دوشنبه ۱۳ آذرساعت ۰۹:۵۵Dec 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حیات وحش»

عصر ایران   ۲۴ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
4 دسامبر ، در تقویم جهانی روز حیات وحش نامگذاری شده است.
فرادید   ۲۵ دقیقه پیش    
فرادید| هر سال بیش از 50 هزار عکس برای شرکت در مسابقۀ عکاس سال حیات وحش ارسال می شود و از این بین تنها 100 عکس به فینال راه پیدا می کنند. به غیر از عکس هایی که داوران به عنوان برنده اعلام می کنند ...
ایمنا   ۱ ساعت پیش    
روز جهانی حفاظت از حیات وحش در چهارم دسامبر (13 آذر) برگزار می شود تا آگاهی جهانی را در مورد حفظ گیاهان و جانوران در معرض خطر زمین گسترش دهد. حیات وحش نقش مهمی در ایجاد تعادل در محیط دارد.
خبرگزاری تابناک   ۳ ساعت پیش    
بنابر تعاریف مرسوم تقریباً هر حیوانی که در یک محیط ایزوله نظیر خانه نگهداری نمی شود، بخشی از حیات وحش است و تامین غذا -و نه آب- به خصوص برای گونه هایی که در خطر انقراض نیستند، مداخله غیرمسئولانه در طبیعت است ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
برین گم شین! رئیس جمهور دستور داده جزیره باید گردشگری بشه، شما اینجا چه کارهٔ مملکتین. شما چه کاره ای که جلوی مسئولان ما را می گیرید! تو گوش تو هم می زنم! توهین می کنم؟ محمدجواد ساوری مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گلستان همین دو روز پیش این کلمات را با صدای بلند خطاب به محمود تقی پور ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۱:۰۰    
شهروندخبرنگار ما با ارسال عکسی تجمع حیوانات حیات وحش در محله کوهسنگی مشهد را به تصویر کشید.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۰:۰۲    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه؛ در یک جدال مرگبار در حیات وحش کروکدیل توسط افعی شکار شد. منبع: viral vids
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در راستای جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی پناهگاه حیات وحش هامون محیط بانان شهرستان زابل یک گله 80 نفری شتر را از این منطقه بیرون راندند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۸:۳۴    
قرق اختصاصی یکی از انواع الگوهای حفاظت از تنوع زیستی به خصوص حیات وحش است. در ایران پس از گذشت 50سال از زمان تصویبش به اجرا درآمد و تاکنون فقط 5 قرق اختصاصی در کل کشور فرصت فعالیت داشته اند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
قرق اختصاصی یکی از انواع الگوهای حفاظت از تنوع زیستی، بخصوص حیات وحش است. این روش از سوی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، کنوانسیون تنوع زیستی (CBD) به همه کشورها توصیه شده است. هر کشوری نسخه بومی شده ای از روش های پیشنهادی را اجرایی می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله بهشهر گفت: سرما در روسیه هنوز به حدی نرسیده است تا پرندگان به تالاب میانکاله مهاجرت کنند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۴:۴۱    
فیلم دیدنی و مستند حیات وحش را ببینید. در این فیلم جذاب، بوفالوی تنها 7 شیر را شکست می دهد تا تبدیل به غذای آنها نشود.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۴:۳۶    
فیلمی دیدنی از حیات وحش ببینید که در آن این شاهین را ببینید که مثل اف 16 سنجاب را در هوا می قاپد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در گفت وگو با سلامت نیوز گفت: به دنبال مسائل پیش آمده در "پناهگاه حیات وحش میانکاله" شکایت از مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری گلستان به ثبت رسید.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۲:۲۵    
اخیراً باران های زیادی در ماسایی مارا باریده است و زندگی در حیات وحش را تحت تأثیر قرار داده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۱:۴۶    
بیرجند - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: عمده قاچاق حیات وحش در این استان مربوط به هوبره بوده که پرنده در معرض خطر انقراض است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب-گروه خبر:امروزه در برخی از کشورهای دنیا با توجه به اهمیت جایگاه حیات وحش و زیستگاه ها، برای حفاظت از عرصه های طبیعی و وحوش از ظرفیت مردم و جوامع محلی بهره مند می شوند.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
این روزها خبری درباره علاقه مردم به خرید و نگهداری حیوانات وحشی منتشر شده که مصداق آن را احتمالا در فضای مجازی دیده اید، حیوانات وحشی که جایی در خانه و آپارتمان ها ندارند و با خودخواهی آدمها به اسارت در می آیند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۳۹    
تبریز- ایرنا- فرماندار شهرستان جلفا با اشاره به ظرفیت های بسیار متعدد و متنوع حیات وحش در این منطقه، گفت: متاسفانه این ظرفیت بسیار بدیع و مهم برای توسعه گردشگری منطقه مغفول مانده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به منظور کاهش ورود جانوران به مناطق مسکونی کهگیلویه و بویراحمد در مناطق کوهستانی، سردسیری و برف گیر هر ساله علوفه دستی از سوی محیط بانان توزیع می شود.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: پناهگاه حیات وحش و تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان میزبان بیش از 60 هزار قطعه پرنده آبزی و کنارآبزی مهاجر و بومی شد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در ضلع جنوب غربی دریاچه شهدای خلیج فارس یک امکان گردشگری ایجاد شده که حیات وحش زیبایش و حضور حیوانات بومی و غیربومی آن را به یکی از مکان های جذاب گردشگری تهران تبدیل کرده است. این باغ وحش دارای برکه ماهی و محل نگهداری حیواناتی مثل گوزن، طاووس، کبک، شتر، اسب و... با طرح نوازش توسط کودکان است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور خاطره ای جالب و به یادماندنی از شهید سردار قاسم سلیمانی نقل می کند که نشان از اهمیت حیات وحش و توجه این شهید بزرگوار به حیوانات و حیات وحش حکایت دارد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
یک متخصص حیات وحش گفت: لاک پشت گوش قرمز در زیستگاه های شمال کشور ما تبدیل به گونه مهاجم بسیار خطرناک شده و یک هیولایی است که به جمعیت لاک پشت بومی ما آسیب زده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: حیات وحش و گونه های مختلف جانوری این استان به علت تسلط انسان بر طبیعت همواره در حال تهدید است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۸:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: پناهگاه حیات وحش و تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان میزبان بیش از 60 هزار قطعه پرنده آبزی و کنارآبزی مهاجر و بومی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۲۱:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
سنندج-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان از آغاز حریم گذاری پناهگاه حیات وحش و تالاب بین المللی زریبار خبر داد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۲۰:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
پس از انتشار ویدیویی از مشاجره لفظی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان با محیط بانان منطقه آشوراده، مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه محیط بانان پناهگاه حیات وحش میانکاله و منطقه آشوراده به وظایف قانونی خود عمل کرده اند ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۹:۳۲    
فارس_ فرمانده پایگاه مقاومت بسیج اداره کل حفاظت محیط زیست فارس از برگزاری اردوی بسیج سازندگی پایگاه مقاومت شهدای محیط زیست و لایروبی چشمه های پارک ملی بمو خبر داد و بیان داشت: لایروی چشمه های پارک ملی بمو یکی از اصولی ترین اقدامات برای حفظ گونه های حیات وحش در این پارک است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۹:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: محیط بانان پناهگاه حیات وحش میانکاله و آشوراده به وظیفه قانونی خود عمل کردند.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۷:۰۷    
کشور جزیره ای سریلانکا در جنوب شرقی آسیا به عنوان مروارید اقیانوس هند شناخته می شود. تاریخ غنی، تنوع فرهنگی، حیات وحش متنوع و دیدنی فقط چند مورد از جاذبه های دیدنی این کشور است که گردشگران در تور سریلانکا می توانند از آن ها لذت ببرند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان محیط زیست گفت: پول قاچاق حیات وحش بیشتر در جیب شبکه های مافیایی می رود و تنها یک درصد آن به جوامع محلی فقیر داده می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: حضور "گربه پالاس" یکی از ارزشمند ترین گربه سانان در ایران و جهان در پناهگاه حیات وحش حیدری در شهرستان نیشابور برای چندمین بار مستندسازی و تصویربرداری شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۳:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- دو شیر ماده در حال نظافت یک توله، روباهی که در سطل زباله در لندن خانه پیدا می کند و سنجاقکی که روی بینی یک لاک پشت فرود آمده، از جمله 25 نامزد انتخاب شده برای جایزه بهترین عکاس حیات وحش سال هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شاهین از دستگیری 2 متخلف شکار غیرمجاز پرندگان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از آغاز شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده استان از روز شنبه با همکاری محیط بانان و جوامع محلی استان و همچنین محیط بانان و جوامع محلی اصفهان و یاسوج خبر داد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
خشکی تالاب ها و رودخانه های فصلی، از بین رفتن درصد زیادی از اراضی جنگلی و منابع طبیعی ، کاهش سطح آب های زیرزمینی و استفاده حداکثری از آب های ژرف و انقراض گونه های نادر حیات وحش به دلیل شکار بی رویه تنها چند نمونه از آسیب هایی است که در طول چند دهه بر پیکر محیط زیست کشور وارد شده است ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۱۰    
پلیس حیات وحش نیوجرسی، ویدیویی را از تعقیب و گریز با یک گوزن در یک مدرسه ابتدایی منتشر کرد. به گزارش نیویورک پست، این گوزن با شکستن شیشه وارد ساختمان مدرسه شده بود و بعد از به هم ریختن سالن غذاخوری مدرسه، با هدایت پلیس به حیات وحش بازگشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی:برای تأمین علوفه حیات وحش استان در زمستان، مشکلی نداریم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از آغاز برنامه سرشماری حیات وحش منطقه حفاظت شده مراکان خوی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش گفت:با ایجاد فرصت های غلط معیشتی تقاضا درباره قاچاق حیوانات بیشتر شده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حضور در باغ وحش از ساده ترین روش های برای قرار دادن کودکان در کنار انواع حیواناتی است که در کره زمین وجود دارند، رفتن به باغ وحش های تهران لحظات آموزشی ارزشمندی در مورد حفاظت از محیط زیست و تاثیراتی که مردم می توانند بر طبیعت داشته باشند، ارائه می کند. منبع: همشهری
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شاید خنده دار به نظر برسد اما گویا پرنده ها هم جر و بحث می کنند. تیتربرتر، هر سال هزاران عکس از صحنه های بامزه ای که سوژه آنها حیوانات هستند، در مسابقه عکاسی طنز حیات وحش شرکت می کنند که از میان آنها خنده دار و بامزه ترین عکس ها به مرحله فینال می رسند ...
زومیت   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۲:۳۲    
حیوانات دورگه در حیات وحش و همچنین تحت نظارت انسان پرورش می یابند، اما چه ویژگی هایی آن ها را از حیوانات عادی متمایز می کند؟ تبلیغات انسان ها قرن هاست از دورگه سازی برای ایجاد خصلت های بهینه و مفید استفاده می کند ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
عطسه کردن یک ببر که متشکل از رنگ سفید و نارجی است در اتفاقی هیجان انگیز شکار دوربین عکاسان حیات وحش شد.
برترین ها / دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۰:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
جانوری که برای 90 سال دیده نشده بود، توسط سگی در ساحل پیدا شد.
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۳:۰۲   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: از اثرات بازگشایی کانال آشوراده و لایروبی خلیج گرگان، احیای خلیج و بندرترکمن، جلوگیری از گردوغبار، افزایش کیفیت آب با ایجاد جریان آبی در خیزاب ها و کاهش شوری، حفظ حیات آبزیان، پرندگان، پناهگاه حیات وحش و رونق گردشگری و اقتصاد بومی است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
یک هنرمند نقاشی در قزوین گفت: هنر در هر نوعی که باشد چه نقاشی و چه سایر بخش ها علاوه بر جنبه زیبایی و هنری می تواند آگاهی بخش باشد و اهمیت موضوع هایی مانند ضرورت حفظ و توجه به حیات وحش را به جامعه منتقل کند و با همین رویکرد حیات وحش را به تصویر می کشم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۱:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جاجرم: نتایج سرشماری پاییزه پستانداران شاخص در پناهگاه حیات وحش میاندشت نشان می دهد جمعیت آهو درمقایسه با سال گذشته بیش از 40 درصد رشد داشته و تعداد آن در بالاترین حد ممکن طی 50 سال اخیر قرار گرفته است.