سه شنبه ۰۴ آبانساعت ۰۵:۲۸Oct 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خروج ارز»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
یک جوان پارس آبادی در جهت جلوگیری از خروج ارز از کشور، با الگوبرداری از دستگاه های چینی اقدام به ساخت دستگاه خرمنکوب بادام زمینی نموده است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
واردات دارو از سال 97 تا 99 رقمی معادل 91 درصد کاهش داشته است مریم شکرانی 97 درصد نیازهای دارویی ایران از طریق تولید داخل تامین می شود و میزان خروج ارز برای واردات دارو 91 درصد کاهش داشته است ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۹:۵۴    
بهترین سیاستی که دولت می تواند در مقابل صرافی ها و ماینرها اتخاذ کند نظاممند کردن آنهاست به طور مثال افراد برای خرید ملک در کشورهای همسایه از رمزارزها استفاده می کنند ولی بعد از نظاممند شدن کنترل بر این بازار بیشتر می شود که در نهایت از خروج ارز هم جلوگیری شود.
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۲:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول)، رسول اشرف زاده با اشاره به اینکه توسعه صنایع تکمیلی و احداث پارک های صنعتی پایین دستی از سیاست های اصلی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پترول است، تصریح کرد: هدف از این کار تکمیل زنجیره ارزش، ایجاد اشتغال پایدار ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی یازدهمین روز مهر ماه پرداخته می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۰۰:۰۸    
بعد از ماجرای آزادسازی واردات خودرو بحث خروج ارز از کشور بسیار داغ شده است. بسیاری در کشور مدعی هستند خروج ارز از کشور به اقتصاد ایران بسیار لطمه خواهد زد. اما دیدگاه برخی اقتصاددانان دقیقا عکس این ادعاست.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۲:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این شرکت دانش بنیان که در حوزه فنی، مهندسی و مخابراتی فعالیت می کند، تولید تجهیزات کنترل صنعتی و مخابراتی را جزو فعالیت های خود قرار داده و تاکنون به موفقیت های خوبی دست یافته است به گونه ای تولیدات این شرکت افزون بر 50 درصد ارزش افزوده دارد و از خروج ارز [...]
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۱:۱۵   + ۲۶ سایت دیگر  
پدال نیوز: دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور گفت: موضع رسمی و شفاف این انجمن درخصوص واردات خودرو این است که ما به طور کلی با ممنوعیت واردات هرگونه کالای مجاز مخالف هستیم اما یک نکته مهم را نباید فراموش کنیم که اگر الان خودرو وارد نمی شود، به دلیل بحران ارزی کشور بوده و هست ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۲    
رونق اقتصادی در صنعت بازی های رایانه ای را شاهد خواهیم بود. در کنار اشتغال زایی می توانیم، به لحاظ بازار مصرف و بازار تولید از این صنعت استفاده کنیم تا از خروج ارز از کشور جلوگیری شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مهم ترین دلیل مخالفت با واردات خودرو خروج ارز از کشور است. اما گزارش ها و اظهارات رسمی نشان می دهد فقط در سال 99 حدود 1.7 میلیارد دلار ارز برای خرید قطعات خودرو از کشور خارج شده و اتفاقا ایران خودرو و سایپا بیشترین میزان ارزبری را داشته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
با اجرای بسته امنیت غذایی ستاد توسعه زیست فناوری علاوه بر تامین نیاز داخلی و کاهش خروج ارز از کشور، امکان صادرات و ارزآوری برای فعالان حوزه غذایی و کشاورزی ایجاد می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه واردات در قالب تعاونی های مرزنشینی، ته لنجی و قاچاق همچنان صنعت لوازم خانگی ایران را آزار می دهد، گفت: ما خواستار رقابت تولیدکنندگان لوازم خانگی در بازار هستیم؛ اما باید از دستاوردهای داخلی سازی و جلوگیری از خروج ارز برخی از قطعات نیز حراست کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسات متعددی که با خودروسازان داشتیم به ما اعلام کردند که به هیچ وجه مخالف واردات خودرو نیستیم حتی تاکید داشتند که خودرو های ما در حال حاضر بازار خارجی خوبی دارد.
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا به نقل از شرکت انرژی سپهر، محمدعلی کریمیان افزود: این قرارداد که همسو با منویات مقام معظم رهبری و سیاست های کلان ملی انجام شده شامل ساخت بیش از 2 هزار تن سازه فلزی از جمله استراکچر و گریتینگ است که قسمت قابل توجهی از پیشرفت پروژه را به دنبال خواهد داشت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارخانه تولید آنتی بیوتیک های دامی، گیاه پایه و آفت کُش های گیاهی در شهرک صنعتی چهاربیشه گچساران ساخته می شود.
اقتصاد آنلاین / راه امروز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
با وجود بازتاب رسانه ای اظهارات اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه دولت برنامه ای برای وارد کردن خودرو ندارد، اظهارات تکمیلی وی به همراه روایت مجلسی ها از روند تدوین طرح آزادسازی ورود خودرو به کشور، نشان می دهد دولت نیز چندان مخالف از سرگیری واردات خودرو نیست.
ملیت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین عوامل کاهش سرمایه گذاری، مهاجرت سرمایه به خارج از کشور است که نمود آن در سال های اخیر، سرمایه گذاری در املاک کشور ترکیه بوده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
در صورت گرفتن یک تصمیم قاطع می توان با استفاده از فناوری های امنیتی بانکی و پیگیری قضایی جلوی تراکنش های مالی، خروج ارز و پولشویی سایت های قمار آنلاین را گرفت.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی پیش بینی کرد: با هدف قطع وابستگی به خارج و جلوگیری از خروج ارز از کشور، امید می رود تولید بذور هیبرید سبزی و صیفی گلخانه ای در داخل از 30 میلیون عدد در سال 1399به 50 میلیون عدد در سال جاری ارتقاء یابد..
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس هیأت مدیره یک شرکت دانش بنیان عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: دانش خالص سازی مواد معدنی، می تواند مشکلات فعلی کشور در زمینه واردات مواد اولیه در حوزه تخصصی برخی صنایع از جمله صنایع غذایی، دارویی و پتروشیمی را حل کند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تولید ورق رنگی در شرکت فولاد مبارکه با اعلام نیاز تولیدکنندگان لوازم خانگی به تأمین این محصول به طورجدی دنبال شد و درنهایت این محصول با کیفیت مطلوبی به بازار عرضه گردید که علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، نیاز داخلی به این محصول را تأمین کرد.
معدن24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل انجمن سنگ در نامه ای به آیت الله رییسی، رییس جمهوری اعلام کرد: تا نظام چند نرخی ارز و سوبسید در کشور وجود دارد ، امضاهای طلایی ، رانت ، فساد ، قاچاق در واردات و صادرات ، خروج ارز از کشور ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۳:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران با اشاره به دعوت رییس جمهوری از سرمایه گذاران خارجی، گفت: دستیابی به فناوری های روز، جلوگیری از خروج ارز از کشور و همچنین حوزه هایی که توان ورود به آنها از سوی داخلی ها وجود ندارد، سه موضوع اصلی ورود سرمایه گذاری خارجی به کشور است که باید مد نظر قرار گیرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۱:۳۰    
طبیعتا در شرایطی که تراز ارزی کشور منفی است و اقدامات گسترده ای از سوی دولت برای جلوگیری از خروج ارز از کشور صورت گرفته، برقراری سفرهای تفریحی خارجی آنهم در شرایط کرونایی آنهم توسط یک ایرلاین که متعلق به منطقه ازاد کیش است، جای سئوال و ابهام زیادی باقی می گذارد که...
افزایش قیمت خودروهای خارجی پس از افزایش نرخ ارز، سبب شده تا مشتریان به استفاده از خودروهای قدیمی تر با مدل پایین تر و البته ارزان تر روی بیاورند. به طوری که مشاهدات حاکی است بازه قیمتی 1.5 تا 2 میلیارد تومان جزو محبوب ترین ها محسوب می شوند ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
در دوران افزایش نرخ ارز خروج ارز از کشور برخلاف ادعای اقتصاددانان افزایش شدید یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: آنلودر تخلیه غلات که به دلیل ورود اجسام نامتعارف در بار خارج از سرویس شده بود، پس از تعمیرات در پایانه فله خشک بندر شهید رجایی وارد چرخه فعالیت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۰۹:۵۱    
استفاده از فناوری کشت بافت بیوتکنولوژی در سلمانشهر علاوه بر قطع وابستگی به دیگر کشورها مانع خروج ارز از کشور می شود.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۲:۱۹    
طرفرداران رمزارز یا پول دیجیتالی از آن به عنوان جایگزینی برای ارزهای رایج نام می برند. دارایی هایی که در چنگال بانک ها و نهاد های مالی تحت کنترل دولت ها گرفتارند و بنا به خواسته آنان رفتار می کنند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۷:۳۴    
آمل- مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور گفت: بزرگترین پالایشگاه آب پنیر آسیا برای جلوگیری از خروج ارز با سرمایه گذاری بخش خصوصی در آمل احداث می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۵:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - بزرگ ترین پالایشگاه آب پنیر آسیا به منظور خودکفایی در تولید مواد پروتئینی لبنی و جلوگیری از خروج ارز با سرمایه گذاری بخش خصوصی و پشتیبانی بانک صنعت و معدن در آمل ساخته می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۹:۵۵   + ۳۷ سایت دیگر  
اعتماد به توان داخلی متخصصان شرکت فولاد خوزستان ، تهدید تحریم را در این شرکت ، به فرصت تبدیل کرده است .
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
قطعی برق، کمبود انرژی، خروج ارز از کشور و حتی کلاه برداری های نوین، کمترین گناهی بود که صنعت ماینینگ به آن متهم است.
جویا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۴:۳۲    
کیاوش جورابچیان Kia Joorabchian متولد 1350 در تهران است که پس از انقلاب اسلامی در ایران به همراه خانواده اش که از سرمایه داران و وارد کنندگان خودرو بودند به لندن نقل مکان کردند تا شاهد خروج سیل عظیمی از خروج ارز به کشور های اروپایی باشیم ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۰۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های دانش بنیان از میان 22 محصول در حوزه دندانپزشکی توانستند برای 6 محصول خود مجوز دانش بنیانی دریافت کنند که عرضه آنها به بازار از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ابوالفضل رنجبر می گوید: توانایی هپکو را حداقل با سفارش ساخت 5 عدد دامپتراک امتحان کنند تا مشخص شود که آیا درصورت حمایت واقعی نیازی به خروج ارز از کشور هست یا نه؟!
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۶    
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، با اشاره به واردات نهاده ایران از شرکت آمریکایی کارگیل، گفت: پیشگیری از خام فروشی نهاده های دامی مسیری آسان و کوتاه جهت ارتقا امنیت غذایی و کاهش خروج ارز و وابستگی کشور به نهاده های دامی در دستور کار دولت جدید قرار گیرد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۷:۴۶    
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: پیشگیری از خام فروشی نهاده های دامی مسیری آسان و کوتاه جهت ارتقا امنیت غذایی و کاهش خروج ارز و وابستگی کشور به نهاده های دامی در دستور کار دولت جدید قرار گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: پیشگیری از خام فروشی نهاده های دامی مسیری آسان و کوتاه جهت ارتقا امنیت غذایی و کاهش خروج ارز و وابستگی کشور به نهاده های دامی در دستور کار دولت جدید قرار گیرد.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۲۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - بعد از گذشت حدود سه سال و نیم از ترسیم و ابلاغ اولین مقررات مربوط به رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان تاکنون صادرکنندگان براساس آمار سازمان توسعه تجارت 82 درصد تعهدات خود را ایفا کرده اند ...
اقتصاد آنلاین / معدن نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۶:۰۸   + ۳۰ سایت دیگر  
شرکت مس با سرمایه گذاری مناسب اقدام به نوسازی و توسعه ظرفیت تولید اسید سولفوریک کرده و ظرفیت تولید این محصول را به بیش از 1.5 میلیون تن افزایش داده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : با خروج ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا از برجام و تشدید تحریم های ایران در سال 1397، دولت برای رفع کسری ارزی احتمالی تصمیم گرفت با ممنوعیت واردات گروه های مختلف کالایی مانع از خروج ارز از کشور شود.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۰۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزها اولین تولیدکننده مبدل های حرارتی ایران و خاورمیانه، البرز را بار دیگر کانون توجهات قرار داده است تا بار دیگر نشان دهد تا این استان حرف هایی برای گفتن دارد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
شانا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۲۲:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس به منظور صرفه جویی در زمان و خروج ارز از کشور، آنتی فوم ایرانی؛ ماده مهم کنترلی در فرآیند حذف گوگرد و دی اکسیدکربن گازهای ترش را جایگزین نمونه های خارجی کرد.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۶:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با ارسال نامه ای خطاب به دادستان کل کشور، خواهان برخورد با صرافی های مشکوک رمزارز خارجی و مسدودسازی آن ها در کشور شده است. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۳:۵۰   + ۴۹ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، رحیم زارع عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در نامه ای (مورخ 23 مردادماه) خطاب به دادستان کل کشور درباره مسدودسازی صرافی های مشکوک خارجی،نوشت: آنچه در شرایط فعلی اقتصاد کشور، یک هشدار فوری و جدی محسوب می شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۳:۳۴    
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع، معادن و کشاورزی گرگان گفت: در صورتی که مسائل بخش کشاورزی استان ترمیم نشود و مشکلات آن برطرف نگردد سرمایه های زیادی با خروج ارز از کشور از طریق واردات از دست خواهد رفت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۷:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر اجرایی شورای هماهنگی و همکاری فعالین اقتصادی مناطق آزاد، با انتقاد از صحبت های اخیر رئیس کل بانک مرکزی در خصوص تاثیر منفی مناطق آزاد بر بازار ارز تاکید کرد: مناطق آزاد یکی از راهکارهای موثر در راستای جلوگیری از خروج ارز از کشور بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
برای اولین بار متخصصان ابزار دقیق نیروگاه گازی هسا موفق شدند موتور تایمینگ را تعمیر و تنظیم کنند.