شنبه ۰۲ مردادساعت ۲۲:۵۱Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارز دولتی»

شعار سال   ۸ ساعت پیش    
منابع غیر رسمی، بیان نموده اند که احتمالا تخصیص ارز دولتی برای تهیه 33 قلم دارو برداشته شده و به ارز نیمایی تغییر داده می شود. وقوع این پدیده می تواند قیمت این دارو ها را تا چندین برابر افزایش دهد. همچنین طبق روال، نایابی کوتاه مدت و کمبود مصنوعی از عوارض احتمالی شایع با چنین تغییراتی است.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، ضمن اشاره به خواسته های صنعت داروسازی کشور از دولت سیزدهم، خواستار حذف ارز دولتی برای برچیدن بساط رانت خواری شد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گزارش شرق از ابهامات فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی اعلام فهرست جدید دریافت کنندگان ارز دولتی، موجب ابهامات تازه در این زمینه شده است. روزنامه شرق درگزارشی در این باره خاطرنشان کرد ...
روز نو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۲۰   + ۲۵ سایت دیگر  
راغفر با اشاره به بحران دارو در کشور گفت: امروز مردم مجبورند بسیاری از اقلام دارویی مورد نیاز خود را از ناصرخسرو تهیه کنند در حالیکه این داروها با ارز دولتی وارد می شود و باید به قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد. همه ی اینها روی نارضایتی عمومی اثر می گذارد و بسیار تعیین کننده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی از تشکیل 7 فقره پرونده تخلف ارزی برای دریافت کنندگان ارز دولتی در استان خبر داد.
قلم نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
در چند هفته گذشته ایرانیان بار ها شاهد افزایش شدید قیمت برخی اقلام ضروری زندگی خود بودند که این افزایش قیمت حتی فراتر از تورم و میزان رشد هرروزه یا هفتگی قیمت ها بود و به همین دلیل هم خبرساز شد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۲:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
در چند هفته گذشته ایرانیان بارها شاهد افزایش شدید قیمت برخی اقلام ضروری زندگی خود بودند که این افزایش قیمت حتی فراتر از تورم و میزان رشد هرروزه یا هفتگی قیمت ها بود و به همین دلیل هم خبرساز شد؛ یکی از این موارد پرحاشیه ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۷:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سپید، علیرضا رستمی روز دوشنبه (28 تیرماه) در وبینار پیشگیری و مقابله با قاچاق محصولات سلامت محور که به صورت ویدئو کنفرانس در دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
با اینکه قرار بود ارز دولتی به همه متقاضیان اختصاص پیدا کند، 1.8 میلیارد یورو کالا در بندر امام خمینی و بیش از 110هزار تن کالا در بنادر شمالی دپو شده است و ارز دولتی همچنان به شرکت های خاصی داده شده که حتی بانک مرکزی لیست آن را منتشر نمی کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۷:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی می گوید: افزایشِ دو سه برابری قیمت دارو و همچنین افزایشِ قیمت نهاده های دامی و به تبع آن قیمت مرغ و شیر و تخم مرغ نشان از حذفِ کاملِ ارز 4200 تومانی دارد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
این روزها وضعیت نابسامان در بازار مرغ باعث ایجاد صف های طولانی برای دریافت مرغ در شرایط کرونایی شده است این در حالی است که نهاده های دام و طیور همچنان ارز دولتی دریافت می کنند و مرغ به قیمت مصوب باید در دسترس عموم مردم باشد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۱:۳۱   + ۱۰۲ سایت دیگر  
اقتصادی در دیدار با رئیس جمهور منتخب، نقشه وضعیت فعلی اقتصاد ایران را ترسیم و راهکارهای عملی برای حوزه های بانکی، بورس، مالیات و ارز دولتی را ارائه کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۹:۰۶    
اقتصاد نیوز : جمعی از اساتید و نخبگان اقتصادی از گرایش های مختلف، چهارشنبه در نشستی 3 ساعته با آیت الله ابراهیم رئیسی به بیان دیدگاه ها، نظرات و راهکارهای مدنظر خود درباره نوع مواجهه دولت با مشکلات بخش اقتصاد و نحوه ورود به عرصه حل وفصل این مشکلات پرداختند.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۵:۴۶    
برچسب ها دانستنی آنلاین دیدار با فعالان اقتصادی سید ابراهیم رئیسی وضعیت اقتصاد ی کشور برچسب ها
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۲:۳۳   + ۸۲ سایت دیگر  
اساتید و نخبگان اقتصادی در دیار با رییس جمهور منتخب نقشه وضعیت فعلی اقتصاد ایران را ترسیم کرده و راهکارهای عملی برای حوزه های بانکی، بورس، مالیات و ارز دولتی ارائه کردند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
بعد از 7 ماه تعلل باز هم خبری از سامانه جامع تجارت نشد آقای روحانی در توجیه بسیاری از ناکارآمدی های اقتصادی و مدیریتی دولتش به انواع بهانه جویی های سیاسی متوسل می شود اما به یکی از اصلی ترین ضرورت های مدیریت کارآمد اقتصادی یعنی مسئولیت راه اندازی سامانه جامع تجارت عمل نکرده است. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۸    
ابهاماتی در خصوص تخصیص تبعیض آمیز ارز 4200 تومانی به صورت اعتباری میان واردکنندگان کالا اختلاف نظرهای دستگاههای مرتبط در امر تجارت خارجی را نمایان تر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۲:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
ابهاماتی در خصوص تخصیص تبعیض آمیز ارز 4200 تومانی به صورت اعتباری میان واردکنندگان کالا اختلاف نظرهای دستگاههای مرتبط در امر تجارت خارجی را نمایان تر کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۲:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
محمد علی امامی رئیس اداره لجستیک و زیر ساخت های تجاری وزارت صمت ، درباره مشکلات بازار لاستیک بیان کرد: عرضه حواله به لاستیک هایی مربوط است که با ارز دولتی وارد کشور می شدند و حدود یک سال و نیم است که ارز دولتی یا همان 4200 تومان به واردات لاستیک تخصیص داده نمی شود ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
صارمی با بیان اینکه با وجود اینکه قیمت ارز را برای واردات روغن ثابت نگه داشتیم و این محصول مشمول ارز دولتی است، گفت: ناچار به افزایش قیمت شدیم که با این افزایش قیمت اکنون در بازار روغن مشکلی نداریم و این محصول با نرخ مصوب عرضه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن علمی آسیب شناسی ایران، نسبت به تبعات قطع یکباره ارز دولتی برای فعالیت آزمایشگاه های تشخیص پزشکی ابراز نگرانی کرد و گفت: این اقدام باید به مرور اعمال شود.
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رضا حاجی پور اظهار داشت: مصوبه دولت مبنی بر جلوگیری از خارج شدن ارز دولتی و نیمایی برای واردات برنج خارجی، حمایت خوبی از برنجکاران کشور بوده اما انتظار داریم قیمت ها نیز بر اساس هزینه های تولید و معیشت کشاورزان افزایش داشته باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۳:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان فرآورده های لبنی استان همدان گفت: صادرات و تفاوت در قیمت ارز دولتی و آزاد به کام یک عده خاص است و باعث می شود یارانه مردم ایران، در جیب مافیا و کشورهای خارجی ریخته و با افزایش قیمت لبنیات، سفره لبنیاتی مردم کوچک شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۰:۴۱    
دنیای اقتصاد: در حالی نایب رئیس انجمن داروسازان ایران از بالاترین میزان کمبود دارو در 15 سال گذشته در کشور خبر داد که فعالان این حوزه معتقدند یکی از مهم ترین دلایل این کمبود را باید در تخصیص ارز 4200 تومانی به تولید دارو جست وجو کرد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۵    
کرج- سرمایه کشور در برخی کالا ها صرف این می شود که فلان برند بدون حقوق و عوارض وارد شود و در این بین عده ای دلال سود برند، این بخشی از یادداشت مصطفی تقی پور؛ دکترای مهندسی پزشکی برای بازار است.
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۹:۵۷    
قیمت ارز دولتی امروز یکشنبه 20 تیر 1400 توسط بانک مرکزی اعلام شد که براین اساس قیمت ها نسبت به روز گذشته ثابت بود.
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۹:۵۱    
قیمت ارز دولتی امروز یکشنبه 20 تیر 1400 توسط بانک مرکزی اعلام شد که براین اساس قیمت ها نسبت به روز گذشته ثابت بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۸:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان تخصیص ارز دولتی به واردات محصول یونجه به عنوان نهاده های دامی گفت: خوشبختانه این اتفاق باعث کاهش قیمت این نهاده برای دامداران خواهد بود و دامداران در تامین یونجه مشکلی نخواهند داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن علمی آسیب شناسی ایران، نسبت به وضعیت بحرانی آزمایشگاه ها در دوران کرونا هشدار داد و گفت: کاهش مراجعات مردم به دلیل ترس از کرونا، باعث شده درآمد آزمایشگاه ها به شدت کم شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
با محدود شدن درآمدهای ارزی و افزایش قیمت دلار، واردات بسیاری از کالاها از جمله لاستیک با مشکل مواجه شد. دولت هم با تخصیص ارز دولتی برای واردات سعی در حل این مشکل داشت اما رانت و فسادی که ارز 4200تومانی با خود به همراه آورد تا همین امروز و با وجود حذف این ارز همچنان وضعیت بازارهای مختلف با مشکلات ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مسوولین مراقب باشند که معمولاً بزرگترین رانت ها و سهم خواهی های دارندگان امضاهای طلایی در این ماه های پایانی دولت ها رخ می دهد. به گزارش سپید به نقل از فارس، در سال های اخیر، بحث ارز دولتی دارو و نحوه تقسیم و توزیع آن میان شرکت های دارویی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مشاور معاونت فرهنگی وزارت ارشاد: دو شرکت که کاغذ های خود را با ارز دولتی وارد کرده اند با وجود پیگیری های مختلف؛ کاغذ های خود را تحویل نداده اند و ما ناچار شدیم موضوع را به مقام های قضایی ارجاع دهیم.
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
قیمت ارز دولتی امروز چهارشنبه 16 تیر 1400 توسط بانک مرکزی اعلام شد.
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
قیمت ارز دولتی امروز چهارشنبه 16 تیر 1400 توسط بانک مرکزی اعلام شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۰۰:۰۹    
ساسان ابراهیمی کارشناس بازار سرمایه عدم تخصیص ارز دولتی و جایگزینی ارز نیمایی موجب شده تا ذخایر شکر با ارز 4200 تومانی رو به اتمام باشد و شکر وارده شده با ارز نیمایی نیز مشمول قیمت گذاری تثبیت شده نباشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که ناشران از نبود کاغذ دولتی گلایه دارند، دو هزار تُن کاغذ خریداری شده با ارز دولتی در انبار واردکننده متخلف احتکار شده و پیگیری ها نیز تاکنون نتیجه بخش نبوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۲:۰۳    
ایسنا/خراسان جنوبی در سال های اخیر تلاش شده تا با حمایت از نویسندگان و ناشران، اندکی درد گرانی و یا کمبود کاغذ التیام یابد؛ اقداماتی چون خرید کتاب و تامین کاغذ با ارز دولتی و یا طرح های نخفیف در خرید، اما باید دید این طرح ها تا چه اندازه می توانند بر مشکل سرسام آور گرانی کاغذ چیره شوند.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سرهنگ محمد محمدپور با اشاره به اهمیت تولیدات دام وطیور در استان و نقش آن در تأمین مواد پروتئینی کشور اظهار داشت: متأسفانه برخی افراد سودجو، نهاده های دامی را با ارز دولتی خریداری و در قالب شرکت های خدمات و بازرگانی ان را به نرخ آزاد در بازار عرضه می کردند واین مسئله در افزایش نرخ محصولات مؤثر بوده ...
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
قیمت ارز دولتی امروز دوشنبه 14 تیر 1400 توسط بانک مرکزی اعلام شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری نشست های متعدد برای ادامه روند اختصاص ارز دولتی به کاغذ ناشران و مطبوعات گفت: کارهای مقدماتی انجام شده و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم کاغذ با ارز ترجیحی را در اختیار ناشران قرار دهیم.
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۰۹:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
قیمت ارز دولتی امروز دوشنبه 14 تیر 1400 توسط بانک مرکزی اعلام شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۰۰:۴۱    
ابوالفتح صانعی رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی بیش از یک سال از تشدید محدودیت های ارزی در کشور در صنایع مختلف می گذرد و یکی از نگرانی های فعالان اقتصادی در بخش های مختلف ازجمله در بخش تجهیزات پزشکی ...
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
قیمت ارز دولتی امروز یکشنبه 13 تیر 1400 توسط بانک مرکزی اعلام شد.
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
قیمت ارز دولتی امروز یکشنبه 13 تیر 1400 توسط بانک مرکزی اعلام شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۰۰:۱۱    
دنیای اقتصاد : اگر مواد مورد نیاز برای تولید لاستیک از قبیل نخ، کربن و مواد شیمیایی که در داخل کشور تولید می شود، با قیمت های مناسب به تولیدکننده ارائه نشود، قیمت تمام شده لاستیک تولیدی گران خواهد بود، بنابراین ضرورت دارد در زنجیره ارزش تولید تایر توازن ایجاد کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۵:۲۲   + ۲۴ سایت دیگر  
سخنگوی انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه در برخی محصولات، 40 درصد بازار لوازم خانگی به کالای قاچاق اختصاص دارد، گفت: قاچاقچی ها اقلام مشمول ارز دولتی را از کشور خارج کرده و با پول آن، کالای قاچاق وارد کشور می کنند. تسعیر این نرخ قاچاق برای هر دلار معادل 15 هزار تومان می شود.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۰۹:۳۱    
مردم قدرت خرید تایر با قیمت های فعلی را ندارند و تنها راه بازگرداندن قدرت خرید، کاهش قیمت تمام شده تولید با تخصیص ارز ارزان است
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۱۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مشاهدات میدانی نشان می دهد که صف روغن مایع و جامد جمع شد با وجود این بنکداران از حذف ارز دولتی روغن ابراز نگرانی می کنند و می گویند از آنجا که 70 درصد محتوای بطری های روغن، روغن خام وارداتی است، حذف ارز دولتی این کالا می تواند قیمت آن را به شدت افزایش دهد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۱۲:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : بررسی لیست اولویت های ارزی دارو که اخیراً در سایت سازمان غذا و دارو منتشر شده، با ابهامات و اما و اگرهایی همراه است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، در سال های اخیر، تخصیص ارز دولتی جهت تأمین داروی مورد نیاز کشور، یکی از پرچالش ترین مسائل حوزه سلامت بوده است ...