یکشنبه ۱۰ مهرساعت ۰۶:۱۰Oct 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترانزیت کالا»

رکنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: اسلامی گفت: میزان ترانزیت کالا در بنادر کشور هم اکنون 270 میلیون تن است که تا سال 1404 به 300 میلیون تن می رسد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
صفایی، مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه برای 10 میلیون تن ترانزیت کالا به روسیه از طریق دریا برنامه ریزی شده گفت: خط لاینر بین بنادر ایران، قزاقستان و روسیه در قالب 20 کشتی فعال است.
تین نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۹    
راه آهن چابهار-زاهدان و در ادامه خط ریلی زاهدان به سمت مشهد و سرخس یکی از مهمترین خطوط ریلی در حال احداث در کشور است که مزیت های احداث و بهره برداری از آن برای رشد و ارتقای ترانزیت کالا از خاک ایران بر کسی پوشیده نیست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سیستان- دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس گفت: روند احداث راه آهن زاهدان-زابل کند است این در حالی است که توسعه ترانزیت کالا و مسافر با تکمیل خطوط راه آهن در سیستان و بلوچستان امکانپذیر می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۷:۳۴    
گرگان- مبصری، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی گرگان گفت: برای برخورداری از ظرفیت حداکثری مرز اینچه برون در ترانزیت کالا باید مزیت های چند بعدی و عملیاتی برای این منطقه پیش بینی شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۰:۲۱    
افزایش میزان ترافیک و ترانزیت کالا در بنادر انزلی و امیرآباد، پهلودهی 34 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی، جابه جایی بیش از یک میلیون نفر در بنادر شرق هرمزگان و احتمال افزایش خطوط لاینر منظم کانتینری خزر، از مهمترین خبرهای حوزه بنادر و دریانوردی در هفته گذشته بود.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
دلایل معطلی کشتی ها در بنادر روسیه دبیرکل انجمن کشتیرانی با اشاره به طولانی شدن مدت زمان رفت و برگشت کشتی ها از /به بنادر روسیه گفت: نگاه ناسیونالیستی روسیه در بنادر باعث می شود که کشتی ها از سرویس مطلوبی برخوردار نباشند. ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
تسهیل تجارت و تسریع در فعالیت های گمرکی حسن استفاده از کارنه تیر الکترونیک در فرآیند ترانزیت کالا از هند به روسیه از مسیر ایران بود که به صورت آزمایشی و برای نخستین بار در دنیا اجرا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل گمرک شهید رجایی: اولین محموله ترانزیتی تحت رویه کارنه تیر الکترونیکی با استفاده از ظرفیت کریدور شمال-جنوب از مبدا گمرک شهید رجایی و از کشور هند وارد و از گمرک آستارا به روسیه ارسال شد.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۴:۴۷   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی امین افقی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اهمیت کریدورهای تجاری عبوری از ایران و استفاده ازظرفیت های این کریدورها برای توسعه تجارت با کشورهای همسایه و ترانزیت کالا از مسیر ایران به کشورهای دیگر ...
تیتر20   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۲   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی ایران با بیان اینکه در حوزه ترانزیت، پارامترهای سرعت، کیفیت و قیمت اهمیت دارد، گفت: تا زمانی که سازمان ها قوانین ضد و نقیض و متعدد داشته باشند، شرایط ترانزیت اصلاح نمی شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۸    
بندر لنگه از بنادر مهم ایران در دوره قاجار به شمار می آید و بیشترین شکوفایی آن مربوط به همین دوره بوده است. این بندر در حقیقت یک بندر ترانزیت کالا است که از سرتاسر دنیا، اعم از هند، انگلستان، فرانسه، آلمان و دیگر کشورها به آن کالا وارد می شده، قسمتی از آن به وسیله قوافل، به لار ...
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان آخرین وضعیت راه اندازی خطوط کشتیرانی منظم کانتینری در دریای خزر را تشریح کرد و گفت: خوشبختانه شاهد افزایش میزان ترافیک و ترانزیت کالا در بنادر انزلی و امیرآباد پس از راه اندازی هستیم.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۰۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
زهره الهیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری شانگهای گفت: ایران می تواند از ظرفیت راهبردی این سازمان در زمینه تبادلات اقتصادی و ترانزیت کالا استفاده کند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سفیر سابق ایران در ارمنستان در گفتگو با اقتصادآنلاین گفت: نکته مهم این است که منطقه از لحاظ انرژی و ترانزیت انرژی اهمیت زیادی دارد. خطوط انرژی گاز و نفت خام دریای خزر از طریق آذربایجان باید به اروپا برود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر گفت: ترانزیت کالا از بنادر امیرآباد، انزلی و نوشهر به عنوان مهمترین بنادر شمالی در بحث ترانزیت 177 درصد رشد داشته که این امر رونق ترانزیت در بنادر شمالی را نشان می دهد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : موقعیت استراتژیک، ژئوپلیتیک و ژئواکونومیک ایران مورد توجه کشور های بزرگ جهان بوده و هست. موقعیت مناسب ریلی و جاده ای و دسترسی ایران به سواحل طولانی در خلیج فارس، دریای مکران و سواحل دریای خزردر سال های اخیر بسیار مورد توجه تولیدکنندگان بزرگ اقتصادی جهان بوده است ...
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۲۱:۳۲    
مدیرکل دفتر تجاری سازی وزارت راه و شهرسازی ایران اعلام کرد که تهران، باکو و مسکو برای ترانزیت 15 میلیون تن کالا از طریق دریای خزر به توافق رسیده اند.امین ترفع ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۲۲:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
18 تا 22 سند همکاری های ایران و ازبکستان در زمینه های مختلف به ویژه در بخش های انرژی، کمرگی، تجاری و ترانزیت کالا آماده شده است که در سفر چند روز آینده رییس جمهور به این کشور امضا می شود.
معاون مهندسی عمران هرمزگان گفت: پس اتمام تعمیرات اساسی پنج باب انبار براساس استانداردهای روز در بندر شهید رجایی، ششمین انبار ترانزیت کالا با پیشرفت فیزیکی 45 درصدی بر اساس برنامه زمان بندی در حال انجام است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دولت ترکمنستان اعلام کرد: وسایل نقلیه کشورهای خارجی مجاز به ترانزیت کالا از طریق این کشور هستند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۷   + ۴۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کل گمرک ایران گفت: ترانزیت کالا از مسیر ایران در پنج ماهه سال جاری با رشد 25 درصدی به رقم 6 میلیون تن رسید و گفت: در سال گذشته 12.5 میلیون تن کالا از مسیر ایران ترانزیت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 68 درصد افزایش یافت.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۵:۰۱   + ۶۴ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت اعلام کرده که با استقبال مقامات ارمنستان، خط تولید خودروهای ایرانی در این کشور آغاز به کار می کند. به گزارش ایسنا، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران شب گذشته میزبان نارک تریان، معاون وزیر اقتصاد ارمنستان بود. ...
آوای رشت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۰:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، نشست مشترک هیأت تجاری متشکل از سرمایه گذاران بخش غلات روسیه با معاونان بندری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص امکان سنجی سرمایه گذاری در زمینه های لجستیکی و زیرساختی برگزار شد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهم 10 درصدی حمل و نقل ریلی در حوزه حمل بار گفت: دولت باید به صورت جدی به موضوع حمل و نقل ریلی و ترانزیت کالا ورود کرده تا از ظرفیت بالقوه کشورمان درحوزه صادرات و ترانزیت کالا به نحوه مطلوبی استفاده کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۱۸:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
مشهد -ایرنا- معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: موضوع ترانزیت کالا که ارزآوری بالایی دارد باید در کنار تجارت مورد توجه قرار گرفته و احیا شود.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۱۳:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
ترانزیت 20 میلیون تنی برای سال 1401 از سوی دولت هدفگذاری شده و برای دستیابی به آن برنامه های مختلفی از جمله توافقنامه های متعدد با کشورهای منطقه در دست اجراست. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۷:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
با توجه به اهمیت کریدورهای تجاری در ایران و استفاده از ظرفیت های این کریدور برای توسعه تجارت ایران با کشورهای همسایه و ترانزیت کالا از مسیر ایران به کشورهای دیگر ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۵:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
زارعی از رشد 204 درصدی ترانزیت کالا از منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی خبر داد و گفت: تاکنون 86 گروه سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی انعقاد قرارداد سرمایه گذاری داشته اند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
حسینی گفت: در 5 ماهه نخست امسال 36 میلیون دلار کالا به وزن 11 هزارتن از مرز اینچه برون تزانیت شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 300 درصد افزایش دارد.
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۱۰:۱۳   + ۵۳ سایت دیگر  
به گفته محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور، دولت قرار است کارهای بزرگی انجام دهد، قیام و انقلاب سوم در کشور باید اقتصادی باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ - ۲۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: میزان ترانزیت کالا پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد رشد داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ - ۱۹:۵۵    
مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری از حمل 9.3 میلیون تن کالا در سال گذشته خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بخش نوسازی ناوگان جاده ای اقداماتی از جمله واردات 15 هزار دستگاه کامیون اروپایی انجام شده و حجم ترانزیت کالا را در طول یک سال دوبرابر کرده ایم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ - ۱۶:۱۷    
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی : سال گذشته ترانزیت کالا با افزایش دو برابری به حدود 10 میلیون تن رسید امسال ترانزیت کالا به 20 میلیون تن افزایش خواهد یافت این میزان با توجه به جنگ اوکراین تا 30 میلیون تن قابل پیش بینی است
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۲۲:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: حجم مبادلات تجاری بین ایران و جمهوری آذربایجان در چهار ماه اول امسال 78 درصد و ترانزیت کالا سه برابر رشد داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت: ترانزیت کالا در یکسال گذشته از درگاه بندر امیرآباد با دیپلماسی اقتصادی دولت مردمی سیزدهم 35 درصد افزایش یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۷:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت: خط کشتیرانی مستقیم بین هند و چابهار ایجاد شد. خط کشتیرانی مستقیم بین عمان و بندرعباس ایجاد شد. افزایش کشتی های ترانزیتی در دریای خزر را داشتیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: تبریز اصلی ترین مسیر ترانزیت به اروپا و آسیای میانه است و با برخورداری از زیرساخت هایی همچون فرودگاه و راه، نقش ویژه ای در ترانزیت کالا دارد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: استانداردسازی جاده های مرزی به ویژه بزرگراه بین المللی ارومیه یکی دیگر از برنامه های این اداره کل است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۳:۰۹    
آستارا- ایرنا- سرپرست اداره کل گمرک آستارا از افزایش قابل توجه ترانزیت داخلی و خارجی انواع کالاهای صنعتی و کشاورزی از گمرکات این شهرستان از ابتدای فروردین تا اواخر تیر سال جاری خبر داد.
دولت   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۲:۲۳    
نشست چالش یابی و تدوین راهبرد جهت رشد ترانزیت کالا از کشور در محل مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۲:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
مقدسی، رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: فعالیت همه کریدور های تجاری برای توسعه مبادلات تجاری و ترانزیت کالا های بین المللی افزایش یافته است.
استانداری ایلام   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون استاندار ایلام: ❑ تمهیدات لازم برای ترانزیت کالا از مرز هلاله شمالی در ایام اربعین اندیشیده شد | به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، دکتر شهریار عباسی ...
آنا / خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۱:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی آمادگی کشورمان را برای انعقاد قرارداد بلندمدت با هند با هدف توسعه بندر چابهار اعلام آمادگی کرد و وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه های هند گفت: با دستور رئیس جمهوری هند به دنبال ارتقای روابط اقتصادی از طریق سرمایه گذاری در این بندر هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در روند تکمیل راه آهن رشت_آستارا گفت: با تکمیل این مسیر ریلی انتقال بار از مبدأ هلسینکی فنلاند تا بنادر جنوبی کشور بیش از 20 روز کاهش پیدا می کند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد با تأکید بر گسترش همکاری ها با کشورهای حوزه CIS جهت توسعه ترانزیت کالا، از رشد 115 درصدی ترانزیت انواع کالا در سال جاری در بندرامیرآباد خبر داد.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۰۱:۴۴    
وضعیت ژئوپلیتیک ایران در روزهایی که دو کشور روسیه و اوکراین در تنش و جنگ بسر می برند بیش از هر زمان دیگر به چشم کشورهای آسیایی و اروپایی آمده است. کشوری که از شمال و جنوب به دریا متصل است و ازطریق بندر چابهار به آب های آزاد متصل می شود ...