جمعه ۲۷ فروردینساعت ۰۶:۳۹Apr 2021 16
جستجوی پیشرفته

برای مشورت گرفتن درباره مسائل حقوقی چکار کنیم؟

مشکلات حقوقی، از آن دسته مشکلاتی هستند که رفع آن ها بدون مشورت گرفتن از وکیل غیر ممکن است. یکی از بهترین راه هایی که می توان برای حل مشکلات از آن استفاده کرد، استفاده از مشاوره های حقوقی است. مشاوره حقوقی اشکال گوناگون دارد که یکی از مهمترین آنها مشاوره حقوقی تلفنی است. البته شاید شما هم با موضوع مشاوره حقوقی رایگان تا به امروز برخورد داشته اید که در ادامه در مورد آن هم توضیحاتی را خدمت شما بیان خواهیم کرد.

 

وظایف مشاور تخصصی و حرفه ای حقوقی چیست؟

 

 

 

در ابتدا بهتر است توضیحات کلی را در مورد کار مشاوره حقوقی خدمت شما بیان کنیم. اکثر مردم این تصور را دارند که فارغ التحصیلان رشته حقوق فقط در یکی از مشاغل وکالت یا قضاوت مشغول به کار می شوند و یا در مشاغلی مثل سردفتری هم از آنها استفاده می شود. اما بسیاری نمی دانند که، فارغ التحصیلان رشته حقوق می توانند به عنوان مشاور حقوقی هم فعالیت داشته باشند. افرادی که در حوزه مشاوره حقوقی تخصصی فعالیت می کنند، وظایف گوناگونی بر عهده دارد. او می تواند در مسائلی مثل قراردادها، دعاوی حقوقی، امور پژوهشی دخالت داشته باشد. اهمیت مشاور حقوقی متخصص به حدی است که بسیاری از شرکت‌های خصوصی و دولتی فردی را به طور تمام وقت برای این کار استخدام می کنند. البته تفاوت بسیار مهمی که بین مشاور حقوقی متخصص و کارمندان یک اداره وجود دارد این است که، او استخدام رسمی نمی شود و به صورت قراردادی با شرکت ها کار می‌کند. همچنین هزینه مشاوره حقوقی برای مشاوران معمولاً به صورت ساعتی تعیین می‌شود و در قرارداد او قید می گردد. نکته بسیار مهم دیگری که در مورد کار مشاور حقوقی خوب می توانیم به آن اشاره کنیم این است که او نیاز به مجوز فعالیت ندارد و به راحتی می تواند با سازمان ها و شرکت ها همکاری داشته باشد. در حال حاضر هم افراد زیادی هستند که در شهر تهران و سایر شهرستان ها به عنوان مشاور حقوقی در تهران و شهرستان ها فعالیت می کنند و شما می توانید در صورت قابل اعتماد بودن، برای مسائل حقوقی خودتان به آنها مراجعه کنید.

 

شرایط مشاوره حقوقی به صورت تلفنی چگونه است؟

 

 

 

مشاوره حقوقی تلفنی یکی از شیوه های استفاده از مشاوره می‌باشد که می‌توان بدون مراجعه حضوری به مشاوران از آن استفاده کرد. استفاده از این شیوه مشاوره با توجه به شرایط فعلی ویروس کرونا در جهان به شدت سودمند است. علاوه بر این اگر افراد در شرایط اضطراری قرار داشته باشند که نیاز به مشاوره با وکیل تلفنی دارند می توانند در کوتاهترین زمان ممکن با پرداخت هزینه مشاوره حقوقی تلفنی مناسب از طریق یکی از مجموعه های اینترنتی با یک وکیل تلفنی ارتباط برقرار کنند و مشکل خودشان را با او در میان بگذارند و راه حل مشکل را هم از او جویا شوند. البته این ابهام هم برای همه وجود دارد که آیا اصلاً با فردی که از طریق تلفنی برای حل مشکلات حقوقی ارتباط می گیریم، وکیل تلفنی است یا اینکه ما پولی پرداخت کرده ایم و سرمان کلاه رفته است. اگر از طریق وب سایت های مطمئن و قابل اعتماد برای انتخاب یک مشاور حقوقی تلفنی تخصصی استفاده کنید این ابهام برطرف می‌شود اما اگر بدون وجود هیچ گونه اعتبار و اعتمادی به افرادی که ادعای مشاوره حقوقی تلفنی دارند اعتماد کنیم احتمالاً در دام سودجویی آنها افتاده ایم و فقط هزینه مشاوره حقوقی تلفنی اضافی پرداخت می‌کنیم و در قبال آن مشاوره مناسبی دریافت نمی کنیم.

 

مشاوره حقوقی رایگان به چه شکل است؟

 

 

 

احتمالاً شما هم با تبلیغ مشاوره حقوقی رایگان برخورد داشته اید و احتمالا این سوال برایتان پیش آمده باشد که اصلاً چنین چیزی ممکن است یا نه. در کشور ما وکالت دادگستری و مشاور ه حقوقی رایگان به صورت کاملا تخصصی غیر ممکن می باشد و این موضوع هم یک مسئله طبیعی است. کسی که سال ها وقت خود را برای تخصص در زمینه حقوق صرف کرده است، دانش و تجربه خودش را به صورت رایگان در اختیار افراد دیگر قرار نمی دهد. البته مشاوره حقوقی آنلاین رایگان شاید موضوعی عجیب باشد اما اینکه در وب سایت‌های معتبر پرسش و پاسخ حقوقی رایگان انجام پذیرد، چندان عجیب نمی باشد. در بسیاری از وب سایت های اینترنتی مشاور حقوقی آنلاین، به برخی از سوالات حقوقی رایگان پاسخ می دهد. دلیل پاسخ دادن به سوالات حقوقی آنلاین به صورت رایگان هم می تواند جذب مخاطبان بیشتر و یا کسب اعتماد آنها باشد. همچنین مشاوره حقوقی آنلاین رایگان می‌تواند برای این باشد که افراد با میزان دانش و تجربه متخصصین آن وب سایت ها آشنایی پیدا کنند و مشاوران را بسنجند و در صورت رضایت وکالت پرونده های خود را به آنها بسپارند.

 

استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و رایگان در سامانه دادیاب

 

یکی از پلتفرم های معتبر و حرفه ای که به صورت تخصصی در حوزه مشاوره و وکالت حقوقی فعالیت می کند و بیش از 200 وکیل و مشاور حقوقی متخصص دارد، سامانه مشاوره حقوقی و انتخاب وکیل دادیاب می باشد. دادیاب به منظور ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر در زمینه مشاوره حقوقی تنها به مشاوران خود اجازه ارائه خدمت مشاوره در 20 درصد موضوعات حقوقی را می دهد تا کاربران دادیاب بتوانند از تخصص مشاوران استفاده کنند و بهترین راهکارها را دریافت نمایند. از طرفی دادیاب بستری برای قشر ضعیف جامعه فراهم کرده است تا بتوانند مشاوره حقوقی آنلاین رایگان دریافت کنند و بدون پرداخت هزینه به جواب سوالات حقوقی خود برسند. یکی از سوالات پرتکراری که برای کاربران پیش می آید این است: " برای مشورت با متخصص حقوقی چگونه باید عمل کنیم؟ ". برای اینکه به پاسخ این سوال برسید می توانید به سامانه دادیاب مراجعه کنید و در مورد شرایط انواع مشاوره حقوقی بیشتر مطالعه کنید و همچنین به بررسی مشاوران و حق‌المشاوره آنها و سابقه تحصیلی و شغلی آنها بپردازید تا بتوانید راحت تر اعتماد کنید.