دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۰:۵۴Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حیات وحش»

باشگاه خبرنگاران   ۴ ساعت پیش    
رئیس اداره محیط زیست طبس از نیاز پناهگاه حیات وحش نایبندان به 100 دوربین تله ای برای پایش یوزپلنگ خبر داد.
رئیس اداره دامپزشکی شوشتر از انجام اقدامات کنترل بیماری آبله در دام های سبک (گوسفند و بز) در مناطق حفاظت شده کرایی این شهرستان به منظور جلوگیری از ابتلای دام های حیات وحش خبر داد.
برترین ها / فرارو   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
شیر های ماده وقتی آماده زایمان می شوند گله خود را ترک می کنند و اغلب بیشه زار ها یا چاله ها را برای این کار انتخاب می کنند، دور از چشم و به دور از خطر شکارچیان در کمین ...
خبرگزاری میراث آریا   ۸ ساعت پیش    
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از برگزاری کارگاه مبانی اکوتوریسم و حیات وحش ویژه کارکنان گردشگری یزد خبر داد.
موج   ۹ ساعت پیش    
برنامه سرشماری جمعیت علف خواران شاخص پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی اصفهان در سال 1401 اجرا شد.
برنامه سرشماری جمعیت علف خواران شاخص پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی اصفهان در سال 1401 اجرا شد.
مرصاد   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: بدلیل عدم آگاهی بسیاری از مردم، امروزه نعمت خدادادی محیط زیست از جمله حیات وحش به روش های مختلف در معرض تهدید و خطر است.
سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وضعیت خوب و پایدار توله یوزپلنگ های پاییزی توران، خبر خوشی از وضعیت مادر این یوزها داد.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهر شورای شهر کرج گفت: اولین اکو پارک حیات وحش جامع کشور در این کلانشهر ایجاد می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۶:۱۴   + ۳۹ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به آخرین وضعیت دو توله یوز کشف شده در توران و احتمال انتقال آن ها به تهران گفت: این اتفاق در حیات وحش و طبیعت کشوری که درحال توسعه است، اعتبارات و امکانات آن برای حفاظت کشور ضعیف است و فرهنگ سازی کافی درباره حفاظت از تنوع زیستی آن انجام نشده ...
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۱:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن هشدار درباره عواقب مزایده 5000 محدوده معدنی در کشور گفت: فعالیت های معدنی به منزله تیر خلاص به حیات وحش کشور است. علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای خطاب به سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۰:۱۲    
دانشجوی دانشگاه تهران درگذشت روابط عمومی دانشگاه اعلام کرد دانشجوی رشته برق مقطع دکتری دانشگاه تهران که صبح روز شنبه اقدام به خودکشی کرده بود، روز گذشته درگذشت. / خبرآنلاین جنسیت دوتوله یوز اعلام شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۲۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سرشماری گونه های شاخص پستانداران به منظور بررسی وضعیت و برآورد جمعیت آن ها و نیز مدیریت صحیح و اصولی در حال انجام است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۹:۴۰    
ایسنا/اصفهان مدیرکل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: مشارکت اجتماعی مردمی را برای حفاظت محیط زیست و حیات وحش را نیاز داریم.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۸:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
دکتر مجید کیانی عصر یکشنبه در مراسم آغاز سرشماری حیات وحش استان آذربایجان شرقی بر لزوم رفع مشکلات تداخل محدوده پروژه های حمل ونقل، صنعت، گردشگری و کشاورزی ارس با مناطق حفاظت شده محیط زیست تاکید کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۶:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش درباره اینکه آیا دو توله یوز در توران می مانند یا به تهران منتقل می شوند، توضیحاتی ارائه داد.
فرادید   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۵:۲۵    
در این ویدیو که نمایی از حیات وحش آفریقای جنوبی را نشان می دهد، می توان دید که دسته شیر های گرسنه به گله بوفالو ها حمله می کنند و موفق به جدا کردن یک بوفالوی عظیم الجثه می شوند. جالب اینجاست که بوفالو هیچ مقاومت نمی کند و به راحتی توسط شیر ها شکار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۵:۲۲    
تخریب حیات وحش در دنیا و ایران مهم ترین عامل نابودی گونه ها و ازبین رفتن منابع ژنتیکی است. تنوع جغرافیایی و اقلیمی کشور، طیف منحصربه فرد و ارزشمندی از گونه های جانوری را در خود جای داده است، اما بسیاری از این گونه ها با فلات ایران خداحافظی کرده اند ...
فرادید   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۵:۱۶    
این ویدیو که از حیات وحش پارک ملی کروگر آفریقایی جنوبی منتشر شده است، نشان می دهد که میمون مغرور وارد جدال با سگ های وحشی می شود. اما پایان غم انگیزی را رقم می زند و توسط سگ های آفریقایی کشته می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۵:۰۳    
روز جهانی یوزپلنگ یادآور آن است که برای این گونه مانند سایر گونه های حیات وحش زمین تراژدی تلخی در حال رخ دادن است که نجات آن بستگی به اقدامات حفاظتی انسان دارد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: فقط دوست داشتن حیات وحش کافی نیست. تنها پست گذاشتن یا هشتگ زدن برای حیات وحش و تاکید بر حفاظت آن وظیفه دوستداران حفظ حیات وحش نیست. حیات وحش برای بقا و باقی ماندن به هزینه کردن نیاز دارد و در تمام دنیا این فقط دولت ها نیستند که برای نگهداشت حیات وحش یاری می کنند بلکه مردم هم یاری دهنده هستند ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
تصاویری دیدنی از مبارزه بین یک خدنگ با یک مار غول پیکر در حیات وحش کروگر آفریقای جنوبی ثبت شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
هر ساله در تاریخ چهار دسامبر "روز جهانی یوزپلنگ" گرامی داشته می شود و این مناسبت بین المللی به افزایش آگاهی در مورد اهمیت نجات یوزپلنگ ها در حیات وحش جهان می پردازد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۲:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش گفت: تا فروردین ماه قطعاً پیروز در پارک پردیسان تهران باقی خواهد ماند و انتقال آن فعلاً منتفی است.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس پستانداران گوشتخوار دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: باید بررسی شود که آیا تغییرات اقلیمی باعث تاخیر در زادآوری یوزپلنگ ماده در فصل پاییز شده است یا این اتفاق دلایل دیگری نیز دارد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: بسیاری از کارشناسان حفاظت از حیات وحش لزوم حفاظت از زیستگاه برای حفاظت از گونه را جزء مسایل ابتدایی حفاظت از گونه های ارزشمند در حیات وحش می دانند و باور دارند که اگر روند حفاظت از یوز در کشور که از بیش از دو دهه پیش شروع شده است با متدهای علمی و کارشناسی شده پیش می رفت اکنون توسعه تبدیل به ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مسن ترین گربه زنده جهان ناشنواست (ادامه مطلب) یک شیر و توله هایش ترافیک را مختل کردند! (ادامه مطلب) شیر نر از ترس گاومیش ها از درخت بالا رفت! (ادامه مطلب) لذت خرس قطبی از برف بازی در باغ وحش (ادامه مطلب) مار غول پیکر یک دمپایی دزدید! (ادامه مطلب) جنگ دَله ها! (ادامه مطلب) ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
خیران ودوستداران محیط زیست با ساخت سه هزار و 800 متر مکعب آبشخور وحوش در منطقه زیست محیطی پاقلات شهرستان لامرد نیاز حیوانات و حیات وحش این منطقه به آب را تامین کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش توضیحاتی درباره سن، تغذیه و نامگذاری 2 توله یوز تازه شناسایی شده در توران ارائه داد و گفت: احتمالا این 2 توله یوز به پردیسان تهران منتقل می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد - سرپرست محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: سرشماری زمستانه گونه های جانوری حیات وحش در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۳۱    
به دلیل دستاوردهای صنعتی که فناوری برای جوامع به ارمغان آورده، زندگی انسان و محیط زیست را دستخوش دگرگونی های بسیاری کرده است که درپی آن، زیستگاه طبیعی و حیات وحش توانایی خود را برای پشتیبانی زیستی جانداران و گیاهان از دست خواهد داد، لذا باید چاره ای برای فع معضلات موجود اندیشیده شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
ظاهری گفت: 2 توله یوزپلنگ پیدا شده در منطقه پناهگاه حیات وحش توران ماده هستند و این امید را برای افزایش جمعیت این گونه تقویت کرده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
دامپزشک حیات وحش گفت: تمامی مطالعات در سطح دنیا و تجربیات موجود در کشور نشان می دهد که یوزپلنگ ها زادآوری فصلی ندارند و مشاهده توله یوز در توران مساله تعجب برانگیزی نیست.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ناکامی سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین جدی ترین پروژه رهایی یک گونه منحصربفرد از انقراض در ایران از ارائه آموزش های اولیه و پایه به معدود افرادی که اجازه تردد در منطقه حفاظت شده توران را دارند، اثبات شد؛ ناتوانی که باید در اسرع وقت رفع شود، وگرنه انقراض تنها بازمانده یوز در قاره آسیا ...
سراج24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۵:۵۸   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: 2 توله یوزپلنگ پیدا شده در منطقه پناهگاه حیات وحش توران ماده هستند و این مهم، امید را برای افزایش جمعیت این گونه ارزشمند تقویت کرده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۲۲:۵۷    
سلامت نیوز: به گفته معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، دو قلاده توله یوزپلنگ که کمتر از یک ماه از تولدشان در "مجموعه حفاظت شده توران" سمنان می گذرد به خاطر سردی هوا به پاسگاه محیط بانی تحویل شدند ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در حیات وحش حیوانات هر روز برای بقا در جدال هستند و بعضی قدرتمند تر و بعضی کوچک تر هستند؛ این یعنی گاها مبارزه ناعادلانه خواهد بود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۷:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
چندی پیش مسئولان محیط زیست اعلام کردند که از پس هزینه های پیروز برنمی آیند، و حالا دو یوز دیگر هم قرار است اضافه شود، با این تفاسیر این سوال پیش می آید که این موضوع دردسر جدیدی برای سازمان محیط زیست است؟ ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۴:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
سرشماری پاییزه پستانداران پارک ملی گلستان با تاکید بر علف خواران برزگ جثه در آذر ماه سال جاری در حدود 50 مسیر در مناطق میرزا بایلو، سولگرد و لهندور برگزار شد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سیلاب مردادماه 1401 خسارات متعددی در بخش های مختلف زیربنایی به همراه داشته است. این خسارت ها در زیرساخت های شهری، جاده ها و ابنیه فنی، شبکه و تاسیسات آبرسانی، توزیع برق و واحدهای مسکونی شهری و روستایی، بخش کشاورزی و حیات وحش رخ داده است.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۲:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
خرس قهوه ای و عکاس در پناهگاه حیات وحش کیاسر ساری چشم تو چشم شد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مجموعه مناطق حفاظت شد ه، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش توران به عنوان ذخیره گاه زیستکره توران شناخته می شود و یکی از زیستگاه های اصلی گونه در معرض خطر انقراض یوز ایرانی است.
سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
در این گزارش نگاهی داریم به تصاویر منتخب حیات وحش که طی هفته گذشته از نقاط مختلف جهان گرفته شده است.
فرادید   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۹:۱۰    
یک غزال که در حیات وحش ماسایی مارا در حال فرار از تعقیب یک شیر بود اما با یک اشتباه جان خود را از دست داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۶:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش محیط زیست گیلان گفت: گیلان سالانه میزبان 350 هزار پرنده مهاجر است
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۲۰:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
عکاس این عکس نوشته است من اینقدر در طبیعت عکس گرفتم که با کوچکترین حرکت حضور حیوانات را متوجه می شوم ولی برای این عکس اگر محلی ها کمکم نمی کردند متوجه نمی شدم که این شاخه ی درخت نیست و یک حشره است.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تصاویری تماشایی از شجاعت یک گوزن یالدار هنگام حمله سه یوزپلنگ به بچه اش در حیات وحش آفریقا منتشر شده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
تصاویری از شکار شدن یک قورباغه توسط مار سبز خالدار برای مخاطبین حیات وحش بسیار جالب بوده است.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
نیرو های حیات وحش در ایالت مهاراشترا هند پس از 10 ساعت تلاش موفق شدند یک پلنگ وحشی را که وارد یک مجتمع مسکونی شده و به ساکنان حمله کرده بود به دام بیندازند.