دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۱۴:۴۹Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واردات ارز»

آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
هادی بیگی نژاد نماینده نزدیک به جبهه پایداری که در کارنامه سیاسی خود مخالفت با برجام را نیز دارد، گفت: برای حل مشکل واردات ارز و تبادلات اش دارند کار می کنند و برای این موضوع تحریم ها باید برداشته بشود.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۲۵    
گمرک ایران اعلام کرد: بر اساس بخشنامه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز واردات ارز بالای 10 هزار یورو به کشور باید ابتدا به اطلاع مأموران و ضابطان گمرکی برسد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مسائل مالی و ارزی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی کار سختی در پیش دارد، گفت: هنوز تحریم ها پابرجاست و ما همچنان در جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می بریم، از این منظر، دولت سیزدهم و تیم اقتصادی اش باید شرایط متناسب با تحریم و تشدید تحریم را در دستور کار داشته باشند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
امروز مطالبی همچون قیمت ها در بازار خودرو کاهشی می شود، موافقت با ایجاد مرکز مبادله ارز و طلای ایران، ارزآوری 172 میلیون دلاری طلای سرخ، بورس در چاله خودرو!، بازار نفت در انتظار سیگنال چین، بورس چه زمانی صعودی می شود؟، واردات ارز به هر میزان از مالیات معاف شد؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای، مصوبه قانونی مراجع ذیربط در خصوص معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی بابت ورود ارز اعم از اسکناس و حواله را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۹:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، داوود منظور رییس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ذکر کرده است که پیرو بخشنامه شماره 200/1401/4 مورخ 1400/01/27 و با عنایت به مصوبه قانونی مراجع ذی ربط ورود ارز (اعم از اسکناس و حواله معاف از مالیات) است ...
طلا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۹:۳۱   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای، مصوبه قانونی مراجع ذیربط در خصوص معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی بابت ورود ارز اعم از اسکناس و حواله را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۹:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای، مصوبه قانونی مراجع ذیربط در خصوص معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی بابت ورود ارز اعم از اسکناس و حواله را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۸:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
داوود منظور رییس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ذکر کرده است که پیرو بخشنامه شماره 200.1401.4 مورخ 1400.01.27 و با عنایت به مصوبه قانونی مراجع ذی ربط ورود ارز (اعم از اسکناس و حواله معاف از مالیات) است ...
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۴۹   + ۴۰ سایت دیگر  
داوود منظور رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای، مصوبه قانونی مراجع ذیربط در خصوص معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی بابت ورود ارز اعم از اسکناس و حواله را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۹:۰۲    
مهم ترین اخبار اقتصادی امروز به افزایش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی و معافیت واردات ارز از مالیات و رشد شاخص بورس اختصاص داشت.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۱:۱۳    
بر اساس بخشنامه سازمان مالیاتی، واردات ارز معاف از مالیات شد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۸:۳۳   + ۵۸ سایت دیگر  
با ابلاغ بخشنامه مربوط به معافیت مالیاتی ورود ارز (اعم از اسکناس و حواله)، این معافیت جنبه رسمی به خود گرفت؛ معافیتی که پیش تر از سوی بانک مرکزی اعلام شده بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۲:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران گفت: خوشبختانه مشکلی برای واردات ارز به کشور نداشته ایم به همین دلیل پول بلوکه شده در کشور های مقصد وجود ندارد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۶:۰۸   + ۱۰۱ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت گفت: گفتیم هر کس بتواند ارز وارد کشور کند حتی اگر طلا هم باشد نه تنها ارزش افزوده ای گرفته نمی شود بلکه برای منشأ ارزَش هم سخت گیری نمی شود تا به راحتی سرمایه و سپرده گذاری انجام شود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۵:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
پیمان سپاری ارزی به یکی از ایست های صادرات محصولات کشاورزی تبدیل شده است چراکه صادرکنندگان باید تعهدات ارزی بدهند اما از سوی دیگر مسیر آزادی برای واردات ارز در شرایط تحریم وجود ندارد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۰۱:۲۱   + ۳۸ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که هیچ محدودیتی در ورود ارز به صورت اسکناس به کشور وجود ندارد. واردات ارز به کشور علی صالح آبادی گفت: هیچ محدودیتی در ورود ارز به صورت اسکناس به کشور وجود ندارد و ورود ارز به کشور معاف از مالیات است. ...
راه امروز   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۱:۰۶    
سعید محمد گفت: 230 هکتار زمین با قیمت متری 16 هزار تومان سال 83 به سرمایه گذاری ایرانی مقیم خارج در مقابل واردات ارز و ایجاد مجتمع تفریحی واگذار شده که تاکنون یک دلار به ایران وارد نکرده و حالا در دادگاه فرانسه حکم خسارت 500 میلیون دلار از ایران گرفته که در دادگاه بدوی رای به نفع ما صادر شده است.
موج   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۷:۱۸    
سعید محمد گفت: 230 هکتار زمین با قیمت متری 16 هزار تومان سال 83 به سرمایه گذاری ایرانی مقیم خارج در مقابل واردات ارز و ایجاد مجتمع تفریحی واگذار شده که تاکنون یک دلار به ایران وارد نکرده و حالا در دادگاه فرانسه حکم خسارت 500 میلیون دلار از ایران گرفته که در دادگاه بدوی رای به نفع ما صادر شده است.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۹:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، بر اساس ابلاغ این بانک به گمرک و مبتنی بر مصوبه ستاد مقابله با تحریم شورای عالی امنیت ملی، ورود ارز به کشور (اعم از اسکناس و حواله) معاف از مالیات است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۶:۱۵   + ۴۴ سایت دیگر  
مبنی بر بخشنامه سازمان در تاریخ 27 فروردین، ورود ارز اعم از اسکناس یا حواله از مالیات از طریق گمرکات، معاف است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۲۳:۴۰    
شورای امنیت ملی نیز در راستای سیاست های ابلاغی ریاست جمهوری، دستورالعملی صادر شده است و به موضوع تسهیل واردات ارز اشاره شده است و گمرک کل کشور نیز در ابلاغیه ای به ناظرین خود، خواهان اجرای آن شده است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۰۸:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیر عامل صرافی رویال بیان کرد: با ابلاغ رسمی این ابلاغیه ترس از مباحث مالیاتی و پول شویی از بین خواهد رفت و ارزهای خارجی به داخل کشور استمرار بیشتری داشته باشد و به نرخ روز هم می توانند به صرافان کشور بفروشند و در مقابل ریال ایران دریافت کنند. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۲:۰۱   + ۴۹ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی کانون صرافان کشور گفت: مصوبه معافیت مالیاتی ورود ارز به کشور بسیار هوشمندانه است و در شرایط فعلی بسیاری از شرکت ها و افراد خواهان واردات ارز برای واردات خود هستند.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۰۹:۱۳   + ۵۵ سایت دیگر  
ایرنا : رئیس شورای عالی کانون صرافان گفت: معافیت مالیاتی ورود ارز به کشور، اقدام هوشمندانه ای است که یکی از خود تحریمی های داخلی را شکست. سازمان امور مالیاتی هفته گذشته با صدور بخشنامه ای، معافیت مالیاتی ورود ارز به کشور را از طریق گمرکات ورودی جهت اجرا به ادارات امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۴:۱۵   + ۴۰ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه ای به ادارات کل مالیاتی مصوبه نهاد های قانونی ذی ربط مبنی بر معافیت مالیاتی واردات ارز اعم از اسکناس یا حواله از مبادی گمرکات اجرایی به کشور را ابلاغ کرد.
صنایع   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۷۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی مصوبه نهادهای قانونی ذی ربط مبنی بر معافیت مالیاتی واردات ارز اعم از اسکناس یا حواله از مبادی گمرکات اجرایی به کشور را ابلاغ کرد. *** ورود هر نوع اسکانس خارجی به کشور معاف از مالیات شد ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ - ۲۲:۱۰    
دو روز پیش بود که رسانه ها نسبت به یک بخش نامه گمرک واکنش نشان دادند. به عنوان مثال، ایسنا در مطلبی با عنوان دستور مغایر با ورود نامحدود ارز! به ماجرای بخش نامه جنجالی گمرک که مخالف دستور صریح ریاست جمهوری مبنی بر تسهیل واردات دلار بود پرداختیم.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون سابق وزیر اقتصاد با بیان اینکه با وجود دو تجربه تلخ پرداخت یارانه نقدی در دولت های گذشته، به نظر می رسد دولت پرداخت یارانه نقدی را دنبال می کند،گفت: دولت نمی تواند این هزینه ها را به صورت مستمر پرداخت کند، درنتیجه فشار تورمی نیز افزایش می یابد. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۲۰:۴۲   + ۳۹ سایت دیگر  
در سال 1397 بود که مصوب شد ورود ارز و طلا به کشور به صورت نامحدود صورت گیرد؛ به طوری که اعلام شد واردات ارز به صورت اسکناس به داخل کشور بدون محدودیت و مطابق با ضوابط و مقررات بانک مرکزی و مقررات مبارزه با پولشویی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی مجاز است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان: محمدحسین کاویانی مدیرعامل صندوق پنبه ایران بیان کرد: محصول پنبه از پیش از انقلاب تا سال 82، بیش از نیاز صنعت نساجی تولید و به عنوان یکی از منابع مهم واردات ارز به کشور، محسوب شده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۱۶:۱۵    
تعطیلی بازار هرات در پی سقوط افغانستان، حجم واردات ارز کاغذی به کشور را محدود کرد و این موضوع باعث شدتا قیمت دلار در بازار بر مدار رشد قرار گیرد.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی در چهار ماه نخست امسال حدود 15 میلیارد دلار ارز برای واردات مورد نیاز اقتصاد کشور تامین کرده که چهار میلیارد دلار آن به واردات کالای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص یافته است.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۰:۱۴   + ۳۶ سایت دیگر  
به گزارش نما، در بازار لاستیک چه خبر است؟ مدت هاست که بازار لاستیک اوضاع خوبی ندارد، خریداران چه برای لاستیک سواری چه سنگین با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند. در گذشته برای تامین نیاز داخل در کنار تولید، واردات لاستیک هم صورت می گرفت که دولت برای واردات ارز 4200 تومانی در نظر گرفته بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۷:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهادکشاورزی گفت: انبارهای ذخایر استراتژیک کشور کاملا پر و وضعیت کنونی ذخایر استراتژیک کشور به مراتب بهتر از 6 ماه قبل است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر فقط 5 کالای اساسی شامل 4نهاده دامی (کنجاله سویا، ذرت، جو، دانه سویا) و روغن خام است که برای واردات ارز 4200تومانی می گیرند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۰۰:۱۴    
طبق مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، ورود ارز به صورت اسکناس بدون محدویت و همچنین طلا، نقره و پلاتین به صورت خام از حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال 1400 معاف شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
با مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی ورود ارز به صورت اسکناس بدون محدودیت و همچنین طلا، نقره و پلاتین به صورت خام از حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال 1400 معاف شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۸:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
با تصویب دولت، تا پایان 1400 با تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی، واردات ارز و فلزات گرانبها از تمامی حقوق و عوارض و مالیات معاف شد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در بازار آزاد ارز قیمت دلار که تا 24600 بالا رفته بود کاهش یافته و 23 هزار و 900 تومان، قیمت یورو 29 هزار و 50 تومان و درهم امارات 6 هزار و 600 تومان معامله شد. قیمت طلا که تا 1918 دلار بالا رفته بود کاهش یافت و به 1896 دلار رسید. و در ساعات عصر نیز 1902 دلار بود ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۶:۱۸   + ۷۰ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: طبق مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، ورود ارز به صورت اسکناس بدون محدویت و همچنین طلا، نقره و پلاتین به صورت خام از حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال 1400 معاف شد. ...
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۶:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
با توجه به اینکه پیش از این بانک مرکزی ضوابط استفاده از رمزارزهای داخلی برای واردات کالا را تصویب کرد، کانون صرافان آمادگی خود در خصوص بهره گیری از شبکه گسترده صرافان در استفاده از رمز ارزهای داخلی جهت واردات کالا را اعلام کرده است.
پولی مالی   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۹:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی- بی توجهی به آینده بیت کوین می تواند نه تنها به واردات ارز به داخل کشور منتهی نشود، بلکه حجم گسترده ای از ارز را از کشور خارج کند و این پدیده ای بسیار نامطلوب خواهد بود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از مهمترین بخشهای توسعه دهنده و ارزش افزا، در ادامه زنجیره صنایع نفت و گاز قرار دارد که نقش مهمی در واردات ارز به کشور دارد. در حال حاضر بیش از 50 شرکت پتروشیمی در کشور فعال هستند و بیش از 50 میلیون تن محصول پتروشیمی تولید می کنند ...
راه دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در سال های اخیر بازارچه های مرزی و پیله وران از نوسانات نرخ ارز در امان نماندند. از دیگر سو سیاست های اقتصادی دولت مبنی بر واردات ارز در قبال صادرات هم سنگ بزرگی پیش پای تجارت خرد مرزی در بازارچه ها انداخته و بسیاری از پیله وران را با چالش روبه رو کرده است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
در چند روز گذشته سپاه کربلای مازندران مدیرعامل بزرگ ترین شرکت واردکننده نهاده های دام و طیور در شمال ایران را دستگیر کرد و همچنین این شرکت متهم شده که برای واردات ارز دولتی هم گرفته است.
برترین ها / جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۷:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: سپاه کربلای مازندران مدیرعامل بزرگ ترین شرکت واردکننده نهاده های دام و طیور در شمال ایران را دستگیر کرده است. این شرکت با نگهداری و دپوی نهاده ها در گمرک به دلایل واهی ازجمله عدم تخصیص ارز و بروکراسی اداری در ترخیص کالا بود تا از این طریق ضمن ایجاد کمبود تصنعی نهاده در بازار ...