سه شنبه ۰۳ بهمنساعت ۰۵:۵۸Jan 2018 23

خبری آموزشی گیاهان دارویی (medplant.ir)

  ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ - ۱۰:۵۴    
کنگره ملی طب و داروسازی سنتی و طب مکمل National Congress on Traditional Medicine and Pharmacy and Complementary Medicine همایشی با شعار ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ - ۲۲:۲۸    
روز 25 تیر ماه مقارن با سال گشت تصویب سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی را روز طب ایرانی می نامم ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۸:۵۶    
رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه توان تولیدی محصول سقز و کتیرا در استان کرمانشاه در سال هایی که برداشت مجاز است را بیش از 120 تن اعلام کرد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۷:۵۶    
رییس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی از عرضه 6 گیاه دارویی تا پایان امسال خبر داد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۷:۵۶    
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: برداشت سقز از درختان بنه در استان بدون مجوز از این اداره کل ممنوع است.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۷:۵۶    
مدیرگروه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاد دانشگاهی با تاکید بر این که ما در استخراج و خالص سازی مواد موثره دارویی از دنیا عقب هستیم، گفت: از حدود 2 هزار گونه گیاهان دارویی ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۳:۵۶    
گردو موجب کاهش ریسک ابتلا به مشکلات عملکرد فیزیکی که در طول فرایند پیری برای زنان روی می دهد را موجب می شود.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۲:۵۶    
خاکشیر را همواره برای رفع عطش استفاده می کنیم و یک شربت مناسب و پرطرفدار در روزهای گرم تابستان برای ما ایرانی ها به شمار می رود. اما خاکشیر خواص متعددی دارد که در مطلب زیر می خوانید.
  ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۲:۵۶    
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توانستند پس از طی مراحل آزمایشگاهی و تست های بالینی، قرص ضد افسردگی کروسینا را از زعفران بدست آورند.
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ - ۱۷:۰۸    
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سالانه 12 هزار تن انواع گیاهان دارویی در شهرستانهای مختلف این استان تولید و روانه بازار مصرف می شود.
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ - ۱۶:۰۹    
رئیس مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مطالعات ما بیشتر بر روی بررسی، شناسایی و استخراج عصاره و عطرمایه های گیاهان و بررسی خواص آنتی باکتریال ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۹    
پسوریازیس یک بیماری پوستی مزمن شایع التهابی وابسته به سیستم ایمنی است که حدود 2 تا 4 درصد مردم جهان به آن مبتلا بوده و هر سال 150 هزار بیمار جدید به این تعداد افزوده می شود.
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۹    
یک کارشناس گفت: طی 6 ماه صادرات کشور هند از یک نوع گیاه دارویی به اروپا که ما آنرا به عنوان هل سبز می شناسیم، به میزان 400 میلیون دلار بوده است.
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۹    
زردچوبه پادشاه همه ادویه ها است و خاصیت ضد التهابی، ضد ویروسی، ضد باکتریایی، ضد سرطان، و ضد قارچ دارد.فلفل حاوی ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ - ۱۶:۱۱    
زردچوبه ادویه ای است که در ترکیب ادویه کاری هم وجود دارد و بررسی های انجام شده در سال 2015 اثبات کرد رژیم های غذایی که در آن از این ادویه به اندازه و نه به افراط استفاده می شود می تواند به نوعی از ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ - ۱۶:۱۱    
گیاهان دارویی کم یاب و نادر با روش کشت بافت در استان فارس تولید و تکثیر می شود.
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ - ۰۹:۱۱    
انجمن تولیدکنندگان زعفران، زرشک، انار و گیاهان دارویی خراسان جنوبی از اولین تشکل های تاثیرگذار در شورای ملی زعفران ایران می باشد که از بدو تاسیس شورا در تمامی جلسات حضور فعال و مستمر داشته و از اعضاء ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۱۷:۰۴    
برداشت گیاه دارویی گل ختمی از 360 هکتار مرتع طبیعی استان اصفهان آغاز شد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۷ - ۰۱:۱۵    
رئیس شورای عالی زعفران ایران با بیان اینکه ایران در رتبه نخست تولید و صادرات زعفران در جهان است، اعلام کرد: صادرات این محصول امسال حدود 20 درصد افزایش یافته است.
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۱۶:۱۶    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بشرویه گفت: در سال 95 در اثر تداوم 18سال پدیده خشکسالی برداشت محصول آنغوزه از 112 هزار هکتار مراتع این شهرستان نسبت به سال گذشته، 40 درصد کاهش یافته است.
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۱۶:۱۶    
کارشناس زراعت اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل از آغاز برداشت گیاه دارویی کاسنی از سطح 100 هکتار زیر کشت این محصول از مزارع این شهرستان خبر داد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۱۶:۱۶    
یکی از گونه های گیاهی کمیاب و ارزشمندی که به شدت از برداشت غیراصولی و بی رویه، آسیب دیده و در معرض انقراض قرارگرفته، گیاه موسیر است؛ موسیر گیاهی مرتعی است که با برداشت پیاز آن ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۱۶:۱۶    
زعفران ایران دارای مشتری های جهانی است و در این راستا برخی کشورها خواهان سرمایه گذاری در این زمینه در کشورمان هستند و در حال حاضر نیز سرمایه گذاران هلندی متقاضی تولید زعفران در شهرستان مرند هستند.
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۱۶:۱۶    
یک محقق جوان گفت: از خواص آنتی اکسیدانی گیاه خار مریم برای ساخت داروی درمان چسبندگی داخل شکمی پس از اعمال جراحی باز استفاده کردیم و مطالعات ما در این حوزه به شکل مقاله در مجلات خارجی و ISI به چاپ ...
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۱۶:۱۶    
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی همدان از افزایش 31 درصد سطح زیرکشت گیاهان دارویی در همدان خبر داد و گفت: تولید گیاهان دارویی امسال در همدان افزایش می یابد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۱۶:۱۶    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: با هدف تحقق شعار سال با محوریت اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از کشت گیاهان دارویی، در پنج هزار هکتار از مناطق کوهستانی و جنگلی استان باریجه کشت می شود.
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۱۵:۱۷    
شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی متن کامل کتاب فارماکوپه گیاهی ایران را به شما مخاطبین گرامی تقدیم می نماید.
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ - ۱۸:۲۰    
شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی فیلم مزرعه گیاه دارویی شیرین بیان را به شما مخاطبین گرامی تقدیم می نماید.
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ۱۵:۲۴    
معاون بهره برداری منابع طبیعی استان فارس گفت: در 5 سال گذشته 11 هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی این استان زیر کشت گیاهان دارویی رفته است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ - ۱۷:۳۱    
باغ منحصر به فرد گیاهان دارویی بوعلی سینا همدان در فضایی به وسعت 7/3 هکتار، در داخل شهر همدان و در قسمت جنوبی این شهر در محله کوچه مشکی قرار دارد که در آن مجموعه ای از 213گونه گیاهی شامل گیاهان ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۸ - ۲۲:۳۶    
29 خردادماه یادآور روزی است که مرحوم دکتر رضا امیدبیگی به دیدار حق شتافت. این استاد فرزانه اکنون در قطعه شماره 255 بهشت زهرا که به قطعه نام آوران و افتخار آفرینان مشهور می باشد، آرمیده است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ - ۰۹:۳۸    
پژوهشکده زعفران تربت حیدریه در جنوب غربی پارک جنگلی پیشکوه در تاریخ 3 خرداد 1386 با اقدام به ساخت بنای مجتمع از محل اعتبارات ریاست جمهوری آماده راه اندازی و نهایتا در 1391/9 ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ - ۰۹:۳۸    
نوع بسته بندی، دمای انبار و زمان نگهداری تأثیر معنی داری بر ضایعات و همچنین درصد کاهش وزن پیازهای زعفران داشت ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ - ۰۸:۳۸    
با وجود اینکه سه چهارم سطح زیر کشت گل محمدی در دنیا متعلق به ایران است، اما متاسفانه در تولید اسانس، پیشرفت مناسبی نداشته ایم ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ - ۰۸:۳۸    
بیشترین برداشت های غیرمجاز گیاهان دارویی مربوط به سه گیاه پرمصرف موسیر، آویشن و مرزه است
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ - ۰۸:۳۸    
مدیرکل سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: قیمت یک لیتر اسانس گل محمدی تولید شده در چهارمحال و بختیاری معادل 360 بشکه نفت است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ - ۰۸:۳۸    
اولین کنفرانس بین المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران (IrHC2017) در تاریخ 4 تا 7 سپتامبر 2017 (معادل با 13 تا 16 شهریورماه 1396) در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۰۷:۴۸    
میزان واردات گیاهان دارویی کشور انگلیس از سال 2001 تا 2014 میلادی تقریبا دو برابر شده است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۰۷:۴۸    
گیاهان دارویی پرفروش آمریکا در سال 2015 میلادی به ترتیب عبارت بوده اند از: چای سبز، کرن بری، سیر، جین سنگ، سرخارگل، جینکو (ژینکو)، زردچوبه و خارمریم.
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ - ۱۴:۵۰    
شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی چند فیلم در مورد مراحل تولید، برداشت و فرآوری گیاه دارویی ریواس در نقاط مختلف جهان را به شما مخاطبین گرامی تقدیم می نماید.
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ - ۰۷:۵۱    
با توجه به برگزاری پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی در روزهای 29 و 30 اردیبهشت ماه 1395 در اصفهان، کتابچه خلاصه مقالات ارائه شده در این همایش در قالب فایلهای PDF برای دانلود در اختیار علاقمندان قرار می ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۱ - ۱۸:۵۳    
دویه ها تنها یک چاشنی غذایی نیستن تا طعم و عطر را به غذای ما بیفزایند بلکه ادویه ها با میزان مصرف مشخص می توانند داروهای موثری در درمان و پیشگیری بسیاری از بیماریها باشند.
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۱ - ۱۸:۵۳    
لیمو سرشار از مواد مغذی از جمله ویتامین ث، ویتامین های ب کمپلکس، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و فیبر است. آب لیمو بدن شما را ازسموم پاک میکند و یک نوشیدنی سالم برای این روزهای گرم سال است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۰۸:۵۸    
محمدعلی طهماسبی در دیدار استاندار چهارمحال و بختیاری در شهرکرد گفت: با توجه به ارزش بالای اقتصادی اسانس گیری گل محمدی، راه اندازی این صنعت در کشور با جدیت پیگیری می شود.
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۰۸:۵۸    
تاکنون بیش از یک هزار و 597 فرآورده طبیعی مجوز تولید دریافت کرده اند و توسط 103 شرکت داخلی به تولید رسیده اند.
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۰۸:۵۸    
تصنیف تألیفی عضو هیأت علمی دپارتمان شیمی دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با عنوان مروری جامع بر روش های نوین فرآوری، جداسازی و شناسایی روغن های اسانسی به چاپ رسید.
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۰۸:۵۸    
سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام از اهلی سازی گیاه دارویی زوفایی (Thymbra spicata) در راستای اجرای برنامه های مصوب جهاد دانشگاهی واحد این استان در حوزه گیاهان دارویی خبر داد.
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ - ۰۸:۰۰    
این کتاب حاوی اطلاعات مفیدی در رابطه با برخی از گیاهان بیابانی که دارای کاربردهای دارویی و صنعتی هستند، می باشد و مباحثی در مورد تکثیر، مقاومت به تنش های محیطی، روش های حفظ ذخایر ژرم پلاسمی ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ - ۰۸:۰۰    
برداشت ریواس از 900 هکتار از ارتفاعات رشته کوههای بینالود در شهر خرو
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ - ۰۸:۰۰    
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر موفق به تولید چای با قند طبیعی از گیاه استویا شده است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ - ۲۱:۵۲    
برنامه مناظره که هرروزه ساعت 16 از رادیوگفتگو پخش می شود، در یکی از برنامه های خود به موضوع طب سنتی و همچنین بحث انحلال معاونت طب سنتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اختصاص یافت.
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ - ۰۶:۵۲    
استفاده از گیاهان دارویی بومی جهت جذب توریست ها یکی از شگردهای صنعت گردشگری می باشد که در این زمینه کشور یونان بخوبی عمل کرده است ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ - ۰۰:۰۰    
مدیر مرکز رشد واحدهای فن آور بروجرد گفت: طرح کشت صنعتی گیاهان دارویی در مرکز رشد بروجرد در این مرکز تدوین شده است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ - ۰۰:۰۰    
عضو هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه موفق به ثبت یک ترکیب موثر در کنترل قند خون دربیماران مبتلا به دیابت شد.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۷ - ۱۴:۰۲    
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طب سنتی پایه پزشکی محسوب می شود و سایر علوم از جمله ریاضیات، فیزیک و جغرافیا را نیز در بر می گیرد.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ - ۲۲:۰۲    
رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها و مراتع از وجود دو هزار 300 گونه گیاهان دارویی در رویشگاه های طبیعی کشور خبر داد و گفت: 500 هزار هکتار اراضی زیر کشت این گیاهان می رود.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ - ۱۳:۰۲    
هاشم بنی هاشمی مدیر نظارت واحد تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی امروز در حاشیه مراسم کلنگ زنی توسعه خط تولید ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۱۵:۰۳    
مدیرکل دفتر گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ گفت: در حالی که هر لیتر اسانس گل محمدی در بازارهای جهانی بین 4 تا 10 هزار دلار به فروش می رسد، اما به دلیل فرهنگ سنتی روی تولید گلاب 2 دلاری تمرکز کرده ایم.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۳    
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان پیش بینی کرد بیش از 2هزار تن گیاه دارویی از 250هکتار سطح زیر کشت دراستان برداشت شود.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۳    
ایلنا: رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق بازرگان، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: زمینه همکاری میان دانمارک و خراسان جنوبی در بخش فرآوری گیاهان دارویی فراهم شود.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۳    
کشت گیاهان دارویی در مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از راه های کم هزینه کمک به اشتغال، تولید و صیانت از مراتع است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۳    
زیره سبز در طب گیاهی برای تسکین درد دندان به صورت دهان شویی قابل استفاده و خوشبو کننده قابض است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۳    
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: برداشت میوه سپستان در این شهرستان آغاز شده و کشاورزان محصول خود را روانه بازار کردند.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۳:۵۶    
در نشست مشترک روسای واحد آی ت الله آملی و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، بر تلاش برای توسعه فناوری های مرتبط با گیاهان دارویی و راه اندازی مجله تخصصی در زمینه گیاهان دارویی به صورت مشترک تاکید ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۳:۵۶    
معاون دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهادکشاورزی، میزان تولید زعفران درسال 94 را بیش از 350تن اعلام کردو گفت: در سال گذشته سطح زیرکشت این محصول بیش از 7 هزار هکتار افزایش یافت.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۲۳:۵۸    
نخستین جشنواره گلاب گیری مازندران در حالی برگزار شد که این جشنواره به دلیل بارندگی به سرانجام مطلوبی نرسید اما مسئولان جهادکشاورزی مازندران اختصاص نهال یارانه دار و امکان تأمین آب با اعتبار دولتی و ...
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۲۳:۵۸    
برای درمان زخم پای دیابتی می توان از پماد حاوی عسل، روغن کنجد و کافور و همچنین از مخلوط عصاره گزنه و بابونه استفاده کرد.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۲۳:۵۸    
خاصیت گیاه چای کوهی، در درمان افسردگی به اثبات رسیده است و مکانیزم اثر ضد افسردگی آن از طریق مهار آنزیمی است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ - ۲۲:۵۸    
توت دارای ویتامین c و مواد قندی است که به دلیل اسید آلی که در در توت وجود دارد برای درمان بیماری های روماتیسمی و پایین آوردن قند خون موثر است .
  ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۰۷:۵۰    
شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی فیلم مراحل ساخت یک عطر در کارخانه عطرسازی فرانسه را به شما مخاطبین گرامی تقدیم می نماید.
  ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۳:۵۷    
گیاه دارویی پنیر باد به صورت الگویی در سطح پنج هکتار از اراضی این شهرستان کشت شده است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۷    
گیاه خاکشیر به طور تقریبی در تمام مناطق زراعی و زمین های بایر اطراف مزارع به طور خودرو مشاهده می شود و یکی از منبع درآمد مردم این شهرستان از این گیاه که علاوه بر مصرف خود آن را خشک کرده و به فروش می ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۷    
به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، رودابه نجفی با تبدیل کردن ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۷    
‘فرآورده گیاهی ضد هپاتیت ب’ توسط محمد علیپور و ‘فرآورده گیاهی درمان کننده التهاب مفاصل’ توسط سولماز چرایی ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۷    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ریگان گفت: 250 هکتار از اراضی این شهرستان به منظور اصلاح الگوی کشت، زیر کشت محصول وسمه قرار گرفت.
  ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۰:۵۷    
با آغاز برداشت گیاه دارویی “گل گاوزبان” پیش بینی می شود 75 هزار کیلوگرم گل گاوزبان خشک شده از مراتع نهاوند برداشت شود.