چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۰۹:۵۰Mar 2017 29

پایگاه اطلاع رسانی صنعت چاپ (ipina.ir)

  ۱۳۹۶/۰۱/۰۷ - ۲۱:۱۱    
شرکت کازا تکنولوژی(Cazza Technologies) قصد دارد تا نخستین آسمان خراش چاپ سه بعدی خود را در دبی بنا کند.
  ۱۳۹۶/۰۱/۰۷ - ۲۱:۱۱    
جلال ذکائی، مدیرکل پیشین دفتر امور چاپ وزارت ارشاد و مدیرمسئول ماهنامه تخصصی چاپخانه در یادداشتی با موضوع چاپ ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - ۱۸:۲۳    
با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال نگاهی داریم به مهم ترین جریان ها و رویدادهایی که در سایه آن ها صنعت چاپ کشور به حیات خود ادامه داده است...
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۲۲:۵۳    
بدنیال درخواست وزیر صنعت،معدن وتجارت برای افزایش نرخ تعرفه واردات کاغذ،هیات وزیران در جلسه امروز با این موضوع مخالفت کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۱:۲۳    
برای اولین بار در کشور نمایشگاه تخصصی صنعت چاپ سه بعدی و مسابقه انتخاب بهترین چاپگرهای سه بعدی ایران برگزار می شود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۱:۲۳    
پدیدار با بیان اینکه افزایش تعرفه واردات همیشه جوابگو نخواهد بود، گفت: تعادل در بازار داخلی نیازمند واردات کالاهایی است که توان تولید آن در داخل کشور وجود ندارد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۷    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران پیشنهاد افزایش دوبرابری تعرفه واردات کاغذ را موجب التهاب در بازار قیمت این محصول عنوان کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۴:۳۷    
هفتمین شماره از ماهنامه تخصصی "چاپخانه" منتشر شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۷    
شرکت کانن (Canon) با محصولاتی همچون چاپگر مسطح آریزونا 1280GT (Arizona) که مخصوص هم مدیا های انعطاف پذیر و هم سفت و سخت است ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۷    
11 تا 14 آوریل 2017، در مرکز نمایشگاه بین المللی تازه شهر شانگهای، چین سینوکاروگیتد 2017 همراه با سینوفولدینگ کارتن 2017 (SinoFoldingCarton) و نمایشگاه جعبه های بسته بندی 2017 برگزار می شود ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۷    
شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نائب رئیس و نخست وزیر امارات متحده عربی، و حاکم دبی، شرکت چاپ امنیتی عملات را افتتاح کرد. عملات یک شرکت مخصوص چاپ اسکناس است که نمونه مشابه آن در این منطقه یافت نمی شود ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۳:۳۷    
مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 5 تهران (دانشکده چاپ) برای نیمسال بهمن 1395 دانشجو می پذیرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۰۹:۳۷    
به نظر می رسد متاسفانه اطلاعات نادرستی به جناب نعمت زاده منتقل شده است. کارخانه پارس متعلق به 5 دهه قبل و کارخانه چوب و کاغذ مازندران هم متعلق به دو دهه قبل هستند و هیچکدام از این کارخانه ها ماشین ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۷:۰۷    
اینترپک 2017 در تاریخ 55 ساله خود رکورد جدیدی بر جای گذاشته و دارای بیش ترین تقاضا از سوی شرکت کنندگان بوده است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۷:۰۷    
وبسایت GlobalCorrugated.com به متخصصان صنعت کارتن این امکان را می دهد که به طور مستقیم با بازار جهانی در ارتباط باشند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۳:۳۷    
نماینده تشکل های چاپ سراسر کشور از خواسته وزیر صنعت برای افزایش تعرفه واردات کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه انتقاد کرد و آن را موجب فشار آمدن به مردم به عنوان مصرف کننده نهایی دانست.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۷    
وزیر صنعت با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار افزایش تعرفه واردات کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۷    
سفیر فنلاند در ایران از شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران بازدید کرد و در جریان تولید این کارخانه قرار گرفت.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰۷    
شرکت کونیکا مینولتا به تازگی به عضویت لورا الیانس (LoRA Alliance) درآمده است، یک موسسه غیرانتفاعی که در زمینه ارتقاء قابلیت همکاری و استاندارد سازی شبکه های گسترده با توان کم فعالیت می کند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۷    
غلامرضا شجاع طی نامه ای به مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مخالفت تشکل های صنفی صنعت چاپ با دستورالعمل پیشنهادی را به این وزارتخانه اعلام کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۷    
بوئینگ که پیش از این نیز ماهواره های عظیم با هزینه های چندصد میلیون دلاری تولید کرده قصد دارد با استفاده از چاپگرهای سه بعدی ماهواره های ارزان تری تولید کند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۷    
ارتش آمریکا موفق به ساخت یک سلاح پرتاب کننده بمب با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۷    
ناسا قصد دارد در دهه 2030 فضانوردانی را به مریخ بفرستد و برای کاهش هزینه های این سفر از حجم محموله های ضروری ارسالی به فضا بکاهد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۷    
یک شرکت تازه تأسیس آمریکایی موفق شده است نوعی روبات برای چاپ سه بعدی مواد غذایی ایجاد کند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۳:۳۷    
نماینده چاپخانه های سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه به دلیل عدم صنعتی نبودن استان و صنایع بسته بندی، صنعت چاپ سیستان و بلوچستان در حد نیازهای اداری و خدمات فرهنگی پیشرفت کرده است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۳:۰۷    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات صنعت چاپ در سیستان و بلوچستان جدی است، گفت: رسانه های سیستان و بلوچستان مورد توجه ویژه وزارت ارشاد هستند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۲:۳۷    
عضو هیات مدیره تعاونی چاپخانه داران با اشاره به عدم مدیریت صحیح در سطح کلان عنوان کرد: صنعت چاپ در بدترین وضعیت است!
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۹ - ۰۹:۰۸    
سیامک ره پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان، سیدجواد مغیث معاون اداره کل امور انتخابات، به همراه جمعی از مسئولان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با حضور در شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران از ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۰۹:۳۸    
شیر پاکبان با فناوری جدید تتراپات در بسته بندی خود یکی از محصولاتی است که بر کانسپت تازه بودن شیر تاکید می کند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۸    
چاپ اجزای بدن با استفاده از چاپگرهای سه بعدی یکی از رویاهای پزشکان است و به نظر می رسد این رویا به زودی در مورد برخی از این اجزای حساس به حقیقت می پیوندد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۸    
محققان فنلاندی خاکستر کاغذ را به عنوان ماده اولیه برای تولید کالاهای پلاستیکی استفاده کردند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۳:۰۸    
مدیر چاپخانه ابیانه با اشاره به اینکه صنعت چاپ صنعتی آسیب دیده است گفت: با توجه به تورم، چاپخانه ها هم مانند سایر صنایع نسبت به سال های گذشته با افت مواجه شده اند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۲:۰۸    
مهم ترین نمایشگاه تجاری فناوری چاپ از 16 تا 26 ژوئن 2020 برگزار می شود
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۰۸:۳۸    
به طور کلی فروشندگان و عرضه کنندگان چاپ نسبت به سال 2017 خوش بین هستند، اما در مورد برنامه های مشابه/قوی بازار و مناطق مختلف در زمینه سرمایه گذاری این خوش بینی متغیر است ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۰۸:۰۸    
متخصصان یک شرکت روسی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی توانستند یک خانه کوچک را درمدت 24 ساعت و با قیمت بسیار پایین بسازند ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۰۸:۰۸    
گیفن گرافیکس (Giffin Graphics)، هایدلبرگ (Hiedelberg) و کداک (Kodak) از جمله آخرین نام های پراعتبار صنعت چاپ هستند که برای حضور در نمایشگاه چاپ و بسته بندی خلیج فارس 2017 نام نویسی کرده اند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۰۸:۰۸    
کازمو فیلمز (Cosmo Films) برای افزایش عمر قفسه ای کالاها، مجموعه تازه ای از لایه های پوششی فلزکاری شده و شفاف ارائه داده است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۷:۱۸    
سلولز همواره در طول تاریخ پراستفاده ترین ماده طبیعی برای چاپ محسوب شده است زیرا کاغذ از جنس سلولز است و در حال حاضر محققان قصد دارند با استفاده از چاپ سه بعدی کاربرد جدیدتری از آن را آزمایش کنند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۵:۴۸    
مدیرعامل شرکت بسته بندی مایرملنهوف با اشاره به روند ثابت وضعیت صنعت چاپ عنوان کرد: برای رفع رکود بازار و رونق اقتصاد کشور باید با سرمایه گذاری بازار را زنده کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۸    
بدنبال انعقاد تفاهم نامه فیمابین وزارتخانه های فرهنگ وارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص تفکیک وظایف هر یک از این دو وزارتخانه درقبال صنعت چاپ کشور، اداره کل چاپ ونشر در اقدامی شتابزده ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۸    
نماینده تشکل های صنعت چاپ در سراسر کشور از برگزاری جلسه ای میان وزیر ارشاد و اقتصاد خبر داد و گفت: در این دیدار مقرر شد کارگروهی در وزارت اقتصاد راه اندازی شده و معافیت مالیاتی چاپخانه داران بررسی ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۸    
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: برخی کتابها توسط سودجویان به صورت غیرقانونی منتشر می شود و به راحتی حتی در نمایشگاه ها با 50 درصد تخفیف به فروش می رسد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۸    
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران گفت: تمامی اسکناس های کشور در مازندران تولید می شود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۷:۴۹    
مدیرعامل چاپ پیمان نو مشهد عنوان کرد: سال 95 سال پر دردسر و پر استرسی برای تولیدکنندگان به خصوص برای صنف صنعت چاپ بود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۹    
آیت الله جعفر سبحانی در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری اسلامی ایران افزایش تعرفه واردات کاغذ را در شرایط فعلی به صلاح ندانست.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۱:۱۹    
با وجود آنکه بیش از چهار سال از امضای تفاهم نامه میان دو کتابخانه ملی و مجلس برای نگهداری و راه اندازی مجدد موزه چاپ می گذرد، اما هنوز خبری از به سامان رسیدن مجدد این موزه شنیده نمی شود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۰:۴۹    
بخش خاورمیانه شرکت (Canon) یک میزگرد تشکیل داده و در آن به بررسی این مساله پرداخت که چگونه از طریق آگاهی در مورد برنامه های تازه، بازارهای در حال ظهور و بهترین اقداماتی که در این صنعت صورت می گیرد ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۰:۱۹    
کاهش ده ها هکتار جنگل طی کمتر از یک قرن و تدوام بی توجهی به روند نابودی درختان با اهدافی از جمله تولید کاغذ موجب شده تا صدای زنگ هشدار نابودی مهم ترین منبع تولید اکسیژن شنیده شود ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۰۹:۴۹    
ساخت خانه با استفاده از چاپگرهای سه بعدی اتفاق تازه ای نیست، اما برای اولین بار کل یک خانه در محل اصلی ساخت با استفاده از چاپگر سه بعدی چاپ و راه اندازی شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۱۶:۴۹    
رییس اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی با اشاره به هزینه های سربار در تولید عنوان کرد: صنعت کشور در حال فلج شدن است و با کاهش بهره بانک به 2 درصد، سرپا نمی شود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۱۴:۴۹    
معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از راه اندازی سامانه جامع چاپ در کرمان تا پایان سال جاری خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۹    
دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا گفت: قیمت کاغذ سفید در بازار در ماه های پایانی سال رو به افزایش بوده و پیش بینی می شود که این روند در سال 96 نیز حفظ شود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۹    
سال 1382 زمانی که بختک تعطیلی، تعدیل و اخراج نیروها بر شرکت صنایع کاغذسازی قائمشهر سایه افکنده بود؛ کمتر امیدی به فعالیت دوباره این واحد صنعتی مهم مازندران وجود داشت اما این روزها با جذب نیرو زنگ ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۹    
امروزصنعت چاپ و تبلیغات در کشور به خصوص آذربایجان غربی با مشکلات عدیده ای چون کمبود نقدینگی، فرسودگی ماشین آلات در کنار مشکلات معیشتی فعالان این بخش دست و پنجه نرم می کند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۶    
لیزا میلبرن، مدیر عامل نمایشگاه چاپ و بسته بندی خلیج فارس (GPP) عنوان کرد: ما امیدوار هستیم که در نمایشگاه چاپ و بسته بندی خلیج فارس سال 2017 پذیرای دوازده هزار بازدید کننده باشیم.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۶    
خزانه دار اتحادیه چاپخانه داران قم عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر نه تنها صنعت چاپ و بسته بندی بلکه سایر صنایع هم با رکود مواجه هستند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۶    
رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در نشست تخصصی "اقتصاد و فرهنگ" عنوان کرد: صنعت چاپ در سراشیبی رکود قرار دارد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۳:۰۶    
مدیر کارگروه سیاست گذاری و مطالعات راهبردی ستاد مواد و ساخت پیشرفته از پایان مراحل تدوین پیش نویس نقشه راه ملی توسعه فناوری و صنعت ساخت افزایشی (چاپ سه بعدی) خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۰۸:۳۶    
میماکی در چاپگرهای در چاپگرهای جدید خود گزینه محبوب خود به نام کباب (Kebab) را به کار برده است. گزینه کباب با غلطک های گردشی خود این امکان را می دهد که به کار چاپ بر روی انواع اشیاء استوانه ای ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۲:۰۱    
افشین فرنگی وضعیت صنعت چاپ را در سال جاری مثبت ارزیابی کرد و عنوان داشت: با وجود بحران ها، توسعه همچنان به قوت خود باقی است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۰    
چاپ با پیشینه ای به گستره چندین قرن در ایران سال هاست که به عنوان یکی از صنایع مهم ارزیابی شده است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۰    
عضو هیئت مدیره تعاونی چاپخانه داران گفت: تحرک چرخ صنعت چاپ کشور با واگذاری امور این حوزه به وزارت صنعت، معدن و تجارت شتاب بیشتری می گیرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۰    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از نوسازی صنعت چاپ با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۰    
به بهانه انعقاد تفاهمنامه بین وزرای فرهنگ وارشاد اسلامی و صنعت معدن وتجارت در خصوص انتقال بخش صنعتی چاپ به این وزارتخانه وبمنظور آشنایی بیشتر دست اندرکارن صنعت چاپ با منزل جدیدکه ازین پس با این نام ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۰    
برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران طی حکمی با حفظ سمت به سمت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز منصوب شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۰    
پژوهشگران دانشگاه تبریز موفق به ساخت نانوکامپوزیت هایی شده اند که می تواند به عنوان فیلم های بسته بندی ضدمیکروبی در صنعت غذایی مورد استفاده قرار گیرد ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۰    
دومین همایش ملی علوم و فناوری چاپ ایران با موضوع نقش صنعت چاپ در توسعه پایدار دوشنبه (2 اسفندماه) در دانشکده سیاسی و اقتصادی دانشگاه شهید بهشتی با حضور جمعی از کارشناسان و دست اندرکاران صنعت چاپ ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۴:۵۰    
گزارش انتزاع حوزه صنعتی چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و واگذاری آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی منتشر شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۴:۲۰    
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از اجرایی نشدن قانون حذف مالیات از تولیدات فرهنگی و هنری و برخورد با فرهنگ با خط کش اقتصادی انتقاد کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۳:۵۰    
آموزگار بابیان اینکه مشتری اصلی کتابهای خارجی نمایشگاه کتاب، کتابخانه های وابسته به وزارت علوم و بهداشت بوده اند، اختصاص یارانه ازطرف ارشاد به این حوزه در 29 دوره قبلی رافاقد توجیه خواند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۰    
مدیر کمیته ناشران خارجی سی امین نمایشگاه کتاب تهران در اولین اظهار نظر خود پس از انتخابش به این مسئولیت تاکید کرد: نهایت سعی ام را می کنم تا حلقه وصلی بین ناشران ایرانی و خارجی ایجاد کنم.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۰    
کوچکترین دریل جهان با استفاده از چاپ سه بعدی در نیوزلند ساخته شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۵:۲۰    
نماینده تشکل های صنعت چاپ در سراسر کشور از وجود یک اشکال قانونی در تفاهم نامه انتقال صنعت چاپ از وزارت ارشاد به وزارت صنعت خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۵:۲۰    
افزایش قیمت کاغذ به طور مداوم می تواند سبب شود مردم از کتاب های درسی شان نیز دلزده شوند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۰    
دستورالعمل پیشنهادی تاسیس و نظارت بر چاپخانه ها و واحدهای وابسته از سوی اداره کل چاپ ونشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۰۷:۵۰    
لامپ “lightest” یک لامپ جدید ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی است که در هوا معلق می ماند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۶:۵۰    
با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 1395 درگفتگو با مهرداد باقری کارشناس و مدیر فروش شرکت مگاپس ،نظر ایشان را در خصوص ارزیابی روند صنعت چاپ جویا شده ایم.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۳:۲۰    
اگر می خواهید علت اصلی بالارفتن ارزش دلار را بفهمید و دورنمایی از آینده داشته باشید این گزارش را بخوانید.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۱:۵۰    
رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران: رشد 3.5درصدی زیر بخش صنعت هم به مفهوم بهبود شرایط تولید در واحدهای صنعتی نبوده و متأسفانه آمارهای ارائه شده از رشد امسال بخش صنعت چندان واقعی به نظر نمی رسد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۰    
دانشمندان دانشگاه کمبریج در انگلستان یک میکروسکوپ قابل پرینت سه بعدی را طراحی کرده اند که می تواند جهت تست آب مورد استفاده قرار گیرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۰    
محققان موسسه فناوری ماساچوست از یک روش جدید چاپ سه بعدی پرده برداشتند که به جای پلاستیک از شیشه شفاف به عنوان ماده پیش ساز استفاده می کند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۰    
6 راه که با استفاده از آن می توانید به بچه هایتان یاد بدهید که زندگی با پرینترهای سه بعدی چگونه است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۰    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید در فرآیند تفاهمنامه دست از کلی گویی برداریم و با بررسی دقیق جزییات، صنف چاپ را از سردرگمی در بیاوریم.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۰    
بازار جهانی جعبه های مقوایی ارزشی بیش از 100میلیارد دلار در سال 2020 خواهد داشت و در حدود 47میلیون تن مصرف را تجربه خواهد کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۰    
پژوهشگران آمریکایی روشی برای خارج کردن سس کچاپ از بطری، تا آخرین قطره آن پیدا کرده اند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۰    
غلامرضا شجاع خواسته مالیاتی نمایندگان حوزه چاپ و نشر را کاهش مالیات بر ارزش افزوده حوزه چاپ از 9 درصد به 3 درصد اعلام کرد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۱:۲۰    
هایدلبرگ در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک واحد دیجیتال است. این شرکت در این بخش به توسعه، تولید و تهیه فناوری ها و محصولات دیجیتال برای مدل های تجاری تازه می پردازد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۱:۲۰    
پزشکان هندی موفق شده اند نخستین عمل جراحی ترمیم ستون فقرات به وسیله چاپگر سه بعدی را انجام دهند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۷:۲۰    
دومین همایش ملی علوم و فناوری چاپ ایران با موضوع نقش صنعت چاپ در توسعه پایدار امروز دوشنبه (2 اسفندماه) در دانشکده سیاسی و اقتصادی دانشگاه شهید بهشتی با حضور جمعی از کارشناسان و دست اندرکاران صنعت ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۶:۲۰    
اولین اثر هنری که در خارج از کره زمین خلق شده در ایستگاه فضایی بین المللی و با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تولید شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۶:۲۰    
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از راه اندازی سامانه جامع چاپ در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۵:۵۰    
متقاضی های زیادی به دنبال حضور در جوایز پرینت فیوچرز (Print Futures) 2017 هستند، مراسمی که کمک هزینه ای به مبلغ 1500 پوند در اختیار افراد جوانی می گذارد که تمایل دارند آینده شغلی خود را در حوزه چاپ ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۵:۵۰    
میزان فروش شرکت هایدلبرگ در سه ماهه سوم کم تر از آمار همین زمان در سال گذشته است. دلیل این امر این است که این شرکت تولید های سری خود را افزایش داده است ...
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۰۸:۲۰    
این راه حل نرم افزار کنترل وظیفه چاپ کی پی - کانکت پرو (پیش تر کی – استیشن 4 نام داشت) شرکت کوموری و اکویوس 5، آخرین نسخه پلتفرم جریان کاری جهانی اسکرین جی پی را با هم ترکیب کرده است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۰۸:۲۰    
روز گذشته اول اسفند ماه در هشتمین برنامه از سلسله برنامه های عصر کتاب از اسمعیل دمیرچی، نویسنده و پیشکسوت عرصه صنعت چاپ و نشر تقدیر شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۱    
بر اساس آمار موسسه خانه کتاب، قیمت متوسط کتاب در دیماه سال گذشته 15 هزار و 158 تومان بوده که در دیماه سال جاری با 9 درصد افزایش به 16 هزار و 549 تومان رسیده است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۱    
محققان در موسسه فناوری ماساچوست(MIT) با کمک چاپ سه بعدی موفق به ساخت یک ربات ماهی گیر نامرئی شدند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۱    
مشاور مالیاتی اصناف و بازار با بیان اینکه برای حل مشکلات مالیات ارزش افزوده نباید صورت مسئله را پاک کرد، گفت: مالیات مصرف قابل ردیابی نیست.
  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۱    
طبق توافق سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا و انجمن تولیدکنندگان کارتن و ورق تعرفه متغیر کاغذهای بسته بندی و کارتنی که بین 5 تا 10 درصد متغیر بود، ثابت و 10 درصد شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۵:۵۰    
هندریک وربروگ، مدیر بازاریابی شرکت کنن (Canon) در خاورمیانه و مرکز و شمال آفریقا در خصوص بازدهی در صنعت چاپ دیجیتال می نویسد.
مشاهده نتایج بیشتر...