جمعه ۱۵ اسفندساعت ۰۷:۱۳Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

بروزرسانی تمام بخش های مسکن، کیلید توسعه و رونق؛

 

ساماندهی مسکن، اولویت نخست طرح های دولت؛

 

افزایش ناباورانه قیمت مسکن که در سه سال گذشته صعود بیش از 500 درصدی را پشت سر گذاشته، این بخش بزرگ اقتصادی را به مرحله ای رسانده که از دو سمت عرضه و تقاضا در حال آسیب است. به طوری که علیرغم کاهش میزان تولید در سالهای اخیر، بسیاری از واحدهای ساخته شده، بدون متقاضی مانده و در سمت مقابل، بخش بزرگی از مردم سراسر کشور، توان خرید مسکن را ندارند. به این صورت اولویت قرار دادن ساماندهی این بخش، می تواند زمان رسیدن به بازار مسکنی پویا و پر رونق را کاهش دهد.

 

سیاستهای نوین، مسیر خروج از رکود؛

 

به طور معمول با ایجاد شرایط رکودی در یک بخش اقتصادی، سیاستگذاران با اعمال تصمیم های دوفوریتی مشوق و حمایت کننده، سعی در ساماندهی آن بخش ها داشته و در حد امکان از تشدید آسیب های وارد شده جلوگیری می کنند. بازار مسکن کشورما نیز که سالهاست در رکود به سر می برد، نیاز به اعمال سیاست های نوین دارد تا بتوان از افزایش افسارگسیخته قیمتها جلوگیری کرده و به توسعه این بخش پرداخت. گفتنی است می توان با توسعه و استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی، دو نشانه را هدف گرفت و علاوه بر ایجاد بسترهای روز و کاربردی و استفاده مداوم از آنها، محرکی برای خروج از رکود نیز ایجاد کرد. 

لازم به ذکر است بهترین روشی که می تواند این بخش را به توسعه نزدیک کند، ایجاد ابزارهای نوین تامین مالی برای تقویت و تحرک بخش تولید و تقاضا است. ابزارهایی که به سازندگان، نقدینگی کافی و ارزان ارائه دهد تا به ساخت و ساز بپردازند و مردم را هم به تسهیلات ارزان و بلند مدت مجهز کند تا بتوانند خانه های تولید شده را خریداری کنند. به این صورت چرخه تولید و مصرف مجددا به گردش درآمده و شاهد بازگشت رونق به این بخش خواهیم بود. 

 

بازارسرمایه و بخش خصوصی، دوبازوی محرک بازار مسکن؛

 

نکته مهم پتانسیلی است که در بازار سرمایه وجود دارد و باید با استفاده از منابع موجود در آن و سرمایه های مردم، این ابزارها را راه اندازی کرده و مردم را هم در سود ساخت و ساز شریک کنند. گفتنی است این روش های تامین مالی، مدتهاست در کشورهای توسعه یافته استفاده می شود و بدون شک در کشور ما نیز می تواند کارایی بسیاری داشته باشد.

شایان ذکر است پس از تامین مالی، توسعه و بروزرسانی روش ها و تکنولوژی ساخت، نیز ارزش افزوده های بسیاری برای بازار مسکن کشور به همراه خواهد داشت. چرا که با تکنولوژی های روز، خانه هایی مقاوم، ارزان قیمت و با مصرف انرژی کمتر ساخته می شود که همه این عوامل در کوتاه و بلند مدت برای مردم و اقتصاد مسکن مفید خواهد بود. از سوی دیگر استفاده از پتانسیل شرکت ها و تولیدکنندگان داخلی که بیشتر آنها از این تکنولوژی ها بهره می برند، علاوه بر اقتصاد مسکن، صنعت ساختمان کشور را هم ساماندهی کرده و به رونق نسبی میرساند.

 

بخش مشاورین املاک، با کیلید بروزرسانی شده است؛  

 

همچنین این بروزرسانی در مرحله فروش و معاملات ملکی نیز بسیار حائز اهمیت است. چراکه هرچه این بخش پیشرفته تر شود، سرعت در انجام معاملات بیشتر شده و بازاری شفاف تر ایجاد خواهد شد. در این راستا مجموعه ای دانش بنیان به نام کیلید، بخش مشاورین املاک را با ایجاد بستری دیتا محور توسعه داده و این بخش را با تکنولوژی روز دنیا همسو کرده است. 

کیلید با ایجاد بستری هوشمند که از هوش مصنوعی بهره می برد، علاوه بر اینکه سرعت و کیفیت معاملات را از طریق ابزارهای متنوع جستجو و فعالیت های متعدد در خصوص انتشار فایلهای آماده عرضه افزایش می دهد، با ارائه آمارهای طبقه بندی شده از معاملات ملکی، این بخش را به شفافیت حداکثری می رساند. به این صورت هم مردم و مشاورین املاک می توانند از بروزترین وضعیت بازار املاک مطلع باشند، هم سیاست گذاران و تحلیلگران می توانند با رصد و بررسی آمار و اطلاعات این سامانه، تصمیم های منطقه ای و هدفمند بگیرند.

 

افزایش آگاهی ملکی مردم، کیلید توسعه بلند مدت بخش مسکن؛

 

گفتنی است سامانه کیلید علاوه بر خدمات متنوعی که به فعالان بازار مسکن و جامعه ارائه می دهد ، آگاهی ملکی مردم را هم افزایش داده و این بخش را از پایه و ساختار تقویت می کند. به این صورت که تمام مطالب مرتبط به بخش مسکن که شامل اخبار و تحلیل های روز، مباحث حقوقی ملکی، فن آوری های روز بازار مسکن و ... می شود را از طریق کیلیدمگ به کاربران خود انتقال می دهد. 

شایان ذکر است کیلید برخی از مشخصات و قیمت محله های پرتقاضای تهران را در رسانه های دیگر نیز منتشر می کند تا گستره مخاطبانی که از اطلاعات سامانه دانش بنیان کیلید استفاده می کنند، بزرگ تر شده و متقاضیان بتوانند با آگاهی کامل نسبت به یک محله، وارد پروسه معاملات شوند. از این رو در ادامه سه محله پرطرفدار این روزهای تهران را بررسی کرده ایم که در ادامه می خوانید:

 

خرید آپارتمان در کاشانک؛

 

متقاضیان سکونت در مناطق شمالی شهر تهران، به طور معمول در میان گزینه های انتخاب خود، خرید آپارتمان در کاشانک را به عنوان یکی از بهترین محله های سکونت در نظر دارند. چرا که کاشانک یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق تهران است که تمام مولفه های سکونت در محله آرام و لوکس را در اختیار دارد. 

از این رو قیمت خرید آپارتمان در کاشانک کمی بیشتر از محله های مجاورش است. به طوری که طبق آمار بخش اطلاعات بازار مسکن کیلید، انتهای آبان ماه هر مترمربع آپارتمان مسکونی بیش از 5 سال ساخت بزرگ متراژ در این منطقه، با قیمت 69 میلیون و 750 هزار تومان خرید و فروش شده است.

 

 

 

خرید آپارتمان در چیذر؛

 

در این راستا محله خوشنام دیگری کمی پایین تر از کاشانک واقع شده که چیذر نام دارد و از نظر مسیر تردد با وسیله نقلیه شخصی، در شرایط بهتری قرار گرفته است. این مهم به واسطه وجود بزرگراه دوطبقه صدر در مجاورت چیذر ایجاد شده و به عنوان یکی از مهمترین شاخصه های جذاب این محله به شمار می رود. از این رو خرید آپارتمان در چیذر، برای متقاضیانی که رفت وآمد بدون ترافیک را به عنوان یکی از مولفه های مهم انتخاب در نظر می گیرند، گزینه مناسبتری محسوب می شود. 

گفتنی است قیمت خرید آپارتمان در چیذر نیز همچون سایر محله های منطقه 1 تهران، با صعود افسارگسیخته قیمتها روبرو بوده و طی سه سال اخیر، 357 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است. بدین صورت نرخ خرید آپارتمان در چیذر از 10 میلیون و 940 هزار تومان سال 96، به 50 میلیون و 100 هزار تومان آبان ماه سال 99 رسیده است.

 

 

 

خرید آپارتمان در شهرآرا؛

 

در این میان محله هایی در مناطق مرکزی تر شهر هستند که سالهاست به عنوان مناسب ترین محله های سکونت شناخته می شوند. شهر آرا یکی از خوشنام ترین محله های منطقه 2 تهران است که ما بین ستارخان، بزرگراه شهید چمران، شیخ فضل الله نوری و خیابان جلال آل احمد قرار گرفته است. 

گفتنی است قیمت خرید آپارتمان در شهرآرا نیز در این سالها رشد ناباورانه ای داشته و از 7 میلیون و 600 هزار تومان در سال 96، به 44 میلیون و سیصد و ده هزار تومان آبان ماه سال 99 رسیده است. به این صورت می توان گفت خرید آپارتمان در شهرآرا به واسطه قیمت متعادل تر، جانمایی در بین بزرگراه ها و نزدیکی به مرکز شهر و جایگاه اجتماعی مناسبش، انتخاب بسیار خوبی برای فایل های زیر 50 میلیون تومان به شمار می رود.

شایان ذکر است می توانید با در بخش جستجوی هوشمند کیلید، با مشخص کردن جزئیاتی همچون بازه قیمتی، متراژ، طبقه، تعداد اتاق ها و حتی نوع نمای ساختمان، از طریق هوش مصنوعی کیلید فقط واحدهایی متناسب با نیاز و سلیقه خود را مشاهده کرده از میان آنها خانه رویایی خود را انتخاب کنید.