جمعه ۰۳ خردادساعت ۰۵:۲۷May 2019 24

بیوتکنولوژی ایران (irbic.ir)

  ۱۰ ساعت پیش    
کنوانسیون تنوع زیستی، روز اول خرداد هر سال را به عنوان روز جهانی تنوع زیستی معرفی و شعاری را برای آن انتخاب می کند. شعار امسال این روز به نقش و اهمیت تنوع زیستی در تامین غذا و سلامت اختصاص یافته است ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
در ایران علیرغم آمادگی دانشمندان کشور برای بکارگیری فناوری مهندسی ژنتیک، تولید ملی محصولات تراریخته تا بحال محقق نشده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست بابیان اینکه نباید تصمیم گیری های علمی تابع جوسازی عمومی باشد، گفت: نباید هراس داشته باشیم که تصمیماتمان تحت تأثیر گروهی باشد که به دلیل ناآگاهی و علاقه به کشور، نگران هستند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۹:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طی 40 سال گذشته به محیط زیست، ژنتیک، تراریخته و تنوع زیستی ظلم کرده ایم اما باید از این علم هراسی که مانع پیشرفت علمی می شود خارج شویم و افکار خودمان را اصلاح کنیم.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۴۱    
22 دی ماه سال 1383- استاد دانشکده پزشکی اوتاوا کانادا در وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیشرفت ایران در تولید برنج تراریخته (دستورزی شده ژنی) مورد توجه جهانیان قرار گرفته است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
فشارهای رسانه ای در ایران علیه فناوری مهم مهندسی ژنتیک در دنیای امروز، باعث شده متخصصان در این حوزه گلایه های متعددی از نگاه غیرتخصصی در مواجهه با این فناوری داشته باشند ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۱    
همایش روز جهانی تنوع زیستی هم اکنون در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی آغاز به کار کرد. دکتر عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست و روسای مرکز تحقیقاتی کشاورزی از شرکت کننده های این همایش ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت زیست فناوری فنلاندی به نام “Mobidiag” از بانک سرمایه گذاری اروپا یک وام 25 میلیون یورویی دریافت کرد تا فناوری ای را برای کاهش مقاومت آنتی بیوتیک ها به تولید برساند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، بر اساس نظام رتبه بندی سایماگو، حائز رتبه اول در بین کلیه پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 2019 شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۵:۱۱    
در پی ادعای دکتر اردکانی مبنی بر اخراج از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک بخاطر انتقاد از محصولات تراریخته و به دنبال آن هجمه رسانه ملی به مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشور ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۴۱    
سن در تسنیم در این شماره به ادعای اخراج یک استاد دانشگاه بخاطر انتقاد از محصولات تراریخته می پردازد. آیا آقای متولی زاده اردکانی از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری اخراج شده است؟ در این شماره ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بخش قابل توجهی از شرکت های فعال در حوزه های بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و فناوری نوین در مراکز رشد این دانشگاه فعالیت می کنند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۴۱   + ۳۲ سایت دیگر  
اولین پیوند سلول های بنیادی خون ساز در بیمار مبتلا به اچ آی وی، برای اولین بار در ایران و خاورمیانه انجام شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
ثبت نام بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی آغاز شد. مهلت ثبت نام و ارائه طرح در این دوره از فروردین ماه 1398 تا پایان تیرماه سال جاری است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن بیوتکنولوژی ایران در سال 1376 با مجوز کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسما تأسیس و به ثبت رسید ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در نخستین جلسه قرارگاه پدافند غیرعامل زیستی استفاده از فناوری های نوین را از راه های مقابله با چالش های پیش روی امنیت غذایی برشمرد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۷:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
پژوهشگران نشان دادند که ترکیب نانو ذرات نقره با نوعی پپتید می تواند باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک را از بین ببرد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۰۸:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف کاهش گازهای گلخانه ای به دنبال اجرایی کردن برنامه ای برای استفاده از فناوری ها و روش های مؤثر زیستی است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
محققان با مهندسی ژنتیک یک باکتریوفاژ، موفق به نجات جان یک نوجوان مبتلا به عفونت مقاوم به دارو شدند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
محققان برای اولین بار موفق به شناسایی ماهی هایی در عمق دریا شده اند که قادر هستند در تاریکی نزدیک به مطلق رنگ های مختلف را از یکدیگر تشخیص دهند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مسئول آموزش داروسازی وزارت بهداشت با بیان اینکه دارو ها وارداتی هزینه هایی زیاد به کشور تحمیل می کند، گفت: داروی بیوتکنولوژی بسیار اقتصادی ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۰:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
با حمایت ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری، گلخانه دریایی با استفاده از انرژی های تجدید پذیر در سواحل مکران و بوشهر نمونه بومی احداث می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۰۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اهمیت استفاده از فناوری های پیشرفته در رفع تاثیرات منفی تغییرات اقلیمی بر تولیدات کشاورزان توجه هر چه بیشتر مسوولان عالی کشور به فناوری زیستی به ویژه ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز دانشجویان دانشگاه خوارزمی از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران بازدید کردند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
انتخابات هیئت مدیره جدید اتحادیه انجمن های علوم زیستی با حضور انجمن های علمی عضو و نماینده وزارت علوم در انستیتو تحقیقات بیوشیمی- بیوفیزیک برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۴:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
دو داروی مرکز رشد فناوری فرآورده های بیوتکنولوژی با حضور معاون علمی وفناوری رییس جمهور و وزیر بهداشت رونمایی شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۱:۰۹    
رییس شورای شهر کرج بر اهمیت به کارگیری فناوری های نو در کشور تاکید کرد و گفت: در دنیای امروز استفاده از فناوری های نوین اجتناب ناپذیر است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه انجمن های علوم کشاورزی با تاکید بر ضرورت مخالفت مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی اعلام کرد:تفکیک وظایف بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی یقیناً موجب بروز آشفتگی های غیر قابل پیش بینی در تامین ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۲:۳۹    
ویرایش ژن در رحم می تواند یک رویکرد جدید و نویددهنده برای درمان بیماری های ریوی قبل از تولد باشد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۲:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس پنجمین سمپوزیوم ژنتیک و سلول های بنیادی گفت: در حال حاضر در سطح دنیا در حوزه پزشکی شاهد اتفاقات جدی هستیم و باید با این حرکت همگام باشیم.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۰    
در این شماره از دم های انسانی می خوانیم. با اندام های وستجیال آشنا می شویم و اطلاعات ارزشمندی در خصوص یک نوع نقص نادر استخوانی به دست خواهیم آورد ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۰۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در ایران اکنون 32 شرکت در حوزه میکرو جلبک و 13 شرکت در حوزه ماکرو جلبک فعال است که از این شمار 21 شرکت دانش بنیان شده است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سمپوزیوم ژنتیک و سلول های بنیادی با رویکرد ژن درمانی با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی تهران در محل بیمارستان مرکز طبی ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۰۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
به اعتقاد معاون علمی و فناوری رییس جمهوری محورهای بیانیه گام دوم انقلاب، زیست بوم نوآوری و کارآفرینی دانش بنیان با تکیه به نوآوری جوانان بنیان گذار شرکت های دانش بنیان و استارتاپی در مسیر تحقق است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۰۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
محققان موفق شدند با فناوری نانو به حذف انواع آلودگی ها از نمونه های زیست محیطی بپردازند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۸:۴۰    
نشست تخصصی ”رفع ابهام در حوزه مهندسی ژنتیک“ در پردیس کشاورزی ابوریحان در ورامین دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ - ۱۸:۱۰    
نشست تخصصی “رفع ابهام در حوزه مهندسی ژنتیک” در دانشگاه تهران برگزارشد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۵:۴۰    
آزمایشگاه تحقیقاتی تولیدی فرژن پویش خوارزمی تحت نظارت انجمن زیست شناسی ایران، همایش تخصصی اصلاح سبک زندگی و مهندسی ژنتیک را برگزار می کند
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۵:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: باید بخش خصوصی و غیر دولتی به حوزه های مختلف علمی به خصوص زیست فناوری ورود کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران با امضای تفاهم نامه ای مشترک بر تعامل و همکاری فعال در راستای برقراری ارتباط علمی پژوهشی در قالب کنسرسیوم علمی تاکید کردند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نشست “رفع ابهام در حوزه مهندسی ژنتیک” با محوریت بررسی محصولات تراریخته و ارگانیک در پردیس ابوریحان دانشگاه تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: توسعه زیست فناوری دریایی به خصوص در حوزه جلبک ها از اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۵:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
محققان بانک میکروارگانیسمهای مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی برای اولین بار موفق به جداسازی و شناسایی کامل یک گونه از جنس Planomicrobiu شدند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۶:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
پنجمین سمپوزیوم ژنتیک وسلول های بنیادی با رویکرد ژن درمانی توسط ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۵:۴۰    
11 مرداد 1391- دستاورد منحصر به فرد و بی نظیر پژوهشگران ایرانی در تولید برنج تراریخته و مقاوم در برابر آفت، سال هاست که در انبارها بلوکه شده و با بی توجهی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۴:۱۰    
65 درصد کل صادرات پاکستان مربوط به بخش کشاورزی است. این کشور یکی از مهمترین تولیدکنندگان ذرت و پنبه تراریخته در دنیا محسوب می شود ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۲:۱۰    
کارگاه سلامت محصولات تراریخته برای انسان و محیط زیست صبح امروز سوم اردیبهشت در دانشگاه ولیعصر رفسنجان آغاز به کار کرد. ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
خوراکهای علوفه ای متحمل به سرما و خشکی در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی تولید شد
  ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۰:۰۵    
یکشنبه دهم دی ماه سال 1385 – دکتر خیام نکویی تولید محصولات تراریخته در کشور را یک ضرورت ملی دانست و از آمادگی برای تولید پنبه، خرما، چغندر، یونجه و سیب زمینی تراریخته خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۰۹:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: با تشکیل شبکه بانک های ژن کشور، استانداردهای حفاظت از ذخائر ژنتیکی کشور ارتقا می یابد.
  ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۰۹:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی از راه اندازی مرکز فناوری تراریخته و واگذاری دستاوردهای تحقیقاتی این پژوهشگاه به بخش خصوصی در سال جاری با هدف تجاری سازی این یافته های علمی خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۴:۳۵    
نشریه نیوساینتیست اعلام کرد که نخستین کودک با ژن سه والد به شیوه انتقال میتوکندری متولد شده است.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۵:۳۵    
دانشگاه تهران کارگاه تخصصی “سلول های بنیادی: از پایه تا کاربرد” را برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافتند که ممکن است بتوان در آینده، با کمک ژن درمانی به مقابله با تورم مغز پس از سکته پرداخت.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران گفت که پژوهشگران و محققان بیوتکنولوژی کشاورزی در مرکز اصفهان موفق به جمع آوری گنجینه ای ارزشمند از برترین ارقام شیرین بیان موجود در کشور شدند.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۷:۰۵    
رییس اتحادیه انجمن های علوم کشاورزی با صدور بیانیه ای ضمن همدردی با هموطنان سیل زده و دعوت از آحاد مردم برای حمایت از هموطنان خسارت دیده، بررسی علل وقوع سیل را وظیفه جامعه علمی کشور دانست. ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
در پی اقدام اخیر ترامپ، رئیس اتحادیه اتحادیه انجمن های علوم کشاورزی، دکتر بهزاد قر یاضی، با صدور بیانیه ای، بر حمایت قاطع جامعه علمی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۰:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر علوم و فناوری کشور فیلیپین، تفاهم نامه ای را به منظور همکاری های مشترک علمی و فناورانه در حوزه های زیست فناوری کشاورزی، نانوفناوری، علوم اعصاب، پزشکی، دارویی ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نخستین مدرسه تابستانه بین المللی زیست فناوری با محورهای اصلی شامل ذخائر ژنتیکی و زیست بانک، کشاورزی و دامپزشکی، رایانش زیستی، واکسن، صنعت ساخت و تجهیزات و اقتصاد زیستی برگزار می گردد.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
حوزه زیست فناوری از جمله بخش هایی است که می تواند بازاری برابر با فروش نفت داشته باشد و محققان ایرانی در این عرصه با ثبت اختراعات و فعالیت در شرکتهای دانش بنیان این حوزه خوش درخشیده اند.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران با اشاره به اینکه براساس پیش بینی ها، در یک یا دو هفته آینده، مجوز نهایی کشت پنبه تراریخته صادر می شود گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۶:۳۶    
مهندسی ژنتیک و زیست فناوری مدرن در دو دهه اخیر توانسته است ظرفیت های قابل توجهی را در مقابله با معضلات کشاورزی همچون کمبود زمین حاصلخیز، مصرف بی رویه سم و مسئله کم آبی نشان دهد ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سن در تسنیم پاسخ جامعه علمی به محتوای غیر علمی پرونده مزرعه پدری در خبرگزاری تسنیم است که با هدف تخریب فناوری مهندسی ژنتیک و محصولات تراریخته منتشر می شوند ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۰۸:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
دبیر هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، جزئیات برنامه کارگاه ها و مناظره های این نمایشگاه را اعلام کرد و از طرح موضوعات مختلف همچون فناوری بلاک چین در آینده کره زمین تا رابطه انسان با حشرات و ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه حفظ ذخایر ژنتیک گونه شمشادهای شمال کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: با اقدام های مقابله ای شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیک ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: متاسفانه تبلیغات ناآگاهانه و گسترده ای در خصوص مصرف نمک دریا به عنوان نمک های طبیعی و داشتن خواص درمانی توسط افراد سودجو ارائه شده که تهدیدی جدی برای ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۷:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
محققان یک شرکت مستقر در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر با استفاده از زیست پلیمرها، پانسمان هایی تولید کرده که با ایجاد فاکتورهای رشد درون سلولی امکان ترمیم انواع زخم ها و سوختگی را فراهم می کند.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۴:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به دانش فنی تولید و فرمولاسیون جدید پروبیوتیک گیاهی (بیوکنترل/ بیوفرتیلایزر) مبتنی بر سویه های بومی قارچ تریکودرما دست یافتند.
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
برای رسیدن به رتبه نخست علم و فناوری در منطقه و افزایش سهم موثر ثمردهی اقتصادی و ارزش افزوده از محل ظرفیت های علمی، نیاز است که هماهنگ و همه جانبه متکی بر تقسیم کار ملی حرکت کنیم.
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۶    
یادداشت زیر در سال 1388 در پایگاه اطلاع رسانی تابناک منتشر شده و همچنان در دسترس است و دهها هزار بازدید کننده داشته است ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۴:۰۶    
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد موفق شدند پس از انجام بیش از 62 هزار تغییر بر روی ژنوم باکتری ای کلای یک شکل کاملا جدید از حیات را بیافرینند.
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
با استفاده از مهندسی ژنتیک 4 مارمولک به رنگ صورتی روشن در آزمایشگاه متولد شدند. آنها نخستین مارمولک های تغییر ژنتیک یافته جهان هستند ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک مقام عالیرتبه کوبا گفت: هاوانا و پکن با تمدید تفاهم نامه همکاری بیولوژی، به دنبال تقویت همکاری راهبردی در زمینه بیوتکنولوژی و تولیدات دارویی در سال های آینده هستند.
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
یکی از اقدامات ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در سالی که گذشت ایجاد بانک اطلاعات فارغ التحصیلان زیست فناوری بود.
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۰۹:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان بیوتکنولوژی پزشکی، به تشریح وضعیت صنعت داروسازی کشور پرداخت و خواستار تک نرخی شدن ارز دارو شد.
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ - ۱۶:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
شورای انقلاب فرهنگی در سال 1394، طی اقدامی ارزشمند روز 15 فروردین را به نام روز ملی ذخایر ژنتیکی نامگذاری کرد. با توجه به اهمیت حفاظت از ذخایر ژنتیکی، فرهنگ سازی در کشور اهمیت بسیار زیادی دارد. ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۱ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری با همکاری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری ” دهمین دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی” را برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
واژه پروفسور در زبان فارسی معاصر تحولی چشمگیر را طی کرده است و به تدریج از معادلی برای معلم به ابزاری برای تعریف طبقه ای خاص بدل شده است.
  ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۰۱:۱۹    
داده های مربوط به کشت پنبه تراریخته در هند در طول 15 سال گذشته نشان دهنده نقش اساسی این فناوری در تبدیل هند از یک واردکننده به قطب تولید و صادرات پنبه جهان است ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک موفق به تولید ماده اولیه شامپو و ماسک صورت شدند که پوست افراد را در برابر آلودگی هوا مقاوم می کند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
دبیر شورای مشورتی مرجع ملی ایمنی زیستی گفت: اکنون 24 کشور در دنیا تولیدکننده محصولات تراریخته و حدود 196 کشور از جمله اتحادیه اروپایی مصرف کننده این محصولات هستند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۲:۰۰    
سن در تسنیم در این شماره از کارکرد شایعه به عنوان ابزاری جهت دستیابی به اهداف سیاسی و اقتصادی خواهد گفت و پس از ان به یکی از گزارش های منتشر شده در خبرگزاری تسنیم می پردازد که تصویر عجیب یک گاو ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۶:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت:، تجربه های ایرانیان در توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری محور همکاری های تعاملی ایران و کشور های آفریقایی است.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران ، حمایت قاطبه دانشگاهیان و فرهیختگان از تلاش به دستیابی به فناوری های جدید از جمله زیست فناوری و مهندسی ژنتیک و تولید ملی محصولات تراریخته که تجلی آن در بیانیه ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
حضور برخی چهره های شناخته شده مخالف فناوری تولید ملی محصولات تراریخته در صدا و سیما موجی از انتقادات را علیه عملکرد این رسانه در حوزه فناوری های زیستی به دنبال داشته است ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان گفت: خیران و واقفان می توانند با ورود و مشارکت در بخش علم و فناوری، ثروت آفرینی و هزاران فرصت شغلی ایجاد کنند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
اولین رویداد ملی طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی برای ارائه روش های تشخیص سریع از سوی شبکه پیشران طراحی و ساخت حسگرهای زیستی تشخیص سریع و با همکاری ستاد زیست فناوری در خرداد ماه سال آینده برگزار می ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
عنوان : هفتمین همایش ملی فناوری های نوین در حوزه محیط زیست و انرژی برگزار کننده: انجمن توسعه علوم و فناوری های نوین ایران محل برگزاری: تهران زمان برگزاری : 30 فروردین 1398 ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور مصوبه شورای ملی ایمنی زیستی که بر اساس آن حد آستانه موجودات زنده تغییر شکل یافته ژنتیکی موجود در محموله های حمل و نقل داخلی ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، نوآوری را سرمنشأ خلق ارزش افزوده دانست و گفت: چندین برابر ارزشمندتر از یک بشکه نفتی ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
سازمان غذا و داروی آمریکا به یک شرکت اجازه داده ماهی های سالمون تراریخته را پرورش دهد که با دو برابر سرعت ماهی های عادی رشد می کنند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۶:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
رییس پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان گفت: سلول درمانی برای بیماران ‘ای ال اس و نوروپاتی’ در اصفهان قابل انجام است و این طرح در آینده نزدیک انجام خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۶:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه صنعتی مینو در واکنش به خبری با موضوع تولید پفک تراریخته نوشت: در سال 97 تمامی شرکت ها در ایران ملزم به درج عنوان تراریخته به روی محصولات خود شده اند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۲:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: در صدد ساخت یکی از مجهزترین کارخانه های بیوتکنولوژی هستیم.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
زیست فناوری یک دانش بین رشته ای است. از این دانش در حوزه های کشاورزی، تغذیه و زیست محیطی، به منظور اصلاح ژنتیکی گونه های گیاهی با هدف تولید محصولات با کیفیت بالاتر ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
دیوان عدالت اداری با رد برخی ادعاهای مطرح شده اخیر درباره محصولات تراریخته، دولت را به تولید محصولات تراریخته مکلف دانست.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۲۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مرجع ملی ایمنی زیستی با صدور اطلاعیه ای ادعاهای مطرح شده در برنامه تلویزیونی تب تاب را بی اساس اعلام کرد و مهمان برنامه را فاقد صلاحیت لازم در عرصه ایمنی زیستی، تغذیه و پزشکی دانست.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۲۱:۱۹    
عنوان : همایش خلقت یا تکامل برگزار کننده : انجمن زیست شناسی ایران، انجمن علمی زیست شناسی دانشگاه یزد محل برگزاری: یزد،دانشگاه یزد، پردیس علوم، انجمن زیست شناسی (سالن آمفی تئاتر دانشگاه) ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
موسس و رئیس پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان گفت:در کنار قدرت نظامی و قدرت دیپلماسی لزوما قدرت علمی با تولید علم تحقق می یابد که یک قدرت درون زا است.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۹:۴۹   + ۲۶ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان غذا و دارو در پی انتشار برخی اخبار و تصاویر اسنک های حجیم شده با عبارت اصلاح شده ژنتیکی یا تراریخته، گفت: درج عنوان تراریخته روی بسته بندی مواد غذایی حاوی مواد اولیه با منشاء تراریخته ...
مشاهده نتایج بیشتر...