جمعه ۰۵ خردادساعت ۲۱:۲۸May 2017 26

پایگاه اطلاع رسانی صنعت چاپ (ipina.ir)

  ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۴    
همزمان با برگزاری هفتمین دوره از نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی با "عباس ایران عقیده" مدیرعامل مجتمع صنعتی نقش مبنا و یکی از پیشکسوتان این حوزه به گفتگو نشستیم ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۹    
صنایع مربوط به چاپ و نشر در سال های اخیر با فراز و نشیب های گوناگونی روبرو بوده است.. در حقیقت فارغ شدن صنایع مرتبط با چاپ و به خصوص ماشین آلات این صنعت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و قرار گرفتن آن ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۹    
صنعت و بازار کاغذ، مقوا و محصولات کاغذی یکی از بخش های مهم صنعتی در کشور است.این صنعت نه تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۶:۴۹    
در حالی که تمامی چاپگرهای سه بعدی موجود محصولات خود را در قالب قطعات مجزا و به صورت لایه لایه و منقطع تولید می کنند، چاپگر سه بعدی رباتیکی ابداع شده که محصول نهایی یکسره عرضه می کند.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۶:۱۹    
همزمان با هفتمین دوره از برگزاری نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی، اپلیکیشن "کافی چاپ" رونمایی شد.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۴:۴۹    
هفتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال صبح امروز (دوم خردادماه) با حضور روسای اتحادیه های حوزه صنعت چاپ در تهران گشایش یافت.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۱۴:۴۹    
چاپگر سه بعدی بیشتر در قالب سازی و مدل سازی هایی کمک می کند که شما می خواهید طرحی را به تولید انبوه برسانید ...
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۹    
سازمان دیانت ترکیه، قرآن بریلی متشکل از 6 جلد را در راستای تسهیل آموزش قرآن به روشندلان چاپ و منتشر کرده است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۹    
هفتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی با مشارکت شرکت های فعال در این حوزه، فردا سه شنبه 2 خرداد در محل مجموعه نمایشگاه های شهرداری تهران (بوستان گفتگو) آغاز به کار می کند.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۱۱:۱۹    
کارشناس و فعال صنعت چاپ و بسته بندی در برنامه ساعت صنعت رادیو اقتصاد گفت: پتروشیمی بستر ساز توسعه و شکوفایی این صنعت در کشور است.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۰۹:۴۹    
موج عظیمی از ساخت و سازها در راه است البته این بار نه بر روی زمین بلکه در فضا.
  ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۰۹:۱۹    
برای برگزاری هر انتخابات در کشور حجم عظیمی از کاغذ برای تبلیغات، معرفی و رای دادن استفاده می شود که تهیه آن تنها با خروج ارز از کشور ممکن است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۹    
نشست تخصصی مدیران تولید، کنترل کیفیت کاغذ و کارتن اواسط اردیبهشت ماه امسال در محل همایش های شرکت تعاونی کارتن و ورق برگزار شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۹    
یک نوجوان هندی به نام ریفات شاروک، سبک ترین ماهواره جهان را طراحی و با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۹    
همزمان با معرفی کاندیداهای ریاست جمهوری در فضای مجازی و رسانه ملی، تبلیغات کاغذی این افراد نیز آغاز شده است در حالی که اگر بدانند برای تولید یک تن کاغذ حدود 17 درخت ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۹    
شهر مملو از پوسترها و کاغذهای انتخابات کاندیداها شده بود که با لبخندی کج و سرشار از غرور و گاهاً نگاه های معصومانه در مقابل مردم خودنمایی می کنند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۹    
چاینا پرینت بعد از نمایشگاه دروپا که بزرگترین نمایشگاه چاپ و بسته بندی جهان نام گرفته و هر سه سال یک بار در آلمان برگزار می شود، چین صاحب دومین نمایشگاه بزرگ جهان در عرصه صنعت چاپ و بسته بندی است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۹    
محققان در جدیدترین تحقیق خود موفق شدند یک موش نابارور را با استفاده از تخمدان های چاپ سه بعدی بارور کنند. محققان امیدوارند این فناوری بتوانند برای انسان، نیز به کار رود.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۹:۰۳    
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی صنعت چاپ بعد از ظهر دیروز(26 اردیبهشت ماه) اهالی صنعت چاپ با احمد مسجد جامعی، کاندیدای منتخب خود در پنجمین دوره از انتخابات شورای شهر تهران دیدار کردند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۴:۰۳    
رییس انجمن صنایع سلولزی ایران گفت: با وجود تایید کمیته ماده یک با درخواست افزایش تعرفه واردات کاغذ اما، این درخواست در هیات دولت مورد اقبال و پذیرش قرار نگرفت.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۳:۳۳    
محققان شرکت بایوباتز با رونمایی از چاپگر سه بعدی زیستی مدعی شدند که در آینده نزدیک شرایط لازم برای چاپ بافت های مختلف بدن مثل کلیه و کبد با تنها فشار یک کلید ممکن خواهد شد ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۳:۳۳    
رییس اتحادیه صحافی تهران گفت: ماشین آلات کارگاه های صحافی فرسوده است و مالکان اقدام به واردات ماشین آلات چینی بی کیفیت می کنند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۸:۳۴    
سیستم های LED آی اس تی متز (IST Metz) که با آب خنک می شوند و مخصوص چاپ ورقی افست هستند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۳:۰۴    
یکی از مهم ترین رویدادهایی که در صنعت چاپ ایران به خصوص در چاپ دیجیتال اتفاق می افتد، نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی است که در چند سالی است پرقدرت در فصل بهار برپا می شود ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۲:۰۴    
عبارت مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM از اوایل دهه نود میلادی وارد حوزه مدیریت و بازرگانی شده است. بررسی ها نشان می دهد این اصطلاح تقریبا از زمانی که توماس سیبل مدیر و مالک Siebel Systems عنوان مدیریت ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۱:۳۴    
یک پژوهشگر هنر ایران درباره تأثیرات برگزاری نشست های "از هزارو یک شب تا هزار و یک روز" گفت: این نشست برای هنرمندان و پژوهشگران جهت بررسی کارهای فاخر گذشتگان و استفاده از آن ها در آثار خود بسیار مفید ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۱:۳۴    
در سال جدید با نصب ماشین آلات و خطوط تولید جدید، چند نوع بسته بندی تازه را تولید و روانه بازار خواهیم کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۴    
کارگاه مواد و چاپ در صنعت نشر با سخنرانی فعالان صنعت نشر کاظم طلایی و محمدحسین محمدی در پاتوق اهل قلم سی اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۴    
سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حالی آخرین روز خود را در شهر کتاب پشت سر می گذارد که مسئولان آن از رشد 14 درصدی فروش این نمایشگاه نسبت به سال گذشته خبر می دهند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۴    
آثار چاپ دستی بابک گرمچی با موضوع شاهنامه فردوسی از فردا در گالری موسسه اکو به نمایش گذاشته می شوند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۲:۰۴    
شرکت ایران روتاتیو، نخستین دوره آموزشی ویژه مدیران صنعت چاپ را در تابستان و پاییز 96 در سالن همایش مجموعه آموزشی و نمایشگاهی چاپ این شرکت (PTEC) برگزار می کند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۴    
مدیر امور مجلس به همراه جمعی از مدیران بانک ملی ایران از شرکت چاپ و نشر بانک بازدید کرده و در جریان فعالیت های روزمره آن و نیز روند چاپ تعرفه های انتخاباتی قرار گرفتند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۴    
پاکت های چندلایه نیز برای بسته بندی مواد غذایی به ویژه خشکبار، نقشی بسیار پررنگ تر از گذشته یافته اند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۴    
محققان از واژه چاپ چهاربعدی برای اشاره به فرایند ساخت محصولات ساده که می توانند در زمان های مختلف به شکل های دیگری تبدیل شوند استفاده می کنند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۴:۰۴    
شرکت سیستم های کاغذی KAS یک سیستم پستی کارت پلاستیکی درون خطی اختصاصی عرضه می کند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۴:۰۴    
کونیکا مینولتا (Konica Minolta) به دنبال این است که سبد چاپ حرفه ای خود را افزایش دهد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۴:۰۴    
این دوره نمایشگاه دارای قالب متفاوتی خواهد بود و به نمایش "چاپ در عمل" و یک برنامه درگیرکننده خواهد پرداخت.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۲:۰۴    
اصغر نوری با بیان اینکه مشکل پخش کتاب در کشور با نمایشگاه حل نمی شود، گفت: صنعت چاپ در کشور ما، صنعت منظمی نیست و ما بیشتر از نیازمان کتاب چاپ می کنیم.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۱۴:۰۴    
نماینده شرکت سورتینگ میوه و سبزیجات هلند در دیدار با تجار گلستان گفت که این شرکت آمادگی دارد فناوری های لازم جهت بسته بندی محصولات باغی و صیفی را در استان گلستان فراهم کند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۱۲:۳۴    
با نزدیک شدن به زمان برگزاری هفتمین دوره از نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی بر آن شدیم با "عباس ایران عقیده" مدیرعامل مجتمع صنعتی نقش مبنا و یکی از پیشکسوتان این حوزه به گفتگو بنشینیم ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۰۸:۲۷    
مسئول غرفه لبنان در نمایشگاه کتاب تهران با بیان اینکه امسال هم ناشران لبنانی حضور پررنگی در نمایشگاه دارند، گفت: لبنان مرکز چاپ و نشر خاورمیانه است و آثار منتشر شده در این کشور به قاره های اروپا ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۰۸:۲۷    
کارگاه هم اندیشی مباحث بیمه ای در صنعت نشر ، با حضور مجید محمدی مشاور فنی معاونت فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۰۸:۲۷    
مدیر انتشارات تیمورزاده با اشاره به گردش مالی کمتر از 1000 میلیارد تومان در حوزه نشر، این صنعت را در کشورمان بسیار فقیر توصیف کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۰۸:۲۷    
محققان با چاپگر سه بعدی نوعی پوست بیونیک ساخته اند که می توان از آن در روبات های جراحی و فناوری های پوشیدنی ردیاب مواد منفجره استفاده کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ - ۱۰:۵۷    
یک دانشجوی دوره کارشناسی در موسسه تکنولوژی نیو جرسی، برای اولین بار با استفاده از چاپگر سه بعدی، مواد اولیه به قیمت 60 دلار و کمی خلاقیت موفق شد برای خود براکت دندان تولید کند که واقعا کاربرد دارد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ - ۱۰:۵۷    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در مورد ایام انتخابات و تخلفات احتمالی چاپخانه ها در بالا بردن قیمت ها توضیحاتی ارائه کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ - ۱۰:۵۷    
مرتضی زینعلی، مدیر مسئول انتشارات جامعه نگر گفت: اگر ما با مشکلات کپی، جزوه و فروش غیرمجاز نسخه های الکترونیک مواجه هستیم به دلیل نبود نگاه راهبردی در تشکل ها است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۸    
شرکت اینکا (Inca) یک چاپگر اینکجت ورق خور تازه با فرمت B1 را در نمایشگاه فسپا آینده که در هامبورگ برگزار می شود، معرفی خواهد کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۸    
بسته بندی اختصاصی در حال حاضر محبوبیت زیادی دارد و یونیلور (Unilever)، کوکا کولا (Coca-Cola) و چند شرکت دیگر در چند سال گذشته کاملا به سمت این بازار متمایل شده اند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۱۱:۴۸    
ElifFine ارایه شده توسط Elif Holding A.S.، راهکاری جدید، خلاقانه و اقتصادی برای صاحبان برندی است که به دنبال بسته بندی های پایدار می گردند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۸    
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر گفت: توجه به مباحث قانونی تبلیغات در انتخابات پیش رو و نظارت و ساماندهی به برنامه های تبلیغاتی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا برای ایجاد شور و نشاط ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۸    
از آنجایی که بیشترین میزان پسماند خشک تولیدی در شهر کاغذ و مشتقات کاغذی است این سازمان کار جمع آوری کاغذ باطله ادارات دولتی و خصوصی را انجام می دهد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۱۰:۱۸    
به همت شرکت ابران روتاتیو، دوره های آموزشی تخصصی مدیران صنعت چاپ برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۸    
مدیرکل فناروی اطلاعات بانک مرکزی از ورود چک های الکترونیکی ظرف دو تا سه ماه آینده به شبکه بانکی خبر داد و گفت: پایلوت امضای الکترونیکی روی سیم کارت اکنون در حال اجرا است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۸    
مهدی سعیدی کیا، پزوهشگر گفت: بستر پیشرفت برای نشر الکترونیک در ایران وجود ندارد علت آن می تواند ترس از دست دادن بازار کتاب های چاپی باشد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۰۸:۱۸    
فیوچر پرینتینگ پرس، شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی که در دوحه واقع شده است، از وبسایت تازه خود رونمایی کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۰۸:۱۸    
چاپگر اوسه کلرادو (Oc Colorado1640)، اولین چاپگر 64 اینچی roll-to-roll وایدفرمت است که بر اساس فناوری یووی ژل ساخته شده و در بخش EMEA نمایشگاه فسپا (FESPA 2017) برای اولین بار معرفی می شود.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۰۸:۱۸    
اگر به عنوان صاحب یک شرکت چاپ به یک باره تصمیم بگیرید که دیگر سرکار نیایید، آیا کسب و کارتان می تواند بدون حضور شما ادامه پیدا کند؟
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۰۸:۱۸    
"بابست" راه حل های تازه هدف اصلی خود را بر روی تامین کامل زنجیره محصولات غذایی، نوشیدنی ها، قنادی، نانوایی، محصولات دارویی، لوازم آرایشی بهداشتی، محصولات غیرغذایی و کالاهای صنعتی معطوف کرده اند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۱۵:۱۳    
محققان با بررسی سطوح رنگ ساز در حشرات دریافتند که رنگدانه ها بر خلاف انتظار دارای رنگ نیستند بلکه در سطوح رنگی ساختارهایی وجود دارد که بر اساس شکل و زاویه مشخص نور خورشید را با رنگ مورد نظر منعکس می ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۱۲:۱۳    
یک شرکت استارت آپی در دبی توانسته است تا با استفاده از مواد زائد صنعتی، سیمان سبزی تولید کند که از آن بتوان در پرینترهای سه بعدی استفاده کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۱۱:۴۳    
شرکت "ساخته شده در فضا" که در زمینه تولید قطعات مورد نیاز در فضا با استفاده از چاپ سه بعدی فعالیت می کند، از جدیدترین محصول خود که علاوه بر تولید قطعات، سازه آنها را نیز در فضا تکمیل می کند ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۳    
علی برزانیان، پژوهشگر دانشگاه استنفورد گفت: کتاب های الکترونیک نسبت به کتاب های چاپی سبقت گرفتند و امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته در کنار هر کتاب درسی یک کتاب الکترونیک هم وجود دارد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۰۹:۱۳    
روکش های BOPP به خاطر هزینه پایین، همه کاره بودن و سازگار بودن با محیط مورد توجه قرار گرفته اند
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۰۹:۱۳    
سیستم های جوهری یو وی هابرگروپ (Hubergroup) مخصوص زیرلایه های غیرجاذب
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۰۹:۱۳    
یک برنامه همایشی جامع و دور پایانی مسابقات جهانی رپ مسترز از جمله برنامه های مهم نمایشگاه امسال خواهد بود.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۱۷:۴۳    
مدیرعامل شرکت فتوبهمن با اشاره به وضعیت نا به سامان اقتصادی گفت: صنعت چاپ دیجیتال بیش از پیش به پشتوانه و حمایت دولتی نیازمند است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۱۲:۴۳    
ایمیل مارکتینگ: ابزار اصلی برای راه اندازی سیستم کسب درآمد اتوماتیک، ایمیل مارکتینگ است. یعنی ما از تمام ابزارهای بازاریابی اینترنتی سئو ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۱۲:۴۳    
تحولات روزافزون صنعت چاپ سه بعدی، از چاپ برخی اندام های بدن مانند کلیه گرفته تا پرینت روکش های دندان، و رسوخ کاربردهای این صنعت به حوزه هوافضا، معماری، خودروسازی، تجهیزات نظامی و حتی هنر ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۱۲:۴۳    
دستگاه پرینتر سه بعدی صنعتی پودری "SLS" که توسط محققان کشور طراحی و ساخته شده و ایران را جزء هفت کشور دارای این فناوری قرار داده است، در نمایشگاه چاپ سه بعدی معرفی شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۱۲:۱۳    
ویرلن انتشار رپورتاژ آگهی در سایت های خبری پربازدید را به عنوان بهترین تکنیک سئو و تبلیغات اینترنتی معرفی کرد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۱۲:۱۳    
نشریه هنر بسته بندی به عنوان تنها حامی رسانه ای این نمایشگاه در بخش صنعت و بسته بندی انتخاب شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۲:۴۳    
فصلنامه کوموری ON PRESS 90 این بار با عنوان "بسته بندی در کانون توجه" منتشر شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۲:۴۳    
دانشمندان آژانس فضایی اروپا با مخلوط کردن مواد ماه با نوعی نمک پیوند دهنده و همچنین با استفاده از چاپ سه بعدی ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۲:۴۳    
یک تیم از محققان در دانشگاه ایالتی نیویورک در بینگهمتون با بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی موفق به تولید یک پانکراس مصنوعی شدند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۳    
دبیر ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: قصد داریم امسال انجمن چاپ سه بعدی ایران را تشکیل دهیم تا با فعالیت های خود چتری برای مجموعه دانشگاهی و صنعتی این حوزه ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۳    
نمایشگاه چاپ سه بعدی با معرفی برترین های این حوزه به کار خود پایان داد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۳    
بازار جهانی فناوری صنعت چاپ سه بعدی در حالی در سال 2015 به میزان 2.5 میلیارد دلار بوده که عمرش حتی به دو دهه نیز نرسیده است و پیش بینی موسسات رصد بازار نیز حاکی از آن است که طی 10 سال آینده حجم این ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ - ۱۲:۱۴    
محققان دانشگاهی نوعی کاغذ ساخته اند که پلاسما تولید می کند. با استفاده از این کاغذ به عنوان پوشش روی لباس و تجهیزات می توان باکتری های خطرناک را از بین برد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ - ۱۲:۱۴    
ساخت مجسمه سلفی سه بعدی به صورت رنگی یکی از خدمات ارائه شده توسط شرکت های دانش بنیان حاضر در نمایشگاه چاپ سه بعدی است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۴    
همزمان با برگزاری نمایشگاه چاپ سه بعدی و مسابقه بهترین چاپگرهای سه بعدی ایرانی از سند ملی توسعه فناوری چاپ سه بعدی رونمایی شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۴    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آمادگی داریم کلید نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را در سال آینده به صنوف نشر بسپاریم.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۴    
نماینده تشکل های صنعت چاپ استان ها مقصر اصلی مشکلات صنعت چاپ را صنف دانست و گفت: در ابتدا باید صنف برای پیشبرد اهداف خود گام بردارد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۱۱:۴۴    
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: فناوری چاپ سه بعدی زمینه ساز تحولی جدی در آینده ی است و رسوخ آن، صنایع گوناگون را در آینده ای نزدیک دست خوش تحولی اساسی خواهد ساخت.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۱۰:۱۴    
محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی، ساخت و تولید پرینتر یا چاپگر های 3 بعدی شدند که با استفاده از آن طلا و جواهر به دقت و کیفیت بالایی به تولید می رسد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۵:۳۶    
دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بنا داریم برای توسعه بازار چاپگرهای سه بعدی به صادرات نیز بیندیشیم و بازار کشورهای خارجی را مورد هدف قرار دهیم.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۵:۰۶    
سند ملی توسعه فناوری چاپ سه بعدی (ساخت افزایشی) توسط معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۲:۳۶    
عوامل قاچاق قطعات، تجهیزات و سایر ملزومات صنعت چاپ به پرداخت 200 میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۲:۳۶    
محققان دانشگاه ام ای تی نخستین موتور موشک تمام پلاستیکی را با استفاده از چاپگر سه بعدی ساختند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۲:۰۶    
کارگران چاپخانه قشر زحتمکشی هستند که با وجود تمامی معضلات و خطرات شغل خود تا آخرین نفس ایستاده اند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۵:۰۶    
مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان با اشاره به این که راه اندازی کارگاه بسته بندی محصولات عشایری در دست اقدام است ...
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۵:۰۶    
چاپگر چهار بعدی جدیدی طراحی و ساخته شده است که اجسام پیچیده ای را تولید می کند و می تواند برای ساخت استنت قلب (فنر قلب)، کپسول های دارویی و صنایع مبلمان مورد استفاده قرار گیرند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۰:۳۶    
پوسترهای انتخاباتی همیشه یکی از پایه های ثابت در تبلیغات محسوب می شود در حالی که سال های اخیر با بروز و ظهور شبکه های اجتماعی و برنامه های موبایلی، متغیر تازه ای به این معادله تبلیغاتی افزوده شده است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۰:۰۶    
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از آغاز رقابت شرکت های حوزه ساخت با 17 دستگاه چاپگر سه بعدی ایرانی از فردا 10 اردیبهشت ماه در نخستین جشنواره چاپ سه بعدی خبر داد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۱۳:۰۶    
محققان با استفاده از چاپگر سه بعدی کلیدی تولید کرده اند که ویژگی های امنیتی اش را در درون خود مخفی کرده و ساختن نمونه ای دیگر از آن غیرممکن است.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۱۲:۰۶    
رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا از کمبود 270 هزار تنی کاغذ تحریر در کشور خبرداد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۶    
محققان دانشگاه ام آی تی آمریکا روباتی ساخته اند که قادر است با استفاده از چاپ فناوری سه بعدی، ظرف 14 ساعت یک بنا را به طور کامل بسازد.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۶    
محققان دانشگاه جان هاپکینز موفق شدند با استفاده از چاپ سه بعدی نمونه ای از جمجمه و مغز انسان را برای تمرین جراحان مغز و اعصاب تولید کنند.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ - ۱۶:۳۶    
با استفاده از یک فناوری جدید می توانید به جای خرید مبلمان منزل آن را با ابعاد و طرح های دلخواه خود از طریق چاپگرهای سه بعدی تهیه کنید.
  ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ - ۱۶:۰۶    
مدیرعامل شرکت چندرنگ عنوان کرد: عدم توان خرید چاپخانه داران فاصله ما را از تکنولوژی های روز زیاد می کند.
مشاهده نتایج بیشتر...