جمعه ۳۰ اردیبهشتساعت ۱۵:۱۵May 2022 20
جستجوی پیشرفته

چطور و چرا حوله خشک کن بخریم؟

 

 

اگر اهل مدرن زندگی کردن باشید و زیبایی حمام برایتان مهم است و دوست دارید یک حمام بسیار شیک داشته باشید، حتما با حوله خشک کن آشنا هستید. حوله خشک کن یک وسیله بسیار زیبا و البته کاربردی برای حمام و سرویس بهداشتی است. این وسیله در مکان های دیگر مثل استخرها و سونا هم بسیار کاربردی است. در این مقاله قصد ما این است که شما را با رادیاتورهای حوله خشک کن آشنا کنیم و نکات مختلفی در خصوص خرید این وسیله ارائه بدهیم. 

حوله خشک کن چیست؟

حوله خشک کن ها نسل جدیدی از رادیاتورهای خانگی هستند. نکته مهم در خصوص این رادیاتورها زیبایی ظاهری آنهاست. به طوریکه بسیاری از افراد از این وسیله برای طراحی داخلی فضای حمام و سرویس بهداشتی استفاده می کنند. علاوه بر زیبایی این وسیله بسیار کاربردی است. از این نوع رادیاتورها می توان برای گرم کردن فضای حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد. همچنین با این وسیله می توان حوله دستمال و موارد دیگر اینچنینی را خشک کرد. در بین دستگاه های موجود در بازار، حوله خشک کن لوتوس طراحی ظاهری بسیار متفاوت و شیک تری دارد. انواع مختلف این دستگاه ها را در طراحی های مختلف می توان در این برند مشاهده کرد. 

 

انواع حوله خشک کن

این رادیاتورها معمولا براساس جنس، طرح و ظاهر به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. از طرفی انواع مختلف این دستگاه ها به صورت هیدرونیکی و الکتریکی کار می کنند. جنس حوله خشک کن از شیشه، آلومینیوم و استیل است. البته کاربرد همه آنها یکی است ولی از نظر ظاهری و کارکرد طراحی داخل متفاوتند. مثل انواع شیشه ای طراحی جذاب تری دارند و انواع آلومینیومی راحت تر نصب می شوند و قابل ارتقا هستند. 

 

حوله خشک کن هیدرونیکی یا آبی

این رادیاتورها به وسیله سیستم گرمایشی مرکزی کار می کنند، مثل بسیاری از رادیاتورهای دیگر گرمای این دستگاه ها از طریق موتورخانه یا پکیج تامین می شوند. آبی که داخل رادیاتور جریان پیدا می کند باعث گرم شدن این دستگاه و انتقال حرارت می شود. با روشن شدن سیستم گرمایشی منزل، موتورخانه یا پکیج، دمای مایع سیال داخل دستگاه بالا رفته و گرم می شود. مهمترین عیب این نوع از رادیاتورها این است که فقط در زمستان قابل استفاده اند و در فصول دیگر که شوفاژها بسته اند، کاربردی ندارند. 

 

حوله خشک کن الکتریکی یا برقی

این دستگاه ها در ساختمان هایی استفاده می شوند که قابلیت انجام لوله کشی در آن ها وجود ندارد. در ساختمان هایی که پکیج و موتورخانه ندارند و همچنین حمام آن ها سرد است، باید از حوله خشک کن برقی استفاده شود. این دستگاه ها از طریق قطعه الکتریکی، یا روغن و مایعات داغی که درون آنهاست گرم می شوند. به اصطلاح گفته می شود که المنت خشک یا خیس دارند. 

 

تفاوت حوله خشک کن ها براساس جنس

همانطور که گفته شد، حوله خشک کن ها معمولا از شیشه، آلومینیوم و استیل ساخته می شوند. هر کدام از این رادیاتورها مزایای خاص خودش را دارد. مثلا حوله خشک کن آلومینیومی گرمای بیشتری دارد و به راحتی هم نصب می شوند. از طرف سبکی آن هم باعث می شود تا به راحتی بتوان آن ها را روی دیوار نصب کرد. حوله خشک کن های شیشه ای هم وزن سبکی دارند و بیش از هر چیز کاربرد دکوراتیو دارند. شیشه استفاده شده در تولید این دستگاه ها بسیار محکم و مقاوم در برابر حرارت است. مدل های استیل یا فولادی قدیمی تر هستند. وزن بیشتری دارند و از نظر طرح و رنگ هم تنوع زیادی ندارند. همین موارد باعث شده است تا نصبشان هم راحت نباشد. البته استقامت بالای آن ها باعث شده تا در برخی از پروژه ها بهترین گزینه باشند. 

 

نکات مهم در خرید حوله خشک کن

اگر قصد خرید حوله خشک کن دارید، حتما نکات زیر را رعایت کنید:

•اندازه و توان مناسب حوله خشک کن را متناسب با اندازه محیط مورد نظر انتخاب کنید. 

•قبل از خرید سیستم گرمایشی خانه را بررسی کنید. (در صورت وجود موتورخانه و پکیج می توان مدل هیدرونیکی را خرید.)

•برای حمام های کوچک از رادیاتورهای 8 لوله و برای حمام های بزرگتر از انواع 14 لوله استفاده کنید. 

•رنگ بدنه و جنس دستگاه را بررسی کنید تا در طول زمان دچار خوردگی و زنگ زدگی نشود. 

 

سخن پایانی، چرا حوله خشک کن؟

در این مطلب قصد ما این بود که شما را با حوله خشک کن و انواع آن آشنا کنیم. این دستگاه ها هم از نظر زیبایی و هم از نظر کارایی می توانند برای محیط شیک منزل شما بسیار مناسب باشند. اگر قصد شیک تر کردن فضای حمام و سرویس بهداشتی خانه خود را دارید و از طرفی حس می کنید که گرمای این مکان ها کافی نیست، حتما به فکر خرید چنین رادیاتورهایی باشید. همچنین شما می توانید انواع نمونه خارجی این محصول را هم مشاهده کنید که از نظر طراحی و جنس تفاوتی با نمونه های داخلی ندارند.