جمعه ۲۷ فروردینساعت ۰۷:۵۰Apr 2021 16
جستجوی پیشرفته

پلاسمای گرم یا اسپارک چیست؟

پلاسما چیست؟

پلاسما (به انگلیسی: Plasma) یکی از چهار حالت اصلی ماده است. (سه حالت دیگر: جامد، مایع، گاز) پلاسما گاز شبه‌خنثایی از ذرات باردار و خنثی است که رفتار جمعی از خود ارائه می‌دهد. واژه پلاسما به گاز یونیزه‌شده‌ای گفته می‌شود که همه یا بخش قابل توجهی از اتم‌های آن یک یا چند الکترون از دست داده و به کاتیون تبدیل شده باشند، یا به گاز به‌شدت یونیزه‌شده‌ای که تعداد الکترون‌های آزاد آن، تقریباً برابر با تعداد یون‌های مثبت آن باشد، پلاسما گفته می‌شود. و در صنعت جوشکاری، برش‌کاری، پزشکی و دندان‌پزشکی، کاربرد دارد.

 

کاربرد پلاسما در پزشکی:

پلاسمای اسپارک، جریانی از الکترونها و گاز یونیزه شده است که در نتیجه ایجاد شکل خاصی از اختلاف پتانسیل بالا بین الکترود و سطح پوست ایجاد می شود. علیرغم بالا بودن دمای این نوع پلاسما، با توجه به اینکه به صورت کاملا کنترل شده توسط دستگاه ایجاد می شود تنها باعث ایجاد میکروبرن (micro burn) روی سطح پوست شده که به لایه های زیرین پوست نفوذ نمی کند و کاربردهای فراوانی در جوانسازی پوست و زیبایی دارد.

دستگاه پلاسما اسپارک با تولید جریان پلاسما بر روی بافت های بیولوژیکی شروع کننده یک سری واکنش های مخصوص انعکاسی است. با بهره گیری از جریان پلاسمایی می توانیم به لایه برداری های بسیار کاربردی و موثر پوست دست پیدا کنیم. نتایج دستگاه پلاسما اسپارک بلافاصله بعد از اولین جلسه درمان و همچنین در حین درمان قابل مشاهده است، همچنین حداکثر نتیجه درمان سه روز و نهایتا تا یک هفته بعد از فرایند پلاسما تراپی مشهود خواهد بود.

 

کاربرد های پلاسما تراپی

 

کاربرد های پلاسمای گرم:

از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست

(Wrinkle Removal and Skin Rejuvenation)

جهت از بین بردن چین و چروک، خط پیشانی و خط لبخند می توان میکرو برن ها را در اطراف فرورفتگی های پوست ایجاد نمود که در این حالت لیفت شدن پوست و از بین رفتن چروک ها بلافاصله قابل مشاهده خواهد بود. میکروبرن های ایجاد شده روی سطح پوست پس از یک هفته میریزند و پوست جدید جایگزین آن میشود.

 

بلفاروپلاستی بدون جراحی

(Non-surgical Blepharoplasty)

پوست اضافی پلک توسط پلاسما برداشته میشود و میکروبرن های ایجتد شده روز سطح پلک سبب جمع شدن پوست شده و نهایتا لیفت پلک بدون نیاز به عمل جراهی حاصل میشود. به دلیل اینکه دراین روش، بیمار بیهوش نمیشود و میتواند جهت مشاهده میزان لیفت، پلک خود را باز و بسته کند، به این فرایند بلفاروپلاستی داینامیک نیز گفته میشود.

 

برداشتن خال و ضایعات

(Mole removal)

متمرکز کردن اسپارک ایجاد شده توسط دستگاه بر روی ضایعه سبب تصعید بافت مورد نظر و از بین رفتن آن میشود. پوست هم سطح بعذ از فرایند پلاسما تراپی در ناحیه مورد نظر تشکیل میشود و اسکار بوجود نمی اید.

 

برداشتن بافت لثه برای زیبایی و ایمپلنت

(Gum Tissue ablation)

فرایند تصعید سلولهای بافت لثه در اثر پلاسمای اسپارک می تواند به منظور برداشتن بافت اضافی لثه برای کاربرد های زیبایی دندان پزشکی و همچنین به منظور برداشتن لثه از روی پایه های ایمپلنت می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

فرم دهی به بینی و لب

(Nose and Lips Shaping)

با استفاده از ایجاد میکروبرن ها در کنار یکدیگر روی سطح بینی،میتوان نسبت به فرم دهی بینی اقدام نمود در این فرایند پلاسمای اسپارک باعت جمع شدن پوست بینی و فرم دهی به آن میشود که برای بینی های گوشتی و همچنین فرم دهی بینی پس از عمل جراحی کاربرد دارد.

 

همچنین ایجاد میکروبرن ها در بالای لب سبب فرم دهی به لب شده و تا حدودی باعث برجسته شدن خط جدایش لب و پوست خواهد شد.

 

پاک کردن تاتو و میکروپیکمنتیشن

(Tatto Removal)

فرایند لایه برداری سطح پوست با استفاده از پلاسمای اسپارک سبب بخار شدن سلولها شده و باعت کمرنگ کردن و حتی پاک کردن پیگمنت های سطحی میشود.

 

از بین بردن جای جوش، کورک و آکنه

(Removing Acne Scars)

برای بهبود ظاهر زخم آکنه و جای جوش میتوان از پلاسمای اسپارک استفاده نمود. میکروبرن هایی که پلاسمای اسپارک در اطراف جای زخم به جای میگذارد،سبب لیفت جای زخم شده و باعت هم سطح شدن اسکار آکنه میشود.

 

لیفت پوست و لاغری موضعی

(Skin tightening)

با استفاده از اپلکاتور های گرد و پهن دستگاه های پلاسمای مدایون، میتوان انرژی پلاسما را به زیر پوست انتقال داد. این قرایند برای لیفت پوست،لاغری موضعی،بهبود ظاهر غب غب و فرم دهی به صورت، کاربرد دارد.

 

پلاسما اسپارک یا گرم

(Spark Plasma)

این نوع پلاسما در نتیجه ایجاد شکل خاصی از اختلاف پتانسیل بالا بین الکترود و سطح پوست ایجاد می شود. علیرغم بالا بودن دمای این نوع پلاسما، با توجه به اینکه به صورت کنترل شده توسط دستگاه ایجاد می شود تنها باعث ایجاد میکروبرن (micro burn) روی سطح پوست شده که به لایه های زیرین پوست نفوذ نمی کند و کاربردهای فراوانی در جوانسازی پوست و زیبایی دارد.

 

خرید دستگاه پلاسما تراپی

دستگاه پلاسما تراپی مدایون:

دستگاه پلاسما تراپی مدایون S پلاس یکی از دستگاه های فوق تخصصی پلاسما پزشکی میباشد که توسط شرکت نیک فناوران پلاسما تولید شده است.این دستگاه حالت ایستاده دارد و حمل نقل بسیار آسانی را برای شما فراهم میکند. صفحه لمسی این دستگاه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید راحتی استفاده را انجام دهید. برای هر قسمت صورت شخص منوی خاصی در نظر گرفته شده است که باتوجه به آن قدرت پلاسما زیاد و یا کم میشود.توسط این دستگاه میتواند عمق نفوذ پلاسما را نیزبه صورت دستی تنظیم کنید. دستگاه پلاسما مدایون S پلاس قابلیت ارائه پلاسمای سرد و گرم را به صورت همزمان برای شما فراهم میسازد.

مشخصات دستگاه:

  نوع پلاسما قابل ارائه:     پلاسما گرم یا اسپارک  پلاسما سرد  مشخصات برق دستگاه:     ولتاژ ورودی: 220 ولت  ولتاژ خروجی: تا 5 کیلوولت

 

کارآیی بهینه شده پلاسما، شدت قابل تنظیم پلاسما، نفوذ قابل تنظیم پلاسما، چند فرکانس چند دامنه، کاهش درد، حداکثر فناوری لیفت پوست، سنسورهای بازخورد در زمان واقعی، محافظت از جریان و ولتاژ، حساب محافظت شده با رمز عبور، عملیات برنامه ریزی شده، حالت Pro، نرم افزار کاربر پسند، چند زبانه، حالت مد پالسی

 

این مقاله توسط نویسندگان شرکت مدایون تهیه و تنظیم شده است. شرکت مدایون تولید کننده تجهیزات پزشکی پلاسما تراپی و کربوکسی تراپی با برند مدایون در کشور میباشد.