جمعه ۰۲ آبانساعت ۱۴:۴۶Oct 2020 23

چه عواملی بر قیمت سئو تاثیر گذار هستند؟

در فکر این هستید که قیمت سئو برای بهینه‌سازی سایت در چه حدودی است؟ آگاهی از قیمت سئو برای یک وبسایت به جهت قرار گرفتن در صفحه اول گوگل برای هر کسب و کاری، امری ضروری است تا صاحب هر کسب و کار بتواند بهترین تصمیم را برای گسترش فعالیت خود انجام دهد.

 

امروزه سئو به اندازه‌ای اهمیت پیدا کرده است که صاحب هر کسب و کاری را برای قدم گذاشتن در بازار اینترنتی، به فکر فرو می‌برد. دغدغه‌ ها و سوال‌هایی از جمله: چه کارهایی باید انجام شود تا سایت در نتایج جستجو در صفحه اول قرار گیرد؟؟ ذهن همه را درگیر گرفته است.

 همانطور که می‌دانید، هر فردی برای پیدا کردن محصول یا خدمات خاص ابتدا در گوگل به جستجو می‌پردازد. بنابراین اگر سایت شما هنگام جستجو مخاطبین در دسترس و در صفحات بالایی گوگل قرار داشته باشد، مطمئناً در هر ساعتی از شبانه روز مشتریان زیادی خواهید داشت. بالعکس اگر سئوی سایتتان ضعیف باشد و رپورتاژ آگهی‌های باکیفیتی برای وبسایت اینترنتی نگیرید، ممکن است در صفحات پایین گوگل قرار بگیرید و در آنصورت مطمئن باشید که هیچکس حوصله نمی‌کند که در صفحات چندم گوگل به دنبالتان بگردد و به شما اعتماد کند.

 اما برای رسیدن به چنین جایگاهی قیمت سئو با توجه به سختی کلمات کلیدی کسب و کارتان چقدر می‌شود؟ در ادامه به مواردی می پردازیم که بر روی قیمت پروژه‌ سئو تأثیرگذار است.

 

۱.مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت سئو حجم پروژه است.

 

 

 حجم پروژه شما برای شروع کار سئو چقدر است؟ و این که هنگام راه‌اندازی سایت چقدر به نکات سئو توجه کرده‌اید؟؟ اگر تا حدودی نکات سئو را هنگام بارگذاری سایت و تصاویر رعایت کرده باشید، مطمئنا قیمت سئو برای کسب و کارتان کاهش پیدا می‌کند.

 البته باید مشخص کنید سایت شما چه نوع سایتی است. بله!  مطمئنا هر سایت با هر نوع محتوایی برای بهینه‌سازی یک قیمت مشخصی لازم دارد. برای مثال، هزینه سئو یک وب سایت شرکتی ساده با یک فروشگاه اینترنتی پر از محصولات و صفحه بسیار متفاوت است. همچنین اگر طراحی سایت شما اصولی نباشد، مطمئنا بر روی سئو سایت شما تاثیرگذار است و بی‌تردید به نتیجه خوبی نمی‌رسید. بنابراین از همان ابتدا شروع کار باید سئو را در نظر بگیرید.

 

۲. سایت به ازای چه کلمه کلیدی در گوگل شناخته شود؟

 

 

نکته دیگری که سئوکاران برای ارتقاء سایت به ان توجه دارند، کلمه کلیدی است. در واقع برای شروع سئو سایت باید مشخص کنید برای چه کلمه کلیدی یا چه تعداد کلمات کلیدی قصد دارید؛ رتبه سایت را ارتقا دهید.

همچنین برخی کلمات توسط کاربران گوگل بیشتر سرچ می‌شود. یعنی هر چقدر سختی کلمه کلیدی بیشتر باشد؛ کسب رتبه اول سخت‌تر است. این مشکل  به خاطر وجود رقابت زیاد وب سایت‌هاست. بنابراین اگر استقبال کاربران برای جستجوی عبارت بیشتر باشد؛ قدرت و اعتبار سایت‌های رقیب بالاتر است. و علاوه بر این، هزینه تبلیغات برای افزایش کلیک کلمه کلیدی بیشتر خواهد بود. طبیعتاً با بالا بودن موارد گفته شده درجه سختی کلمه‌ کلیدی بیشتر می‌شود.

 پیدا کردن عبارات و کلمات کلیدی کار راحتی است. اما این که بفهمید با کدام کلمه کلیدی به جایگاه بهتری دسترسی پیدا می‌کنید، کار سختی است.

 

۳. آیا از هزینه‌ای که باید برای سئو داخلی سایت بپردازید، خبر دارید؟

 

معمولاً قیمت سئو شامل دو بخش است. بخش اول مربوط به هزینه سئو داخلی و بخش دوم به سئو خارجی اختصاص داده می‌شود.  به طور کلی، ابتدا باید هزینه بابت سئو داخلی پرداخت کنید؛ سپس هزینه سئو خارجی. چرا که بدون انجام سئو داخلی نمی‌توانید مراحل بهینه‌سازی و سئو خارجی را انجام دهید.

 

معمولاً قیمت سئو داخلی نسبت به سئو خارجی کمتر است.

 حال سئو داخلی شامل چه مواردی است؟ سئو داخلی به اقدامات و زیرساخت‌های مهمی که یک سایت را برای مطرح شدن آماده می‌کند، گفته می‌شود. مثلاً، نصب افزونه‌های ضروری و مهم، بهینه‌سازی url صفحات، کم کردن حجم فایل‌های دیتا و فشرده‌سازی و بهینه‌سازی کدهای سایت، انتخاب عنوان مناسب بر اساس کلمه‌های کلیدی، حذف محتواهای نامربوط و غیرضروری، افزایش سرعت سایت، بررسی لینک‌های داخلی و خارجی و ‌...

 

۴. بعد از سئو داخلی نوبت به سئو خارجی می‌رسد.

 

کارهای لازم برای سئو خارجی سایت، بسیار گسترده‌تر از سئو داخلی است. مراحلی مانند ارتباط  با دیگر شبکه‌های اجتماعی، قرار دادن بک لینک‌های مفید، حدف بک لینک‌های مخرب و بی‌فایده و دیگر اقدامات گسترده برای ظهور سایت در نتایج گوگل و بهبود عملکرد آن باید صورت گیرد.

 

۵. از تاثیر ریپورتاژ آگهی در ارتقاء سئو سایت غافل نشوید.

 

آیا می‌دانید ریپورتاژ چیست و چگونه تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت  می‌گذارد؟ ریپورتاژ آگهی یک راه‌حل مفید برای بازاریابی اینترنتی است که شاید خیلی‌ها از تاثیر آن بر روی ارتقاء رتبه سایت بی‌خبر هستند. اما این مدل آگهی چگونه است و کجا باید انتشار داده شود؟؟  متن ریپورتاژ مانند دیگر مقاله‌های انتشار داده شده در سایت است. اما با این تفاوت که نویسنده به طور نامحسوس نظر خواننده را به یک برند خاص جلب می‌کند. این روش یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای لینک‌دهی به سایت از طریق دیگر سایت‌هایی که بازدید خوبی دارند، است.

  معمولا برای انتشار ریپورتاژ آگهی از سایت‌های خبری مشهور استفاده می‌کنند. اگر برای ارتقا سایت تصمیم دارید، از این روش هم استفاده کنید؛ مطمئناً قیمت سئو بالاتر می‌رود. اما با دریافت لینک شاهد رشد بسیار سریع سایت خود خواهید بود.

 

چرا انقدر سئو سایت اهمیت دارد؟

 

 

برای جواب دادن به این سوال باید بگویید شما برای داشتن یک سایت چه هدفی در نظر گرفته‌اید. اگر تنها قصدتان از سایت تنها معرفی شرکت و کسب و کارتان است، سئو آنقدر اهمیت ندارد. اما زمانی که می‌خواهید درصد فروش و دنبال کنندگان خود را بالا ببرید، بدون پیاده‌سازی سئو به این هدف نمی‌رسید.

 نتایج موسسات آماری معتبر جهان نشان داده است که بیش از ۹۰ درصد کاربران گوگل تنها بع وبسایت‌های صفحه اول گوگل وارد شده و خریدشان را از این سایتها که دارای سئوی درونی قدرتمند هستند، انجام می‌دهند. قطعاَ اینگونه سایتها علاوه بر یک سئوی درونی موفق، بر روی سختی کلمات کلیدی کسب و کارشان نیز تمرکز کرده اند و رپورتاژ آگهی‌های قدرتمندی از دامین‌های معتبر دریافت کرده‌اند. حال فرض کنید به پشتوانه ی یک سئوی درونی و بیرونی قدرتمند، برای کسب و کارتان از سراسر دنیا و کشور مشتری جذب شود، چه حسی پیدا خواهید کرد؟ قطعاَ خوشحال خواهید شد و دیگر به قیمت سئو به چشم یک هزینه بیهوده به هیچ عنوان نگاه نخواهید کرد!

در حقیقت سئو یک استراتژی بازاریابی است که برای رسیدن به نتیجه ایده آل به زمان طولانی نیاز دارد. اما هر چقدر در این راه وقت و هزینه بیشتری بپردازید، زودتر به موفقیت و سودآوری باور نکردی دست خواهید یافت.

اما اشتباه نکنید، برای سئو هزینه‌ای نمی‌پردازید!

اگر واقع‌بین باشید به نتیجه می‌رسید که برای سئو سایت هیچ هزینه‌ای نمی‌پردازید. سئو یک روش سرمایه‌گذاری است که کمک می‌کند به نتیجه فوق‌العاده در کسب‌ و کار خود برسید. چرا که با پرداخت این هزینه به ارزش وبسایت خود اضافه می‌کنید. اگر به کسب و کارهای موفق در دنیای اینترنت نگاه کنید؛ کاملا متوجه این قضیه می‌شوید.

درصد بازگشت سرمایه خرج شده برای سئو بیشتر از دیگر روش‌های بازاریابی آنلاین است.

 

کلام آخر

 

به طور کلی، قیمت سئو به پکیجی که برای بهینه‌سازی سایت شما برنامه‌ریزی می‌شود، بستگی دارد. مطمئناَ هر چقدر سختی کلمات کلیدی کارتان بیشتر باشد و به خدمات بیشتری نیاز داشته باشید، هزینه بیشتر خواهد شد. در صورتی قصد برآورد قیمت سئو سایت خود را دارید اینجا کلیک کنید.