جمعه ۰۱ آذرساعت ۱۴:۵۴Nov 2019 22

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (isti.ir)

  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
رخداد علمی داده کاوی هوشمند به توان شناختی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، به همراه جوایز نقدی تا سقف 60 میلیون تومان در محل کارخانه نوآوری تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به دنبال توسعه روشهای فناورانه مقابله با گرد و غبار در کشور است که این اقدامات به توسعه اشتغال بومی در منطقه می انجامد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
تماشای آسمان پرستاره از دل کویرهای بکر ایران یکی از جاذبه های گردشگری است که می تواند سیل گردشگران داخلی و خارجی علاقه مند را به این مناطق بکشاند ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
پاویون ملی ایران 14 الی 17 آبان سال 98 در نمایشگاه صنایع دریایی، دریانوردی، کشتی سازی و فراساحل روتردام هلند (EUROPORT 2019) برپا می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
با هدف حمایت بیشتر از شرکت ها و موسسات صنایع دستی مبتکر و نوآور، تفاهم نامه ای برای حمایت بیشتر از خانه های خلاق میان دبیر ستاد فناوریهای نرم و هویت ساز و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه کارآفرینان محور اصلی پیشرفت جامعه هستند و دستگاه های دولتی باید برای حمایت و رشد بیشتر آنها خدمتگزاری کنند گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که از کنار هم قرار گرفتن تمامی توانمندی های آزمایشگاهی، توسعه ای پایدار و ثروت آفرین پدید می آورد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
ربات انسان نمای سورنا 4 که توسط جمعی از متخصصان دانشگاه تهران طراحی و تولید شده است نمادی از پیشرفت ایران در حوزه رباتیک و فناوری است ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
محققان دانشگاه صنعتی شریف موفق به توسعه یک حسگر آرایه ای رنگ سنجی مبتنی بر نانوذرات برای تشخیص بیماری آلزایمر شدند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سورنا ستاری با اشاره به برنامه معاونت علمی و فناوری درباره اقلام تحریمی ،گفت: هر هفته رویدادهایی را به عنوان همرسانی عرضه و تقاضا با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می کنیم تا ارتباط بین شرکت های ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۸:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین به منظور بررسی طرح های فناورانه و طرح های مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی در دوره جدید امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ی به عنوان جانشین این ستاد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
8 قرارداد فروش فناوری در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو تهران به ثبت رسید تا با فروش محصولات دانش بنیان به صاحبان صنایع شاهد رونق کسب و کارهای این حوزه باشیم.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان با تولید انواع رله های حفاظتی در بخش های تولید، انتقال و توزیع برق، به تدریج بازارهای داخلی را از واردات مشابه خارجی این تجهیزات حساس و پیچیده بی نیاز می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
بازدید از قطب های علمی ساخت محصولات مختلف در سراسر جهان از جمله زمینه های مناسب برای انتقال دانش و تجربیات محسوب می شود ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با کنفرانس بین المللی اطلاعات مکانی 2019 که در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در حال برگزاری است ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
محققان در دانشگاه تهران موفق به حذف آلاینده های فلزی با ساخت دستگاهی بر پایه بخار سرد شدند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۰:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
امکان عرضه خدمات برخط بیمه به متقاضیان این خدمت مهم و فراگیر ، یکی از درخواست های عمده شرکت های استارتاپی فعال در این حوزه بود که با مصوبه شورای عالی بیمه برای اولین بار، این امکان در کشور فراهم شد .
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
با امضای یک تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بانک رفاه کارگران، استارتاپ های مبتنی بر فناوری ها و کسب و کارهای اینترنتی حوزه مالی تقویت می شوند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به انتشار کتاب های بررسی تجربیات جهانی شرکت های استارتاپی ، در حوزه هوشمندسازی ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
سید کمال خرازی با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت کشور در گرو اقتدار علمی است، گفت: نیروهای نخبه و مستعد وظیفه خطیری در جهت اقتدارو سربلندی کشور برعهده دارند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه 1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
آمار رسمی ارائه شده توسط بنیاد ملی نخبگان درباره خروج نفرات برتر کنکور از کشور، سندی بر رد ادعاهای بی اساسِ مطروحه در این زمینه است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
در کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مواد و متالورژی IMAT 2019 ، به عنوان رویدادی مهم در حوزه متالوژی ، 8 مقاله منتخب از منظر فناوری و نوآوری مورد تشویق قرار گرفت .
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اعلام اینکه نهال های رویشی کشور گواهینامه دریافت می کنند، گفت: این کار به افزایش اعتماد باغداران به خرید محصولات ایرانی کمک می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
پر از جنبش و حرکت هستند. حرکت آنها به سوی قله های پیشرفت است و در این مسیر در حال اوج گرفتن هستند. می خواهند با فعالیتشان از اقتصاد نفتی رها و آزادمان کنند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید و ساخت مجموعه تجهیزاتی شده اند که با استفاده از آن می توان توانایی های ورزشی افراد ورزشکار در حوزه های مختلف ورزشی را مورد سنجش و ارزیابی قرار داد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان ایرانی با تاکید بر بومی سازی، موفق به ساخت 144 نوع محصول آزمایشگاهی "ایران ساخت" شده و تولیدات خود را به 22 کشور دنیا صادر کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۸:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
ساز و کار بورس و بازار سرمایه برای عرصه محصولات دانش بنیان همواره مورد توجه معاونت علمی و فناوری بوده است . به تازگی 50 درصد از مالکیت یک اختراع به ارزش 20 میلیارد ریال در این بازار فروخته شد .
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۸:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با به اشتراک گذاشتن 12 هزار تجهیز و خدمات آزمایشگاهی، توانمندی های این حوزه را در اختیار صنعتگران ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با دوازدهمین نمایشگاه و جشنواره فناوری نانو شرکت های دانش بنیان دستاوردها و محصولات خود را ارائه کرده اند. یک شرکت فناور نیز فیلترهای نانو خودرویی و صنعتی را در این نمایشگاه عرضه کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
صادرات به آفریقا به عنوان یک مقصد صادراتی برای محصولات دانش بنیان "ایران ساخت" ، اقدام مبتکرانه ای است که به همت فن بازار ملی ایران انجام گرفته است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تخریب و کهنگی تجهیزات شبکه برق از جمله مشکلاتی است که خطوط انتقال برق را تهدید می کند. بازدید و سرکشی به این تجهیزات از جمله کارهای سخت و زمان بری است که این روزها با پهپاد طراحی شده یک شرکت دانش ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
یکی از شرکت های دانش بنیان حاضر در دوازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو با محصولات خود راهکارهای علمی و نوآورانه برای مسائل حرارتی صنایع مختلف با عایق های آیروژل ارائه کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ماجرا روایت از تحقق یک هدف دارد. هدفی برای رسیدن به آبادانی و رهایی. راه گریزی از آن نیست. زیرا چون صدف، گوهری گرانبها در دل خود جا داده است ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دوره های زمستانی مدرسه ملی زیست فناوری به صورت غیرحضوری برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان است با به کارگیری دانش متخصصان داخلی توانسته پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا را در زمینه دستگاه های بسته بندی طراحی و و بومی کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان موفق شده تا با تولید تاپ درایوهایی داخلی، ضمن کاهش هزینه استخراج نفت و گاز روند تسریع استخراج در این حوزه را چند برابر افزایش دهد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
دانشمندان جهان اسلام با مشارکت در ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP)، تعاملات علمی و فناورانه دنیای اسلام را رونق می دهند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
محققان ایرانی با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی، نرم افزارهای مورد استفاده برای بازسازی، استفاده از مواد زیستی و استفاده از سلول های بنیادی اقداماتی تاثیر گذار در بازسازی ناحیه فک و صورت انجام دادند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۹:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
اختتامیه ششمین دوره مسابقات کشور علوم اعصاب شناختی ویژه دانش آموزان در دبیرستان علامه حلی تهران برگزار شد و برگزیدگان آن معرفی شدند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۸:۰۱   + ۳۳ سایت دیگر  
وزیر نفت با بیان اینکه زیست بوم ری بزودی راه اندازی می شود گفت :ایجاد این منطقه میان فعالان این عرصه تعاملات ارزنده ایجاد می کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۷:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری با هدف استفاده از محصولات و خدمات مبتنی بر فناوری های نانو در صنعت نفت، توسعه و ارتقای فناوری های نانو برای رفع نیازهای صنعت نفت میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نفت ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: محصولات نانویی ایران به 45 کشور صادر می شود و شاهد رشد 80 تا 100 درصدی از بازار نانو هستیم.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۳:۰۰   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه از فناوری نانو می توان در همه عرصه های کشور استفاده کرد گفت :از فناوری نانو برای کاهش کدورت آب استفاده کنیم .
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه در حوزه علوم نانو پیشتاز هستیم گفت: از پنج سال پیش تمرکز جدی برای تجاری سازی محصولات این حوزه آغاز شده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۵:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: جوانان نخبه و استعدادهای برتر امروز در قالب شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها بر بستر زیست بوم نوآوری و کارآفرینی، ضمن خلق ارزش افزوده و اشتغال ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۴:۴۹   + ۱۲۲ سایت دیگر  
مقام معظم رهبری با بیان اینکه ما باید ایرانی بیندیشیم، ایرانی فکر کنیم و ایرانی زندگی کنیم تاکید کردند: رعایت و اجرای الگوی پیشرفت اسلامی- ایرانی می تواند به این هدف کمک شایانی کند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
توسعه ماشین جداساز پلاسما توسط محققان دانشگاه تربیت مدرس و همکاری مهندسان ایران خودرو و پژوهشگاه رازی آغاز شده است تا به زودی دستیابی به بسته محصولات جداساز اجزای خونی امکان پذیر شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۱:۴۶   + ۸۳ سایت دیگر  
جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور با مقام معظم رهبری دیدار کردند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
داده کاوی هوشمند به توان شناختی چالشی است که برای استفاده از ظرفیت ها در حوزه های دانش علوم شناختی، داده کاوی و پردازش ماشین برگزار می شود تا شاهد ورودی خلاقانه به حل مسائل بازار باشیم.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
اینکه ایده ای در ذهن شکل بگیرد و پرورش یابد، فاصله زیادی تا تبدیل شدن به محصول دارد. گام های بلندی که شاید هر کسی توان برداشتن آن را نداشته باشد و به تنهایی نتواند از پس تجاری سازی ایده خود بربیاید.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
مرکز فناوری های راهبردی همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت از کسب و کارهای حوزه زیست شناسی مصنوعی به گسترش و ورود محصولات این حوزه به بازار سرعت می دهد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۸:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح سه شنبه از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و فناوری های برتر (ایران ساخت) در حسینیه امام خمینی(ره) بازدید کردند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۷:۲۷   + ۱۸۸ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و فناوری های برتر (ایران ساخت) در حسینیه امام خمینی(ره) بازدید کردند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۴:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
رویداد استارتاپی پاتوق از جمله ،رخداد های مرتبط با شرکت های نوپا محسوب می شود که با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
نمایشگاه جیتکس دبی برترین رویداد فناوری در آسیا، خاورمیانه و آفریقا است. ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی به عنوان بخشی از بسته حمایتی مقدمات حضور شرکت های برتر دانش بنیان را ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهم ترین سرمایه صنعت آزمایشگاهی کشور را منابع انسانی دانست و بر توسعه نیروهای متخصص این حوزه تاکید کرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
از 5 محصول نرم افزاری در حوزه سنجش از دور بومی در کشور با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۰۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مرکز شتابدهی نوآوری که برای ایجاد شتاب در میان شرکت های نوپا توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شد ، از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از طرحهای برتر کشور انتخاب شد .
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه جشنواره و رویدادها می توانند محلی برای دیده شدن فعالیت زیست بوم کارآفرینی باشد تاکید کرد: با لنز دوربین ها ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این مرکز با حمایت های خود از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان به آنها کمک می کند تا محصول خود را روانه بازار کنند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
تلاش ها برای بومی سازی تجهیزات با حمایت های گسترده ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز شد و تا کنون دستاوردهای مهمی در در این حوزه برای کشور بدست آمده است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
به تازگی ناوگان پهپادهای سمپاش در قالب 10 تیم کاری و با استعداد بیش از 30 فروند پهپاد ، با محوریت بخش خصوصی ایجاد شده است .
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با بیان اینکه توسعه صنعت خودرو با کمک شرکت های دانش بنیان محقق می شود گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه ایران با کمک استارتاپ ها در حوزه طراحی و تولید خودروهای برقی و الکتریکی آینده روشنی خواهد داشت، گفت: توانمندی جوانان ما در تمام حوزه ها اثبات شده است ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
شرکت های دانش بنیان گیاهان دارویی توانسته اند با بهره گیری از دانش متخصصان ایرانی گام های بلندی در جهت تولید محصولات صادرات محور بردارند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت پسماند شهری با هوشمند سازی فرایند ها و اقتصاد دیجیتال به منبع پایدار درآمد برای شهر ها تبدیل شده است . در این راستا دومین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند در تهران برگزار می شود .
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۶:۳۸   + ۲۳ سایت دیگر  
محققان دانشگاه تهران با ساخت دستگاهی مطالعه تغییرات جریان خون در مناطق مختلف مغز را انجام دادند تا به کمک آن مناطق درگیر در زمان فعالیت های مغزی خاص مشخص شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایران را تحریم کردند. جنگ اقتصادی آغاز شد. از همان زمان دانشمندان و نیروی انسانی با قدرت بیشتری به میدان آمدند ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۵:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: شرکت های دانش بنیان می توانند نقش مهمی در ذخیره سازی نیروی انسانی مورد نیاز صنایع مختلف به ویژه صنعت واکسن داشته باشند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۴:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
اگر سالانه 180 هزار نفر با تحصیلات عالی از ایران خارج شوند، فقط در ده سال نزدیک به 1.8 میلیون نفر مهاجر تحصیلکردۀ ایرانی باید در جهان مشغول فعالیت باشند!
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان از توانمندی ساخت پیشرفته ترین تجهیزات حوزه هواشناسی و راداری برخوردارند گفت: به زودی با اجرایی شدن قراردادهای این شرکت ها ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
فراخوان حمایت از طرح های مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی به زودی منتشر می شود تا شاهد رشد و بهبود انجام تحقیق و توسعه در این حوزه باشیم.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
محققان دانشگاه تهران در گچساران موفق به شناسایی و معرفی گیاهان بومی برای استفاده در پالایش خاک های منطقه آلوده شدند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان داخلی، زمینه ورود نوآوری به جامعه را فراهم و تسهیل کردند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کشورهای همسایه را مشتریان جدید خدمات آزمایشگاهی ایرانی عنوان کرد و گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۷:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
پرویز کرمی
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
با همت متخصصان داخلی حوزه لیزر و فوتونیک کشور ، ایران در حوزه نشر پژوهشها به رتبه 11 در سال 2018 ارتقا یافت.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
تازه ترین شماره ماهنامه دانش بنیان، با نگاهی ویژه به نقش نیروی انسانی جوان و خلاق در تحول اقتصاد و مطالب متنوعی از کسب وکارهای دانش بنیان و استارتاپ ها در اختیار مخاطبان قرارگرفت.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۰۹:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
سازمان جهانی مالیکت معنوی هر ساله اقدام به انتشار گزارش شاخص نو آوری کشورها می کند ، بر این اساس ایران در سال 2019 بالاتر از کشورهای مانند برزیل، عربستان، آفریقای جنوبی و قطر ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
تامین سوخت از منابع طبیعی و زیستی یکی از دغدغه های عصر حاضر همه کشورها است. دغدغه ای که با انتشار اخبار هر روزه ای مبنی بر نزدیک شدن روزهای پایانی عمر سوخت های فسیلی، بیشتر و بیشتر می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۰۸:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه استان بوشهر ظرفیت های بسیاری با کارکرد استانی و حتی کارکرد ملی و بین المللی دارد گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۰۸:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
نخستین کنفرانس ملی راه کارهای توسعه حمل و نقل هوشمند نهم آبان ماه سال جاری برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
گفت و گوی روزنامه همشهری با پرویز کرمی، دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره وضعیت اکوسیستم استارتاپی کشور را در متن زیر بخوانید.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
جشنواره فناوری نانو دوازدهمین دوره خود را امسال تجربه می کند. رویدادی که در آن دستاوردهای این حوزه در معرض دید مسئولان، متخصصان و صاحبان صنایع و عموم مردم قرار می گیرد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۳:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
محققان دانشگاه شیراز موفق به ساخت نانو ذره ای جدید با ویژگی های منحصر به فرد شدند که قادر به حذف آلودگی های شیمیایی و میکروبی است.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
اسباب سازی از جمله موضوعات فرا بخشی است که به عنوان یک محصول نرم فرهنگی نقشی تعیین کننده در شکل گیری هویت کودکان دارد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۰۹:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری ایجاد نخستین مرکز نوآوری تخصصی نساجی و صنایع وابسته در کشور میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری یزد منعقد شد.
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۰۹:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بابیان اینکه اگر به دنبال این هستیم که از سرمایه انسانی، بازار و اقتصاد دانش بنیان کشورمان توسعه و حمایت کنیم تاکید کرد ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۶:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری ضمن فراهم کردن زیرساخت های لازم برای توسعه کار پژوهشی و فناورانه ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۵:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
فضاهای آموزشی سطح کشور با برگزاری مسابقات ملی علوم اعصاب شناختی در جهت ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی میان دانش آموزان گام برمی دارند.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۴:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوانی با عنوان چالش فناوری جوهرهای زیستی برای چاپ زیستی منتشر کرده است تا شاهد توسعه و تبدیل یافته های محققان به محصولات تجاری باشیم.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به همت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین پنل تخصصی مدیریت فناوری در کشور در حوزه مکان محور، بیستم مهرماه سال جاری برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۱:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه یک هیات تجاری و فناور متشکل از شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق ایرانی عازم چین می شوند ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه ده میلیارد تومان برای شکل گیری ناحیه نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی اختصاص داده شده است گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد که با گسترش سطح زیر کشت گیاهان دارویی و صنایع مرتبط ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
کاشت کاکتوس اپونتیا اقدامی است که با حمایت ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سه منطقه از کشور آغاز شده است تا به زودی شاهد توسعه و ترویج ...
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۰۹:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ضمن رونمایی از برنامه زیست بوم نوآوری ، مرکز نوآوری جامع دانشگاه را افتتاح می کند.
مشاهده نتایج بیشتر...