چهارشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۳:۱۴Mar 2021 3
جستجوی پیشرفته

معرفی تبدیل مینی فرز به اره زنجیری

کاربرد گجت تبدیل مینی فرز به اره زنجیری

در کارگاه‌های نجاری و تولیدی از ابزار آلات برشی مختلفی استفاده می‌کنند که هر کدام از آن‌ها از تیغه‌های متفاوتی برخوردار می‌باشند. انواع متفاوتی از اره دستی و برقی وجود دارد که در صنعت چوب بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. گجت تبدیل مینی فرز به اره زنجیری یک ابزار کمکی برای نصب به مینی فرز می‌باشد که از تعدادی قطعات مختلف تشکیل شده است. این مدل گجت یک نوع مبدل بسیار کاربردی برای تبدیل مینی فرز به اره زنجیری می‌باشد که در صرفه جویی در هزینه‌ها بسیار کارآمد و موثر خواهد بود. تبدیل مینی فرز به اره زنجیری  از یک براکت یا پایه نگهدارنده تشکیل شده است که قابل نصب بر روی قسمت جلوی مینی فرز است، این براکت در اصل محلی برای اتصال زنجیر، ساطور، چرخ دنده و سایر قطعات مورد نیاز می‌باشد. با اتصال تمامی قطعات این مدل مبدل می‌توانید یک اره زنجیری برای برش تنه و ساقه درختان یا برش هیزم داشته باشید. در ادامه بیشتر با تبدیل مینی فرز به اره درخت بر و نکات ایمنی آن آشنا خواهید شد.

 

انواع تبدیل مینی فرز به اره درخت بر 

 

در هنگام خرید تبدیل مینی فرز به اره زنجیری حتما دقت کنید که دو مدل برای انتخاب و خریداری وجود دارد. یک مدل با مخزن روغن و دیگری بدون مخزن روغن می‌باشد. در مدل اول تبدیل مینی فرز به اره زنجیری، مخزن روغن بر روی براکت یا همان پایه نگهدارنده نصب شده است ولی در مدل بدون مخزن براکت ساده بوده و ظرفی پلاستیکی جایگزین آن شده است. این دو مدل از لحاظ کاربرد و دیگر قطعات متفاوت نمی‌باشند و تنها در مدل بدون مخزن یک ظرف پلاستیکی مدرج برای روغن کاری قرار داده شده است. 

 

 

 

نوع روغن مورد استفاده در تبدیل مینی فرز به اره زنجیری

 

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که روغن کاری تبدیل مینی فرز به اره زنجیری باعث می‌شود تا اصطکاک و سایش بین زنجیر و ساطور به وجود نیاید و در واقع روغن کاری به منظور روان کردن به کار برده می‌شود. به همین سبب توصیه می‌شود تا از مدل مخزن روغن دار این مبدل استفاده نمایید. برای روغن کاری این مدل تبدیل از روغن مخصوص فلزات یا همان روغن اتومات (روغن 10) استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که هر چه بیشتر زنجیر را روغن کاری کنید، طول عمر تبدیل بیشتر خواهد شد.

 

نکات ایمنی هنگام استفاده از مبدل مینی فرز به اره زنجیری 

 

پس تهیه و خریداری مبدل مینی فرز به اره زنجیری حتما دفترچه‌ی راهنمای آن را برای متصل کردن قطعات مختلب مبدل مشاهده نمایید. چرا که به صورت تصویری مراحل اتصال قطعات آن آموزش داده شده است و شما دچار اشتباه نخواهید شد. همچنین توجه داشته باشید که این نوع مبدل جایگزین اره زنجیری‌های قدرتمند نمی‌باشد و برای کارهای سبک همچون برش تنه‌ی درخت، هیزم و... به کار برده می‌شود. حتما قبل از استفاده از تبدیل مینی فرز به اره زنجیری، آن را روغن کاری نمایید تا مانع از ایجاد سایش و اصطکاک شوید. از دیگر نکات ایمنی هنگام استفاده از مبدل مینی فرز به اره زنجیری به شرح زیر می‌باشد:

• در هنگام استفاده از این مدل مبدل حتما از عیک ایمنی استفاده کنید.

• از محکم و سفت بودن پیچ و مهره‌ی آن اطمینان حاصل نمایید و بعد از چند دقیقه استفاده مجدد آن‌ها را چک کنید.

 

 

قطعات مختلف رابط مینی فرز به اره زنجیری

 

رابط مینی فرز به اره زنجیری از قطعات مختلفی  تشکیل شده است که نیاز است تا با کمک دفترچه راهنما آن‌‌ها را به یکدیگر متصل نمایید. قطعات این نوع مبدل شامل موارد زیر می‌باشد:

1. براکت یا پایه نگهدارنده

2. ساطور

3. زنجیر

4. چرخ دنده

5. دسته و گارد محافظ

6. آچار آلن، پیچ و مهره و...

 

قیمت تبدیل مینی فرز به اره درخت بر

 

همان‌طور که در این مقاله گفته شده دو مدل متفاوت از تبدیل مینی فرز به اره درخت بر وجود دارد که هر کدام از قیمت متفاوتی برخوردار می‌باشند. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی مدل و برندهای متفاوتی از تبدیل مینی فرز به اره درخت بر را مشاهده نمایید. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت این مدل مبدل می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:

 

 

09021235626 – 02166563048 – 02634647972

Choobiner.ir