پنجشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۰:۲۸Apr 2018 19

روزنامه فناوران (itmen.ir)

روزنامه فناوران 28 اسفند 1393 روزنامه فناوران 26 اسفند 1394 روزنامه فناوران 20 فروردین 1395 روزنامه فناوران 27 اسفند 1396 روزنامه فناوران 16 فروردین 1397 روزنامه فناوران 17 فروردین 1397 روزنامه فناوران 18 فروردین 1397 روزنامه فناوران 19 فروردین 1397 روزنامه فناوران 20 فروردین 1397 روزنامه فناوران 21 فروردین 1397 روزنامه فناوران 22 فروردین 1397 روزنامه فناوران 23 فروردین 1397 روزنامه فناوران 24 فروردین 1397 روزنامه فناوران 25 فروردین 1397 روزنامه فناوران 26 فروردین 1397 روزنامه فناوران 27 فروردین 1397 روزنامه فناوران 28 فروردین 1397 روزنامه فناوران 29 فروردین 1397 
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۱۱:۴۷    
محققان استرالیایی هشدار دادند که استفاده از دستگاه های دیجیتال در شب بر عادت های خواب کودکان و آسیب رساندن به سلامت روان آنها تاثیر می گذارد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۱۰:۱۷    
حتی اگر هرگز عضو فیس بوک نبوده باشید یا برای مدت طولانی وارد حساب کاربری خود در فیس بوک نشده باشید، این شبکه اجتماعی باز هم فعالیت ها و اقدامات شما را در جهان مجازی ردگیری می کند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۱۰:۱۷    
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اقدامات دولت در حوزه ساماندهی بازار ارز به مفهوم کلان مورد تایید است چرا که حداقل بازار رها نشده، اما باید در حوزه تصمیمات اجرایی بازنگری صورت بگیرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۱۰:۱۷    
در حالی که زمزمه هایی درباره کاهش نرخ ارز در بازار منتشر شده بود، اما ظاهرا قیمت دلار در بازار کاهش نیافته و همچنان شاهد افزایش قیمت گوشی ها هستیم.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۷    
گوگل در بخشی از تمرکزش روی حمایت از ادبیات دیجیتال و همچنین گسترش رشته های مرتبط با علوم و ریاضیات، پروژه ای را راه اندازی کرده است که مهارت از گوگل (Maharat min Google) نام دارد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۷    
فضای مجازی به کمک پیام رسان موبایلی انقلابی در ارتباطات و سبک زندگی اجتماعی به وجود آورده است و افراد می توانند به دور از محدودیت های زمانی و مکانی به همفکری و همکاری در زمینه های مختلف بپردازند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۷    
اگر چه دولت اعلام کرده است که نرخ واقعی دلار آزاد 4 هزار و 200 تومان است و هر صرافی که دلار را با نرخ بالاتر به فروش برساند متخلف به حساب می آید ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۷    
وزارت بازرگانی امریکا پس از اعمال جریمه مالی، شرکت ارتباطی چینی ZTE را به دلیل همکاری با ایران، از هرگونه معامله با شرکت های آمریکایی محروم کرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۷    
رییس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران کشور گفت: نظام پایش و مستندسازی سیستم مدیریت بحران کشور توسعه و بهینه سازی شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۷    
پاول دوروف، مالک تلگرام در پی فیلترینگ این پیام رسان در روسیه بیانیه ای صادر کرد. او در این بیانیه از آغاز حرکتی برای تضمین آزادی های دیجیتالی خبر داده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۷    
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: گزارش این وزارتخانه درباره رفع فیلتر توییتر به مرکز ملی فضای مجازی رفته است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۷    
نخستین جلسه کاری کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران با بررسی مشکلات حوزه تولید و صادرات فاوا و نیز مشکلات به وجود آمده برای فعالان این حوزه با توجه به نوسانات نرخ ارز برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۷    
رییس کمیسیون جوانان، کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران، رشد ایران را در شاخص های کارآفرینی در سال های اخیر چشمگیر دانست و گفت: سیستم آموزش سنتی موجب افول این رشد شده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۷    
در حالی که مسوولان اصلی تصمیم گیر درباره فیلتر تلگرام یا سکوت کرده اند یا سخنان شان، به ابهامات می افزاید، نمایندگان مجلس در مصاحبه هایی ضد و نقیض ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۷:۱۷    
ثبت نام در بخش رسانه های دیجیتال سی یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امروز به پایان می رسد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۳:۴۷    
باشگاه خبرنگاران جوان - امیر خوراکیان معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی گفت: بنا این است که اگر تصمیمی مبنی بر فیلترینگ تلگرام گرفته شود ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۰:۱۷    
تسنیم - علاءالدین بروجردی ظهر دیروز در حاشیه بازدید از سازمان ملی استاندارد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تلگرام گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۴۹    
به نظر می رسد که پس از رسوایی بزرگ فیس بوک، کنگره آمریکا قرار است سراغ غول های دیگر شبکه های اجتماعی برود و شرکت های گوگل و توییتر را نیز مورد بررسی و بازخواست قرار بدهد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۴۹    
رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر نقش مهم صرافی ها در اقتصاد کشور گفت: قصد حذف و تعطیلی صرافی ها را نداریم.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۴۹    
درحالی که تقریبا از زمان نوسان نرخ ارز و آرام شدن بازار یک هفته ای می گذرد، اما بازار موبایل همچنان در شوک قیمت باقی مانده و خالی از مشتری است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۴۹    
ثبت سفارش های واردات و صادرات کالا که از هفته پیش متوقف شده بود، بار دیگر از سرگرفته شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۴۹    
این روزها خبر بسته شدن معابر موقت ارزی بحث داغی است که اگر چه از یک سو موجب نگرانی ساکنان شهرهای مرزی شده است که کسب و کاری جز واردات کالا و کولبری ندارند ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۹    
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای دومین روز متوالی به مجلس رفت و این بار در نشست کمیسیون صنایع و معادن به سوالات نمایندگان پاسخ گفت.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۹    
مدیر پیام رسان سروش گفت: تصمیم مسدود کردن تلگرام به دلیل شرایط کشور و با هدف مقابله با انحصار یک پیام رسان خارجی اتخاذ شد و هدف از این تصمیم حمایت از پیام رسان های داخلی نیست.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۹    
نخستین کنفرانس مطبوعاتی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در سال جدید با موضوع برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و چهارم با حضور ناصرعلی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و محمدباقر اثنی عشری رییس ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۹    
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه فعلا تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است، گفت: به کسب و کارهایی که با کوچ از تلگرام، متضرر شوند بیمه بیکاری تعلق می گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۹    
معاون فناوری رییس جمهور با اعلام عرضه سهام برخی استارت آپ ها در بورس طی سال جاری گفت: ارزش این شرکت ها 60 هزار میلیارد تومان است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۹    
افشاگری های یک ماه گذشته درباره نشت اطلاعات کاربران اپراتورهای تلفن همراه سبب شد تا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به اپراتورها دستور دهد چگونگی صیانت از اطلاعات مردم را اعلام کنند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۹    
اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران برای اعطای پروانه کسب تولید اعلام آمادگی کرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۰۰:۲۱    
مدیر پیام رسان سروش گفت: زیرساخت های این پیام رسان برای ارایه خدمات باکیفیت تر به روزرسانی شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۵۱    
بر اساس آنالیزGoldman Sachs، ممکن است درآمدهای شرکت فیس بوک با اجرای مقررات حفاظت اطلاعات عمومی (GDPR) در ماه مه در اروپا، 7 درصد (8/2 میلیارد دلار) کاهش یابد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۵۱    
به گفته مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در سال 1396 بیش از 27 میلیارد تراکنش در سامانه شتاب صورت گرفت که نشان دهنده رشد 30 درصدی عملکرد این سامانه نسبت به سال قبل است و این حجم عظیم تراکنش با امنیت ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۵۱    
پژوهشگران امنیتی ابعادی از تروجان جدید آندروییدی را آشکار کردند که به شدت در حال انتشار است و در پشت یک برنامه ضدویروس جعلی که Naver Defender است مخفی می شود و به صورت پنهانی تماس های تلفنی را ضبط و ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۵۱    
خدمات بیمه درمان تکمیلی به شرکت های دانش بنیان در کل کشور ارایه می شود.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۱    
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ارتباط تلفنی روستاهایی که به دلیل عدم سرویس دهی ماهواره خارجی، تلفن ثابت آنها قطع شده است، تا 48 ساعت آینده برقرار می شود ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۱    
بازار کامپیوترهای شخصی برای چهاردهمین فصل متوالی از بهار سال 2012 به بعد، در فصل اول سال 2018 نیز با افت مواجه بود و البته در همین فصل، شرکت دل توانست به رشد فروش دست یابد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۱    
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیار شگفت آور است در مملکت اسلامی سایت های اشاعه قمار در حال فراگیر شدن هستند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۱    
نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از پاسخ های روز گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره قرارداد آلکاتل و قرارداد نگهداری تجهیزات زیرساخت قانع شدند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۱    
سی و پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران و نخستین نشست این اتاق در سال 97 دیروز برگزار شد و رییس اتاق ایران در ابتدای سخنان خود در خصوص تصمیم جدید ارزی گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۱    
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هدف از ایجاد سامانه شفافیت افشاگری نیست، گفت: به زودی سامانه جامع مناقصات و مزایده ها ایجاد خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۱    
برخی از متقاضیان در اعلام برند و مدل گوشی خود در سامانه ثبت گوشی های مسافری خلاف اظهاری داشته و حقوق و عوارض گمرکی متناسب با برند و مدل تلفن همراه خود را پرداخت نکرده اند ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
امروز در دنیا بیش از 4 میلیارد کاربر اینترنت وجود دارد. از این جمعیت حدود 3 میلیارد کاربر از رسانه های اجتماعی به عنوان یکی از ابزارهای روزمره زندگی استفاده می کنند ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
شرکت سامسونگ موبایلی بدون دسترسی به اینترنت ساخته تا به دانشجویان کمک کند دوباره در کلاس های درس تمرکز کنند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
گروهی از محققان انستیتو ملی استاندارد و فناوری مریلند دستگاه تولید رمزی ساخته اند که با کمک رفتارهای مکانیک کوانتومی می تواند رمزهایی واقعا غیرقابل پیش بینی بسازد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
نایب رییس اتاق ایران معتقد است که تعیین نرخ ارز از طرف دولت، قدمی رو به جلو و مثبت است. دولت بعد از سال ها قول تک نرخی کردن ارز، این گفته را عملیاتی کرده است و امیدواریم از این تصمیم خود عدول نکند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
بررسی ها نشان می دهد که عرضه جهانی تلویزیون های مبتنی بر فناوری OLED از نوامبر سال 2016 تا نوامبر سال 2017 به میزان 130 درصد رشد کرده و به رکورد 270 هزار دستگاه در ماه رسیده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
دیده بان شفافیت و عدالت درنامه ای به وزیر راه و شهرسازی خواستار توضیح این وزیر در مورد تعلل در ایجاد نکردن سامانه ملی املاک و اسکان کشور و ضرر چند 100 میلیاردی به بیت المال شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
علی اصلان شهلا- یادمان نرفته است که در فیلتر موقت تلگرام در دی ماه سال گذشته، مسوولان دولتی بارها به ذکر آمارهای عجیبی از کسب و کارهای فعال در تلگرام استناد کرده و اعلام می کردند برای نجات این کسب و ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
علی شمیرانی- هفته قبل یکی از دیدنی ترین چالش های دنیای سایبری در کنگره آمریکا و میان سناتورهای این کشور با مدیر عامل یکی از غول های سایبری دنیا یعنی فیس بوک رقم خورد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
هر کالایی را که کیفیت پایینی دارد، کالای چینی می نامیم؛ چرا که چشم بادامی ها به کپی کاری معروف اند. اما از چند سال پیش صنعت گوشی در چین بسیار پیشرفت کرد و هم اکنون شاهد قرار گرفتن نام تولیدکنندگان ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
سخنگوی قوه قضاییه، دبیر شورای عالی فضای مجازی و نمایندگان مجلس در پایان هفته گذشته به توضیح مواضع شان درباره فیلتر تلگرام پرداختند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
محمدباقر اثنی عشری رییس هیات مدیره موسسه پویندگان راز ستاره شمال(پرسش)، یکی از چهره های قدیمی و سرشناس صنف فناوری اطلاعات است که بیش از 25 سال خاک این حوزه را خورده و اعضای پیر و جوان صنف کم و بیش با ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۱    
در جلسه هیات دولت به ریاست حسن روحانی رییس جمهور با برون سپاری برخی از خدمات دستگاه های اجرایی به دفاتر پیشخوان دولت موافقت شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۳ - ۲۰:۴۳    
ا قوت گرفتن خبر فیلتر شدن پیام رسان تلگرام در ایران، حالا پیام رسان های داخلی با یکدیگر در حال رقابت هستند تا هرکدام امکانات و ویژگی های خود را به کاربران فضای مجازی معرفی کنند و میزبان کوچ بزرگ ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۳    
مهر- مایکروسافت نمونه اولیه یک همبازی هوشمند به نام زنگبار (Zanzibar) ساخته که اشیای اطرافش را اسکن می کند و آنها را در دنیای مجازی نمایش می دهد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۱:۰۳    
با گسترش برنامه های نظارتی دولت های محلی در چین، تکنولوژی تشخیص چهره به کسب وکار پرسودی تبدیل شده است و در این راستا، نگرانی از آزادی های فردی شهروندان بیشتر از قبل مطرح می شود.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۱:۰۳    
بانک مرکزی پس از تصمیم ستاد افتصادی دولت برای یکسان سازی نرخ ارز، در اطلاعیه ای به تبیین جزییات این تصمیم پرداخت.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۱:۰۳    
بازار موبایل از سال ها پیش همواره تحت تاثیر عوامل مختلف دستخوش تغییراتی شده است. از بالا و پایین شدن تعرفه واردات گوشی که باعث افزایش قاچاق در بازار شد، تا نوسان نرخ ارز و کلاهبرداری های گوناگون ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
رئیس کمیته بازارهای مالی دومای دولتی روسیه گفت احتمالا تا پایان امسال سیستم پرداخت میر روسیه فعالیت خود را در ایران آغاز خواهد کرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
معاون علمی و فناوری رییس جمهور درباره توانایی و ظرفیت پیام رسان های داخلی گفت: قطعا کیفیت کار پیام رسان های داخلی قابل رقابت با پیام رسان های درجه یک دنیا نیست ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
اگر چه قیمت ها در بازار کالاهای کامپیوتری و به ویژه کالاهای گران قیمت در حدی افزایش یافته است که شاید کمتر کسی به فکر خرید نوت بوک جدید بیفتد ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
مدیرعامل شرکت مخابرات در مراسم تودیع و معارفه سرپرست مخابرات منطقه تهران اعلام کرد: واگذاری تلفن ثابت در تمام مراکز مخابراتی منطقه تهران تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری به روز می شود.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
مدیر طرح ملی همسان گزینی با بیان اینکه معمولا ارتباط دختر و پسر در سایت های اینترنتی همسریابی منجر به دوست یابی می شود نه ازدواج، گفت: طرح ملی همسان گزینی ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
پژوهشگران استرالیایی در تازه ترین تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که فاصله گیری مطلق از شبکه های اجتماعی باعث کاهش چشمگیر استرس می شود، اما در عین حال حس ناخشنودی در کاربر ایجاد می کند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
فناوران - کسر مالیات بر ارزش افزوده شارژ سیم کارت های اعتباری همراه اول به جای زمان خرید، در هنگام مصرف شارژ صورت می گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
وزیر آموزش و پرورش به دانش آموزان و خانواده های آنان توصیه کرد که پیام رسان های داخلی را جایگزین نمونه های خارجی در آموزش و پرورش کنند زیرا در پیام رسان های خارجی صدمات تربیتی وجود دارد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
روز گذشته جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی با مسوولان اطلاعات سپاه در حوزه فضای مجازی برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۳    
محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران در آخرین اقدام کاری خود، سامانه شفاف سازی شهرداری تهران را افتتاح کرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۱:۳۰    
محققان کانادایی با بررسی انواع تولیدات صنعت ICT از قبیل رایانه های شخصی، گوشی های هوشمند و سرورها، نسبت به تاثیرات مخرب این محصولات بر محیط زیست هشدار دادند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۳۰    
این روزها رد پای آمازون را همه جا می توان یافت؛ از فروشگاه های کالا تا کتابفروشی ها و لباس فروشی ها و کفش فروشی ها ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۳۰    
فناوران- مرکز ماهر اعلام کرد یک آسیب پذیری بحرانی در هسته سیستم مدیریت محتوای دروپال با درجه اهمیت بسیار حیاتی شناسایی و در تاریخ 28 مارس اعلام شده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۳۰    
وزارت اقتصاد در گزارشی، سناریوهای پیش روی اقتصاد جهانی در مواجهه با ارزهای رمز پایه را بررسی کرده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۳۰    
عضو کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق اصناف ایران عملکرد مردم در مواجه با شبکه های داخلی در روزهای اخیر را نشان دهنده بی اعتمادی عمومی به این شبکه ها ارزیابی کرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۳۰    
اپل قصد دارد از رنگ قرمز آیفون 8 و 8 پلاس (iPhone Red) رونمایی کند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۳۰    
اگر چه بازارهای کالاهای کامپیوتری به دلیل گرانی دلار روزهای بی رونقی را سپری می کند؛ اما فروشگاه های مجازی همچنان مشتری دارند و کالاهایی که به هر دلیل خریداران موفق به خرید آنها از بازار نمی شوند در ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۳۰    
کارگاه آموزشی بازاریابی محتوا 31 فروردین ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۰    
براساس آمار گمرک ایران طی سال 96 تعداد 3 میلیون و 224 هزار و 617 دستگاه گوشی تلفن همراه در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک ثبت و به کشور وارد شده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۰    
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در نامه ای به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، ضمن درخواست تعیین راهکاری عاجل برای مدیریت آثار افزایش نرخ ارز بر قراردادهای فناوری اطلاعات ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۰    
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر شورای عالی فضای مجازی دیروز در جلسه مشترک کمیسیون های امنیت ملی و اقتصادی حضور یافتند تا درباره پیام رسان های داخلی و خارجی به بحث و گفت وگو بپردازند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۰    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از جلسه با وزیر فاوا و دبیر شورای عالی فضای مجازی، نظرات خود را درباره این جلسه و پیام رسان ها بیان کردند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۰    
حضرت آیت الله خامنه ای دیروز در دیدار جمعی از مسوولان و مدیران نظام با ابراز خرسندی از تبدیل شدن مطالبه ایجاد پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی داخلی به مطالبه ای عمومی ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۰    
دوستان آنلاین ما معمولا سن، جنس یا عقیده های سیاسی ما را نشان می دهند اما برخی ویژگی ها به ویژه جنسیت راحت ترین چیزی است که می توان به طور آنلاین آن را پنهان کرد ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۰    
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حمایت از تولید و کالای ایرانی را از جمله محور برنامه های این بخش در سال جاری برشمرد و گفت: برای تحقق این هدف، مشوق هایی در نظر گرفته شده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۰    
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که در ادامه اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل در سال جدید، گوشی های سامسونگ نیز از اوایل اردیبهشت ماه مشمول رجیستری می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۰    
کارشناسان می گویند اصلاح نظام کارمزد به منظور کاهش قیمت تمام شده پول و شکوفایی اقتصادی یکی از ضرورت های سیستم بانکی کشور در سال 97 است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۰    
نخستین بار نرخ دلار به رقمی بالاتر از 5 هزار و 400 تومان رسید که این موضوع موجب شد بازارهای کامپیوتر به حالت نیمه تعطیل دربیاید.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۰    
رییس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه تدوین نقشه راه برنامه توسعه فضایی کشور گامی موثر در جهت ایجاد همگرایی و تعامل در بخش فضایی کشور است، گفت: برای تحقق اهداف چشم انداز 1404 در حوزه فضا ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۰    
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تفاهم نامه ای با سازمان ثبت اسناد داریم که انجام معاملات و احراز هویت فقط از طریق کارت هوشمند ملی صورت گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۰۰    
عربستان سعودی به تازگی با سرعت زیادی به سمت پیشرفت در صنعت فناوری اطلاعات می تازد و اخیرا با اقداماتی نظیر انتخاب وزیر هوش مصنوعی و همچنین تربیت یک میلیون برنامه نویس مشخص است که برای بهره برداری از ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۰۰    
با توجه به زمزمه های اخیر در خصوص فیلترینگ پیام رسان تلگرام و جایگزینی آن با پیام رسان های داخلی، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور طی نامه ای ضمن یادآوری فرصت ها و تهدیدهای این تصمیم ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۰۰    
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه ساختار سازمان فناوری اطلاعات امسال تغییر خواهد کرد، وعده داد که امکان دستیابی کسب و کارها به داده های در اختیار دولت فراهم خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۰۰    
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تا این لحظه هنوز تصمیم قاطعی برای فیلترینگ تگرام گرفته نشده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۰:۰۰    
نشریه امریکایی MOTHERBOARD مدعی شد هدف اصلی هکرهای عامل حمله سایبری جمعه شب، ایران و روسیه بوده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۰۱:۴۸    
کارگروه ثبت حقوق فروردین ماه نهادهای ذیل قانون در سامانه حقوق و مزایا تشکیل شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۰۰:۱۸    
اعتمادآنلاین - صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه در مورد علت اظهارنظر برخی مسوولان مبنی بر ضرورت فیلترکردن تلگرام گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۹    
ارتش آمریکا در حال توسعه یک هدست واقعیت افزوده (AR) مخصوص سربازان است که اطلاعات مورد نیاز و ضروری را به صورت بلادرنگ جلوی چشم آنها به نمایش می گذارد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۹    
سخنگوی طرح شناسه دار کردن تلفن همراه اعلام کرد که درآمد گمرک از محل واردات گوشی های تلفن همراه در 6 ماه گذشته و پس از اجرای طرح ثبت شناسه دو و نیم برابر شده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۹    
در پی حملات سایبری جمعه شب، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بیانیه ای، ضعف اطلاع رسانی مرکز ماهر را به عنوان یکی از دلایل اصلی موفقیت این حمله عنوان کرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۹    
سبحانی فر: وزارت فاوا امسال 140 میلیارد وام کم بهره به تولیدکنندگان می دهد رییس کمیته ارتباطات مجلس گفت: لیست تجهیزات ایرانی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این کمیته احصا شده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۹    
سه کمیسیون فرهنگی، اقتصادی و امنیت ملی مجلس این هفته درباره تلگرام تشکیل جلسه می دهند.
مشاهده نتایج بیشتر...