شنبه ۰۸ آذرساعت ۱۴:۲۲Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مگس مدیترانه ای»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مگس مدیترانه ای باغات زیادی را در گلستان درگیر کرده و گستره آلودگی به مناطق مرکزی هم رسیده است، لذا مسئولان باید تدبیر اساسی برای جلوگیری از خسارت اقتصادی بیشتر به کشاورزان بیندیشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مگس مدیترانه ای یکی از آفات مخرب جهان است که امسال دامن گیر بهره برداران انجیر دیم استهبان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۲:۱۷    
آفت مگس مدیترانه ای از پارسال تاکنون 75میلیارد تومان به باغات مرکبات استان خسارت زده است.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۸:۲۵    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان گفت: کشاورزان تله های این آفت را تهیه می کند و بعد از آن ملزومات و جلب کننده ها از سوی جهاد کشاورزی به صورت رایگان در اختیار کشاورز قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۲:۰۱    
کرمان - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: شفیره آفت مگس مدیترانه ای در عمق چند سانتی متری خاک به سر می برد لذا توصیه می شود کشاورزان مبارزه را از طریق شخم و یخ آب زمستانه اجرا کنند تا شفیره آفت در خاک از بین برود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۰۹    
جیرفت - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از ردیابی و مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای در سطح 6 هزار و 200 هکتار از باغ های این منطقه خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
طهماسبی گفت: با همت شورای کشاورزی پدافند غیرعامل و همراهی خوب مردم در سال جاری آفت مگس مدیترانه ای تقریبا مهار شده و در آستانه ریشه کن شدن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۰:۱۱    
طرح مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای در 800هکتار از باغات شهرستان تفت اجرایی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مبارزه با مگس مدیترانه ای در سطح دو هزار و 500 هکتار از باغات میوه خرمالو و انار استان اصفهان در حال انجام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عنبرآباد گفت: کشاورزان برای کنترل و جلوگیری از خسارت آفت مگس مدیترانه ای، بایستی درصورت امکان میوه ها را زود برداشت و به سردخانه منتقل یا به بازار عرضه کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۴۷    
حق نما گلستان بابیان اینکه مگس مدیترانه ای در باغات می تواند 50 تا 90 درصد خسارت ایجاد کند، گفت: کشاورزان با توصیه های کارشناسان نسبت به مقابله با این آفت اقدام کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - معاون جهاد کشاورزی اردکان گفت: کنترل آفت مگس مدیترانه ای به دلیل زادآوری بالا، پیچیدگی خاص خود را دارد و اگر اقدام به موقع برای مبارزه با آن صورت نگیرد خسارت زیادی به باغ های شهرستان وارد می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه سه هزار هکتار از باغ های کرمان گرفتار مگس مدیترانه ای است گفت: این آفت قادر است به میوه 300 گونه گیاه گرمسیری و سردسیری خسارت وارد کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۳۵    
باغداران با رعایت کردن اصول مبارزه با مگس مدیترانه ای می توانند از خسارت این آفت بر محصول جلوگیری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۳۲    
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران: باغداران با رعایت کردن اصول مبارزه با مگس مدیترانه ای می توانند از خسارت این آفت بر محصول جلوگیری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: مگس میوه مدیترانه ای در سه هزار و 710 هکتار از باغ های ساری ردیابی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: یکی از آفات مهم باغات مرکبات به ویژه نارنگی پیش رس، آفت مگس میوه مدیترانه است که مهم ترین میزبان آن هلو، شلیل و انواع مرکبات است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- معاون تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی مهریز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 30 هزار تله دستی با همکاری کشاورزان و کارشناسان در باغ ها و مزارع این شهرستان علیه مگس مدیترانه ای نصب شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس جهاد کشاورزی: برای در امان ماندن محصول انار از آفت مگس مدیترانه ای انار ها زودتر برداشت کنید.
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
کاشف اسرار-مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گیلان،گفت: تا کنون در 7 هزارو 500 هکنار از باغات زیتون گیلان ردیابی مگس مدیترانه ای برای مبارزه با این آفت انجام شده است. ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از آموزش و پیش آگاهی در مورد آفت مگس مدیترانه ای مرکبات در سطح این استان خبرداد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی میبد با اشاره به برداشت 18 تن انار در هر هکتار گفت: با دفع به موقع آفت مگس مدیترانه ای به عنوان یکی از آفت های جدی این محصول در سال های اخیر ، پیش بینی می شود امسال حدود 21 هزار تن انار در این شهرستان برداشت شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۹    
مؤمنی با بیان اینکه آفت مگس مدیترانه ای از 26 مردادماه امسال دامن گیر باغات غرب گلستان شد، گفت: باغداران برای مقابله با این آفت اقدامات لازم را انجام دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران بر مدیریت مبارزه با مگس مدیترانه ای میوه در باغ های مرکبات تاکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۷:۴۴    
کرمان- شیوع آفت مگس مدیترانه ای به تهدیدی برای کشاورزی کرمان تبدیل شده است و ناصر طاهری مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی شمال کرمان خواستار همکاری کشاورزان برای مقابله با این آفت شده است.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۶    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات از ارائه توصیه های های لازم به باغداران خسارت دیده از مگس مدیترانه ای خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۵۵    
معاون جهادکشاورزی میبد:باغداران میبد با داشتن 24 هزار تن عملکرد محصول در هکتار باید در زمینه مهار این آفات به صورت جدی عمل کنند.
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مگس مدیترانه ای باغات زیادی را در گلستان درگیر کرده و گستره آلودگی به مناطق مرکزی هم رسیده است، لذا مسئولان باید تدبیر اساسی برای جلوگیری از خسارت اقتصادی بیشتر به کشاورزان بیندیشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۲۰:۰۷    
در کنار دغدغه های زیادی که باغداران با آن دست و پنجه نرم می کنند ، در چند سال اخیر مگس مدیترانه ای هم به لیست دغدغه های آنان اضافه شده ، حشره ای کوچک که نمی گذارد میوه ای با کیفیت به بازار برسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۲۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: برای نخستین بار آفت مگس مدیترانه ای در یک ایستگاه پایش در ابرکوه ردیابی و مشاهده شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۸:۴۶    
با نصب تله در 1300 هکتار باغ جویبار، مگس میوه مدیترانه ای ردیابی شد.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۵:۴۲    
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی جنوب اعلام کرد: باغداران جنوبی می توانند به مرکز خدمات کشاورزی دلفارد مراجعه کرده و آفت کش ها برای مبارزه با مگس مدیترانه ای به صورت رایگان در اختیارشان قرار می گیرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۴:۲۷    
مؤمنی با بیان اینکه مگس مدیترانه ای می تواند به 300 نوع گیاه و باغ خسارت بزند، افزود: کشاورزان مسائل ترویجی و مبارزه با مگس مدیترانه ای را جدی بگیرند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
این روزها باغداران گلستانی به خصوص در غرب استان با میهمان ناخوانده ای به نام مگس مدیترانه ای و کرم ابریشم باف ناجور مواجه شده اند، مشاهده این آفات در باغ های استان به یکی از دغدغه ها و نگرانی های باغداران تبدیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۴:۰۵    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مگس مدیترانه ای امسال هم در باغ های گلستان به ویژه در غرب استان جا خوش کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
عباسی گفت: مگس مدیترانه ای می تواند به باغات هلو، آلو، گلابی، مرکبات، خرمالو و غیره صدمه وارد می کند و منجر به ریزش به میوه های نارس می شود.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۷:۵۹    
از خطبه های مکتوب امامان جمعه،انتخابات کانون مداحان تا افزایش فراگیری آفت مگس مدیترانه ای در باغات گلستان از جمله اخبار جمعه سوم مرداد در گلستان بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - سهل انگاری برخی باغداران در برداشت به موقع محصولات، بی توجهی تعدادی از ادارات به درختان مثمر در محوطه نهادهای دولتی و عمومی، وجود ویلاها و اراضی بلا استفاده در حاشیه شهرها با درختان فراوان سبب شده گستره رویت آفت مگس مدیترانه ای به عنوان اصلی ترین عامل تهدید باغات پس از سال ها از غرب ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
هنوز تب آفت ملخ صحرایی در استان فروکش نشده که رد پای آفت دیگری به نام مگس مدیترانه ای در باغات و اراضی کشاورزی استان خراسان جنوبی پیدا شد! وزوز مرگ بار مگس میوه خوار مدیترانه ای گوش کشاورزان و باغداران استان را می آزارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان از طغیان آفت مگس مدیترانه ای در باغ های غرب استان خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۰:۴۹    
کشاورزان و باغداران مازندران این روزها در حال مراقبت و نگهداری از محصولات باغی خود هستند تا بتوانند در زمان برداشت محصول خوب و با کیفیتی برداشت و وارد بازار کنند اما در این بین وجود مگس مدیترانه ای و افزایش سموم مبارزه با آفات به آن اضافه شده است.
اشکذر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۰۹:۵۲    
بیش از یک هزار لیتر مواد کنترل مگس مدیترانه ای در بین کشاورزان روستای هامانه از توابع بخش خضرآباد شهرستان اشکذر توزیع شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بم از آغاز عملیات کنترل آفت خطرناک مگس میوه مدیترانه ای در سطح هزار هکتار از باغات مناطق کوهستانی و با اولویت محصول هلو در منطقه دهبکری خبرداد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مومنی نسبت به شیوع مگس مدیترانه ای در غرب گلستان هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۵:۳۲    
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: شمار آفت مگس مدیترانه ای دربرخی از باغ های استان به مرز هشدار رسیده و لازم است کشاورزان برای مقابله آن اقدام کنند.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش وارش نیوز/ مگس مدیترانه ای که زمانی تنها در ماه های پایانی تابستان و همزمان با رسیدن نارنگی پیش رس مهمان باغ های مازندران می شد، در سال های اخیر فصل حضورش را گسترش داد به گونه ای که از اواخر اردیبهشت تا اوایل پاییز به خاطر سفره همیشه پهن و پربار مهمان با غ های استان در مناطق مختلف است. ...