چهارشنبه ۲۲ آبانساعت ۱۰:۵۶Nov 2019 13

بیوتکنولوژی ایران (irbic.ir)

  ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۱:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
دنیایی را تصور کنید که بسیاری از بیماری ها و مشکلات روحی، روانی و جسمی در آن وجود ندارد. انسان هایی که در برابر ویروس ها، باکتری ها ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۹:۵۱   + ۵۴ سایت دیگر  
تجزیه و تحلیل آمار و ارقام نظام رتبه بندی ساینگو نه تنها حکایت از صدرنشینی ایران در علم هوش مصنوعی منطقه دارد، بلکه نشان می دهد دانشمندان ایرانی در سال 2018 نسبت به سال گذشته آن پیشرفت کرده اند.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری راه اندازی کلینیک ژنتیک را از جمله اقدامات این پژوهشگاه در حوزه توسعه ژنتیک انسانی دانست و گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سومین همایش روز زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس 27 آذرماه امسال برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
کارسوق ملی مهندسی ژنتیک ویژه دانش آموزان متوسطه مدارس استعداد های درخشان، با هدف آموزش مباحث مدرن زیست فناوری و ترویج آن در حال برگزاری است.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن ژنتیک ایران گفت: باوجود این همه صنعت و کارخانه دارویی فقط 75 درصد درآمد دارویی کشور متعلق به چند شرکت دانش بنیان در حوزه بیوتکنولوژی است.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کمیته پژوهشی انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا همایش “کارآفرین شو” با موضوع چگونگی کارآفرین شدن در زمینه علوم زیستی را برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۲:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مورد ورود ذرت های آلوده به کشور گفت: مردم خیالشان راحت باشد که یک دانه از این ذرت ها هم به داخل کشور وارد نشده است.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۶:۱۵   + ۲۳ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی گفت: اکنون، درمان آلزایمر را در سطح آزمایشگاهی در اختیار داریم. در حال حاضر این دارو مراحل اولیه ثبت در وزارت بهداشت را طی می کند.
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۵:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیر کل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: کشور هایی مانند آمریکا، کانادا، ژاپن، استرالیا، برزیل، هند، بنگلادش ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۴:۱۵    
رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران طی حکمی دکتر مطهره محسن پور را به ریاست بخش مهندسی ژنتیک و ایمنی زیستی این پژوهشگاه منصوب کرد.
  ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری با همکاری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری سیزدهمین دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی را برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۶:۴۶    
بسم الله الرحمن الرحیم موفقیت اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دفاع از تمامیت ارضی و تامین امنیت ملی از طریق انهدام رسانه نماهای مورد حمایت رژیم تا مرفق به خون آلوده اشغالگر قدس و سرویس های ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش با همکاری پژوهشگاه رویان، دانشگاه شهید بهشتی، پژوهشکده کارولینسکای سوئد و دانشگاه توبینگن آلمان نشان می دهد، هم کشتی با سلول های استرومایی جنینی کبد ...
  ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۵:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن علمی ایمنی زیستی ایران گفت: به دلیل بهره مندی مردم از مزایای فناوری های نوین، مرگ و میر واقعی ناشی از سرطان طی 26 سال گذشته 10 درصد کاهش داشته است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
با تصویب کلیات برنامه جامع پروبیوتیک سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در دومین جلسه کمیته بیوتکنولوژی وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد طرح های پژوهشی موسسات تابعه سازمان در حوزه پروبیوتیک پیش از تصویب ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۵:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای پژوهش دانشگاه آزاد لرستان از شناسایی و ثبت 8 ژن در گیاه یولاف و 3 ژن در گیاه گشنیز توسط پژوهشگران لرستانی خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
محققان MIT نانوذرات لیپیدی ساختند که می تواند RNA را کپسوله کرده و در بدن محافظت کند، این ساختار برای تولید واکسن های RNA مورد استفاده قرار می گیرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
تیمی از پژوهشگران بین المللی موفق به کشف نوعی خاص از باکتری شدند که در یکی از دریاچه های مکزیک زندگی کرده و می تواند ایزوتوپ های رادیواکتیو رادیوم 226 و استرانتیوم 90 را جذب و به کربنات کلسیم تبدیل ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۴:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
اجازه ورود تراریخته در محصولات سویا، ذرت، پنبه و کلزا داده شده است، چرا که فرآیندهای تولید این محصولات کاملا مورد تایید اتحادیه اروپا، امریکا و سایر اتحادیه های ناظر است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۶:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
محققان در یک تیم استارت آپی موفق به تهیه و تولید سوپرجاذب زیست تخریب پذیر با فناوری نانو شدند که به وسیله آن دیگر نیازی به آبیاری مداوم گیاهان نیست.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۵:۴۵    
در این نوشتار از رفراندوم در تلگرام می خوانیم. پویش تلگرامی نه به تراریخته را واکاوی می کنیم و می پرسیم آیا می توان پس از پمپاژ اطلاعات غلط و فریب افکار عمومی در خصوص یک مسئله استراتژیک ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن علمی بیوتکنولوژی با حضور در نشست محصولات تراریخته بایدها و نبایدها از اعمال نظرهای غیرعلمی و سلیقه ای در مسیر تولید ملی محصولات تراریخته گلایه کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
زمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران به محققان حوزه نانو زیست فناوری خدمات آزمایشگاهی ارائه می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سومین نشست هم اندیشی با عنوان گیاهان تراریخته باید ها و نبایدها ساعتی پیش در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران آغاز به کار کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۵    
یک جریان بددل و بدخواه که متأسفانه در داخل دانشگاه ها نیز حضور دارد، اصل جهش علمی کشور را که یک واقعیت عیان است، انکار و تلاش میکند با القای اینکه هیچ اتفاق علمی مهمی رخ نداده است ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۶:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله خامنه ای در دیدار با نخبگان علمی کشور فرمودند: حرکت علمی آغاز شده در کشور نیازمند استمرار است ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دوره های زمستانی مدرسه ملی زیست فناوری به صورت غیرحضوری برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
یک استارتاپ اروپایی به تازگی موفق شده تا اولین گوشت آزمایشگاهی را در ایستگاه فضایی بین المللی کشت کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) به پنبه اصلاح ژنتیکی شده برای استفاده جهت مصرف انسانی چراغ سبز نشان داد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۶   + ۱۸۸ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و فناوری های برتر در حسینیه امام خمینی(ره) بازدید کردند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس موسسه تحقیقات پنبه کشور گفت: طرح کلان پنبه تراریخته شاید یکی از راهکارها برای فرار از سم پاشی های بی رویه باشد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۵:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
جایزه نوبل امسال در رشته پزشکی به 3 نفر تعلق گرفت که تحقیقی درخصوص چگونگی سازگاری سلول ها با تغییرات سطح اکسیژن انجام داده بودند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
نشریه گاردین پیش بینی می کند تحقیقات مهندسی ژنتیک در رشته های پزشکی یا شیمی و تحقیقات درباره درهم تنیدگی کوانتومی برنده نوبل فیزیک شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۴:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: شرکت های دانش بنیان می توانند نقش مهمی در ذخیره سازی نیروی انسانی مورد نیاز صنایع مختلف به ویژه صنعت واکسن داشته باشند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۶:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در قالب طرحی کلان موفق به شناسایی دقیق عوامل میکروبی همراه درختان بیمار و سالم بلوط شدند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۶:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
زمینه آموزش و اشتغال دانش آموختگان علاقمند به راه اندازی واحدهای کم هزینه پرورش گل و گیاهان زینتی، با تلاش محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در قالب یک شرکت دانش بنیان، فراهم شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۶:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
کاشت کاکتوس اپونتیا اقدامی است که با حمایت ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سه منطقه از کشور آغاز شده است تا به زودی شاهد توسعه و ترویج ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۶:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
با اجرای تحقیق بین المللی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با همکاری دانشگاه کلن آلمان مشخصات ژنتیکی گستره ژنومی جمعیت ایرانی شناسایی شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۶:۱۹    
میکرو وزیکول های مهندسی شده می توانند به ناقل های درمانی کوچکی تبدیل شوند که سلول های سرطانی را هدف قرار داده و آن ها را از بین می برند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۵:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه “ام.آی.تی”، راهبرد جدیدی برای ارائه واکسن های آر.ان .ای ابداع کرده اند تا سیستم ایمنی بدن را به مقابله با سرطان ترغیب کنند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۰۹:۴۰   + ۳۰ سایت دیگر  
محققان با استفاده از مهندسی ژنتیک روشی ابداع کرده اند تا به کمک آن بتوان ویروس ایدز را در بدن انسان نابود کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۶:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه کسب وکارهای نوپای حوزه سلامت، اقدام به توسعه فعالیت شتاب دهنده های این حوزه کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۴    
اول: پس از روشن شدن عزم دولت در حمایت از تولید ملی محصولات تراریخته در سال 1394، کسانی که طی 20 سال در برابر واردات این محصولات به کشور سکوت رضایت آمیزی کرده بودند ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۱۰:۰۴   + ۲۱ سایت دیگر  
محققان کشورمان به همراه تیمی بین المللی موفق به شناسایی 18 گونه جدید از حشرات آبزی شدند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۵:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
دانشمندان آمریکایی با همکاری یک دانشمند ایرانی، ژن تنظیم کننده بیماری اسکیزوفرنی را کشف کردند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی گفت: در حال حاضر بیش از 300 شرکت دانش بنیان ایرانی در زمینه تولیدات محصولات فناوری از جمله نانو داروها فروش بسیار خوبی در کشورهای آسیایی و اروپایی دارند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه در حوزه های دانشی غذا به شدت وابسته هستیم، گفت: در این عرصه شبکه های بسیار جدی وارداتی وجود دارد، اما باید مبارزه کنیم و این حوزه و بازار آن را پس بگیریم.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان چینی در تلاش هستند تا با استفاده از روش مهندسی ژنتیک نه تنها با ویروس اچ آی وی مقابله کرده و ایدز را درمان کنند، بلکه می خواهند از این طریق به نبرد سرطان خون بروند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان موفق شدند از برگ موز به عنوان جایگزینی تخریب پذیر برای پلاستیک های یکبار مصرف برای مقابله با بحران آلودگی استفاده کنند
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ابراز امیدواری کرد که سیب زمینی تراریخته اوایل سال آینده آماده اخذ مجوز تائید شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان با استفاده از مهندسی ژنتیک گیاهان تراریخته ای تولید کردند که تغییرات آب و هوایی را کند می کنند
  ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۴:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تیم های نوپا حوزه داده های زیستی را برای رونق کسب و کار و توسعه محصول حمایت می کند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد موفق به شناسایی و ثبت هشت ژن در گیاه یولاف و سه ژن در گیاه گشنیز در پایگاه مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی آمریکا شدند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۲:۱۴    
مدیر کل بازرسی استان زنجان از نظارت دقیق بر تولید و صرف محصولات تراریخته خبر داد و گفت محصولات تراریخته برچسب گذاری می شوند ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۶:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
محققان دانشگاه تگزاس موفق به ابداع روشی شده اند که با استفاده از نانوذرات سایز تومور را کاهش می دهند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی توانست طرح تحقیقاتی ریزجلبک را به سرانجام برساند و زمین تجاری سازی آن را فراهم کند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
رییس بخش تحقیقات نانوی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با تاکید بر اهمیت استاندارد از تلاش محققان بخش در تدوین استانداردهای مربوط به فناوری نانو در حوزه کشاورزی خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۸:۴۴    
دکتر اسکندر امیدی نیا در حاشیه سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی از رویکرد جهانی به کارگیری فناوری های زیستی برای حفاظت از محیط زیست و خلق ثروت خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
محققان در جریان مطالعه ای برای اولین بار مناطقی از ژنوم مرتبط با چپ دستی را در عموم افراد شناسایی کرده اند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۷:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه داروهای زیستی ایرانی به دروازه های جهانی رسیده است ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۳:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در راستای برنامه سالم سازی و تکثیر انبوه ارقام و پایه های درختان باغی مهم کشور، موفق به سالم سازی ارقام مختلف سیب، گلابی، زردآلو، زیتون و بادام شدند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن ژنتیک ایران گفت: با وجود نخبگان، تربیت جوانان خلاق و باهوش و ظرفیت سازی طی 20 سال اخیر، فناوری بیوتکنولوژی در گرایش های مختلف در ایران بومی شده است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۶:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مهمان این هفته برنامه دست خط از کارگزاران باتجربه و باسابقه نظام است، نام وی با عرصه کشاورزی این مملکت عجین شده است ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۵:۱۴    
دکتر مهدی معلی در سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی با انتقاد از جریان های رسانه ای که علیه تولید ملی محصولات تراریخته فعالیت می کنند به تشریح نظام حقوقی ایران برای صدور مجوز ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۴    
پس از اعلام حمایت دولت از تولید ملی محصولات تراریخته ده ها شبه مستند فناوری هراسانه در صدا و سیما پخش شده است که تمامی آنها در خصوص فناوری نوین مهندسی ژنتیک و تولید گیاهان تراریخته اطلاعات خلاف واقعی ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری از معطلی سه ساله درخواست صدور مجوز پنبه تراریخته به شدت انتقاد و این اقدام را مغایر با قانون و به زیان کشور عنوان کرد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۲:۱۴    
نخبگان و دانشمندان بیوتکنولوژی کشور خواستار تسریع در روند قانونی اعطای مجوز به محصولات تراریخته و رفع موانع موجود شدند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۴:۱۴    
محمد مهدی صدیقی، فعال نوگرای محیط زیست، موج فناوری هراسی به تدریج در جهان گسترش یافته است. هراس افکنی ها در قالب تاکتیک های هوشمند و پرتکرار و به پشتوانه الگوهای فکری و مبانی نظری پنهانی انجام می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۲:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس پژوهشکده زیست فناوری رویان درباره یکی از طرح های تحقیقاتی پیرامون تاثیر ویتامین D بر باروری گفت: برای بررسی این موضوع ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
دوره تابستانه مدرسه ملی زیست فناوری ایران، در سطح مقدماتی در دو بخش تئوری و عملی، به صورت مجازی در 6 پانل تخصصی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۱۲:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
شرکت کنندگان در سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران، در قطعنامه صادره اعلام کردند ادامه بازداشت دکتر مسعود سلیمانی که همواره در جهت کاهش دردهای هم وطنان و سایر ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۱۴:۴۴    
دکتر محمد حسین صنعتی و دکتر مسعود سلیمانی به عنوان چهره های تاثیرگذار حوزه بیوتکنولوژی موفق به کسب جایزه دکتر کاظمی آشتیانی شدند ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۱۳:۴۴    
اولین دوره انتخابات شاخه دانشجویی انجمن علمی ایمنی زیستی برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۰۹:۴۴    
سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران با قرائت قطعنامه همایش توسط دکتر اصفهانی، عضو هیات مدیره انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران، به کار خود پایان داد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ - ۱۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به جایگاه علم و فناوری در اقتدار ایران اسلامی تصریح کرد: بخشی از فناوری های به دست آمده در حوزه های نانو، بیوتکنولوژی و فضا از مولفه های اقتدار نظام است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ - ۱۶:۱۴    
رییس انجمن بیوتکنولوژی ایران گفت: بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک به سرعت در حال توسعه است و خلق ثروت در این حوزه بسیار بالاست.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۲۲:۱۴    
دکتر محمد حسین صنعتی، استاد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و چهره تاثیرگذار بیوتکنولوژی معتقد است تولید ملی محصولات تراریخته با روشنگری انجمن های علمی علیه پروپاگاندای تراریخته محقق می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
دکتر سمیرا کهک در همایش بیوتکنولوژی گفت: حمایت از تولید ملی محصولات تراریخته تکلیف قانونی دولت است. وی با بر شمردن قوانین و مقررات موجود برای ارزیابی ایمنی محصولات تراریخته از نظارت دقیق بر این ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
دکتر محمدعلی ملبوبی، استاد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، صبح امروز در سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی از لزوم آگاهی بخشی عمومی در مورد محصولات تراریخته و وضعیت ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ - ۱۶:۱۵    
در سومین همایش بین المللی بیوتکنولوژی نظام تصمیم گیری و فرایند صدور مجوز محصولات کشاورزی تراریخته، توسط دبیر شورای مشورتی مرجع ملی ایمنی زیستی ارائه می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس انجمن ایمنی زیستی ایران با بیان این مطلب که توان بلافاصله استفاده از فناوری های جدید مبتنی بر مهندسی ژنتیک و استفاده کاربردی از آنها در دانشمندان ایرانی وجود دارد ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
در سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی، دکتر صنعتی از سوی جامعه نخبگان بیوتکنولوژی به عنوان چهره تاثیر گذار بیوتکنولوژی کشور معرفی شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ - ۱۱:۴۵    
دکتر مصطفی قانعی رییس ستاد توسعه زیست فناوری ایران در سومین همایش بین المللی بیوتکنولوژی گفت: هدف گذاری شده است که در حوزه بیوتکنولوژی جزو ده کشور برتر دنیا باشیم و برای این اهداف نقشه راه تعیین شده ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور در سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی گفت: مشکل امروز ما نفوذ برای علم هراسی است نه علم بیوتکنولوژی.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه، ساعت 8 صبح با سخنرانی دکتر عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و دکتر مصطفی قانعی، رئیس ستاد توسعه زیست فناوری آغاز خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۱۶:۴۵    
10 تا 12 شهریور ماه سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی توسط انجمن علمی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۱۳:۴۵    
گزارش رونق تولید ملی محصولات تراریخته که توسط سی نویسنده با تخصص های مختلف تهیه شده است در سومین همایش بین المللی بیوتکنولوژی ارائه می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۱۲:۱۵    
سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی کشور برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
همایش بین المللی طب اسلامی ایرانی سوم شهریور در حالی برگزار شد که مدعی بود دانشمندانی از 30 کشور جهان در این همایش شرکت کرده اند!
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۳:۴۵    
رییس انجمن ایمنی زیستی گفت: توسعه پایدار در کشاورزی مستلزم به کارگیری کشت ارگانیک و بهره مندی از فناوری مهندسی ژنتیک و تولید گیاهان تراریخته است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اولین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در اردبیل برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۱:۴۵    
شاخه دانشجویی انجمن بیوتکنولوژی اقدام به برگزاری “Biotech Pitch” در حاشیه کنگره بیوتکنولوژی نموده است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
چهره های تاثیرگذار بیوتکنولوژی کشور در سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی معرفی می شوند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ - ۱۴:۱۵    
آیا مخالفان تولید ملی محصولات تراریخته از واردات این محصولات در بیست سال گذشته بی خبر بودند؟ چه انگیزه هایی امروز آن ها را به هیاهو واداشته است؟ چه انگیزه هایی علت سکوت بیست ساله آنها بوده است؟
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ - ۱۲:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به منظور توسعه کشاورزی پایدار و کمک به حفظ محیط زیست با همکاری دفتر تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ - ۰۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
استفاده از کاغذ در سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی به عنوان همایش دوستدار محیط زیست ممنوع اعلام شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۵:۱۵   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ما فکر می کنیم که تولیدکننده گوشت و مرغ هستیم، ولی برای ما خطوط مونتاژ تعریف کرده اند و اغلب مایحتاج این صنایع از جوجه یک روزه گرفته تا غذا و غیره وارداتی است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
افزایش رشد جمعیت، تغییر اقلیم، محدودیت منابع آبی، وابستگی نظام های زراعی به کودها، تغییر کاربری زمین های زراعی و جنگل تراشی از مهمترین چالش های فرا روی جوامع بشری در بخش کشاورزی به شمار می روند که ...
مشاهده نتایج بیشتر...