در مدیریت انرژی، آب و پسماند در صنعت گردشگری پایدار از سلسله طرح های پژوهشی پژوهشکده مردم شناسی می تواند به عنوان پیش مطالعه و جزیی از سند برنامه استراتژیک و طرح جامع ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۸:۴۵    
کاوش درشهر قدیم آمل ( پارک مشاهیر) منجر به شناسایی فضاهای معماری و یافته های متعددی از جمله سفال لعابدار و بدون لعاب و شیشه شد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۸:۴۵    
چهار فیلم ایرانی از جمله فروشنده اصغر فرهادی در جشنواره بین المللی فیلم ملبورن استرالیا به نمایش در می آیند.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۸:۴۵    
انتشار و نمایش آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران در سایت موزه به نشانی www.tmoca.com آغاز شد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۸:۴۵    
محوطه تاریخی ولیران دماوند که در آن یک گورستان دوره اشکانی شناسایی شده است تعیین عرصه و حریم شد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۸:۴۵    
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی پلیس پیشگیری با اشاره بر لزوم ارتقاء و به روز رسانی سامانه های حفاظتی موزه ها و اماکن تاریخی ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۸:۴۱    
کویرهای ایران 23 درصد مساحت این کشور را در بر گرفته است.کویر یکی از پرجاذبه ترین مناطق گردشگری ایران محسوب می شود اما سهم ناچیزی از درآمد گردشگری را دارد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ - ۱۱:۳۳    
مهدی حجت: اقداماتی که در سطح شهر مشهد 2017 صورت گرفته مطلوب مشهد 2017 نیست با استانداردها فاصله زیادی داریم.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ - ۱۱:۳۳    
معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: 17اثر و بنای تاریخی در منطقه ثامن تملک و احیا می شود.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ - ۱۱:۳۳    
در کاوش های فصل دوم شهر سامن بیش از یکصد اسکلت و بقایای استخوان انسانی شناسایی و مطالعات انسان شناسی بر روی آنها انجام گرفت و ویژگی های جنسیتی ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ - ۱۰:۳۳    
با تکرار حملات تروریستی درکشورهای اروپایی، گردشگران ثروتمند چینی بیمناک از خطر تروریسم، سفر به اروپا ونیز ترکیه را از برنامه گردشگری خود حذف کرده اند.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ - ۱۰:۳۳    
نمایشگاه عکس های علی بهادری با عنوان نمایشگاه سرزمین هیچکس در گالری 83 از نهم تا سیزدهم مرداد برپا می شود.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۶:۳۳    
روابط عمومی کمیته امداد در خصوص خبر تخریب خانه توران و احتمال تخریب ویلای پناهی اطلاعیه های جداگانه ای منتشر کرد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۶:۰۳    
عملیات مرمت و ایمن سازی معبر حاکم نشین اثر جهانی ارگ بم تا نوروز 1396 به پایان خواهد رسید تا بازدیدکنندگان این اثر جهانی بتوانند 13سال بعد از زلزله بم شهر بم را از فراز ارگ ببینند.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۶:۰۳    
مجسمه زن صاحب چشم مصنوعی مکشوفه از شهر سوخته با بهره گیری از مطالعات انسان شناسی و بکارگیری هنر و کاملا بر اساس آناتومی ساخته شده است .
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۶:۰۳    
مرمت و پاکسازی آینه کاری های تالار برلیان کاخ جهانی کاخ گلستان به اتمام رسید.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۳:۰۳    
سیدمحمد بهشتی روز گذشته در مراسم بزرگداشت خود گفت: کارهایی که در طول این 37 سال انجام دادم اصلا سخت نبود و من از انجام آنها لذت بردم و کِیف کردم.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۱:۰۳    
کمیته امداد امام خمینی، ویلا پناهی ساخته شده توسط رولان مارسل دوبرل معمار فرانسوی را در خیابان انقلاب را تخریب و جای آن مجتمع تجاری می سازد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۰:۰۳    
طالقان منطقه ای ییلاقی با مردمانی مهربان و زحمت کش است، فعالیت های بسیاری مانند دامداری، باغ داری و پرورش زنبور انجام می دهند ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۰:۰۳    
منطقه طالقان، حدود هشتاد آبادی را در بر می گیرد که هر یک، اعم از حسنجون، سوهان، پراچان، اورازان، گلیرد یا کرکبود ویژگی طبیعی و تاریخی خاص خود را دارند و می توانند پذیرای گردشگرانی با سلیقه های متفاوت ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۰:۰۳    
درشرایط بیش از ده سال جنگ و خونریزی در عراق و حضور نیروهای امنیتی برای نبرد با داعش زخم های تاق کسرا که قرار است در فهرست میراث جهانی یونسکو راه یابد و با کمک متخصصان چک مرمت شود ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۰:۰۳    
طالقان به واسطه نزدیکی به شهرهای تهران، کرج و قزوین دسترسی آسانی دارد اما با وجود پراکندگی روستاها و محدود بودن ساعت حرکت، بهتر است با وسیله شخصی یا دربست سفر کرد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۰:۰۳    
در طالقان، باوجود رونق باغ داری، دامپروری و زنبورداری، عسل، مواد لبنی و میوه های خوبی یافت می شود. همچنین آب و هوای منطقه، زمینه پخت انواع آش را فراهم کرده که البته در رستورانی یافت نمی شود.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۰:۰۳    
آن را بزرگترین گنبد آجری جهان می نامند. ایلخانان با ارادت به خاندان پیامبر اسلام، و آوردن پیکر امام علی (ع)، گنبد سلطانیه را با شکوه تر از هر بنایی ساختند ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۳    
نخستین فصل بررسی باستان شناسی درحوزه رودخانه بوانات واقع در استان فارس منجربه شناسایی 200 اثر شد که قدیمی ترین شواهد استقراری آن مربوطه به دوره نوسنگی است .
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۳    
با بررسی مدفوع انسانی 2000 ساله نخستین سند از انتشاربیماری های انگلی و عفونی ازطریق جاده ابریشم بدست آمد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۳    
معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تعیین قیمت بلیط ورود به اماکن تاریخی و موزه ها توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۳    
در فصل دهم کاوش محوطه قلی درویش، بخش دیگری از فضاهای معماری آئینی این محوطه مورد کاوش و شناسایی قرار گرفت که نشان داد مجموعه معماری آئینی این محوطه ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۳    
شانزدهمین دورۀ جشن حافظ شامگاه شنبه 2 مرداد با حضور اهالی سینما و تلویزیون در تالار وحدت برگزار شد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ - ۱۷:۰۳    
11 قنات از مجموع 37 هزار قنات ایرانی با توجه به ویژگیهای منحصر به فردشان ثبت جهانی شدند که این 11 قنات تقریبا 0.03 درصد از قناتهای ایران را شامل شوند.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۳    
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید شورای ملی راهبردی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی هرچه سریعتر با حضور صاحبنظران داخلی و خارجی تشکیل شود.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۳    
یک دادگاه استیناف در آمریکا اعلام کرد، قربانیان تروریسم نمی توانند از فروش آثار تاریخی ایرانی امانت داده شده به دانشگاه شیکاگو، برای گرفتن غرامت استفاده کنند.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۳    
این روزها که تنها اخبار گرما از گوشه و کنار ایران به گوش می رسد، یکی از مقاصد محبوب سفر استان اردبیل است با دیدنی های بسیار و هوای خنک و دلچسب.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ - ۱۵:۰۲    
اگرچه که در سال های اخیر بارها سخن از عبارت دیپلماسی گردشگری رفته وباوجود تجربه های مثبت و منفی این موضوع دراقتصاد وروابط سیاسی کشورهایی چون ترکیه ومالزی ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ - ۱۵:۰۲    
آثار کودتا بر گردشگری ترکیه تا چند ماه آینده گردشگری این کشور را همچنان دچار نوسان خواهد کرد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ - ۱۵:۰۲    
کاوشهای باستان شناسی تپه ربط سردشت به کشف زوایای دیگری از حوزه حکومت مانایی مربوط به قرن هشتم قبل از میلاد در شمال غرب ایران منجر شد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
احمد محیط طباطبایی، رییس کمیته ملی ایکوم در یک نشست خبری، دستاوردهای حضور اعضای هیأت اجرایی ایکوم ایران در بیست و چهارمین جنرال کنفرانس ایکوم 2016 را تشریح کرد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
در اطلاعیه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از دفاتر خدمات مسافرتی وگردشگری خواسته شده است تا اطلاع ثانوی و تا زمان برقراری مجدد امنیت و آرامش ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
کاوش های باستان شناسی در محوطه تاریخی لاوین پیرانشهر نشان دهنده استقرارتاریخی ازهزاره پنجم پیش از میلاد، دوران مفرغ و عصر آهن است .
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
اولین جلسه رسمی دبیر هجدهمین جشن خانه سینما با روسای اصناف سینمایی روز شنبه 26 تیر ماه در تالار زنده یاد سیف اله داد خانه سینما برگزار شد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
تالار آینه خانه علاالدوله حاکم تهران توسط ستاد اجرائی فرمان امام به مزایده گذاشته خواهد شد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
چهلمین اجلاس یونسکو که قرار بود تا 30 تیر در استانبول ادامه داشته باشد، عصر امروز (یکشنبه) به کار خود پایان می دهد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
دومین فصل از پژوهشهای میدانی در مجموعه باستانی استقراری و گورستانی لیارسنگ بن- املش به کشف 14گور از دوره های پارتی و ساسانی منجر شد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و معاون صنایع دستی کشور، 29 تیرماه برگزار می شود.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
سخنگوی طرح کاهش جزییات این طرح را که قرار است فاز نخست آن از ابتدای شهریور ماه اجرایی شود تشریح کرد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
کویر لوت به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
ستاد اجرای فرمان امام با ارسال نامه ای اعلام کرد که خانه علاالدوله حاکم تهران از مزایده خارج شد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
کویر شهداد یکی از زیباترین مناظر کویری ایران در دل کویر لوت است.شهر افسانه ای کلوتها 11 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و فاصله اش با شهداد تنها 40 کیلومتر است؛ و حدود 20 هزار سال قبل ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
با وجود اینکه گفته می شد روند تخریب خانه ملکه توران متوقف شده است اما شواهد نشان میدهد که تخریب این خانه ساعتی پیش مجددا از سر گرفته شده است.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
باستان شناسان درجریان کاوش های باستان شناسی در یک فروشگاه درحومه شهر باستانی پمپی در ایتالیا، چهار جسد همراه با چندین سکه طلا و یک آویز گردنبند یافتند.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
هفته گذشته صندوق حفظ و احیاء سازمان میراث فرهنگی با فسخ قرارداد عمارت مسعودیه اعلام کرد: عمارت تاریخی مسعودیه تهران توسط صندوق احیاء و یگان حفاظت میراث فرهنگی به دلیل انجام تخلفات مکرر و عدم انجام ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
زیست بوم بختیاریان با پیدایش ردپای سنگ واره شده پرندگان دیرینه در کناره یک رودخانه درایذه خوزستان، باید بسیار دیرینه تر باشد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
کودتای نافرجام ترکیه در بامداد روز شنبه 26 تیرماه به طور مستقیم باعث اختلال در سیستم حمل و نقل جاده ای و انتقال بار و مسافر به داخل و ترانزیت به خارج از کشور شد ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
بازنگری کاوشهای پیشین و انجام کاوش محدود در گمانۀ ایوان غربی تخت سلیمان، علاوه بر نیل به اهداف آسیب شناختی بنا ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
در دیدار رئیس سازمان حج و زیارت و مدیرعامل بیمه ایران مسائل پوشش بیمه ای زائران اربعین و تسریع در پرداخت ما به التفاوت بیمه شهدای حوادث جرثقیل و منا مورد بررسی قرار گرفت.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
در برهه ای که گروه تروریستی داعش تخریب آثار تاریخی و مقدس عراق را هدف قرار داده و بسیاری از آنها را در استان نینوا ویران کرده است، کشور عراق با حمایت جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از کشورهای جهان ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
پژوهش، مستندسازی و طرح ساماندهی بافت پیرامون حصار شارستان میبد محدوده دروازه غربی تا شمالی تدوین می شود.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
با بندر کوچک اما بیادماندنی آستارا است که استان زیبای گیلان شروع می شود. در این بندر با پازلی از فرهنگ های گیلانی،آذری و حتی روسی آشنا می شوید که قطعا از جذاب ترین نکات سفرتان خواهد بود.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
شرکت سرمایه گذاری ساختمانی عظام، بهره بردار عمارت مسعودیه امروز جوابیه را درباره ادعاهای صندوق احیا و گزارشهای منتشر شده درباره وضعیت مسعودیه در اختیار رسانه ها قرار داد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
مهم نیست از کجا عازم آستارا هستید، مهم این است که در زیباترین جاده ها به سمت مقصدی دوست داشتنی سفر می کنید.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
در چند سال اخیر، بازار آستارا به فهرست محبوب ترین بازارهای ایران اضافه شده، فراوانی کالا و ارزانی اجناس بازار مرزی را به یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر تبدیل کرده است.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
اگر سفره گیلانی معجونی از عالی ترین طعم هاست، سلیقه هموطنان آذری در ترکیب طعم ها زبانزد است. در آستارا است که همه بهترین ها به هم می رسند و مسافر این بندر را مهمان لذیذترین ها می کند.
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۰    
تاریخ و فرهنگ شباهت زیادی به دوستی دارند؛ زیرا هرچه از عمر آنها می گذرد، ارزشمندتر می شوند و این گفته را حضور چهار باستانشناس و متخصص زبان های باستانی که به تازگی برای بازخوانی کتیبه بیستون به ایران ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۱۹:۳۲    
روستای رودکنار در استان گیلان شهرستان رضوانشهر بخش پره سر قرار دارد ،این روستا دارای 135خانوار بوده که جمعیتی بالغ بر 850نفر را در خود جای داده است ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۱:۲۵    
اعضای 'شورای بازبینی فیلم های سینمایی' توسط دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شدند.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۱:۲۵    
کشف 40عدد ابزار سنگی در تپه جم نشان داد ساکنین این محوطه باستانی در گذشته به فعالیت های کشاورزی مشغول بوده اند .
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۱:۲۵    
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از افزایش زمان استفاده از ویزای فرودگاهی به 3 ماه و لغو روادید با 28 کشور در آینده نزدیک خبر داد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۱:۲۵    
دولت آل سعود با کشتاری که در منطقه راه انداخته، جان و مال مسلمانان را به هدر داده و حالا که ترکش های آن به داخل این کشور نفوذ کرده، چگونه می تواند حافظ امنیت زائران خانه خدا در حج باشد؟
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۵۵    
بیست و چهارمین جنرال کنفرانس ایکوم (شورای بین المللی موزه ها) که از روز سوم جولای 2016، برابر با 13 تیرماه 1395 در شهر میلان ایتالیا آغاز شده بود، روز نهم جولای، 19 تیرماه به کار خود پایان داد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
بررسی های باستان شناختی شهرستان بن (بخش شیدا) حاکی ازآن است که این منطقه دارای پیشینه ای در بازۀ زمانی دوران پیش از تاریخ تا قرون متأخر اسلامی است.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء با تأکید بر اینکه قرارداد واگذاری عمارت مسعودیه که در سال 89 و در زمان دولت دهم انجام شده، از ابتدا مخدوش بوده است ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
نماینده مردم شوش در مجلس از عدم تامین اعتبار طرح جامع توسعه حرم حضرت دانیال خبر داد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
با هدف ارتقاء ضریب امنیتی و حفاظت، عملیات نصب و راه اندازی سیستم های دوربین های مدار بسته و کنترل الکتریکی در مجموعه جهانی کاخ گلستان آغاز شد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
مدیر پایگاه تاریخی دژ شهر سمیران از استحکام بخشی و حفاظت آثار باقی مانده و همچنین از برنامه ریزی کلان سند توسعه منطقه سمیران و احیاء امامزداده سمیران با مشارکت مردم محلی و متولیان خبر داد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
بزرگترین گورستان تاریخی جهان در جنوب شرق ترکیه پیدا شد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
مریوان با کوه و دشت های سرسبزی که پیرامونش را گرفته اند مانند انگشتری است که زریوار، نقش نگین فیروزه اش را بازی می کند. گنبد آبی پیر شالیار در اورامان هم چنین است و از دور چشم ها را می رباید ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
موقعیت طبیعی و استراتژیک مریوان، وجود کالاهای متنوع و فراوان بودن محصولات مختلف در این شهر، سبب شده تا مسافران علاقه زیادی به این شهر داشته باشند ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
مهارت های مختلف مردم کردستان اعم از قالی بافی، ارغوان بافی یا شال بافی و محصولات متنوع مانند گردو، توت فرنگی و گیاهان دارویی در این خطه آباد سبب شده تا تهیه سوغات خوب آسان باشد ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
طبیعت و آب و هوای کردستان محصولات مختلفی چون ریواس و کنگر را در اختیار مردمان می گذارد که زنان این دیار با هنرمندی از آنها خوراک هایی طبخ می کنند که به راحتی فراموش نمی شود ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵    
فرودگاه فرانکفورت به عنوان بزرگترین فرودگاه بین الملی آلمان به زودی برای استراحت وکاهش استرس مسافران خود اتاق یوگا ایجاد می کند.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۲    
سرانجام پس از مدت ها گفتگو میان وزارت ارشاد و نیروی انتظامی؛ با اصلاح ماده 20 اداره اماکن نیروی انتظامی؛ اداره اماکن قانع شد که تنها درباره مسائل انتظامی و ترافیکی اظهارنظر کند.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۲    
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری 'شیوه نامه اجرایی ذخیره و ابطال اتاق در واحدهای اقامتی ایران' را درحالی ابلاغ کرد که قوانین این بخش با تغییراتی همراه شده است.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۲    
یک باستان شناس با اشاره به اتصال جزیره قشم به سرزمین ایران در عصر یخبندان از کشف آثار متعلق به دوران پارینه سنگی میانی دراین جزیره خبر داد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۲    
نامزدهای بخش بهترین خواننده تیتراژ فیلم یا سریال شانزدهمین جشن حافظ معرفی شدند.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۲    
با وجود آنکه سردی روابط میان آنکارا و مسکو فرصت مناسبی برای ایران بود تا بتواند در صدد جذب گردشگران روس باز مانده از سفر به ترکیه برآید اما آنچه تاکنون حاصل شده است تنها قانع شدن به جذب تعداد اندکی ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۲    
رئیس اتحادیه هتلها و هتل آپارتمانهای استان تهران در نامه ای به رئیس اتاق اصناف ایران، در خصوص مجوز فعالیت های مختلف در هتل ها و عدم تداخل با مدیریت واحد سایر اصناف، توضیحاتی ارائه داد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۲    
در نشست کمیته میراث جهانی یونسکو درکامبوج ،پارک ملی تاجیکستان به وسعت بیش از2.5 میلیون هکتار در شرق این کشور و در مرکز فلات ' پامیر' در فهرست میراث طبیعی جهان ثبت شد ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۲    
با وجود فاصله زمانی دوساله تا خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا، کاهش ارزش پوند دربرابریورو از هم اکنون موج نگرانی را درمقصدهای اروپایی برانگیخته است.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۲    
در ضلع غربی نارنجستان قوام، عمارتی زیبا قرار دارد که به دلیل سکونت خانم زینت الملک قوامی، دختر قوام الملک چهارم، به این نام معروف است ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۶ - ۰۲:۵۶    
میلان، حمید رضا حسینی: بیست و چهارمین جنرال کنفرانس ایکوم ( شورای بین المللی موزه ها) روز سوم جولای 2016 میلادی برابر با 13 تیرماه 1395 در شهر میلان ایتالیا آغاز به کار کرد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۶ - ۰۲:۵۶    
مدیرکل محیط زیست استان تهران از آماده باش سازمان متبوعش، فرمانداری و منابع طبیعی برای جلوگیری از آتش سوزی جنگلها و مراتع تهران خبر داد.
مشاهده نتایج بیشتر...