جمعه ۰۳ خردادساعت ۰۸:۱۵May 2019 24

خبری آموزشی گیاهان دارویی (medplant.ir)

  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کازرون گفت: پیش بینی می شود 3 تن بابونه خشک از هر هکتار برداشت شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
برای نخستین بار با تلاش تعاونی روستایی ، زیره در آرادان کشت و 250 کیلوگرم از این گیاه دارویی برداشت شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
برداشت گیاهان دارویی و خوراکی از مراتع و کوهستان های چهار محال و بختیاری آغاز شده و هم اکنون فروش گیاهان دارویی در سطح استان رونق گرفته است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
فرماندار کاشمر گفت: گاهی برخی داروها مانند ترامادول و برخی گیاهان دارویی که به نوعی اعتیاد آور هستند در عطاری ها به فروش می رسند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
محقق مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: امکان تولید انبوه گیاهان دارویی در این استان وجود ندارد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۲    
مطالعه حاضر با هدف بررسی مقایسه ای تأثیر ژل آلوئه ورا و لانولین بر روند بهبودی ترک پا در شهر ساوه انجام شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس از آغاز برداشت گل ‘گاو زبان’ و گل ‘بابونه’ از سطح هشت هکتار از مزارع این دو گیاه دارویی در این شهرستان خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
حدود 345 تن گیاه دارویی از رویشگاه های منابع طبیعی استان اصفهان برداشت شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۱:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
شهرستان آستارا با توجه به شرایط اقلیمی، محلی برای پرورش و تولید گیاه دارویی گل گاوزبان است که شناسنامه پوشش گیاهی شهرستان را تشکیل می دهد اما متاسفانه در صادرات مغفول مانده است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۰۷:۴۲    
به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از سلامت نیوز، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
چای ترش یک گیاه دارویی است که می تواند به برخی مشکلات سلامت نظیر عفونت های باکتریایی، تب و حتی کنترل فشارخون کمک کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری رفسنجان با اشاره به کاهش تولید پسته در رفسنجان گفت: توسعه کشت جایگزین می تواند به اقتصاد این شهرستان کمک کند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
برداشت گیاه دارویی قدومه از مراتع خور و بیابانک افزایش یافته است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بستک گفت: برداشت گیاه دارویی آویشن در رویشگاه های بستک، غیرمجار اعلام شد و با متخلفان برخورد قانونی می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجتمع تحقیقاتی گیاهان دارویی خراسان جنوبی گفت: ریواس یکی از گیاهان دارویی خراسان جنوبی است که در منطقه ی عربخانه رشد می کند
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
برداشت گیاه دارویی گل گاوزبان که برای نخستین بار در این شهرستان کاشت شده آغاز شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: متأسفانه یکی از مشکلات در زمینه زعفران استان این است که زعفران استان با برند دیگر استان ها به فروش می رسد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 250 هکتار از مزارع کشاورزی دیم بیضا به کاشت گیاه دارویی خاکشیر اختصاص یافته است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 100 کیلوگرم گیاه دارویی بیلهر در شهرستان خوانسار کشف و ضبط شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۲:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
اولین همایش ملی “طب فراگیر، کارآفرینی و اشتغال” 31 خرداد ماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ - ۱۳:۴۲    
جنس بومادران (Achillea) در ایران 19 گونه گیاه علفی، چندساله و بیشتر معطر دارد. این جنس از خانواده کاسنی دارای خصوصیات گیاهی پیچیده ای است ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: متاسفانه در بخش کوهسرخ شاهد زوال اکوسیستم ها و بزرگ ترین بادامستان دیم در دنیا هستیم و این وضعیت در حال حاضر کاملا مشخص است.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ - ۱۲:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
“تهیه برش استانی نقشه راه توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی بر اساس سند ملی گیاهان دارویی در استان کرمان” به عنوان یکی از اقدامات ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی اجرا شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان با بیان اینکه گیاهان دارویی و صنعتی در 220 هکتار اراضی شهرستان کشت شده است، گفت: آنغوره، بادام کوهی، وشق و ... مهمترین این گیاهان هستند.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۱:۴۱   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تبلیغات داروهای طبیعی مشمول ضوابط و مقررات است ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۱:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
تعداد مجوزهای تولید داروهای گیاهی و فرآورده های طبیعی و صادر شده از سوی سازمان غذا و دارو از سال 1377 تا سال گذشته با رشد چشمگیر 100 برابری مواجه شد.
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۱:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
دبیر همایش ملی عناب در خراسان جنوبی اظهار کرد: عناب، سهم بزرگی در اقتصاد منطقه دارد چراکه درآمد هزاران خانوار روستایی به تولید عناب وابسته است و توسعه کشت عناب به عنوان گیاهی مقاوم در شرایط کم آبی می ...
  ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۰:۴۱    
یکی از بهترین محصولات گیاهی برای بیماری های کبدی مثل کبد چرب و صفرا قطره خوراکی سیلیمارین می باشد، که علاوه بر این خواص به بهبود انواع هپاتیت و سرطان و سو هاضمه نیز کمک میکنید.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۵:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی تا کنون از تولید و تجاری سازی بیش از 170 محصول فناورانه و دانش بنیان در بیش از 150 شرکت مختلف حمایت کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
خراسان جنوبی بیش از هزار و 300 گونه گیاهی دارد و این در حالی است که تنها پنج درصد از گیاهان خودرو استفاده اقتصادی می شوند و این نعمت خدادادی رو به فراموشی است.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مسابقه داستان کوتاه در حوزه گیاهان دارویی ویژه دانش آموزان توسط باشگاه دانش آموزی گیاهان دارویی و طب ایرانی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
ترافل (truffle mushroom) یا دنبلان کوهی نوعی قارچ خوراکی گرانقیمت و کمیاب است که استفاده دارویی هم دارد و این قارچ به رنگ های سیاه، سفید، خاکستری، قرمز تیره و ... در طبیعت دیده می شود.
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
محققان ایرانی موفق شدند با بهره گیری از گیاه نعنا، دارویی برای تسکین علائم سندروم روده تحریک پذیر ارائه دهند.
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
مسئول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، گفت: تنوع اقلیمی و آب و هوای معتدل کوهستانی زاگرس موجب شده که این منطقه زادگاهی برای رویش بیش از 2000 گونه گیاهی باشد و اکثر مردم این ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۰:۰۶    
سیاه دانه (Nigella sativa L.) گیاهی دارویی و متعلق به خانواده آلاله می باشد. دانه های این گیاه در طب سنتی برای درمان بیماری های آسم، التهاب، دیابت و فشار خون بالا استفاده می شود ...
  ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۰:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
متخصص طب سنتی توضیح داد: حجامت روشی است که در شرایطی خاص برای پیشگیری و یا درمان بیماری تجویز می شود.
  ۱۳۹۸/۰۱/۰۹ - ۱۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: در جنگل های دشت های ساحلی تاکنون بیش از 45 هزار هکتار جنگل دست کاشت ایجاد شده است.
  ۱۳۹۸/۰۱/۰۹ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
در تهیه، تولید ، مصرف و نگهداری هر غذا، میوه یا دارویی، باید نکاتی را رعایت کرد که مهم ترین نکته آن هم این است که غذاها را با مصلح آن ها مصرف کنیم.
  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۴   + ۴۱ سایت دیگر  
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می تواند بدن انسان را از درون خانه تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۴    
مصاحبه با دکتر مهدی وزیریان استادیار گروه فارماکوگنوزی و مسئول هرباریوم دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دبیر انجمن فارماکوگنوزی ایران در شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی مطالعه کنید.
  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۴    
مصاحبه با آقای دکتر آرمان زرگران، معاون امور بین الملل دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران را در شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی مطالعه کنید.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۱:۴۹   + ۲۱ سایت دیگر  
قارچ دُنبَلان نوعی قارچ خوراکی گرانقیمت و کمیاب است. این قارچ در گونه های مختلف به رنگ های قرمز تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه دیده می شود اما لذیذترین نوع آن دارای پوسته سیاه رنگ است .
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۱:۴۹    
سنگ های ادراری یک بیماری شایع دستگاه ادراری است که بسیاری از افراد جامعه به آن مبتلا می شوند. اگرچه در سال های اخیر داروهای گیاهی و شیمیایی بسیاری به منظور پیشگیری و درمان سنگ های کلیوی عرضه شده است ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های دانش بنیان داخلی موفق شدند کارایی انواع بذور گیاهان دارویی، زینتی، زراعی و سبزیجات را با استفاده از تکنیک های کوتینگ افزایش دهند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۰:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک موفق به تولید ماده اولیه شامپو و ماسک صورت شدند که پوست افراد را در برابر آلودگی هوا مقاوم می کند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تنها ذخیره گاه جنگلی زالزالک کشور در این استان وجود دارد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: باهدف احیای مراتع یک هزار و 500 هکتار از اراضی این شهرستان تحت کشت انواع گیاهان دارویی قرارگرفته است.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم از افزایش سطح زیر کشت گیاهان دارویی در خاتم خبر داد و گفت: اکنون برای نخستین بار در این شهرستان، گیاه دارویی و کم آبخواه خارشتر پرورش داده می شود
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۲۰:۵۱    
شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی مقاله ای ارزشمند در رابطه با زندگینامه فرانتس تئودور اشتراوس (Franz Theodor Strauss (1859 -1911)) که در سال 1364 توسط دکتر موسی ایرانشهر منتشر شده است را به شما مخاطبین ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، در پی مصاحبه این شبکه با دکتر علیرضا خسروی استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرای عملیات بیولوژیکی در 5500 هکتار از اراضی در یازده حوزه آبخیز استان خبر داد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۱:۵۲    
مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان گفت: کاشت 12 نوع گیاه دارویی که اسانس خوب و صرفه اقتصادی دارند از طریق مرکز تحقیقات در استان زنجان مطالعه شده است.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
برای نخستین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد از جایزه علمی دکتر امید بیگی در حوزه کاشت و فرآوری گیاهان دارویی رونمایی شد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان تحقیقات کشاورزی بابیان اینکه کشت خارشتر و تبدیل آن به خوراک دام در دستور کار است، گفت: این طرح در تمام روستاهای مستعد شرایط آب و هوایی اجرا می شود.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۰۹:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
محققان یک شرکت دانش بنیان حوزه سلامت موفق به تولید مسکن گیاهی برای دردهای ناشی از ترک اعتیاد شدند که برخلاف سایر داروهای استفاده شده در تسکین درد، عوارض گوارشی و پوکی استخوان ندارد و اعتیادآور نیست.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
باریجه گیاهی دارویی و کم آب است که امروز از آن به عنوان گنج ناشناخته و یا بر باد رفته یاد می شود.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۰۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
محققان کشور موفق شدند با تولید یک نانوکامپوزیت سبز و استفاده از آن در فرایند کاشت گیاه بادرنجبویه، میزان تولید ترکیبات دارویی توسط این گیاه را به سطح قابل قبولی برسانند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل یکی از شرکت های دارویی گفت: برای اولین بار بر اساس یک طرح تحقیقاتی موفق به تولید دو نانوداروی افزایش سیستم ایمنی در دام و طیور با استفاده از عصاره گیاهان دارویی شده ایم.
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
محققان دانشگاه های آزاد اسلامی واحد نیشابور و مشهد به سنتز یک نانوکاتالیست بر پایه مواد گیاهی دست یافتند که قادر است با دریافت نور خورشید و اکسیژن، واکنش تولید ترکیبات دارویی را تسهیل کند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش نشان داد که برگ گیاهی “سیاه گیله”، فشار خون، چربی و قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 2 را بدون عارضه جانبی، کاهش می دهد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده اسانس های طبیعی قمصر گفت: دبیرخانه اتحادیه انجمن های گیاهان دارویی- بخش گل محمدی و فرآورده های آن در قمصر تاسیس شد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ - ۲۰:۵۴    
در این مقاله برای اولین بار گیاه دارویی کلوس (Kelussia odoratissima Mozaff) توسط آقای دکتر ولی الله مظفریان به جامعه جهانی معرفی شد ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ - ۱۴:۵۴    
با توجه به یافته های این پژوهش، به نظر می رسد با استفاده از نهاده های بوم سازگار و تعیین تراکم مطلوب گاوزبان ایرانی، می توان ضمن بهبود کیفیت و سلامت محصول ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ - ۱۴:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان در مطالعه ای جدید دریافتند وجود یک ماده شیمیایی ضدالتهابی و محافظ اعصاب در داروی گیاهی یربا سانتا (Yerba santa) بومی کالیفرنیا می تواند به درمان بیماری آلزایمر کمک کند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۲۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تولید داروهای گیاهی انسانی و دامی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به توسعه تولیدات خود در زمینه ساخت پمادهای گیاهی و اسپری های دامی شده است
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۲۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود از کشف دو محموله قاچاق مرتعی کما در خارتوران بیارجمند خبر داد و گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۲۰:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک موفق به استخراج عصاره پپتیدی یکی از گیاهان دارویی شدند و با تولید صنعتی آن ...
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۲۰:۵۴    
مصاحبه با خانم دکتر مژگان تنساز، عضو هیات علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را در شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی مطالعه کنید.
  ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۱۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بخش فیزیولوژی مولکولی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی از برنامه ریزی این پژوهشگاه برای احیای کشت گیاهان سودمند و اسمارت فود در کشور با کمک سازمانهای بین المللی خبر داد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۶:۵۴    
کتاب درختان و درختچه های دارویی توسط مهندس هوشنگ یادگاری، دکتر محمدتقی عبادی و دکتر نسترن جلیلیان در سال 1397 منتشر شده است ...
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۲۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
زنجبیل یا زنجفیل از گیاهان دارویی جادویی و فوق العاده پرخاصیت است که طی قرن های طولانی از ریشه و دمنوش آن برای درمان انواع درد ها و بیماری ها استفاده شده و به دلیل عطر و طعم قوی و تند و تیز از ادویه ...
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۲۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه بیش از 352 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های اشتغال زایی کمیته امداد استان مرکزی پرداخت شد گفت ...
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۲۱:۴۹    
دوازده محصول فرآورده عناب از مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان خراسان جنوبی در مرحله آزمایشگاهیست که با حمایت دولتی به مرحله تولید صنعتی خواهد رسید.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۲۰:۱۷    
در پی تکذیب ادعای اختراع داروی گیاهی ایمونوفین توسط دکتر علیرضا خسروی از سوی شرکت دارویی زردبند، رئیس هیئت مدیره شرکت پارس ایمن دارو توضیحاتی را در این زمینه ارسال نمود.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۸:۱۵    
با هدف مطالعه تأثیر سیستم های مختلف تغذیه ای و سطوح مختلف آب آبیاری بر برخی خصوصیات فیتوشیمیایی گیاه دارویی چای ترش (Hibiscus sabdariffa L ...
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۸:۱۵    
سرمایه گذاری و حمایت دولت و وزارت جهادکشاورزی و مشارکت بخش خصوصی قطعاً در توسعه اصلاح و استانداردسازی بذرهای گیاهان دارویی تأثیرگذار خواهد بود ...
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مصاحبه با دکتر رضا رمضانی خورشید دوست، مدیرعامل شرکت میم دارو را در شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی مطالعه کنید.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۲۰:۱۳    
بقلم دکتر مجید انوشیروانی، PhD طب ایرانی بوهای بد و ناخوشایند می توانند عملکردهای شناختی، هیجانی، محاسباتی، تصمیم گیری، یادگیری، و حافظه را ...
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۲۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: گل گاوزبان گیلان بسیار با کیفیت است و بازار فروش خوبی دارد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
محققان شرکت دانش بنیان مستقر در پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای تولید ملی، موفق به طراحی و ساخت سه کپسول گیاهی پیپرجین، لیکوری کپ و لیورفول شدند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دفتر همکاری های بین واحدی پژوهشکده گیاهان دارویی و گروه فرآوری مواد فلزی جهاددانشگاهی در اسفراین افتتاح شد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۰۹:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
شرکت های دانش بنیان می توانند با تخفیف ویژه در دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی طب سنتی، طب جایگزین و داروهای گیاهی حضور بیابند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۲۱:۱۸    
لمون گراس (لمون گرس) یا علف لیمو که دمنوش لمون گراس از آن تهیه می شود، نوعی گیاه دارویی شبیه گندم است که برگهای آن بویی شبیه لیمو و بسیار مطبوع دارد ...
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۲۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: میوه عناب خراسان جنوبی به صورت فله ای؛ بدون برند به کشورهای همسایه صادر می شود که این امر نیز از مبادی غیر رسمی صورت می پذیرد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۲۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اداره کل طب ایرانی وزارت بهداشت همزمان با فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اهم فعالیت ها و عملکرد این حوزه را در بخش توسعه آکادمیک طب سنتی ایرانی اعلام کرد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۱۸:۱۷    
این تحقیق به منظور بررسی کمّیت و کیفیت روغن اسانسی گونه های آویشن (Thymus) در رویشگاه های طبیعی استان کردستان در سال 1389 انجام شد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۱۸:۱۷    
مصاحبه با دکتر سید جواد مجتبوی، متخصص طب چینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را در شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی مطالعه کنید.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۱۸:۱۷    
مصاحبه با آقای دکتر سید صدرالدین نبوی را در شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی مطالعه کنید.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۱۷:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در حوزه طب سنتی متخصص تربیت می کند
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۱۷:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نوشابه های گازدار از مواد اولیه طبیعی و گیاهی شدند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۳:۱۷    
یک متخصص طب سنتی تاکید کرد: مصرف عرق گیاه رازیانه، در کنار فواید بسیاری که دارد، می تواند برای خانم هایی که در ناحیه سینه یا هر ناحیه دیگری کیست دارند، مضر باشد و توصیه می شود ...
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
شرکت دارویی زردبند با ارسال توضیحات و مستندات، ادعای دکتر علیرضا خسروی استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران مبنی بر فرمولاسیون و ثبت اختراع داروی گیاهی ایمونوفین را تکذیب کرد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۲۰:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، دستور جمع آوری فرآورده غیرمجاز گیاهی ارغوان با ادعای درمانی تقویت قوای جنسی مردان را صادر کرد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۲۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
هشتمین همایش طلای سبز، با موضوعات مختلف در حوزه داروهای گیاهی و فرآورده های طبیعی، تابستان سال آینده برگزار می شود و علاقمندان تا دهم خرداد 98 فرصت دارند نسبت به ارائه مقاله اقدام کنند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۷:۱۷   + ۲۱ سایت دیگر  
یک متخصص طب سنتی تاکید کرد: مصرف عرق گیاه رازیانه، در کنار فواید بسیاری که دارد، می تواند برای خانم هایی که در ناحیه سینه یا هر ناحیه دیگری کیست دارند، مضر باشد و توصیه می شود ...
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۷:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون کل وزارت بهداشت، اهداف توسعه طب سنتی را تشریح کرد.
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۷:۱۷    
مصاحبه با آقای مهندس مجید راهب، صادرکننده نمونه گیاهان دارویی کشور را در شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی مطالعه کنید.
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۳:۰۴    
مقاله: بررسی تأثیر روش های مختلف خشک کردن و ترکیب های افزودنی بر روی خواص فیزیکی و شیمیایی عصاره گیاه بادرشبو (Dracocephalum ...
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس دانشگاه زابل گفت: فضای مجتمع تحقیقاتی دانشگاه زابل زیر کشت 100 گونه گیاه دارویی رفت .
  ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
تولید رنگ های گیاهی توسط مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی و صنعتی مقاوم به خشکی سازمان جهاددانشگاهی یزد صورت می گیرد.
مشاهده نتایج بیشتر...