پنجشنبه ۱۳ بهمنساعت ۱۵:۰۱Feb 2023 2
جستجوی پیشرفته

با کلینیک دکتر ضربان استرس بیماری‌های قلبی را از خود دور کنید!

 

فشار خون بالا می تواند سال ها قبل از بروز هرگونه علائم به بدن شخص آسیب برساند. شما در کلینیک دکتر ضربان می‌توانید با مشورت با بهترین فوق تخصص قلب ایران از بروز خطرات احتمالی ناشی از این مشکل بر قلب خود پیشگیری نمایید. فشار خون بالای کنترل نشده می تواند منجر به ناتوانی، سطح پایین کیفیت زندگی یا حتی حمله قلبی یا سکته مرگبار شود.

درمان و تغییر سبک زندگی می تواند به کنترل این معضل برای کاهش خطر عوارض تهدید کننده در زندگی اثربخش باشد.

 

 

آسیب به قلب شما

فشار خون بالا می تواند باعث بسیاری از مشکلات قلبی از جمله:

- بیماری عروق کرونر: شریان هایی که در اثر فشار خون بالا، باریک و آسیب دیده اند در تامین خون به قلب دچار مشکل می‌شوند و جریان خون بسیار کم به قلب می تواند منجر به درد قفسه سینه یا آنژین، ریتم نامنظم قلب یا آریتمی و یا حمله ی قلبی شود.

- قلب چپ بزرگ شده: فشار خون بالا، قلب را مجبور می کند تا برای پمپاژ خون به بقیه اعضای بدن سخت تر کار کند و این امر سبب ضخیم شدن محفظه پایین سمت چپ قلب (بطن چپ) می شود. ضخیم شدن بطن چپ خطر حمله ی قلبی، نارسایی قلبی و مرگ ناگهانی قلبی را افزایش می دهد.

- نارسایی قلبی: با گذشت زمان فشار روی قلب که ناشی از فشار خون بالا می باشد، می‌ تواند باعث ضعیف شدن عضله ی قلب و کارایی کمتری شود.

 

 

در صورت بالا رفتن بیش از حد فشار خون سریعا اورژانس را خبر کنید!

فشار خون بالا معمولاً یک بیماری مزمن است که به تدریج در طول سال ها باعث آسیب بعضی از اعضا می‌شود. اما گاهی اوقات فشار خون آنقدر سریع و شدید افزایش می یابد که سریعا باید اورژانس را با خبر سازد و نیاز به درمان فوری دارد.

در این شرایط، فشار خون بالا می تواند باعث شود:

- نابینایی

- درد قفسه سینه

- عوارض بارداری (پره اکلامپسی یا اکلامپسی)

- حمله قلبی

- از دست دادن حافظه، تغییرات شخصیتی، مشکل در تمرکز، تحریک پذیری یا کاهش تدریجی هوشیاری

- آسیب شدید به شریان اصلی بدن (کالبد شکافی آئورت)

- سکته

- اختلال در پمپاژ ناگهانی قلب که منجر به ذخیره مایع در ریه ها و در نتیجه تنگی نفس (ادم ریوی) می شود.

- از دست دادن ناگهانی عملکرد کلیه

با توجه به عوارض خطرناک فشار خون بالا و تاثیر آن بر اعضای میانی بدن مانند قلب، مغز و... ، هرگاه دچار این مشکل و بیماری شدید حتما با مراجعه به کلینیک‌های معتبر به درمان خود بپردازید و از خطرات ناشی از این بیماری جلوگیری کنید. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک دکتر ضربان با خیالی آسوده درمان خود را آغاز کنید.