دوشنبه ۳۱ خردادساعت ۲۳:۵۹Jun 2021 21
جستجوی پیشرفته

کابینت چوبی مدرن

توجه به سادگی در طراحی بدون در نظر گرفتن شلوغی‌ها و کنده کاری‌های کابینت کلاسیک، از مهم ترین ویژگی‌های کابینت‌ چوبی سبک مدرن محسوب می‌شود. کابینت‌های مدرن این روزها از پرطرفدارترین انواع کابینت‌ها هستند که در انواع طرح‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌شود. این کابینت چوبی مدرن که نقشی مهم و بنیادی در دکوراسیون آشپزخانه دارند، با استفاده از جنس‌ها و متریال متفاوتی تولید می‌شوند، از همین رو توجه به مدل، رنگ و طراحی این کابینت‌ها می‌تواند در زیبایی آشپزخانه شما نقش مهمی ‌بگذارد. 

 

کابینت چوبی - پارساگروپ - آلتن

 

کابینت چوبی مدرن چیست؟

این روزها پرطرفدارترین طراحی دکوراسیون داخلی اکثر خانه‌ها، سبک مدرن است. سبکی جذاب و به روز که با کمک گرفتن از جدیدترین آیتم‌ها و مواد اولیه ساخته می‌شود. و زیبایی باور نکردنی به آشپزخانه شما می‌بخشد. استفاده از سطح صاف، بدون استفاده از اشکال برجسته و هندسی روی آن و در نظر گرفتن حداقل تزئینات از مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک است. این روزها فضای اکثر خانه‌ها با معماری مدرن طراحی شده است و از همین رو هماهنگی کابینت‌های آشپزخانه با سایر عناصر خانه در ایجاد هارمونی و زیبایی فضای خانه اهمیت زیادی دارد. 

برخلاف دکوراسیون سبک کلاسیک، معمولاً کابینت‌های مدرن سطحی صاف و ساده‌تر دارند. معمولاً شما در کابینت‌های چوبی سبک مدرن اثری از کنده کاری و نقش و نگارهای کلاسیک پیدا نمی‌کنید. از همین رو این کابینت‌های چوبی در نهایت سادگی، جذابیت ویژه‌ای نیز برای افراد با سلیقه به روز و سبک‌های جدید دارند. با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن طراحی‌های داخلی رقابت مردان استفاده از سبک دکوراسیون و مدرن روز به روز افزایش پیدا کرد. رفته ‌رفته آپارتمان‌ها شکل مدرن و به روز تر به خود گرفتند و مردم برای طراحی لوازم منزل شروع به استفاده از تجهیزات مدرن نمودند. جالب است بدانید که تا افرادی که به سبک‌های کلاسیک و سنتی علاقه داشتند این روزها سبک کلاسیک را با مدرن تلفیق کرده‌اند و برای جذابیت بخشیدن به دکوراسیون و همچنین استفاده راحت تر از لوازم دنیای مدرن را نیز به خانه خود دعوت کرده‌اند

 

مهم ترین ویژگی‌های کابینت چوبی سبک مدرن

به طور معمول برای ساخت کابینت‌ چوبی مدرن آشپزخانه از مواد اولیه و تجهیزات متفاوتی استفاده می‌شود. بسیاری از کابینت‌های مدرن این روزها از جنس چوب یا ام دی اف درست می‌شوند و بسیاری دیگر نیز درب‌های شیشه‌ای ورقه‌های پلاستیکی و یا روکش‌هایی مخصوص جنس چوب دارند. بعد از کابینت‌های چوبی مدرن از جنس چوب پلاستیکی هستند و برای ساخت برخی دیگر نیز از مواد ترکیبی استفاده می‌شود. این روزها برای ساخت کابینت‌های چوبی مدرن از مواد اولیه و تجهیزات متفاوتی استفاده می‌شود که شما می‌توانید بنا بر سلیقه و شرایط خودتان مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

انواع کابینت‌ چوبی مدرن

 

کابینت آشپزخانه مدرن - پارساگروپ - آلتن

 

کابینت‌ چوبی  مدرن انواع مختلفی دارند و معمولاً با هر سلیقه‌ای نیست هماهنگ هستند کابینت‌های هایگلاس کابینت‌های مات یا براق کابینت‌های طرح چوب و کابینت‌هایی که روی سطح آن هیچ دستگاهی وجود ندارد در دسته کابینت‌های مدرن جای می‌گیرند. کابینت‌ها در رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند. معمولاً هر فرد با در نظر گرفتن سایر بخش‌های دکوراسیون منزل می‌تواند رنگ مناسبی را برای کابینت‌ها انتخاب کنند. مهم‌ترین مزیت کابینت‌های مدرن، قیمت مناسب، تنوع طرح و رنگ زیاد و دوام طولانی آن است. کابینت‌های مدرن به چهار دسته کابینت‌های گلاس، کابینت‌های فوق برجسته، کابینت‌های ملامینه یا همان ام دی اف کابینت چوبی مدرن دو رنگ تقسیم می‌شوند که در ادامه می‌توانید بیشتر با ویژگی‌های هر کدام از این کابینت‌ها آشنا شوید.

 

کابینت ‌چوبی هایگلاس

کابینت‌ هایگلاس سطحی براق شیشه‌ای دارند و از همین رو در دسته زیباترین و پرطرفدارترین انبار کابینت چوبی مدرن می‌گیرند. این کابینت‌های چوبی دارای مغزی ام دی اف با روکش ورقه‌های گلاس هستند. معمولاً برای روکش این کابینت‌ها از موادی به نام اکریلیک، پلی گلاس و هایگلاس استفاده می‌شود. کابینت‌های هایگلاس در دو نوع ترک و ایرانی ارائه می‌شوند که رنگ‌بندی‌ها و کیفیت‌های متفاوتی دارند. شما می‌توانید تمام این کابینت‌ها را در هر رنگ و هر طرحی که دوست دارید تهیه کنید. نکته جالبی که در مورد این کابینت‌ها وجود دارد این است که کابینت‌های هایگلاس به شدت در برابر رطوبت و خط و خش آسیب پذیر هستند و نیاز به مراقبت زیادی دارند.

 

کابینت‌های چوبی فوق برجسته

 

کابینت چوبی مدرن - آلتن - پارساگروپ

 

این سبک از کابینت‌ها معمولاً ضخامتی حدود ۱۶ میل دارند و ظاهر آن‌ها بسیار جذاب است. این کابینت‌ها برای دکوراسیون مدرن انتخاب مناسبی هستند. معمولاً در کابینت‌ها فوق برجسته از طرح‌هایی شبیه به طرح واقعی چوب استفاده می‌شود. این کابینت‌ها ظاهری بسیار زیبا به فضای آشپزخانه شما می‌بخشند و دستی پرطرفدار ترین انواع کابینت قرار دارد.

 

کابینت چوبی مدرن دو رنگ

استفاده از کابینت‌های دو رنگ امروزه به یکی از جذاب ترین ترندهای کابینت تبدیل شده است. بسیاری از افراد این روزها ترجیح می‌دهند تا به جای استفاده از یک رنگ کابینت از کابینت‌های دو رنگ استفاده کنند. برای این کار شما می‌توانید با در نظر گرفتن المان‌های داخلی خانه و همچنین توجه به سایر لوازم و تجهیزات به کار رفته در بخش‌های مختلف دو رنگ هماهنگ را به صورت ترکیبی برای ساخت کابینت به کار ببرید. به طور معمول برای ساخت کابینت‌های مدرن دو رنگ از یک رنگ روشن و یک رنگ تیره در کنار هم استفاده می‌شود. معمولاً انتخاب رنگ‌های سفید و کرم استخوانی در کنار یک رنگ تیره می‌تواند برای این کابینت‌ها مناسب می‌باشد.