سه شنبه ۲۵ خردادساعت ۲۰:۰۴Jun 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مگس مدیترانه ای»

راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
اسماعیل کریمی اصل روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار راهبردنیوز افزود: با نصب ابن تعداد تله آفت های کرم سیب، کرم آلو، خوشه خوار انگور، کرم خراط، مگس گیلاس و مگس مدیترانه ای تحت پایش قرار می گیرد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۵:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی بخش تحقیقات حشره شناسی کشاورزی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور توصیه کرد: برای مدیریت مگس میوه مدیترانه ای در باغات مرکبات، کشاورزان باید میوه های آلوده را در عمق 50 سانتیمتری خاک انهدام کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری توانستند تا با بهره گیری از دانش هسته ای در خصوص کنترل آفت مگس مدیترانه ای به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۲۱    
540 هزار مگس نر عقیم شده در 40 هکتار از باغ های شرکت زراعی دشت ناز ساری رها شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از ردیابی آفت مگس مدیترانه ای در6800 هکتار از باغ های این شهرستان از ابتدای امسال خبر داد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه شفیره برخی آفات چون مگس مدیترانه ای و پسیل پسته در عمق چند سانتی متری خاک به سر می برد گفت: کشاورزان مبارزه با شفیره این آفات را از طریق شخم و یخ آب زمستانه انجام دهند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۰:۵۱    
جویبار- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران از راه اندازی 250 ایستگاه پیش آگاهی مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای در استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۲:۰۱    
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم برداشت مرکبات باقیمانده روی درختان را برای پیشگیری از خسارت و کاهش جمعیت مگس میوه مدیترانه ای تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه شفیره آفاتی مانند مگس مدیترانه ای و پسیل پسته در عمق چند سانتی متری خاک به سر می برد گفت: کشاورزان برای مبارزه با این آفات در فصل یخبندان سال از روش موثر شخم و یخ آب زمستانه غافل نشوند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ عضو هیات علمی بخش تحقیقات گیاهپزشکی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان، مگس آفت Zapronius indianus در مرکبات منطقه مسافرآباد را معرفی کرد . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مگس مدیترانه ای باغات زیادی را در گلستان درگیر کرده و گستره آلودگی به مناطق مرکزی هم رسیده است، لذا مسئولان باید تدبیر اساسی برای جلوگیری از خسارت اقتصادی بیشتر به کشاورزان بیندیشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مگس مدیترانه ای یکی از آفات مخرب جهان است که امسال دامن گیر بهره برداران انجیر دیم استهبان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۲:۱۷    
آفت مگس مدیترانه ای از پارسال تاکنون 75میلیارد تومان به باغات مرکبات استان خسارت زده است.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۸:۲۵    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان گفت: کشاورزان تله های این آفت را تهیه می کند و بعد از آن ملزومات و جلب کننده ها از سوی جهاد کشاورزی به صورت رایگان در اختیار کشاورز قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۲:۰۱    
کرمان - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: شفیره آفت مگس مدیترانه ای در عمق چند سانتی متری خاک به سر می برد لذا توصیه می شود کشاورزان مبارزه را از طریق شخم و یخ آب زمستانه اجرا کنند تا شفیره آفت در خاک از بین برود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۰۹    
جیرفت - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از ردیابی و مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای در سطح 6 هزار و 200 هکتار از باغ های این منطقه خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
طهماسبی گفت: با همت شورای کشاورزی پدافند غیرعامل و همراهی خوب مردم در سال جاری آفت مگس مدیترانه ای تقریبا مهار شده و در آستانه ریشه کن شدن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۰:۱۱    
طرح مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای در 800هکتار از باغات شهرستان تفت اجرایی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مبارزه با مگس مدیترانه ای در سطح دو هزار و 500 هکتار از باغات میوه خرمالو و انار استان اصفهان در حال انجام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عنبرآباد گفت: کشاورزان برای کنترل و جلوگیری از خسارت آفت مگس مدیترانه ای، بایستی درصورت امکان میوه ها را زود برداشت و به سردخانه منتقل یا به بازار عرضه کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۴۷    
حق نما گلستان بابیان اینکه مگس مدیترانه ای در باغات می تواند 50 تا 90 درصد خسارت ایجاد کند، گفت: کشاورزان با توصیه های کارشناسان نسبت به مقابله با این آفت اقدام کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - معاون جهاد کشاورزی اردکان گفت: کنترل آفت مگس مدیترانه ای به دلیل زادآوری بالا، پیچیدگی خاص خود را دارد و اگر اقدام به موقع برای مبارزه با آن صورت نگیرد خسارت زیادی به باغ های شهرستان وارد می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه سه هزار هکتار از باغ های کرمان گرفتار مگس مدیترانه ای است گفت: این آفت قادر است به میوه 300 گونه گیاه گرمسیری و سردسیری خسارت وارد کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۳۵    
باغداران با رعایت کردن اصول مبارزه با مگس مدیترانه ای می توانند از خسارت این آفت بر محصول جلوگیری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۳۲    
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران: باغداران با رعایت کردن اصول مبارزه با مگس مدیترانه ای می توانند از خسارت این آفت بر محصول جلوگیری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: مگس میوه مدیترانه ای در سه هزار و 710 هکتار از باغ های ساری ردیابی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: یکی از آفات مهم باغات مرکبات به ویژه نارنگی پیش رس، آفت مگس میوه مدیترانه است که مهم ترین میزبان آن هلو، شلیل و انواع مرکبات است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- معاون تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی مهریز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 30 هزار تله دستی با همکاری کشاورزان و کارشناسان در باغ ها و مزارع این شهرستان علیه مگس مدیترانه ای نصب شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس جهاد کشاورزی: برای در امان ماندن محصول انار از آفت مگس مدیترانه ای انار ها زودتر برداشت کنید.
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
کاشف اسرار-مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گیلان،گفت: تا کنون در 7 هزارو 500 هکنار از باغات زیتون گیلان ردیابی مگس مدیترانه ای برای مبارزه با این آفت انجام شده است. ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از آموزش و پیش آگاهی در مورد آفت مگس مدیترانه ای مرکبات در سطح این استان خبرداد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی میبد با اشاره به برداشت 18 تن انار در هر هکتار گفت: با دفع به موقع آفت مگس مدیترانه ای به عنوان یکی از آفت های جدی این محصول در سال های اخیر ، پیش بینی می شود امسال حدود 21 هزار تن انار در این شهرستان برداشت شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۹    
مؤمنی با بیان اینکه آفت مگس مدیترانه ای از 26 مردادماه امسال دامن گیر باغات غرب گلستان شد، گفت: باغداران برای مقابله با این آفت اقدامات لازم را انجام دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران بر مدیریت مبارزه با مگس مدیترانه ای میوه در باغ های مرکبات تاکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۷:۴۴    
کرمان- شیوع آفت مگس مدیترانه ای به تهدیدی برای کشاورزی کرمان تبدیل شده است و ناصر طاهری مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی شمال کرمان خواستار همکاری کشاورزان برای مقابله با این آفت شده است.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۶    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات از ارائه توصیه های های لازم به باغداران خسارت دیده از مگس مدیترانه ای خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۵۵    
معاون جهادکشاورزی میبد:باغداران میبد با داشتن 24 هزار تن عملکرد محصول در هکتار باید در زمینه مهار این آفات به صورت جدی عمل کنند.
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مگس مدیترانه ای باغات زیادی را در گلستان درگیر کرده و گستره آلودگی به مناطق مرکزی هم رسیده است، لذا مسئولان باید تدبیر اساسی برای جلوگیری از خسارت اقتصادی بیشتر به کشاورزان بیندیشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۲۰:۰۷    
در کنار دغدغه های زیادی که باغداران با آن دست و پنجه نرم می کنند ، در چند سال اخیر مگس مدیترانه ای هم به لیست دغدغه های آنان اضافه شده ، حشره ای کوچک که نمی گذارد میوه ای با کیفیت به بازار برسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۲۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: برای نخستین بار آفت مگس مدیترانه ای در یک ایستگاه پایش در ابرکوه ردیابی و مشاهده شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۸:۴۶    
با نصب تله در 1300 هکتار باغ جویبار، مگس میوه مدیترانه ای ردیابی شد.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۵:۴۲    
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی جنوب اعلام کرد: باغداران جنوبی می توانند به مرکز خدمات کشاورزی دلفارد مراجعه کرده و آفت کش ها برای مبارزه با مگس مدیترانه ای به صورت رایگان در اختیارشان قرار می گیرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۴:۲۷    
مؤمنی با بیان اینکه مگس مدیترانه ای می تواند به 300 نوع گیاه و باغ خسارت بزند، افزود: کشاورزان مسائل ترویجی و مبارزه با مگس مدیترانه ای را جدی بگیرند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
این روزها باغداران گلستانی به خصوص در غرب استان با میهمان ناخوانده ای به نام مگس مدیترانه ای و کرم ابریشم باف ناجور مواجه شده اند، مشاهده این آفات در باغ های استان به یکی از دغدغه ها و نگرانی های باغداران تبدیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۴:۰۵    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مگس مدیترانه ای امسال هم در باغ های گلستان به ویژه در غرب استان جا خوش کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
عباسی گفت: مگس مدیترانه ای می تواند به باغات هلو، آلو، گلابی، مرکبات، خرمالو و غیره صدمه وارد می کند و منجر به ریزش به میوه های نارس می شود.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۷:۵۹    
از خطبه های مکتوب امامان جمعه،انتخابات کانون مداحان تا افزایش فراگیری آفت مگس مدیترانه ای در باغات گلستان از جمله اخبار جمعه سوم مرداد در گلستان بود.