دوشنبه ۲۹ دیساعت ۰۲:۱۳Jan 2021 18
جستجوی پیشرفته

تابلو چلنیوم محبوب ترین تابلو تبلیغاتی

وسعت و گسترده گی تبلیغات در جهان امروز بر کسی پوشیده نیست و تمامی افراد یک جامعه به این امر مهم واقف هستند و در رابطه با این موضوع مهم به دید باز و آگاهی کامل دست یافته اند. اما نکته ای که در جهت و موازات با این موضوع می بایست به آن پرداخته شود، نوع تبلیغات است.

همانطور که می دانیم تبلیغات به شیوه های متفاوتی انجام می گیرد که برخی از آنها عبارتند از تبلیغات از راه تلویزیون، تبلیغات در فضای مجازی، تبلیغات از طریق وب سایت ها و انواع روش های دیگر.

در میان سیل عظیم تبلیغات یکی از روش های پر مخاطب را می توان تبلیغات محیطی عنوان نمود که در ادامه به یکی از آنها تحت نام تابلو چلنیوم که یکی از پر فروش ترین و پر مخاطب ترین تابلو های تبلیغاتی است خواهیم پرداخت.

 

 

تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم یک نوع تابلو تبلیغاتی است که به شکل حروف برجسته ساخته می شود و به عنوان تبلیغات در فضاهایی مانند بیلبور تبلیغاتی، تابلو های شرکتی، تابلو مغازه ها و موارد دیگر به کار می رود.

تابلو چلنیوم با استفاده از چنلیوم که یک نوع آلومینیوم است به همراه پلکسی گلاس، پی وی سی و اس ام دی های بلوکی ساخته می شود به این شکل که در ابتدا طرح و یا حروف مورد نظر با استفاده از دستگاه لیزر بر روی پلکسی گلاس برش خورده و بعد از آن رول چنلیوم توسط حروف ساز، دور حروف قرار داده می شود و در آخر با استفاده از اس ام دی به مرحله روشنایی می رسد.

 

چرا تابلو چلنیوم؟

 

 

حال که با تابلو چلنیوم آشنا شدیم بهتر است بپردازیم به این موضوع که چرا در میان صدها مدل از تابلو تبلیغاتی محیطی در اکثر مواقع اولویت با تابلو چلنیوم است.

 

انواع تابلو چلنیوم

 

امروزه تنوع و نوآوری یکی از اموری است که برای آحاد بشر بسیار حائز اهمیت است که این تنوع می تواند بخش های مختلفی از زندگی انسانها را در بر داشته باشد. در همین راستا تنوع در تابلو های تبلیغاتی نیز از این امر مهم مستثنی نیست و یکی از متنوع ترین تابلو های تبلیغاتی که توسط مجموعه های تابلو سازی مورد ساخت قرار می گیرد تابلو چلنیوم می باشد.

تابلو چلنیوم با استفاده از متریال های عنوان شده ( پلکسی گلاس، چنلیوم و اس ام دی) به شکل های متفاوتی تولید می شوند که همین امر باعث استقبال بی نظیر آن میان مشتریان می باشد.

از نمونه های متنوع در ساخت تابلو چلنیوم می توان انواع تابلو چلنیوم مانند تابلو چلنیوم پلکسی دوبل، تابلو چلنیوم پانچ، تابلو چلنیوم نور اندریک و تلفیق تابلو چلنیوم با دیگر حروف های برجسته را نام برد.

 

طول عمر تابلو چلنیوم

 

تمامی متریال های تابلو چلنیوم از مواردی هستند که از دوام و ماندگاری بسیار بالایی در شرایط مختلف جوی برخوردارند که مسلما همین امر می تواند یکی از دلایل انتخاب تابلو چلنیوم به عنوان تابلو مغازه و یا دیگر اماکن تجاری باشد. به عنوان مثال پلکسی گلاس که یکی از انواع پلاستیک مرغوب است از دوام بالایی در برابر شرایط مختلف جوی برخوردار است و یا رول چنلیوم که یک نوع آلومینیوم است نیز به همین شکل از طول عمر و دوام بالایی برخوردار است که هر دو این موارد با برند های معتبر موجود در بازار در کنار اس ام دی مرغوب می تواند در تولید تابلو چلنیوم با کیفیت موثر باشد.

 

مصرف برق پایین در تابلو چلنیوم

 

یکی دیگر از مسائلی که مشتریان قبل از سفارش یک تابلو تبلیغاتی به آن می اندیشند، مصرف برق تابلو مورد سفارش می باشد. در واقع این موضوع مسلم است که تمامی مشتریان بیشتر به تابلو هایی روی می آورند که علاوه بر زیبایی و مدرن بودن، دارای حداقل مصرف انرژی برق باشد.

تابلو چلنیوم با به کارگیری از به روز ترین تکنولوژی در روشنایی می تواند از تابلو های بسیار کم مصرف در تابلو سازی و تبلیغات محیطی باشد.

استفاده از اس ام دی های بلوکی در این نوع از حروف برجسته دارای مزیت های بسیاری مانند یکدست بودن نور، طول عمر بالا و همچنین مصرف برق پایین می باشد که بعد از نصب و سیم کشی آنها در حروف ساخته شده می تواند کمترین مصرف برق را شامل باشد.

 

نصب آسان تابلو چلنیوم

 

معمولا تابلو های تبلیغاتی نیازمند نصب هستند که تابلو چلنیوم هم از همین موارد بشمار می رود. گاها پیش آمده بعد از ساخت تابلو چلنیوم در کارگاه های تابلو سازی، تابلو مورد نظر توسط نصابان مجموعه به محل نصب نرسیده و یا اینکه بنا بر شرایطی، مشتریان وظیفه نصب را بر عهده گرفته اند.

در همین راستا باید گفت که تابلو چلنیوم از ساده ترین روش در نصب بهره مند است که تنها می توان با یک آموزش ساده به مشتریان تمامی مراحل نصب را به آسانی به آنها واگذار نمود.

نصب این تابلو برجسته به این شکل است که در ابتدا پی وی سی برش خورده مطابق با حروف ساخته شده بر روی نمای مورد نظر نصب شده و بعد از آن، حروف چنلیوم روی پی وی سی پیچ شده و تابلو به مرحله اتمام نصب می رسد. البته نکته دیگری که می بایست به آن اشاره داشت این است که قبل از نصب پی وی سی ترجیها از پلات طرح جهت نصب دقیق استفاده نمود.

 

تعمیر و نگهداری تابلو چلنیوم

 

یکی دیگر از مسائلی که در رابطه با تابلو های تبلیغاتی در میان مشتریان مهم بشمار می رود، بحث نگهداری و تعمیر تابلو های تبلیغاتی است. تابلو چلنیوم از تابلو هایی است که در رابطه با نگهداری و تعمیرات از امتیاز دار ترین ها بشمار می رود و در واقع در این مبحث تابلو سازان به راحتی می توانند تابلو چلنیوم را تعمیر و نگهداری نمایند.

به عنوان مثال در صورت خاموشی اس ام دی های بلوکی، می توان به راحتی آنها را تعویض نمود و یا در مثال دیگری سوختن پاور یا منبع تغذیه به راحتی قابل تغییر یا تعمیر می باشد.