دوشنبه ۲۹ دیساعت ۰۲:۲۷Jan 2021 18
جستجوی پیشرفته

مزایای استفاده از درب ضد سرقت نسبت به حفاظ های فلزی

مزایای استفاده از درب ضد سرقت نسبت به حفاظ های فلزی 

 

 

امروزه برای ایجاد امنیت بیشتر در خانه و یا محل کار از دربهای ضد سرقت استفاده میکنند که بسیار موثر واقع شده است. عدهای نیز برای امنیت از راههای دیگری استفاده میکنند که در این مقاله راجب انواع حفاظ برای ایجاد امنیت و معایب آن میپردازیم.

 

حفاظ های درب های آپارتمانی

 

این حفاظها دارای انواع مختلفی هستند که برای حفاظت و غیر قابل دسترسی کردن دربهای آپارتمان طراحی و استفاده میشوند.

یکی از این حفاظها دربهای آکاردئونی است که علاوه بر دربهای آپارتمان، مقابل پنجره، درب انباری و درب مغازه ها نیز نصب میشوند. جنس این دربها از آهن است و از لحاظ امنیتی از ضریب بالایی برخوردار هستند.

آنها بر روی قاب دربها نصب میشوند و فضای بسیارکمی را اشغال میکنند به خاطر اینکه به صورت تا شونده و جمع شونده طراحی شدهاند. آنها به طور کامل بر روی ضلع عمودی در باز و یا جمع میشوند و گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد امنیت و ضد سرقت کردن درهای معمولی هستند. ساختار دربهای آکاردئونی با استفاده از تسمههای فلزی که به وسیله پیم های فلزی به هم اتصال پیدا کرده است و آنها را در قاب فلزی قرار میدهند که به صورت ریلی در محور عرضی این قاب باز یا بسته میشوند. این دربها مانعی قوی هستند که کاربردهای متفاوتی دارند و یک بازدارنده محکم برای حمله شدید نیز به شمار میروند.

به دلیل نوع باز و بسته شدن و ظاهر کشویی این دربها به عنوان دربهای آکاردئونی نام گذاری شده است. به کارگیری این دربها به سادگی با عقب و جلو آمدن درب بر روی ریل انجام میشود و نیازی به ریموت ندارد. البته نوع ریموتی آن نیز طراحی شده است که بیشتر برای درب پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد و چون فضای کمی را دربرمیگیرد معمولا برای پارکینگهای شخصی و عمومی مناسب است.

 

درب ضد سرقت

 

با توجه به ساختار دربهای ضد سرقت و ایمن بودن آنها در برابر هر گونه فشار و اهرم کردن، برش و دستکاری و شکستن به راحتی میتوان گفت که امنیت دربهای ضد سرقت بسیار بیشتر از دربهای معمولی حتی با داشتن حفاظ آکاردئونی است.

 

مزایای درب ضد سرقت 

 

این دربها اکثرا از استحکام بسیار بالایی برخوردارند و در برابر باز کردن به زور آنها و یا شکستن بسیار ایمن هستند. به دلیل نوع ساختار، آنها دارای دوام و طول عمر بالایی هستند و با لوازم جانبی که برای ایجاد امنیت بیشتر بر روی آنها نصب میشود باز کردن آنها تقریبا غیر ممکن است. این دربها دارای کلید اصلی مخصوصی هستند که ساختار بسیارپیچیده ای دارند و همین امر یکی از دلایل ایمنی بسیار بالای درب ضد سرقت است.

همچنین اغلب دربهای ضد سرقت دارای قفل خودکار هستند به طوری که به محض بسته شدن به طور خودکار قفل میشوند. در صورتی که فرد فراموش کند درب را قفل کند با داشتن چنین قابلیتی که دربهای ضد سرقت دارند، دیگر جای نگرانی نیست. حتی این دربها دارای سیستم قفل هوشمند نیز هستند که به تلفن همراه هوشمند متصل می شوند و با استفاده از تلفن همراه نیز کنترل میشوند.

اغلب دربهای ضد سرقت از استیل گالوانیزه ساخته میشوند و همین امر باعث ضد حریق بودن این دربها شده است.

با توجه به دقتی که در طراحی دربهای ضد سرقت میشود زیبایی و جلوه خاصی به آنها بخشیده شده است. طرحهای بسیار زیبا و متنوع و رنگهایی که با هر دکوراسینی تطابق دارد انتخاب شما را برای داشتن یک درب ضد سرقت که با دیزاین خانه و یا محل کار شما تطابق داشته باشد را بسیار آسان نموده است.

با توجه به مطالبی که گفته شد امنیت و ایمنی دربهای ضد سرقت بسیار بیشتر از هر نوع حفاظ دیگر است و در واقع این دربها جایگزین ندارند.