سه شنبه ۰۱ تیرساعت ۰۰:۴۱Jun 2021 22
جستجوی پیشرفته

آموزش صفر تا صد بورس همراه ‌با تحلیل تکنیکال بورس در دلفین وست

 

دلفین وست

 

 هر شخصی که قصد دارد وارد دنیای بازارهای مالی مانند بورس شود در ابتدا باید شناخت کامل و جامعی نسبت به انواع اصطلاحات و یا ابزارهای تفسیر و تحلیل سهام داشته باشد. آموزش صفر تا صد بورس این روزها به تیتر اول اکثر برای آموزشکده‌ها و یا سایت‌های اینترنتی تبدیل شده است که هر کدام از آن‌ها به نوبه خود یک منبع خوب و مناسب به منظور آگاه‌سازی شما از این بازار مالی پرسود بنظر می‌رسند.

حتماً به این حقیقت واقف هستید که اگر اطلاعات کامل و جامعی در خصوص بورس ندارید بهتر است شتاب‌زده وارد این بازار نشوید زیرا ممکن است این شتاب‌زدگی منجر به ضرر و از دست رفتن سرمایه گردد.  بورس همان‌گونه که می‌تواند بسیار سودآور باشد گاها نیز می‌تواند ثروت شما را نابود کند. اگر واقعاً مشتاق ورود به این بازار و مسلط شدن بر اصطلاحات و تکنیک‌های لازم به منظور تجزیه و تحلیل انواع سهام هستید، دلفین وست می‌تواند بهترین راهنما برای شما در این مسیر باشد. همان‌طور که می‌دانید تحلیل تکنیکال یکی از اصلی ترین رکن‌های آموزش صفر تا صد بورس و دیگر بازارهای مالی است.  برای تضمین سودآوری و اجتناب از ضررها باید ابتدا بر تحلیل تکنیکال بورس تسلط و اشراف لازم را داشته باشید.

 

آموزش تحلیل تکنیکال بورس مقدماتی تا پیشرفته

در ساده‌ترین تعریف از تحلیل تکنیکال بورس می‌توان اینگونه بیان کرد که در واقع مجموعه روشی است که استفاده از آن منجر به پیش بینی رفتار احتمالی بازار در آینده می‌گردد. در حقیقت تحلیل تکنیکال با استفاده کردن از اطلاعاتی مانند عملکرد بازار در گذشته، حجم معاملات و تغییراتی که در آن رخ داده است اقدام به پیش بینی رفتاری می‌کند. نکته دیگری که اکثر افراد در خصوص استفاده از تحلیل‌های تکنیکال آن را نمی‌دانند این است که استفاده از این تحلیل‌ها تنها محدود به بازارهای مالی مانند بیت کوین، فارکس و یا بورس ایران نمی‌شود بلکه شما می‌توانید از آن‌ها برای بررسی آینده قیمتی در بازار طلا و سایر فلزات گران قیمت و حتی مسکن نیز استفاده کنید.

 

سه رکن اصلی تحلیل تکنیکال عبارتند از:

 

فراموش نکنید که تاریخ تکرار می‌شود

همواره همه نکات در قیمت ها لحاظ می‌شود

قیمت‌ها همواره به دنبال روند مشخصی به پیش می روند

تحلیل تکنیکال بورس که برخی افراد از آن به عنوان یک مبحث آموزشی بسیار سخت یاد می‌کنند در واقع تجزیه و تحلیل فنی و مطالعه روی داده‌های بازار و هر سهم است که شامل قیمت و حجم بازار نیز می‌شود. این تحلیل با استفاده از بینش‌های روانشناسی بازار، اقتصاد رفتاری و همچنین تجزیه و تحلیل کمی قصد دارد تا با بررسی عملکرد گذشته بازار پیش‌بینی کند که در آینده نمودارها به کدام جهت متمایل می‌شوند. در واقع تحلیل تکنیکال بورس تلاش می‌کند تا با استفاده از یک سری اطلاعات و داده‌های در دسترس قیمت و حرکت آینده هر سهم را برای شما پیش‌بینی کند و اطلاعات لازم به منظور دستیابی به سودی مناسب را در اختیار معامله‌گران قرار دهد. معامله‌گران و سرمایه گذاران از این تحلیل برای شناسایی مناسب‌ترین نقاط ورود و خروج در معاملات خود استفاده می‌کنند.

 

تحلیل تکنیکال بورس

 

تحلیل تکنیکال بورس به شما چه مواردی را نشان می‌دهد؟

تحلیل تکنیکال اصطلاحی کلی برای تعریف انواع استراتژی‌های است که به تفسیر عملکرد قیمت در یک سهام می‌پردازند. بیشتر تجزیه و تحلیل‌های تکنیکالی در بورس به تعیین این موضوع می‌پردازند که آیا روند فعلی ادامه خواهد داشت یا خیر. وقتی سخن از تحلیل تکنیکال بورس به میان می‌آید باید بدانید که منظور ما چندین و چند روش مختلف به منظور تحلیل سهم‌ها است. برخی از تحلیل‌گران در تحلیل‌های خود از خط روند و برخی دیگر از کندل‌های شمعدانی و باقی از باندها و  یا اندیکاتورهای رایج استفاده می‌کنند. اکثر تحلیل‌گران فنی از ترکیبی از ابزارها برای شناسایی نقاط احتمالی مناسب برای ورود و خروج در معاملات بهره می‌برند.

 

گذری بر تاریخچه پیدایش تحلیل تکنیکال

«جوزف دلاوگا» در آمریکا برای اولین بار از روش‌های تجزیه و تحلیل تکنیکال به منظور پیش‌بینی بازار در قرن هفدهم میلادی استفاده کرد. با این حال نمی‌توان «جوزف دلاوگا» را پدر علم تحلیل تکنیکال دانست بلکه ما این دانش تجزیه و تحلیل را مدیون افرادی از جمله مدیون «چارلز داو»، «ویلیام پی همیلتون»، «رابرت رئا»، «ادیسون گلد» و همچنین یک فردی به نام «نیکلاس دارواس» هستیم. این افراد اولین کسانی بودند که دیدگاه جدیدی را به بازار معملاتی ارائه دادند که ما را قادر می‌ساخت تا بتوانیم جزرومدهای نمودار را اندازه‌گیری کنیم و بنابر فاکتورها و عوامل مختلف دست به پیش‌بینی‌هایی دقیق‌تر بزنیم.

همچنین برای اولین بار در سال ۱۹۴۸ مجموعه متنوعی از نظریه‌های تحلیل‌گران تکنیکالی به نام تحلیل تکنیکال روندهای سهام توسط «رابرت ادواردز» و «جان مگی» گردآوری گشت و چاپ شد. تاریخچه کندل‌ها و الگوهای شمعدانی نیز به ژاپنی‌ها‌یی باز می‌گردد که مشتاق به تشخیص الگوهای تجاری به منظور برداشت برنج های خود بودند. پس از گذشت مدتی در سال ۱۹۹۰ این الگوهای باستانی با کمک اینترنت توانستند در سطح جهان محبوب‌تر گردند و سرمایه گذاران را در نقاط مختلف جهان مشتاق به کشف الگوهای جدید برای استفاده در معاملات تجاری خود کنند.

 

آموزش تحلیل تکنیکال تکمیل کننده آموزش صفر تا صد بورس

تحلیل‌های تکنیکال ما را از بررسی مداوم اخبار بنیادی و یا فاندامنتال تا حد زیادی بی نیاز می‌کنند. بر همین مبنا دیگر لازم نیست تا ما به بررسی تحولات اقتصادی و یا رخدادهای جدید جهانی بپردازیم تا بتوانیم بر اساس آن‌ها در بورس معامله انجام دهیم. بخش مهمی از آموزش صفر تا صد بورس تسلط پیدا کردن به تحلیل تکنیکال است. تحلیلگران تکنیکال به طور کلی معتقد هستند که قیمت‌ها در روند حرکت می‌کنند و اصولاً بازار تمایل به تکرار گذشته خود دارد.

 

آموزش صفر تا صد بورس

 

 برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر حرفه‌ای، گذاراندن دوره‌ای چون آموزش صفر تا صد بورس دلفین وست جزو مراحل ضروری است. یکی از مباحث بسیار مهم در تحلیل تکینکال مسئله اندیکاتورها است. اندیکاتور‌هایی که از آن‌ها در تحلیل‌ تکنیکال استفاده می‌شود در واقع یک فرم آماری از تجزیه و تحلیل‌های فنی هستند که در آن‌ها از فرمول‌های پیچیده ریاضی برای پیش‌بینی قیمت‌ها و بررسی حجم بازار استفاده شده است. متداول‌ترین اندیکاتورهای مورد استفاده توسط تحلیل‌گران میانگین متحرک و یا به اختصار MA است که بررسی داده‌های قیمتی را برای ما هموارتر می‌کند. علاوه بر MA اندیکاتور رایج دیگری وجود دارد که به بررسی واگرایی‌ها و همگرایی‌های موجود در بازار می پردازد و ملقب به macd است. این اندیکاتور به صورت بسیار ویژه به بررسی تعامل بین چندین میانگین متحرک می‌پردازد.

 

دلفین وست بستری برای افزایش دانش‌ مالی 

پس از تسلط بر قوانین و ضوابط و مفاهیم اولیه بورس زمان آن فرا می‌رسد تا یاد بگیرید چگونه باید از همه این اطلاعات در بازار استفاده کنید و شروع به خرید و فروش سهم نمایید.  تسلط یافتن بر تحلیل تکنیکال بورس و سایر تحلیل‌های موجود نیز نیازمند صرف زمان و دقت و هوشیاری کافی است. هنگامی که هر سه این فاکتورها را با یکدیگر در اختیار داشتید، می‌توانید با خیال راحت وارد این بازار پر سود شوید. توجه داشته باشید که استفاده از منابع معتبر و باکیفیتی مانند سایت دلفین وست، پروسه یادگیری را تا حد بسیار زیادی آسان می‌کند. برای آموزش صفر تا صد بورس و تسلط پیدا کردن در مبحث تحلیل تکنیکال، نیازمند به سال‌ها مطالعه و کارکرد فعال در بازار بورس هستید. دلفین وست با مشخص کردن راهنماها و تعیین مسیرهایی برای فراگیری هر مبحث، زمانی را که برای یادگیری صرف می‌کنید بهینه می‌سازد.

 

این نکته را به یاد داشته باشید که اطلاعات و دانش این بازارهای مالی به خصوص در زمینه تحلیل‌های تکنیکال به قدری عمیق و گسترده است که هر چه بیشتر در خصوص آن‌ها مطالعه می‌کنید، بیشتر درمی‌یابید که همانند اقیانوس بی پایان هستند. پس بهتر است بیش از این فرصت را از دست ندهید و پیمایش این اقیانوس دانش را با یاری دلفین وست آغاز کنید.