یکشنبه ۱۲ آذرساعت ۱۳:۴۷Dec 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترانزیت کالا»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: گمرک ایران اعلام کرد: در 8ماهه سال جاری میزان ترانزیت خارجی از مسیر ایران به 10 میلیون و 919 هزار تن رسیده است. به گزارش خبر گزاری تسنیم، این میزان ترانزیت خارجی از مسیر ایران در 8 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 19.54 درصد افزایش را نشان می دهد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۲۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
همکاری ایران و روسیه در زمینه ترانزیت و چگونگی دستیابی دو کشور به هدف 10 میلیون تن ترانزیت کالا از مسیر جمهوری اسلامی ایران بررسی شد. به گزارش گروه اقتصادی حیات ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۳:۴۰    
از پذیرفته شدن سفیر طالبان از سوی چین تا رشد 110 درصدی ترانزیت کالا به افغانستان از طریق ایران در سال جاری؛ از جمله اخبار مهم بوده که می توانید در این پادکست ملاحظه کنید.
نشست ویدیو کنفرانسی معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ایران با معاون وزیر حمل و نقل فدراسیون روسیه برگزار شد و همکاری دو کشور در زمینه ترانزیت و چگونگی دستیابی دو کشور به هدف 10 میلیون تن ترانزیت کالا از مسیر جمهوری اسلامی ایران بررسی شد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۳:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
پس از تأییدات نهائی پایانه مرزی کوزه رش نیز به جمع پایانه های مرزی استان خواهد پیوست تا بتوانیم نقش ترانزیتی این استان را در بخش مسافر و ترانزیت کالا بی بدیل تر کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۲:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: کشورهای cis ظرفیت ترانزیت 100 میلیون تن کالا دارند که اگر 60 میلیون تن آنها از کشورمان عبور کند 60 میلیارد دلار برای کشورمان درآمد به همراه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی گفت: ترانزیت کالا از مجموع چهار پایانه مرزی فعال استان در طی 8ماهه امسال با افزایش 31درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به تکمیل زیر ساخت های حمل و نقل، میزان مبادلات تجاری کشور طی امسال به 100 میلیون و 400 هزار تن رسیده و میزان ترانزیت کالا در کشور رشد 28.2 درصدی داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی اعلام کرد ترانزیت کالا از گمرک ماهیرود به افغانستان 110 درصد رشد داشته است.
آخرین وضعیت برای تکمیل و افزایش تبادلات تجاری در کریدور شمال-جنوب در نشست مشترک همکاری های حمل و نقل و ترانزیت ایران و روسیه بررسی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت: 6 هزار و 176 دستگاه کامیون در سال جاری از طریق گمرک رسمی ماهیرود به کشور افغانستان ترانزیت شده که از نظر تعداد کامیون 110 درصد و به لحاظ وزن 88 درصد رشد داشته است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
ایران با میزبانی از کریدورهای بین المللی متعدد، ظرفیت بسیار بالایی برای جذب بارهای بین المللی دارد و لازمه استفاده از این ظرفیت، توسعه مناسبات با همسایگان و گروه های بین المللی است؛ اتفاقی که در دو سال اخیر، متفاوت از همه دوره های گذشته در دستور کار دولت قرار گرفته است.
منطقه آزاد ماکو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۶:۳۰    
این منطقه در شمال غرب کشور و استان آذربایجان غربی واقع شده و از موقعیت استثنایی در حمل و نقل و ترانزیت کالا به واسطه اتصال به بازارهای اروپا و آسیای میانه برخوردار است ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۳:۵۳    
سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: با تحویل سوخت به رانندگان عراقی در مرز که پیگیر آن هستیم قاچاق سوخت نزدیک به صفر می شود. محمد نجفی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه ...
استانداری خوزستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۰:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار گفت: خوزستان را باید با اقتصاد دریا تعریف کنیم و بستر کسب درآمد برای مردم ساکن در شهرهای ساحلی را فراهم کنیم. به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان نشست اقتصاد دریامحور روز چهارشنبه به ریاست علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان برگزار شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
با وجود تمرکز دولت سیزدهم بر افزایش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه با این حال هنوز مشکلاتی بر سر راه توسعه ترانزیت کالا وجود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
در دیدار سفیر کشورمان با وزیر حمل و نقل تاجیکستان بر علاقه مندی دو کشور نسبت به توسعه همکاری های حمل و نقلی و ترانزیتی تأکید شد.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۶:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادتهران: وزیر راه و شهرسازی کشورمان در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران پروژه و غرفه سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای با اشاره به افزایش 25 درصدی ترانزیت از قلمرو کشورمان طی هفت ماهه سال جاری، این امر را متاثر از مذاکرات دوجانبه با کشورهای همسایه و منطقه دانست. ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۱:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه اولویت دولت سیزدهم توسعه روابط با کشورهای همسایه است، گفت: ترکمنستان شریک راهبردی ایران در حوزه سیاسی و اقتصادی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۶:۵۸   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی کشورمان از افزایش 25 درصدی ترانزیت کالا از مسیر ایران در 7 ماه امسال خبر داد و گفت: ارزش تجارت ایران و ترکمنستان در آینده نزدیک به یک میلیارد دلار می رسد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۵:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
عشق آباد- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی کشورمان از رشد 25 درصدی ترانزیت کالا از مسیر ایران در 7 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: حجم تجارت ایران و ترکمنستان در آینده نزدیک به یک میلیارد دلار می رسد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۴:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- راه آهن خواف- هرات به طول 225 کیلومتر برای دسترسی بیشتر افغانستان به آب های آزاد از طریق بندرعباس و آب های گرم از طریق بندر چابهار مهیا خواهد شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
ناظر گمرکات استان کرمانشاه، از رشد 104 درصدی وزن کالاهای ترانزیتی با مقصد حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه در هفت ماهه سپری شده از سال جاری خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۰۸:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
ناظر گمرکات استان کرمانشاه، از رشد 104 درصدی وزن کالاهای ترانزیتی با مقصد حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه در هفت ماهه سپری شده از سال جاری خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۹    
مدیر پایانه مرزی میلک از ترانزیت263هزار و 545تن کالا از طریق این پایانه خبر داد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۲:۵۳    
تعدادی دیگر از رانندگان ترانزیت ضمن رد اظهارات مدیرعامل این شرکت حمل و نقل بین المللی و با تایید سخنان همکار خود در بندرعباس، فهرستی از رانندگانی را که برای ترانزیت کالا به ترکمنستان و آسیای میانه آمادگی دارند در اختیار تین نیوز قرار دادند.
مدیر پایانه مرزی میلک از ترانزیت 263 هزار و 545 تن کالا توسط 11 هزار و 516 دستگاه کامیون از طریق پایانه مرزی میلک خبر داد و گفت: ترانزیت کالا از این مرز نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 77 درصدی داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۲۲:۵۵    
تهران- ایرنا- رئیس جمهور با بیان اینکه در اجلاس سازمان همکاری اقتصادی اکو بر ترانزیت کالا از مسیر جمهوری اسلامی ایران تاکید شد، گفت: نیمی از اعضای این سازمان تاکید داشتند که ایران مسیر ارزانی برای حمل کالا است و صرفه جویی در زمان را به همراه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۲۲:۴۳   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه قطع تمام ارتباطات سیاسی و اقتصادی با رژیم صهیونیستی بسیار می تواند بازدارندگی داشته باشد، گفت: امیدوارم توجهات به موضوع فلسطین تبدیل به اقدام و عملی شود که حتماً بتواند بازدارندگی سریع در منطقه داشته باشد.
رئیسی پس از بازگشت از اجلاس اکو درباره این اجلاس توضیحاتی ارائه داد و گفت: اجلاس اکو تحت تاثیر موضوع فلسطین بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۲۲:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس جمهور با بیان اینکه در اجلاس سازمان همکاری اقتصادی اکو بر ترانزیت کالا از مسیر جمهوری اسلامی ایران تاکید شد، گفت: نیمی از اعضای این سازمان تاکید داشتند که ایران مسیر ارزانی برای حمل کالا است و صرفه جویی در زمان را به همراه دارد.
مکران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
عسکری نسب، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از راه اندازی سرویس منظم حمل کانتینری یخچالی از چابهار به بنادر هند خبر داد. به گزارش پایگاه خبری مکران، با راه اندازی سرویس منظم حمل کانتینری یخچالی از این بندر امکان واردات، صادرات و ترانزیت کالا های ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۸:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- براساس مصوبه مجلس، هدف گذاری حجم کالاهای ترانزیتی از قلمروی کشورمان تا پایان برنامه هفتم توسعه 40 میلیون تن تعیین شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
در هفت ماه گذشته ترانزیت کالا از گمرک پلدشت 60 درصد افزایش یافته است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۲:۲۸    
سپهرغرب، گروه خبر: عملیات اجرایی پروژه راهبردی قطار کرمانشاه - خسروی که از آن به عنوان سریع ترین مسیر ریلی ایران به عراق برای ترانزیت کالا و جابجایی مسافران و زائران یاد شده است به رغم بهره مندی از مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب در سال 1390 که قرار بود سه ساله ساخته شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۱:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون و 300 هزار تن کالا در بنادر شرق هرمزگان خبر داد و گفت: در هفت ماهه امسال ترانزیت کالا در این بنادر 41 درصد افزایش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
از ابتدای سال تاکنون بیش از 538 هزار تن کالا از گمرکات گیلان ترانزیت شده است.
سرمایه گذاری چینی ها در شبکه ریلی و بنادر ایران می تواند زمان ترانزیت بین چین و اروپا را کاهش دهد، زیرا قطار سریع السیر تهران-مشهد و قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان هم اکنون راه اندازی شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۳:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی که در سفر معاون اول رئیس جمهور به چین حضور دارد جزئیات سرمایه گذاری های جدید ایران و چین در زمینه حمل و ترانزیت کالا را تشریح کرد.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
پتروشیمی امید است با بهره برداری از خط راه آهن ریلی سرخس جهشی در اقتصاد ملی دریا محور و ترانزیت کالا ایجاد شود، افزود: اساسنامه ایجاد سازمان توسعه مکران به مجلس ارائه شده و ایجاد این سازمان میتواند ظرفیتی برای توسعه سواحل جنوبی تبدیل شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۵:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیر کل گمرک کرمانشاه از رشد 149 درصدی وزنی و افزایش 94 درصدی ارزشی کالاهای ترانزیتی از مبدا گمرکات استان کرمانشاه در هفت ماهه امسال خبر داد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۴:۳۹   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی عصر قانون، عملیات اجرایی پروژه راه آهن رشت – کاسپین در سال 1385 کلید خورد اما از سال 85 تا 98 فقط سه درصد پیشرفت داشت و عمده کار آن از سال 98 آغاز شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - عملیات اجرایی پروژه راهبردی قطار کرمانشاه - خسروی که از آن به عنوان سریع ترین مسیر ریلی ایران به عراق برای ترانزیت کالا و جابجایی مسافران و زائران یاد شده است به رغم بهره مندی از مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب در سال 1390 که قرار بود سه ساله ساخته شود ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران(پانا)- عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت با توجه به این که محور های حمل ونقل در ایران بسیار محور های امنی هستند می توان این مسئله را مبنایی برای توسعه بهتر حمل ونقل در کشور و استفاده از ظرفیت های ترانزیت کالا و بار قرار داد. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۴:۲۲    
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان: بیژن حسین پور آقایی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان خانمیرزا گفت: به مناسبت هفته پدافند غیر عامل و به منظور کنترل ورود و خروج فراورده های خام دامی به شهرستان ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۰۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ترانزیت کالا و انرژی به دلیل موقعیت جغرافیایی استراتژیک و منابع فراوان نفت و گاز نقش مهمی در اقتصاد ایران دارند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۲۳:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از هدفگذاری برای ترانزیت 2 میلیارد دلاری کالا خبر داد و گفت: در زمان حاضر درآمد ترانزیت کالا حدود یک میلیون دلار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۰۹:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به رشد 129 درصدی عملیات کانتینری کالا در بندر چابهار طی نیمسال نخست 1402 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: ترانزیت کالا از بندر چابهار 215 درصد رشد پیدا کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۰۸:۲۷    
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: پایانه مرزی پرویزخان در نیمه نخست امسال از نظر ترانزیت ورودی، جایگاه نخست کشور را بدست آورد.