شنبه ۲۷ دیساعت ۰۲:۵۹Jan 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد ایران»

ستاره صبح   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ستاره صبح - دکتر علیرضا عباسیان، اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی تهران در گفت وگو با ستاره صبح با اشاره به تثبیت روند انتقال قدرت در آمریکا و یکدست شدن تمامی نهادهای قدرت سیاسی شامل ریاست جمهوری، سنا و کنگره در دست دموکرات ها به عنوان یکی از مهم ترین رویدادهای مؤثر سیاسی در عرصه روابط بین الملل ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۴:۵۷    
ساعت 24 - رئیس شورای شهر تهران گفته کاهش زباله های شهری نشان دهنده وضعیت نابسامان معیشت مردم است. به گفته هاشمی افزایش هفت برابری بهای ارز، وضعیت اقتصادی را به شدت وخیم کرده است. او نسبت به "ونزوئلایی شدن" اقتصاد ایران هشدار داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : مهندس طهماسب مظاهری گفت: درآمد بودجه از درآمدهای نفتی و مالیاتی و انحصارات دولت تشکیل می شود و سعی می شود درآمده
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۹:۵۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و ششمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24 - درروزهای تازه سپری شده ، حسن روحانی با گفتن این نکته که اگر منابع ارزی ایران ازاد شودقیمت هردلار به 15 هزارتومان می رسد ونیز مجادله درباره قیمت هردلار در بودجه 1400 یک مساله حل شد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اطاع نداریم . این پرتکرارترین جمله ای است که کاربران خبرآنلاین در جواب این پرسش که نظر شما درباره تاثیر بیت کوین بر اقتصاد ایران چیست؟ اعلام کرده اند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۰:۱۲    
سال هاست ایران از نگاه به شرق فراتر رفته است. اقتصاد ایران آشکارا شرقی شده، حدود 70 درصد تجارت خارجی کشور با شرق است، مهم ترین شرکای سیاسی شرقی اند و احتمالا در شرایطی که برجام هم احیا شود روند شرقی شدن تداوم خواهد یافت.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
احمد امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی می گوید: بزرگ ترین خیانت این است که اقتصاد را به سیاست گره بزنیم، و البته این کار انجام شده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی خبرگزاری فارس، شهاب نوروزیان عَلم عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران طی یادداشتی نوشت: پیش نیاز سیاست گذاری صحیح اقتصادی، درک درست شرایط و داشتن تصویر واقعی از وضعیت کلان اقتصاد و چشم انداز آینده آن است ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۳:۴۷    
احمد امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی می گوید: بزرگ ترین خیانت این است که اقتصاد را به سیاست گره بزنیم، و البته این کار انجام شده است.
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۸    
ساعت 24 - چهار سال پیش در بهمن ماه بود که مسعود نبلی مشاوروقت اقتصادی رئیس جمهوری به اتاق بازرگانی ایران آمد و پس از تشریح وضعیت کلان اقتصادی به ابربحران ها اشاره کرد و گفت : بحران منابع آب کشور ، مسائل زیست محیطی ، صندوق بازنشستگی ، بودجه دولت ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۱۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و پنجمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
سیدکمال سیدعلی اقتصاد ایران با دودستگی های بسیاری در حوزه سیاستگذاری دست به گریبان است و عوامل عمدتا سیاسی بر نحوه اعمال سیاست ها تاثیرگذار هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۰:۱۹    
مریم رستمی تحلیلگر بازار سرمایه با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد ایران باوجود تحریم، تورم، کسری بودجه، رکود اقتصادی، کرونا و... در بودجه پیش بینی شده سال 1400 ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۰:۱۷    
با گذر از 3دوره بحران ارزی در دهه90، روز گذشته حسن روحانی وعده داد با آزاد سازی منابع ارز ایران قیمت دلار به 15هزار تومان خواهد رسید. همزمان با این سخنان دیروز قیمت هر دلار آمریکا دوباره شیب نزولی گرفت و دست کم 500تومان کاهش یافت. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
مرتضی ایمانی راد تحلیلگر ارشد بازارهای مالی در وبینار چشم انداز و تحلیل اقتصاد ایران در سال 1400 مشکلات صنعت بانکداری و چالش های پیوستن ایران به FATF را یکی از مهمترین چالش های اقتصاد کشور در سال 1400 عنوان و تصریح کرد: سودآوری بازارهای طلا، ارز، مسکن و بورس در این سال کاهش خواهد یافت.
سرپرست دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفت: با افزایش سهم مشاغل خانگی در اقتصاد به 10 درصد می توان 2.5 میلیون شغل ایجاد کرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه واردکنندگان بیشترین سود را از ارز 4200تومانی می برند و دولت این ارز را به نور چشمی ها می دهد، گفت: اخیرا شش واردکننده بزرگ در دولت حضور پیدا کردند که ماحصل ان اعطای دلار به واردکنندگان برای واردات و از سوی دیگر حمایت این افراد در انتخابات 1400است.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به رشدهای منفی سرمایه گذاری در سال های اخیر و حتی برآورد رشد منفی موجودی سرمایه در سال 1398 مطمئناً مهمترین اولویت اقتصاد ایران در سال 1400 افزایش پیش بینی پذیری و ثبات اقتصاد است.
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۴۶    
خاموشی های مکرر معابر، خیابان ها و منازل در شهرهای مختلف ایران تنها رهاورد خیز ارزهای مجازی برای مردم است اما هنوز کسی نمی داند که استخراج بیت کوین و رواج آن چه اثراتی را بر پیکره نحیف اقتصاد ایران وارد می کند.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
"همه چیز بستگی به این دارد که چه نوع رئیس جمهوری در انتخابات ماه ژوئن ایران به قدرت رسد. بایدن درباره بازگشت امریکا به برجام ابراز تمایل کرده، اما از نظر ایران این بازگشت ساده ای نخواهد بود چرا که تهران خواستار پرداخت غرامت و جبران مالی ناشی از تحریم های امریکا و ضربه آن به اقتصاد ایران است".
موج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
فعالان و متفکران عرصه اقتصاد، یکی از مسائل ضروری برای ایجاد شفافیت در اقتصاد ایران را استفاده از صندوق فروش می دانند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اقتصاد ایران در شرایط فعلی با مشکلات متعددی درگیر است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، برای حل آنها نیاز به یک جراحی جدی وجود دارد، به نظر آنها عدم پیوستن به FATF نه تنها به حل مشکلات پیشین کمک نمی کند بلکه مشکلی جدید بر سر راه اقتصاد می گذارد.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲۴    
محمدرضا کمالی گفت: در شرایط کنونی اقتصاد ایران تحت تاثیر تحریم های ناشی از نقاط ضعف برجام قرار گرفته است، اما به طور کلی سوءمدیریت بلای جان اقتصاد ایران شده است.
اسپادانا خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۵   + ۴۱ سایت دیگر  
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران می گوید اکنون در پایان این سه سال جنگ و خشونت و اقدامات تروریستی شاهد احیای اقتصاد ایران هستیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران و دنیا به سمت اقتصاد دانش بنیان در حال تغییر رویکرد است، گفت: ما به منظور استفاده حداکثری از نیروی انسانی، پلتفرمی را تعریف کردیم و در آن 9 هزار نفر از ایرانیان صاحب سرمایه و دانش و خلاقیت از این ظرفیت ما استفاده کردند.
موج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون توسعه پایدار اتاق بازرگانی گفت: در حال حاضر اقتصاد ایران با 30 درصد ظرفیت کار می کند و اگر ثبات ایجاد شود به طور قطع کارخانه هایی که یک شیفته فعالیت می کنند میزان فعالیت خود را افزایش می دهند ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و چهارمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۰   + ۳۲ سایت دیگر  
بیش از دو سال از ورود دلار 4200 تومانی به اقتصاد ایران می گذرد و در این میان، همواره کارشناسان به روند واردات کالای اساسی انتقاد داشته اند و معتقدند تخصیص این ارز نتوانست اهداف مدنظر را محقق کند.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۵۲    
ایستانیوز:ابراهیم جمیلی رئیس خانه اقتصاد ایران با اشاره به اینکه با پایان کار ترامپ بازار ارز آرام گرفت، اظهار داشت: با توجه به فشار حداکثری که ترامپ طی چهار سال گذشته بر اقتصاد ایران تحمیل کرد و قصد داشت با این کار فروش نفت ایران را به صفر برساند و همچنین صادرات غیر نفتی را به کم ترین حد ممکن ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۴۶    
هر چند پرداخت یارانه نقدی از سال 89 مطرح شد اما ایران همواره جز کشورهای صدرنشین در پرداخت یارانه انرژی است؛ هدف اصلی سیاست های حمایتی دستیابی به عدالت اجتماعی است اما نحوه پرداخت یارانه انرژی به گونه ای است که نه تنها دهک های بالای درآمدی سهم بیش تری را از این یارانه دریافت می کنند بلکه تبعات منفی ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
جامعه شناس اقتصادی گفت: تا زمانی که مشکلات ساختاری اقتصاد ایران مرتفع نشود و برای تحریم و شرایط شبه جنگی چاره اندیشی نشود، اصلاح نرخ ارز موفق نخواهد بود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۷:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
آرمان ملی: به چه میزان می توان نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی مردم در آینده امیدوار بود؟ آیا نشانه هایی از امیدواری در وضعیت اقتصادی مردم مشاهده می شود؟ برداشته شدن احتمالی تحریم ها چه تأثیری در اقتصاد ایران خواهد گذاشت؟ چرا چالش های بین دولت و مجلس درباره بودجه سال آینده کشور تا به این اندازه شدت ...
در حالی که پیش بینی می شد بسیاری از کسب و کارها در فاصله 6 تا 7 سال آینده بر بستر فضای مجازی شکل بگیرند، شیوع کرونا باعث شد تا سرعت پیوستن کسب و کارها به فضای آنلاین و تجربه فروش اینترنتی بیشتر شود.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۳:۵۰    
به گزارش ماین نیوز، یکی از بزرگ ترین بنگاه های صنعتی و اقتصادی ایران، بیست وهشت ساله شده است. این بنگاه نقش خود را در اقتصاد ایران چطور می بیند؟ سیاستگذاری ها در این مجموعه بر اساس چه ارزش ها و اصولی تعیین می شوند؟ مهندس محسن رضیعی معاون اقتصادی مالی شرکت فولاد مبارکه در گفت وگوی پیش رو به این پرسش ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
این که ما چرا با این همه نعمت خدادادی نتوانسته ایم یک زندگی شرافتمندانه اقتصادی برای مردم مهیا کنیم، یک سؤال کلیدی است. پاسخ این سؤال کلیدی در دو کلمه خلاصه می شود؛ تعارض منافع .
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج پرس علی فکری، رئیس اداره سیاست ها و برنامه های اقتصادی وزارت امور خارجه در نشست مبادلات مالی تحریم ناپذیر گفت: کشور تحریم کننده محاسبه هزینه- فایده کشورهای طرف مقابل را تغییر می دهد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۳۲    
شاهراه های بین المللی یکی از ارکان نوین سیاست خارجی است که از آن تحت عنوان دیپلماسی راه یاد می شود. مقصود از دیپلماسی راه چیست و جایگاه ایران در این زمینه چگونه است؟
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۱:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش بسیج پرس به نقل از بانک مرکزی، علیرضا قائدی ، مدیر اداره حساب های اقتصادی بانک مرکزی گفت: رشد اقتصادی فصل دوم دلالت بر آن دارد که علاوه بر شروع دوره رونق نسبی، اقتصاد ایران مسیر بهبود و بازیابی توان از دست رفته خویش را می پیماید. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
محسن رضایی می گوید: ایران بزرگِ اقتصادی نیاز به یک حکمروایی جدید دارد. با دولت های گذشته و با جناحی برخورد کردن نمی شود به این مهم دست یافت. من مخالف جناح های سیاسی نیستم. جناح های سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب در چارچوب قانون اساسی باشند، ولی مسئله ما یک قیام است؛ یک تغییرات اساسی و فراجناحی ...
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۸:۱۹    
تحریم های اقتصادی سال هاست که علیه کشورمان اعمال شده اند و در اقتصاد ایران نیز بی تأثیر نبوده اند، اما این تأثیر به اندازه ای که مسؤولان اغراق می کنند نبوده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید محصولات با ارزش افزوده بالا راه نجات اقتصاد ایران است که باید در اولویت سیاست های کلان اقتصادی کشور قرار گیرد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر حسین درودیان با حضور در برنامه بی قاب بی نقاب به موضوع اثر ضد تورمی افزایش نرخ بهره بانکی پرداخت و اظهار کرد: سال 99 سومین سالی است که اقتصاد ایران تورم بالایی را تجربه می کند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
شهیدی، مسئول میز مالی و مالیاتی دفتر بررسی های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که 90 درصد علت تورم در دوره های مختلف به ویژه از سال 1392 تا 1397 به خاطر سوء مدیریت بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش محوری سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه اقتصاد ایران و در قالب برنامه هفتم توسعه، گفت: اقتصاد دریامحور یکی از راهبردهای اساسی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل وحید شقاقی در گفتگو با برنامه رویداد چالش اقتصادی ایران را دارای منشا داخلی و خارجی دانست و گفت: این عوامل دست بدست هم دادند تا آسیب پذیری اقتصاد ایران انباشته شود. وی افزود: تا زمانی که اقتصاد را درون زا نکنیم برون گرایی به تنهایی نمی تواند اقتصاد ایران را نجات دهد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران از ابتدای دهه 1390 در شرایط رکود تورمی ناشی از تحریم های بین المللی و سیاست های نامناسب انباشت شده گرفتار شد و این اواخر، مشابه همه کشورهای جهان، با مشکل شیوع ویروس کرونا مواجه شده که بر زندگی مردم و اقتصاد به شدت تأثیر گذاشته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۰۸    
اقتصاد ایران پس از حدود هشت فصل نزول مستمر، در نقطه عطفی قرار گرفته است که امید می رود با بهبود شرایط و فضای اقتصاد کلان، ظرفیت های خالی در بخش های مختلف اقتصاد به سرعت بازیابی و به کار گرفته شده و نهایتاً در مسیر بسط و گسترش قرار گیرد.
اقتصاد آنلاین / ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۷:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
با وجود دو ریسک مهم تحریم های بی سابقه و شیوع کرونا از فصل دوم سال جاری، بوی بهبود از وضعیت اقتصاد ایران به مشام می رسد.
الف   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۴:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
محمد حقگو در خراسان نوشت: دیروز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، در بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات در اتاق بازرگانی ایران، به بازگویی شرایط اقتصاد ایران در سال های خاص اخیر پرداخت. ...