جمعه ۲۷ فروردینساعت ۰۷:۳۶Apr 2021 16
جستجوی پیشرفته

در هنگام خرید ماسک به این نکات توجه کنید!

امروزه دلایل بسیار زیادی برای استفاده از ماسک در دنیا وجود دارد. اولین موردی که سبب شد تا تمامی افراد کره ی زمین اقدام به استفاده از ماسک کنند، شیوع بیماری کرونا بود. در واقع پس از تحقیق ها و بررسی های بسیار زیادی که بر روی این ویروس انجام شد نشان داد که تنها روشی که می تواند تا میزان بسیار زیادی از ورود ویروس به داخل بدن انسان جلوگیری کند استفاده از ماسک است. علاوه بر این، با افزایش کارخانه ها در محیط های شهری به ویژه در شهر تهران، میزان آلودگی هوا روز به روز افزایش یافت و در نتیجه برای جلوگیری از ورود گازهای سمی و خطرناک ناشی از سوختن مواد کارخانه ها، استفاده از ماسک ها به شدت توصیه می شود.

 

 

 

به این دلایل امروزه میزان تقاضا برای خرید ماسک بسیار بالا می باشد و حتی برخی از کشور ها در برخی شرایط در تهیه این نجات دهنده با مشکل مواجه شده اند. در ادامه این مطلب به توضیحاتی در خصوص استفاده از ماسک ها و نکاتی در خصوص خرید ماسک پرداخته ایم. اگر با نکاتی که باید در هنگام خرید ماسک به آن هاتوجه شود آشنایی ندارید توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید و با یادگیری و آشنایی با این نکات به سادگی اقدام به خرید بهترین ماسک کنید تا بتوانید از درصد بالایی از ویروس ها و گاز های سمی به بدن خود جلوگیری کنید.

 

بهترین نوع ماسک کدام است؟

 

جالب است بدانید که تولید ماسک، به زمان های بسیار دور بر می گردد. در واقع از همان ابتدا برای جلوگیری از ورود چیز هایی که نباید وارد بدن انسان شود، از وسایلی مشابه با ماسک استفاده می شد. اما بعد ها با پیشرفت افراد و همچنین تکنولوژی، ماسک هایی بسیار پیشرفته و با عملکردی بسیار بالا و مطلوب تولید شد. امروزه انواع مختلفی از ماسک ها در بازار وجود دارد که هر کدام از آن ها  با توجه به کارکرد و همچنین میزان اثرگذاری بر جلوگیری از ورود انواع مختلفی از مواد، نام گذاری و دسته بندی شده اند. به طور کلی قبل از خرید ماسک بهتر است با انواع این ماسک ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید در هنگام خرید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

قبل از بیان انواع ماسک ها بهتر است بدانید که عموما این ماسک ها بر اساس استاندارهای آمریکا و اروپا دسته بندی شده اند. در نتیجه نام های ممختلفی دارند. انواع ماسک ها شامل: ماسک جراحی،  ماسک سه لایه، ماسک N95، ماسک N99، ماسک N100، ماسک R95، ماسک R99، ماسک R100، ماسک P95، ماسک P99، ماسک P100، ماسک FFP1، ماسک FFP2، ماسک FFP3، و ... می باشد.

 

خرید ماسک سه لایه

 

امروزه یکی از پر کاربرترین ها و مهم ترین ماسک هایی که میزان تقاضا برای آن نیز بسیار بالا می باشد، ماسک سه لایه است. در واقع افراد بسیاری اقدام به خرید ماسک سه لایه می کنند. جالب است بدانید که این ماسک، به عنوان یکی از ساده ترین ماسک های یک بار مصرف می باشد که با داشتن سه لایه از موادی خاص، به میزان بالایی از ورود ویروس به بدن افراد جلوگیری می کند. در واقع امروزه افراد بسیاری به دنبال خرید ماسک سه لایه می باشند و جالب است بدانید که افراد حتی برای خرید این وسیله، حاضرند مبالغ بسیار زیادی را نیز پرداخت کنند تا از این ویروس خطرناک در امان باشند. اما لازمک به ذکر است که شما می توانید از منابعی مطمئن و مهم اقدام به تهیه این ماسک ها کنید و در نهایت خیالتان از بابت عدم ابتلا به ویروس کرونا راحت باشد.

 

ماسک N95

 

از دیگر ماسک هایی که امروزه به میزان قابل توجهی از ورود ویروس کرونا به بدن افراد جلوگیری می کند، می توان به ماسک N95 اشاره کرد. این ماسک ها که در دسته ی ماسک های فیلتر دار نیز قرار می گیرند، یکی از بهترین نوع ماسک بوده و در واقع تاثیر بسیار زیادی را در جلوگیری از این ویروس دارد. این ماسک با داشتن یک فیلتر که در هنگان دم، بسته می شود و از ورود هر گونه مواد آلوده و ویروس به محیط داخلی ماسک و بدن فرد جلوگیری می کند. در واقع به جرات می توان گفت که یکی از بهترین نوع ماسک می باشد و با استفاده از آن می توان ابتلا به هر گونه بیماری را به شدت بسیار زیادی کاهش داد. امروزه تقاضا برای خرید ماسک N95 نیز بسیار زیاد می باشد و در واقع جزو پر فروش ترین ماسک های تنفسی می باشد.

 

نکته: در هنگام خرید ماسک N95 دقت کنید که فیلتر این ماسک به درستی کار کند و طبق اصول درست و استاندارد تهیه شده باشد.

 

نکاتی در خصوص استفاده از ماسک های تنفسی

 

نکات اصولی و مهمی در خصوص استفاده از این ماسک ها وجود دارد که با رعایت آن می توانید از ورود آلودگی به داخل ماسک جلوگیری کنید. در واقع چه موقع قرار دادن ماسک بر روی صورت و چه موقع برداشتن آن، باید طبق اصول مشخص شده اقدام به انجام این کار کنید تا بتوانید از ورود هر گونه میکروب و ویروس به داخل ماسک جلوگیری کنید.به یاد داشته باشید که قبل از تماس با ماسک، دست  های خود را با استفاده از الکل و سپس آب و صابون تمییز بشویید. سپس ماسک را از قسمت کشی آن گرفته و بدون تماس با سایر نقاط ماسک، اقدام به گذاشتن و یا برداشتن آن از روی صورت خود کنید. با انجام این کار می توانید به طور قطع از سلامت خود و عدم ابتلا به بیماری های مختلف اطمینان حاصل کنید.