پنجشنبه ۰۴ مردادساعت ۰۶:۳۷Jul 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس»

سراج24   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۵:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: بسیاری از افراد وعده های مختلف می دهند اما آنچه که تحقق این وعده ها را اثبات خواهد کرد، عملکرد فرد است. معتقد هستم که اجماع باید انجام بشود و امید است که این اتفاق نیز بیفتد.
سازمان نظام پرستاری کشور   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۲۳:۰۳    
رئیس کل و اعضای شورایعالی سازمان نظام پرستاری با دکتر فرزین رئیس کل بانک مرکزی و دکتر غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی دیدار کردند. ...
الف   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۸:۴۹    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه مجلس باید برای جلوگیری از اسراف 15 میلیارد دلاری انرژی چاره اندیشی کند، گفت: ناترازی انرژی در کشور نیاز به مدیریت در عرصه قانونگذاری و سیاستگذاری دارد و این باید از اولویت های مجلس آینده باشد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه مسیری را که شهید آیت الله رییسی برای جراحی اقتصادی در کشور شروع کرد باید ادامه داد، گفت: باید با حذف یارانه های پنهان و سمت دهی منابع یارانه ای کشور به سوی افراد نیازمند و همچنین توسعه زیر ساخت های کشور، عدالت یارانه ای را در جامعه ایجاد کنیم.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۸:۴۰   + ۴۶ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، هیأت عالی نظارت به ریاست دبیر هیأت عالی نظارت و با حضور اکثریت اعضا، نمایندگان تام الاختیار سران قوا، وزیر کشور ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۱:۵۶    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه در پی عملیات وعده صادق جهان جدیدی آغاز شد، گفت: ما باید توجه داشته باشیم که در این جهان جدید سهم ملت خودمان، جبهه مقاومت و کشورهای مسلمان را به درستی دریافت کنیم.
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۷:۱۵    
کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را تعیین تکلیف می کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: رشد اقتصادی سال گذشته بر اثر توجه به بسترسازی در جذب سرمایه گذاری خارجی، دیپلماسی فعال انرژی در بازارسازی برای نفت و گاز ایران و تمرکز جدی بر دانش بنیان شدن صنعت نفت و اتکا به توان داخلی حاصل شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۶:۵۱    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: هدف تصحیح روند های مالیات ستانی که در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم از سوی دولت کاهش مالیات بخش تولید و افزایش مالیات بر سرمایه و دارایی و همچنین جذابیت بخش های مولد اقتصاد است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه میزان تورم از نظر دولت برای افزایش حقوق کارگران، بازنشستگان و کارمندان یک عدد پائینی است اما برای افزایش جرائم رانندگی یک دفعه تورم به 500 تا 600 درصد می رسد، گفت: دولت اجازه افزایش 500 تا 600 درصدی جرائم رانندگی را ندارد.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۲۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: در جلسه امروز 4 مورد از ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب برطرف شد.
کیهان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۲۳:۳۳   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، آخرین وضعیت بررسی لایحه عفاف و حجاب را تشریح کرد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۴:۵۲    
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب در آرمان خود در حال حرکت است، انقلاب اسلامی مثل یک چشمه جوشان زلال و شفاف است.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۹:۳۲   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، گفت: متأسفانه اتفاقاتی در مجلس رخ می دهد که قابل قبول نیست؛ الان اعلام شده که تخلف کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس در بررسی لایحه عفاف و حجاب محرز است و دو نامه در این زمینه منتشر شده است. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با انتقاد از عملکرد سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد، در تذکری به وی خواستار تسریع در اصلاح قیمت پایه صادراتی شیرخشک شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۴:۵۹    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با انتقاد از اخذ مالیات از افرادی که زیر خط فقر هستند، گفت: سقف معاف از مالیات در تهران و شهرستانها باید خط فقر متناسب با همان محل باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۰۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
عمر مجلس یازدهم به شماره افتاده و این روزها زمان مناسبی برای ارزیابی اقدامات صورت گرفته و بارهای بر زمین مانده کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی است که در این گزارش به این مهم پرداخته ایم.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با انتقاد از عملکرد سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارائی گفت: وزیر اقتصاد باید برای جاماندگان سهام عدالت و تخصیص ندادن این سهام به کلیه جا ماندگان با حضور در کمیسیون تخصصی اقتصادی مجلس پاسخگو باشد.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۰:۰۲   + ۶۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از رفع ابهامات و ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب در نشست این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۱:۳۳    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتار دادگاه سوئد علیه حمید نوری کاملا سیاسی بوده است،گفت: رفتار کشورهای غربی نسبت به ایران در این موضوعات همواره با کم لطفی بوده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۱۵:۲۱    
محمد تقی نقدعلی دبیر کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس در پاسخ به این سوال که اخیراً در مورد تائید صلاحیت وکلا گفته اید آیا در حال حاضر طرحی در مجلس درمورد بررسی صلاحیت وکلا وجود دارد گفت: در این خصوص هیچگونه طرح یا لایحه در مجلس مطرح نشده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۲۲:۲۱    
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به عزم رئیس قوه قضائیه در مباره با فساد گفت: مبارزه با فساد در قوه قضائیه امید بخش و رو به رشد است و خوشبختانه رئیس قوه قضائیه در این زمینه قاطع و جدی است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: برخورداری از یک دیپلماسی اقتصادی و انرژی به ما کمک کرد که سیاست های خود را در منطقه پیش ببریم. لازم است، برای ادامه این روندلازم است ده ها وابسته اقتصادی در روسیه، چین، هند و... داشته باشیم و امور اقتصادی را در زمینه فروش نفت و صادرات غیرنفتی با جدیت پیش ببریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بر لزوم ورود دستگاه قضایی به پرونده یک شرکت اماراتی تاکید کرد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۷   + ۵۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس بعد از اعلام ایرادات از سوی شورای نگهبان، اظهار کرد: کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۱:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تذکری به خاندوزی وزیر اقتصاد برای فرار مالیاتی فعالان اقتصادی گفت: فرار مالیاتی فعالان اقتصادی متخلف مصداق بارز پولشویی است.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه ی عفاف و حجاب اظهار داشت: ما ایرادات وارد شده به این مصوبات را به سرعت رفع کرده و آن را برای ارائه ی اظهارنظر مجدد، به شورای نگهبان ارسال می کنیم.
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگاه مجلس به موضوع هوش مصنوعی نگاهی جهشی و تحول گراست، گفت: در نخستین گام هوشمندسازی فرایندها در مجلس و استفاده از هوش مصنوعی در این حوزه مدنظر نمایندگان قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۸:۳۵    
نائب رئیس دوم کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به درخواست حذف نفرات مشترک که در 2 آزمون مرکز و یا کانون وکلا قبول شدند ، گفت: برگزاری هم زمان آزمون کانون وکلا و مرکز وکلا اشتباه است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۹:۰۳    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: در مصوبه اصلاح روند خدمت سربازی، میانگین خدمت 12 ماه تنظیم شد که کمترین آن هشت ماه برای مناطق مرزی بد آب و هوا است.
رییس کمیسیون قضایی مجلس گفت: امروز اولین جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی برای رفع ایرادات وارده به مصوبات لایحه عفاف و حجاب برگزار شد و بخشی از ایرادات را رفع کردیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۶:۳۳    
رییس کمیسیون قضایی مجلس گفت: امروز اولین جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی برای رفع ایرادات وارده به مصوبات لایحه عفاف و حجاب برگزار شد و بخشی از ایرادات را رفع کردیم.
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ما در اسرع وقت ایرادات و ابهامات وارده شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب را رفع خواهیم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۱۴:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری طی نامه ای به رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خواستار وضع قانونی جامع و یکدست در خصوص سابقه مورد نیاز برای بازنشستگی پرستاران شد.
اکوایران: گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس خبر از جریمه 500 هزار تومانی بی حجابی تاکسی ها اینترنتی می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت : بیانات رئیس جمهور در سازمان ملل مقتدرانه بود.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۱۵   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی از موافقت کتبی قوه قضائیه با لایحه عفاف و حجاب خبر داد و گفت: این لایحه با هماهنگی قوه قضائیه در مجلس به تصویب رسید. به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: از بیانات مقتدرانه رئیس جمهور در نشست سازمان ملل تقدیر می کنم و باید با جهان خواران اینگونه رفتار کرد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به برگزاری آزمون وکالت سال 1401 در مردادماه امسال گفت: براساس قانون، آزمون وکالت سال 1402 باید با مکاتبه با سازمان سنجش برگزار شود. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۱:۳۷    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فاسد شدن شش هزار تن نهاده دامی خبر تاسف باری است، گفت: مسئولین متخلف وزارت جهاد و دیگر دستگاهها در این زمینه به قوه قضائیه معرفی می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
اعضای هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس برای اجلاسیه چهارم در نشست امروز این کمیسیون انتخاب و غضنفرآبادی برای چهارمین سال پیاپی رئیس این کمیسیون شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۵:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به نشر آمار دروغ و کذب طلاق در کشور، گفت: ارائه آمار اشتباه طلاق مصداق تشویش اذهان عمومی و قابل پیگرد قانونی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به قطع همکاری برخی دانشگاهها با اساتیدی که در اغتشاشات از آن حمایت می کردند، گفت:باید دست کسانی که اساتید قانونشکن را اخراج کردند، بوسید.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که دولت رئیسی از آن رنج می برد، بحث رفیق بازی و انتخاب دوستانه و رفاقتی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشروی در کار ها در راستای تعاملات دولت و مجلس است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۱:۳۵   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: هنوز مصوبات کمیسیون حقوقی و قضائی درباره لایحه عفاف و حجاب به شورای نگهبان ارسال نشده است.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۵۳   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از اتمام بررسی لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس خبر داد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۰:۲۴    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سپاه بزرگترین سازمان ضد تروریستی جهان است گفت: سپاه خار چشمان آمریکا و انگلیس در مبارزه با تروریست هاست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سپاه بزرگترین سازمان ضد تروریستی جهان است گفت: سپاه تروریست های ساخت آمریکا و انگلیس از جمله داعش را نابود کرد.
سلام نو / فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۵۸   + ۶۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در تازه ترین گفت وگوی خود مشخص کرد که جریمه بدحجابی قرار است در کجا خرج و برای کمک به چه بخشی مصرف شود.