جمعه ۱۷ آذرساعت ۱۵:۴۰Dec 2023 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مگس مدیترانه ای»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئول کنترل بیولوژیک جهاد کشاورزی استان اصفهان از پایش 1350 هکتار از اراضی نطنز ویژه مقابله با آفت مگس مدیترانه ای خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- گستره شیوع مگس مدیترانه ای به باغ ها و مزارع کرمان هر روز بیشتر می شود و 90 درصد از محصول انار شهرستان سیرجان در سال جاری توسط این آفت از بین رفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امروز مگس مدیترانه ای و کرم گلوگاه سلامت درختان انار کشور را نشانه گرفته است و محققین و پژوهشگران باید برای مبارزه اساسی با این دو بیماری دست بکار شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۵:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی سیرجان گفت: کرم گلوگاه و مگس مدیترانه ای 280 هکتار، معادل 90 درصد انارهای انارستان های سیرجان را نابود و برای جلوگیری از انتشار آفت ها، محصولات کشاورزان امروز امحاء شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مهریز: مگس مدیترانه ای فعال است، کشاورزان انار ها را برداشت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۹:۳۵    
یک باغدار بندرگزی با استفاده از تجربه و مشاوره کارشناسان کشاورزی توانست باغ خود را از خسارت های ناشی از آفت مگس مدیترانه ای حفظ کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۲۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: کرم گلوگاه و مگس مدیترانه بیشترین خسارت را به محصول انار وارد می سازند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
طرح مقابله با آفت مگس مدیترانه ای در20 هزار هکتار از باغ های مرکبات تنکابن، عباس آباد و رامسر در استان مازندران اجرا شد. احسان عباسپور معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران در دومین رزمایش پدافند غیر عامل این استان که به منظور مقابله با آفت مگس میوه مدیترانه ای در دو مرحله در ایستگاه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
طرح مقابله با مگس مدیترانه ای در 500 هکتار از باغ های کاشان تا پایان شهریور ادامه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر جهاد کشاورزی کاشان گفت: یک هزار لیتر پروتئین و سم با هدف مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای در باغ های این شهرستان به صورت رایگان توزیع شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۰۶    
رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان از توزیع رایگان یک هزار لیتر پروتئین و سم رایگان ویژه مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای توسط این اداره خبر داد.
اهل کاشانم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
دومین جلسه کارگروه خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی شهرستان کاشان با حضور هادی کاشانی نژاد مدیرمرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث فرمانداری ویژه کاشان و با دستور کار بررسی وضعیت آفت مگس مدیترانه ای و برنامه ریزی جهت مشارکت دستگاههای اجرایی شهرستان در امر مبارزه با این آفت برگزار گردید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان تفت گفت: برداشت زود هنگام میوه های درحال رسیدن تنها راه بسیار ساده برای مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت: آلوده شدن سطح سه هزار هکتار از باغ های این شهرستان به آفت مگس میوه مدیترانه ای باعث خسارت 80 درصدی به باغات شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ساری- عنایتی، رئیس جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به این که مگس مدیترانه هر ساله منجر به بروز خسارت می شود، گفت: این آفت در استان بومی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۰:۵۹    
آفت مگس میوه مدیترانه ای به باغ ها میوه تمام روستاهای بشرویه در 428 هکتار ردیابی شد که تاکنون مبارزه غیر شیمیایی در 140 هکتار از باغ ها این شهرستان انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۰:۵۹    
مدیر کل مدیریت بحران استانداری از مقابله با آفت مگس مدیترانه ای در 3900 هکتار از باغ های میوه و مرکبات استان خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از مقابله آفت مگس مدیترانه ای میوه در 3900 هکتار از محصولات باغات میوه و مرکبات استان خبر داد.
موج   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۲:۰۵    
مگس میوه مدیترانه ای باغات زیادی را در کاشان درگیر و گستره آلودگی به تمام مناطق هم رسیده است، لذا مسئولان باید تدبیر اساسی برای جلوگیری از خسارت اقتصادی بیشتر به کشاورزان بیندیشند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: جمعیت خسارت زای آفت مگس مدیترانه ای میوه به صورت لکه ای در باغات استان به ویژه شهرستان های غربی مانند کردکوی، بندرگز و گرگان در حال افزایش است و در سایر نقاط نیز گزارش ها حاکی از فعالیت این آفت دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان کاشان گفت: 2 هزار هکتار از باغ های این شهرستان به آفت مگس میوه مدیترانه ای آلوده شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۰:۴۰    
با توجه به شرایط مساعد میزبانی باغات هلو و شلیل برای شیوع آفت مگس میوه مدیترانه ای،کنترل به موقع این آفت ضروری است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۰۱:۳۲    
ایسنا/گلستان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گلستان نسبت به مشاهده آفت مگس مدیترانه ای در باغات گلستان هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۸:۴۵    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گلستان نسبت به مشاهده آفت مگس مدیترانه ای در باغهای گلستان هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با اشاره به بازدیدهای میدانی مستمر کارشناسان پیش آگاهی شهرستان ساری و گزارش های دریافتی مبنی بر مشاهده اولین شکار مگس میوه مدیترانه ای و شرایط خاص آب و هوایی امسال، نسبت به تسریع در برداشت میوه های رسیده به باغداران این شهرستان هشدار داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۶:۳۷    
ساری- مهاجر، رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اظهار این که آفت مگس مدیترانه ای کشاورزی استان را درگیر کرده است، گفت: این آفت تاکنون صدمات جدی وارد کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران در راستای کنترل آفت مگس مدیترانه ای بر تسریع در برداشت میوه های رسیده و باقیمانده مرکبات تاکید کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۳:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
مهرداد احمدی از محققان این طرح در گفت وگو با ایران اکونومیست، این روش کنترلی را با عنوانSIT و یا روش کنترل حشرات به روش "نر عقیمی" دانست و گفت: یکی از مهمترین آفت باغات مرکبات ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۲۱:۰۵    
سیل، خشکسالی، کمبود و گرانی سم و کود و بذر، آشفتگی بازار و حضور دلالان در زمان برداشت محصول، بی توجهی نسبت به مشکلات کشاورزان و نبود سردخانه جهت نگهداری و تزلزل قوانین برای صادرات محصولات از جمله معضلاتی است که تقریباً تمام کشاورزان و باغداران هر سال با آن ها دست به گریبان هستند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - وزوز آفت مگس مدیترانه ای در کنار حمله ملخ های صحرایی، سوسک سرخرطومی خرما، پسیل پسته و زنجره، باغ های استان کرمان را به عنوان قطب کشاورزی مورد تهدید جدی قرار داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۰    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از گسترش آفت مگس مدیترانه ای در استان خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان ضمن اشاره به تحمیل خسارات به باغات انارT گفت: 30 درصد از خسارات به باغات انار کاشان مربوط به مگس مدیترانه ای و کرم گلوگاه است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۵:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
جیرفت- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان اعلام کرد: از اول شهریور تاکنون حدود 16 هزار هکتار از باغ های مرکبات منطقه برای مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای ردیابی شده و عملیات مبارزه در بیش از 2 هزار هکتار از باغ های آلوده صورت گرفته است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۹:۰۹   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، گفت: با استفاده از تکنولوژی پلاسما توانسته ایم با وجود سم آفلاتوکسین در محموله های پسته مبارزه کنیم که بدون وجود عوارض اثرگذاری کاملی دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۰:۵۹    
ساری- عنایتی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به لانه گزینی آفت مگس مدیترانه ای گفت: 300 نوع محصولات باغی و کشاورزی میزبان و در معرض تهدید این آفت هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۰    
گرگان- جهاد کشاورزی گلستان از 20 برابر شدن حمله آفت مگس مدیترانه ای با باغ های گلستان نسبت به سال های قبل خبر داده و این یک هشدار جدی برای کشاورزان محسوب می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- حق نما، مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی گلستان از هجوم آفت مگس مدیترانه ای در باغات گلستان خبرداد و گفت: 850 هکتار از باغات گلستان توسط مگس مدیترانه ای خسارت دید.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۷    
صفحه نخست روزنامه های سه شنبه 29 شهریور به تعلل در انتخاب شهردار کرج جایز نیست و مگس مدیترانه ای 41 هکتار باغ های فردیس را آلوده کرد اختصاص یافت.
کمال مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۱:۱۴    
مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس اعلام کرد: 41 هکتار از باغ های این شهرستان به آفت مگس مدیترانه ای آلوده شده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۵    
جمعیت مگس مدیترانه ای در باغ های جویبار افزایش چند برابری داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- مگس مدیترانه ای در هجومی بی سابقه، 850 هکتار از باغات گلستان را درگیر کرده که به گفته کارشناسان اگر اقدام همگانی انجام نشود، 70 درصد مرکبات استان آسیب خواهد دید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۵    
کارشناسان برای کنترل آفت مگس مدیترانه ای راهکار هایی به باغداران پیشنهاد کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان توصیه هایی به باغداران برای جلوگیری از شیوع آفت مگس میوه مدیترانه ای ارائه کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: مگس مدیترانه ای به بیش از 850 هکتار از باغات گلستان خسارت وارد کرده و میزان خسارت به درختان باغ بین دو الی 70 درصد متغیر است.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۵:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان گفت: با مشاهده آفت مگس مدیترانه ای در تله های نصب شده در باغات این شهرستان برنامه ریزی لازم جهت مبارزه با آفت در دستور کار قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: 22 هزار هکتار از باغات استان ظرفیت خسارت زایی از آفت مگس مدیترانه ای را دارد که تاکنون در 11 هزار هکتار از این سطح اقدامات لازم برای ردیابی میزان آلودگی با همکاری کارشناسان بخش خصوصی و دولتی انجام شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گرگان-حق نما، مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: باغداران اگر آفت مگس مدیترانه ای را کنترل نکنند علاوه بر خسارت سایر زمین ها، برای سال آینده میزان خسارت افزایش خواهد یافت.