یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۵:۰۱Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خروج ارز»

کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
واردات خودرو در ایران فعلا ممنوع شده است، اما مشکلی برای صادرت خودرو نداریم جز مشتری؛ سمند یکی از خودروهای صادراتی ایران است. به گزارش کاماپرس، در حال حاضر واردات خودرو در ایران به علت خروج ارز از کشور ممنوع شده است، اما صادرات فرصت خوبی برای ورود ارز به کشور است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۷    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: تامین تجهیزات الکترونیکی و جلوگیری از خروج ارز در دوران تحریم از جمله اهداف ما در آینده است تا گامی بزرگ در خودکفایی صنعت الکترونیک کشور برداشته باشیم.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۲۴    
خبرگزاری علم و فناوری استان قم گزارش میدهد : گفتگوی دوستانه با مخترع بسیجی که تولید فیوم سیلیکا را بومی سازی کرد به سراغ جوان نخبه و بسیجی رفتیم که با اختراعش جلوی خروج ارز را میگیرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - امنیت غذایی به عنوان یکی از مسایل پایه کشور از جمله دغدغه های جدی حاکمیت و شهروندان است که تولید مرغ استاندارد و بومی ایران می تواند به عنوان کلید خودکفایی، تکمیل زنجیره تولید و کاهش خروج ارز از کشور نقش آفرین باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۲۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در سال جهش تولید نخستین واحد قوطی سازی شیرخشک در استان با سرمایه گذاری هزار و 800 میلیارد ریالی بخش خصوصی آماده بهره برداری شده است و طی دو ماه آینده راه اندازی می شود و می تواند از خروج ارز از کشور جلوگیری کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مسؤول ترویج و توزیع کتاب مهرستان گفت: دولت اگر بخواهد کار فرهنگی بکند باید مسأله کاغذ را حل کند.
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
دو محصول جدید پتروشیمی در راستای متنوع سازی سبد تولید، افزایش تاب آوری در بازار و جلوگیری از خروج ارز از کشور رونمایی شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۷:۰۳    
یک مقام مسوول در شرکت گلدیران بزرگترین چالش های صنعت لوازم خانگی را تامین و تخصیص ارز، تامین مواد اولیه و نبود انجمن قطعه سازان عنوان کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۰۸    
بزنگاه قیمت بنزین بر اساس ماده 1 قانون هدفمند کردن یارانه ها دولت مکلف است با رعایت این قانون، قیمت حامل های انرژی را اصلاح کند. روند اصلاح قیمت ها تا سال 94 ادامه داشت و دولت در این سال بنزین را تک نرخی کرد. اما از سال 95 مجلس مجوز افزایش قیمت حامل های انرژی به دولت را نداد ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: یک سال از افزایش قیمت بنزین توسط سران سه قوا برای جلوگیری از قاچاق سوخت و نزدیکی قیمت به فوب خلیج فارس گذشته است. هر چند افزایش یک باره 300 درصدی قیمت بنزین آن هم درشرایط تحریمی که ورود و خروج ارز به کشور کاهش چشمگیری یافته و همین عامل سبب ساز نوسانات ریز و درشت در بازارها اعم از ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا -دو محصول جدید پتروشیمی در راستای متنوع سازی سبد تولید، افزایش تاب آوری در بازار و جلوگیری از خروج ارز از کشور رونمایی شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۵    
نوسانات قیمت پنبه طی سال های اخیر موجب شده تا استان گلستان که روزی عنوان سرزمین طلای سفید را یدک می کشید امروز نتواند کشت پنبه را احیاء کند.
خانه خشتی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۷:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
معاون نگه داری و تعمیرات امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه گفت: با بومی سازی تجهیزات اینچینگ درایو آسیای گلوله ای فاز یک کارخانه تغلیظ2، از خروج ارز جلوگیری و میلیاردها تومان صرفه جویی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۸    
مدیرکل پشتیبانی امور دام مازندران با اشاره به تاکید بر فعال سازی مرغ لاین در جهت جلوگیری از خروج ارز کشور و بومی سازی تولید گوشت سفید، از آمادگی شرکت پشتیبانی امور دام کشور و این اداره کل برای جایگزینی نژاد آرین با سایر نژادها خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۴۱    
رئیس بازرگانی راه آهن خراسان گفت: راه آهن سهم توقفات واگن های خصوصی را به 5 درصد کاهش داده است، سیاست راه آهن، کنترل خروج ارز از کشور و تسهیل در بازگشت آن است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۵:۲۸    
فارکس بازی با دوگانگی های زیاد برای اقتصاد کشور که در صورت ورود آگاهانه می تواند ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد و در غیر این صورت جز خروج ارز و زیان چیزی نصیب سرمایه گذاران و اقتصاد کشور نمی کند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۰:۰۲    
خروج بیهوده ارز در شرایطی که با مشکلاتی در این زمینه دست و پنجه نرم می کنیم، بدترین تصمیم است که در حال حاضر با واردات گوشی های لاکچری عملیاتی شده است.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۰:۰۹    
بانک مرکزی با بهانه جلوگیری از خروج ارز عملا بازار ایران را تحریم کرده است، اما در برابر خروج حدود 1.5 میلیارد دلار ارز از کشور به سمت ترکیه سکوت می کند.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
نقدینه - نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: در این شرایط اقتصادی، فقط بایستی کالاهای ضروری که نیاز داخل است، به کشور وارد شود. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، اقتصاد ایران در سال های اخیر با معضلی به نام قاچاق کالا مواجه است. چالشی که از دو منظر حائز اهمیت است ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ضروری است بر واردکنندگان نظارت کامل انجام شود و دولت کارشناسانی را که می فرستد، نظارت دقیقی از نظر کیفیت کالایی که وارد می شوند و موجب خروج ارز از کشور می شوند، داشته باشند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۱:۱۲    
عضو کمیسیون صنایع مجلس، از معضل قاچاق پوشاک و خروج ارز حاصل از آن انتقاد کرد و اظهار داشت: 70 درصد ارز، وارد بازار فرعی مثل صرافی و... شده و 30 درصد وارد بازار اصلی برای واردات شده است. این ها باعث می شود که قاچاق خصوصا در عرصه پوشاک، بیشتر شود.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تولید ورق گالوانیزه در کشور به دلیل ویژگی های خاص این ورق به ویژه مقاومت در برابر خوردگی، اهمیت بالایی دارد و بسیاری از صنایع مهم و استراتژیک ازجمله صنعت خودروسازی، مهم ترین مصرف کننده آن محسوب می شوند ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۴:۵۹   + ۳۴ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز:رئیس کل بانک مرکزی با اعلام جزئیات توافق این بانک با وزارت صمت گفت: هدف اصلی این بانک جلوگیری از خروج ارز است بنابراین باید منشأ ارز مشخص شود واردات نباید بدون انتقال ارز و مشخص نبودن منشأ ارز انجام شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
هزینه جذب ستاره های کشتی جهان با توجه به افزایش بی سابقه قیمت دلار در ایران، نه تنها هیچ توجیه اقتصادی و تبلیغاتی ندارد، بلکه دلیلی غیرمنطقی برای خروج ارز از ایران حتی توسط اسپانسر های مالی خصوصی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بررسی ادعاهای مطرح شده از سوی موافقان احیای صادرات دام زنده نشانگر آن است که رفع ممنوعیت صادرات دام، موجب افزایش نیاز به واردات گوشت قرمز و خروج ارز از کشور خواهد شد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ظرف دو سال گذشته ذوب آهن توانسته نیاز کشور به تولید ریل را پاسخ دهد و تولید ریل در داخل موجب شده است تا وابستگی ما به کشورهای خارجی را در این حوزه کاهش یابد و این مانع خروج ارز از کشور نیز شده است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
در شرایط کنونی که تولید صنعتی و معدنی کشور نیازمند حمایت است و باید ارزبری واردات کاهش یابد، لازم است که وزارتخانه ها از واردات برخی کالاها و خدمات جلوگیری کنند تا با محصولات داخلی نیازها تامین شود و جلوی خروج ارز گرفته شود ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۴۵    
تهران (پانا) - بررسی شاخص های صنعت، معدن و تجارت گویای آن است که فعالان اقتصادی نسبت به این حوزه خوش بین شده اند و تمایل به سرمایه گذاری در تولید کالاهایی که واردات آن ممنوع است، بیشتر شده است. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۲:۳۸    
با توجه به نوسان های ارزی و محدودیت های بین المللی، واردات محصولات مشابه خارجی و مواد اولیه با محدودیت هایی روبه رو شده است و شرایط فعلی فرصت مناسبی برای توسعه صنایع داخلی است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: پروژه بیوایمپلنت یک پروژه دانش بنیان است که نمونه خروجی محصولات آن در مقایسه با نمونه خارجی 30 برابر از خروج ارز جلوگیری می کند.
با وجود افزایش خرید خانه توسط چینی ها در دیگر کشورها، این مساله در آمریکا برعکس بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی فرمانده یگان ویژه ناجا گفت: شمار زیادی از علاقمندان به ورزش های هوایی به دلیل کم توجهی به توسعه امکانات و زیرساخت های این ورزش ها در داخل کشور به کشورهای همجوار می روند که موجب خروج ارز از کشور شده و این افراد هزینه های زیادی را متحمل می شوند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس، عقب ماندگی اقتصادی کشور را ماحصل بی توجهی به پالایشگاه سازی دانست و افزود: به یقین تولید هر نوع محصولی برای کشور اشتغال و ارزآوری به دنبال دارد و مانع از خروج ارز خواهد شد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۹   + ۳۰ سایت دیگر  
به گفته زرندی نتایج ملموس طرح رسوخ فناوری در صنعت شامل بهبود کیفی تولیدات، افزایش سهم ساخت داخل و جلوگیری از خروج ارز در رشته های مختلف تولیدی در آینده نزدیک مورد انتظار و قابل دستیابی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۶    
تولید کپسول گاز یک بار مصرف و اجاق گاز خوراک پزی در شهرستان طارم استان زنجان.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۴۳    
در حالی که کشور با مشکلات ارزی مواجه است اما به خاطر راحتی مسیرهای قاچاق گوشی در کشور، ارز زیادی از کشور خارج می شود تا گوشی های لوکس به صورت قاچاقی وارد کشور شوند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۵    
با وجود ذخایر قیر طبیعی در کشور و اینکه بزرگترین منبع قیر خاورمیانه در ایلام قرار دارد اما تولیدات این معادن،خام صادر می شود اما اگر صنایع تبدیلی و کارخانه های وابسته آن ایجاد شود،می تواند هم از خروج ارز جلوگیری کند و هم برای هزاران نفر شغل ایجاد کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
علی اکبر فرازی ، معتقد است اگر مکانیسم مشخصی از سوی دولت از ابتدا برای ورود و خروج ارز مشخص شده بود امروز وضعیت در بازار ارز اینطور نبود.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فولاد آذربایجان گفت: تولید میلگرد آلیاژی در این شرکت، علاوه بر رفع نیازهای داخلی از خروج ارز نیز جلوگیری خواهد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس پانسمان های پیشرفته ای برای ترمیم زخم های عفونی مانند زخم بستر بر پایه ماده استخراج شده از جلبک قهوه ای و نانو ذرات نقره تولید کردند که قادر است بدون آسیب رساندن به بافت سالم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با بومی سازی مخازن دوجداره ذخیره گازهای مایع پروپان و بوتان مورد استفاده در پالایشگاه های گازی و مجتمع های پتروشیمی موفق به جلوگیری خروج ارز از کشور شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
با احداث کارگاه های چوب خشک کنی، سالانه از خروج بیش از یک میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز گفت: بازسازی یک دستگاه تصفیه روغن صنعتی به دست نیرو های متخصص این نیروگاه سبب احیای روغن توربین های 305 مگاواتی و جلوگیری از خروج ارز شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سره الکترود نقطه جوش از قطعات با کاربردهای وسیع در صنعت خودروسازی و تولید لوازم خانگی است که تاکنون کشور به خارج وابستگی داشته است، ولی گروهی از محققان کشور با تولید نانو الکترودهای جوش از خروج ارز جلوگیری کردند.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
حبیب امین زاده، روز چهارشنبه در جمع نمایندگان پنج شرکت تولید دارو در استان افزود: آذربایجان شرقی جایگاه ویژه ای در تولیدات دارویی کشور دارد، افزود: با توجه به اهمیت تامین سلامت شهروندان ضروری است مشکلات این واحدها در دوره های زمانی کوتاه مدت مورد پایش قرار گیرد تا علاوه بر حمایت جدی از صنعت ...
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
پدال نیوز: در شرایطی که اقتصاد کشور با شرایط تحریمی و محدودیت های بین المللی روبرو است فعالان صنعت خودرو بر اجرای نسخه هایی غیرمعمول تاکید داشته و معتقدند در جنگ اقتصادی نه تنها رعایت استانداردهای بین المللی منفعتی نخواهد داشت بلکه به ضرر اقتصاد نیز خواهد بود.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: با وجود تنوع اقلیم و پتانسیل بالای بخش کشاورزی در کشور، علاوه بر بی نیازی از واردات میوه و خروج ارز از کشور، امکان کاهش وابستگی اقتصاد به درآمد های ارزی حاصل از صادرات نفت وجود دارد که طی سال های تحریم اهمیت تجارت خارجی محصولات کشاورزی بیش از پیش احساس می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۶:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- کاغذ یکی از محصولاتی است که سهم قابل توجهی در سبد محصولات وارداتی کشور دارد و این در حالی است که ظرفیت تولید این محصول از سنگ در استان فارس وجود دارد و بهره گیری عملی از این ظرفیت می تواند فرصتی برای خودکفایی و جلوگیری از خروج ارز از کشور باشد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دولت هیچ وقت به منظور کنترل خروج ارز از کشور، جلوی واردات خودرو را نگرفته است. به هر حال پیداست واردات خودرو با تخصیص ارز دولتی یا ارز نیمایی کاملا غلط است.