جمعه ۰۷ اردیبهشتساعت ۰۹:۴۲Apr 2018 27
 

خبری آموزشی گیاهان دارویی (medplant.ir)

  ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۶:۱۹    
زنجبیل از تجمع سموم در بدن که خطر عفونت های ویروسی، قارچی، و باکتریایی را افزایش می دهند، پیشگیری می کند.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۶:۱۹    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برداشت گل گاوزبان از 470 هکتار از زمین های کشاورزی در اشکورات رودسر خبرداد و گفت: 90 درصد گل گاوزبان کشور در گیلان تولید می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۶:۱۹    
آخرین پیشرفت های علمی و صنعتی گیاهان دارویی، در چهارمین نمایشگاه گیاهان دارویی عرضه می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۶:۱۹    
مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی با بیان اینکه محلات قطب گردشگری استان و پایتخت گل ایران است، گفت: اولین جشنواره گل و گلاب محلات از 6 لغایت 14 اردیبهشت ماه در مجتمع نمونه گردشگری نور شهر محلات برگزار ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۶:۱۹    
مدیر جهاد کشاورزی خرم آباد از توسعه باغات و کشت گیاهان دارویی در اراضی شیب دار و کم بازده به یک هزار هکتار در این شهرستان خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۶:۱۹    
جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: با فرارسیدن فصل بهار و رویش گیاهان به خصوص گیاهان دارویی در طبیعت، میزان برداشت گیاهان در طبیعت نیز افزایش می یابد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۰:۱۷    
ستفاده از قارچ های گوشتی در درمان بیماری ها در جوامع باستانی و شرقی سابقه طولانی داشته است. سرطان بیماری تهدیدکننده زندگی با عوارض جانبی فراوان است ...
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۰:۱۷    
زعفران گیاهی ایرانی است با قدمت تاریخ ایران که اخیرا فرآورده های تجاری از آن به عنوان یک داروی سایکوتروپیک درست شده است. در این مقاله مرورری بر خواص سایکوتروپیک زعفران می پردازیم.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۰:۱۷    
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: اقلیم متنوع استان کرمانشاه رویشگاه بیش از 280 گونه گیاهی صنعتی، خوراکی و دارویی است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۰:۱۷    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: غنچه کنی و برداشت های بی رویه موجب تخریب گونه گیاهی کلوس در این استان شده است.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۰:۱۷    
یک استاد و محقق دانشگاهی گفت: رباط کریم در جنوب غرب استان تهران به دلیل شرایط اقلیمی خود علاوه بر تولید زعفران و قارچ پتانسیل زیادی برای کاشت گیاهان دارویی و پرورش زالو دارد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۲۰:۱۷    
خلاصه مقالات سومین کنگره گیاهان دارویی (دانشگاه فردوسی مشهد)
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۹:۱۷    
رازیانه یکی از معروفترین و اصلی ترین گیاهان دارویی در طب سنتی و اسلامی محسوب می شود. گیاه رازیانه، که خواص دارویی و درمانی بسیاری دارد، در زمینه درمان بیماری های زنان تاثیرات فوق العاده ای دارد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۹:۱۷    
آویشن یک گیاه معطر است که هم به عوان طعم دهنده و چاشنی برای استفاده در غذاها مورد استفاده قرار می گیرد و هم به عنوان یک گیاه دارویی که برای درمان دردهای دندان موثر است، مصرف می شود.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۹:۱۷    
کشت گیاه دارویی آویشن در بخش مرکزی شهرستان جهرم آغاز شد.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۵:۱۷    
لیست زیر شامل درمانگاه های طب سنتی در سراسر کشور است
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۳:۱۷    
فرا رسیدن دومین ماه سال و روز گیاه آوری و زمین پاک سببی شد تا در سیاه قلم های بعدی به معرفی پوشش گیاهی خراسان به ویژه گیاهان دارویی بپردازیم.
  ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۱۱:۱۷    
یک تن گیاه خوراکی و دارویی قاچاق که از مراتع لرستان به مقصد عراق برداشت شده بود در بروجرد کشف شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۱۲:۱۸    
کارشناس معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از کشف و ضبط بیش از 1000 قلم کالای غیرمجاز در مراکز عرضه گیاهان دارویی در این شهرستان خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۰    
رئیس کارگروه توسعه گیاهان دارویی گیلان گفت: با واگذاری و اختصاص مراتع کم بازده برای کشت گیاهان دارویی افزون بر اشتغال و درآمدزایی،زمینها، محصور و پوشش گیاهی این مناطق احیا می شود.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۰    
کارشناس مسئول محصولات ارگانیک سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: عملیات برداشت گل گاوزبان از سطح 17 هکتار از مزارع منطقه الموت از توابع شهرستان قزوین آغاز شده است
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۰    
طرح امکان سنجی اقتصادی و طراحی مرکز طب سنتی و باغ گیاهان دارویی استان یزد در نشستی مورد هم اندیشی و جمع بندی قرار گرفت.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۰    
دومین جشنواره گل محمدی شهرستان میبد با رونمایی از سند توسعه گیاهان دارویی با حضور مسئولان شهرستان در مسجدالنبی شهرک صنعتی جهان آباد میبد برگزار شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۰    
فرماندار فاروج گفت: زعفران این شهرستان در سایر نقاط کشور بسته بندی شده و سود آن به کام دلالان است
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۱:۲۰    
رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت هنرستان کشاورزی این مرکز با 57 دانش آموز خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۱:۲۰    
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل میز تخصصی گیاهان دارویی برای استان در سال جاری خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۶:۲۱    
دانلود خلاصه مقالات اولین کنگره گیاهان دارویی (کیش)
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۲    
کارشناس ارشد گیاهان دارویی با اشاره به خواص بسیار گوجه سبز توصیه کرد: افراد مصرف این میوه خوراکی را در سبد غذایی خود داشته باشند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۲    
مدیرگروه پژوهشی فارماکوگنوزی و داروسازی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی از انجام پژوهشی برای بهبود اثرات درمانی داروهای گیاهی و پایداری آن ها با کمک نانوتکنولوژی خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۲    
یک ماه از سال صرف برداشت تریاک از مزارع زیر کشت این محصول خواهد شد. این یک ماه از نیروهای مبارزه با مواد مخدر در سر مزارع استفاده کنید ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۲    
مدیرپژوهشی پردیس ابوریحان دانشگاه تهران از ارائه روش نوین برای عصاره گیری گیاهان دارویی خبر داد و گفت : در این روش علاوه بر کاهش زمان عصاره گیری، افت احتمالی ترکیبات در عصاره گیری حذف خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۲    
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: 50 گونه گیاه دارویی و خوراکی در حال انقراض است
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۲    
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندر مرزی آستارا گفت: در آینده ای نزدیک، فاز نخست بزرگترین پارک جنگلی و تفریحی کشور در این شهرستان افتتاح می شود.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۲    
مشاور و نماینده ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ما به شدت مخالف صادرات مواد اولیه گیاهان دارویی به خارج از کشور هستیم.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۲    
چهارمین دوره جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی ، 21 تا 24 آبان ماه امسال برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۲:۲۲    
بسیاری از مُسکن های گیاهی ، گیاهانی هستند که همیشه در دسترس بوده و به راحتی قابل استفاده و مصرف هستند اما بسیاری از مردم از خواص شگفت انگیزشان بی اطلاع هستند ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۲:۲۲    
وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال تولید 350 هزار تن محصول کلزا در کشور پیش بینی شده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۲:۲۲    
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تأکید بر توسعه کشت گل محمدی در اراضی شیب دار این استان گفت: 122 هزار نهال گلدانی گل محمدی توزیع می شود.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۱۲:۲۲    
فصل بهار بازار فروش گیاهان کوهی درهمدان داغ می شود و عده ای سودجو با چیدن و فروش گیاهان الوند شماری از گونه ها را درمعرض تهدید و حتی انقراض قرار می دهند
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۳:۲۴    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: از حدود 2000 گونه گیاهی در منطقه زاگرس، 800 گونه در استان کرمانشاه می روید که 200 گونه آن جزو گیاهان دارویی و خوراکی است
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۲:۲۴    
شمیم دلنواز بهار نارنج دوباره بر گلستان سایه افکنده و مشام هر رهگذری را مشحون از عطر دل انگیز خود می کند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۲:۲۴    
رئیس جهاد کشاورزی رودسر از کشت گل گاوزبان در 470 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان خبرداد و گفت: رودسر مقام نخست از نظر سطح زیر کشت به تولید این محصول در کشور را دارد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۱۲:۲۴    
چهارمین دوره جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی 21 تا 24 آبان ماه برگزار می شود.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۶:۲۴    
جعفری کوهی انبوه (Pimpinella affinis) از خانواده چتریان و یکی از سبزی های مصرفی مناطق شمالی ایران است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۶:۲۴    
تیمول و کارواکرول دو متابولیت ثانویه ارزشمند گیاه دارویی آویشن باغی (Thymus vulgaris) است که تولید آن در گیاه به شدت تحت تأثیر فاکتورهای ژنتیکی و محیطی است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۶:۲۴    
چالش ها و راهکارها در بهره برداری مستقیم از گیاهان دارویی عرصه های منابع طبیعی نوع رسانه: نشریه فنی موضوعات :مرتع نویسنده : دکتر جابر شریفی ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۴    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه گفت: بخش دیشموک در این شهرستان ظرفیت کاشت گیاهان داروئی از نوع کرفس و انغوزه تا 500 هکتار را دارد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۴    
رزماری از ویژگی های قوی ضد عفونی کنندگی، ضد سرطانی، و ضد التهابی بهره می برد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۴    
گیاه کنگر می تواند از بروز سرطان در انسان پیشگیری کند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۴    
لولا یکی از گونه های سیر و به اصطلاح نوعی سیرکوهی است که با نام های والک، پیاز خرسی، سیر جنگلی در منطقه جنگلی چهاردانگه ساری رشد و نمو می کند
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۱۴:۲۴    
بنا به سیاست های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی ، متقاضیانی که در منطقه اقدام به کشت گیاهان دارویی می کنند به ازای یک هکتار مبلغ 25 میلیون ریال کمک بلاعوض دریافت می کنند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۱۴:۲۴    
گیاهان کوهی و دارویی زیادی از جمله جاشیر، بیلهر و بن سرخ در سال های اخیر به دلیل عدم استفاده مناسب ریشه کن شدند و این نگرانی هم وجود دارد که اندک محصولات باقیمانده در صورت سهل انگاری مردم ریشه کن و ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۱۳:۲۴    
از میان 8 هزار گونه گیاهی دنیا تعداد 2 هزار و 500 گونه در رویشگاه های بومی استان وجود دارد که بخش عمده ای از این گونه ها، دارویی محسوب می شوند ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۷ - ۱۲:۲۴    
شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی فایل کامل کتاب تولید و آماده سازی گیاهان دارویی را که در سال 1396 توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی منتشر شده است، برای دانلود رایگان به شما تقدیم می کند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۶ - ۱۶:۲۴    
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت از نشست های متعدد با دبیرخانه شورای عالی بیمه به منظور بیمه “ویزیت و خدمات طب ایرانی” خبر داد و گفت ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۶ - ۱۶:۲۴    
آیت الله مکارم شیرازی گفت: در روایات واحادیث اهل بیت (ع) چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد و برخی با یک مشت خرافات به اسلام و هم به طب سنتی آسیب می زنند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۶ - ۱۱:۲۴    
رییس مرکز جنگل های خارج از شمال از جنگلداران، مرتعداران و صاحبان عرصه های منابع طبیعی خواست در احیا و توسعه عرصه های گیاهان دارویی مشارکت کنند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۶ - ۱۰:۲۴    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شوش از پایان کشت گیاه دارویی آلوئه ورا و کرچک در این شهرستان خبر داد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۵ - ۱۲:۲۴    
افراد برای رفع خستگی روزانه می توانند از چای دارچین نوشیدنی در ساعات کاری استفاده کنند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۵ - ۱۰:۲۴    
اولویت بهره برداری از این فرآورده های گیاهی و مرتعی با کسانی است که دارای مجوز از این اداره کل هستند و با افرادی که فاقد مجوز و طرح بهره برداری هستند برخورد قانونی صورت می گیرد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۳ - ۱۶:۲۴    
مریم گلی پرساقه (Salvia multicaulis Vahl.) گیاه دارویی متعلق به تیره نعناعیان (Lamiaceae) می باشد که در طب سنتی و بومی کاربرد گسترده ای دارد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۳ - ۱۶:۲۴    
کرم های تسکین دهنده و کاهنده التهابی که از آلوئه ورا گرفته می شود شهره خاص و عام است. نوشیدنی آن هم این روزها در هر سوپرمارکتی یافت می شود و از شرق تا غرب کسی نیست که از خواص بی شمار این گیاه معجزه ...
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۳ - ۱۶:۲۴    
دانلود بسته کارافرینی کشت گیاهان دارویی به عنوان جایگزین در دیم کاری
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۳ - ۱۶:۲۴    
متخصصان چینی دریافتند مصرف روزانه عصاره گیاه “جینکو بیلوبا” با آسپرین حافظه را تقویت می کند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۰ - ۲۲:۲۴    
گیاهان دارویی و دمنوش های لاغری بدن را پاکسازی می کنند، سوخت و ساز را افزایش می دهند و با بیشتر کردن حجم ادرار و دفع سموم باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش می شوند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۰ - ۲۲:۲۴    
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: گردش مالی گیاهان دارویی در جهان 120 میلیارد دلار است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۰ - ۱۳:۲۴    
امروزه محققان به دنبال یافتن داروهای جدید، مقرون به صرفه و فاقد اثرات جانبی منفی هستند. در این میان گیاهان دارویی اثرات فارماکولوژیکی مثبتی را در درمان افسردگی در مدل های مختلف نشان داده اند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۰ - ۱۲:۲۴    
سیب را یک میوه مناسب برای افراد مبتلا به دیابت بدانید؛ این میوه با ارزش به دلیل داشتن مقدار بالای فیبرموجب ثابت ماندن قند خون می شود
  ۱۳۹۷/۰۱/۱۰ - ۱۲:۲۴    
13هزار تن گیاه دارویی به ارزش 700میلیارد ریال در کاشان تولید شده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۰۷ - ۱۲:۲۴    
رییس مرکز جنگل های خارج از شمال پیش بینی کرد: سطح کشت انواع گیاهان دارویی با توجیه اقتصادی از ابتدای سال 96 تا پایان فروردین سال 97 در عرصه های جنگلی و مرتعی به 70 هزار هکتار برسد.
  ۱۳۹۷/۰۱/۰۷ - ۱۱:۲۴    
فعالیت بدنی شدید می تواند به کوفتگی عرق بابضلانی منجر شود و بنظر می رسد عرق بابونه به کاهش این عوارض کمک می کند.
  ۱۳۹۷/۰۱/۰۷ - ۱۱:۲۴    
مجری طرح توسعه گیاهان دارویی گفت: تمبرملی زعفران سال97 رونمایی می شود
  ۱۳۹۷/۰۱/۰۷ - ۱۱:۲۴    
همزمانی برداشت گیاهان دارویی با ورود مسافران و گردشگران نوروزی به چهارمحال و بختیاری موجب رونق فروش گیاهان دارویی در این استان شده است.
  ۱۳۹۷/۰۱/۰۵ - ۱۵:۲۴    
مالزی یکی از توسعه یافته ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است که در نزدیکی خط استوا واقع شده است به همین دلیل آب و هوای استوایی بر آن حاکم است و پوشیده از جنگل های انبوه است بطوریکه حدود 60 درصد آن را ...
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۶    
شناسایی و تهیه بانک ژن گیاهان می تواند کارگشای اصلی برای برنامه ریزی و ایجاد ساختارهای لازم برای تولید فرآورده های گیاهان دارویی و افزایش ارزش افزوده آن باشد.
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۶:۲۷    
شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی فیلمی در مورد برداشت و تمیز کردن زعفران در هند را به شما مخاطبین گرامی تقدیم می نماید. www.medplant.ir برای مشاهده روی دکمه دانلود کلیک کنید
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۶:۲۷    
شیرین بیان با نام علمی Glycyrrhiza glabra از خانواده لگومینوز می باشد که از مشهورترین گیاهان دارویی در جهان است و به شکل گسترده ای در پزشکی، داروسازی، صنایع قنادی و بهداشتی مصرف می شود.
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۶:۲۷    
بیدمشک درختی است که در آذربایجان غربی با عنوان پیام آور بهار به گل می نشیند و به فضای این منطقه حال و هوای نشاط و شادابی می بخشد، درختی که آمدن بهار را نوید می دهد.
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۶:۲۷    
سنجد، محصولی است که اگر 15سال پیش در شاهرود خبر از فرآوری صنعتی آن می دادی تعجب همگان بر می انگیخت اما امروز به یکی از محصولات صادراتی استان تبدیل شده است.
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۸    
هرچند همه سیر را به عنوان چاشنی می شناسند، اما سیر یک گیاه دارویی است که البته در برخی موارد عوارض و خطراتی نیز دارد.
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۸    
بسته کارافرینی بسته بندی تی بک گیاهان دارویی نوع رسانه: کتاب موضوعات :اقتصاد کشاورزی نویسنده : حسین حجر تی بک گیاهان دارویی ناشر: مرکز آموزش امام خمینی کرج تاریخ انتشار: 1395 ...
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۱:۲۹    
سماق با نام علمی Rhus coriaria.L از راسته ناترک سانان (Sapindales) و تیره پسته (Anacardiaceae)، درختچه ای کوچک به ارتفاع 1 تا 5 متر، دارای برگ هایی مرکب از 9 تا 15 برگچه ...
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۱:۰۰    
این طرح در 400 هکتار از اراضی منابع طبیعی وردنجان اجرا می شود.
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۰    
با اجرای موفق سیاست خرید توافقی زعفران، برنامه ریزی لازم با بورس کالا انجام شده است تا قراردادهای آتی زعفران نیز به عنوان یک محصول ارزشمند مانند معاملات آتی سکه صورت بگیرد.
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۰:۰۰    
تجویز داروهای گیاهی و گیاهان دارویی باید تنها توسط پزشک متخصص طب سنتی انجام شود، چون مصرف خودسرانه ی داروهای گیاهی و گیاهان دارویی نیز همانند داروهای شیمیایی می تواند عارضه ایجاد کند.
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۴:۰۲    
توسعه گیاهان دارویی در کشور نیازمند یک انسجام است
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۳:۳۲    
جشنواره “کاشت گیاهان دارویی” در راستای رسیدن به اهداف بسته گیاهان دارویی با حضور معاونان، اساتید و دانشجویان دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت برگزار شد.
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۳:۳۲    
تنوع در گیاهان دارویی در عرصه های منابع طبیعی استان خراسان شمالی زیاد است
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۳:۰۲    
با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از یک داروی درمان میگرن در محل این صندوق رونمایی شد.
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۰:۳۲    
از جمله گیاهان شادی آور گیاهان گزنه ، آب بشقابی و خارمریم می باشد
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۸:۰۲    
روغن کانولا یکی از پرمصرف ترین روغن های گیاهی در جهان است که دارای فواید متعددی است.
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۸:۰۲    
کارشناس مسئول حفظ نباتات و قرنطینه جهاد کشاورزی دیر گفت: نخستین بار در استان بوشهر به صورت آزمایشی گیاه ‘کینوا’ در سطح پنج هزار متر در این شهرستان کشت و با موفقیت برداشت شد.
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۷:۳۲    
تسکین درد پس از زایمان تأثیر بر راحتی مادر دارد و موجب بهبود تعامل او با نوزاد می شود. یکی از راه های کاهش درد، استفاده از داروهای گیاهی است که پذیرش بهتر و عوارض کمتر نسبت به داروهای شیمایی دارد.
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۷:۳۲    
عضو گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی از تولید کلوچه فراسودمند عناب در راستای ارتقای سلامت جامعه خبر داد.
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۷:۰۲    
رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه استان گیلان صنعت بسیار پویایی در زمینه داروسازی دارد گفت ...
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۷:۰۲    
شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی فیلمی در مورد دستگاه برداشت فلفل با تشریح دقیق نحوه ی برداشت را به شما مخاطبین گرامی تقدیم می نماید.
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۴:۰۲    
کارشناس گیاهان دارویی گفت: بادرنجبویه، برای افراد دارای فشار خون مضر است.
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۳:۳۲    
این شهرستان دارای قابلیت های بسیار خوبی در بحث گیاهان داروئی نیز بوده و علی رغم خشکسالی هایی که داشته ایم بیش از 150 گونه گیاه داروئی شناسایی شده است
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۳:۰۲    
نشست تخصصی آشنایی با کاربرد گیاهان دارویی به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی و هفته سبز دانشگاه در بوستان معرفت دانشگاه یزد برگزار شد.
  ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۰:۳۲    
بهره برداری از گیاهان دارویی و صنعتی در استان از برنامه های منابع طبیعی و آبخیزداری است که در شش شهرستان استان در سطحی حدود پنج هزار و 250 هکتار کشت گیاهان دارویی شامل باریجه و کتیرا را داشتیم که بیش ...
مشاهده نتایج بیشتر...