دوشنبه ۰۷ مهرساعت ۱۰:۴۲Sep 2020 28

جدیدترین‌های «کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس»

 
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۱:۵۵    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه فشار نمایندگان برای انتصاب و استخدام وابستگان برای نظام، انقلاب، مجلس و خود نماینده آسیب زاست، گفت: در مجالس گذشته شاهد فشار همکاران خود به مسئولین دولتی برای اینگونه انتصابات بود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۶:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در هفته آینده خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
با گذشت بیش از دو ماه از شروع به کار مجلس یازدهم و فعالیت کمیسیون های تخصصی، متاسفانه نصاب اعضای کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس کامل نشده است؛ کمیسیونی با ویژگی های خاص و با اهمیت بسیار که فقط چند نفر محدود از نمایندگان مجلس متقاضی جدی عضویت در آن هستند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۰:۰۵    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری بعد از عزل میعاد صالحی جان نگرفت، گفت: این صندوق که از پول بازنشستگان تشکیل شده باید مراقبت بیشتری شود و ازنتصاب افراد مساله دار در آن خودداری شود.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۰:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
در میان دغدغه های بسیار مهم مجلس یازدهمی ها مهم ترین وظیفه بهارستانی ها یعنی قانون گذاری جایگاهی ندارد؛ زیرا هنوز کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس یازدهم تشکیل نشده و قرار هم نیست به این زودی ها یکی از کارآمدترین کمیسیون ها در راستای قانون گذاری تشکیل شود و صحبت از ادغام این کمیسیون در سایر کمیسیون هاست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
بیش از 50 تن از نمایندگان خانه ملت، حقوق دان و جمع قابل توجهی از آنها دارای سابقه وکالت و قضاوت هستند با این حال کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس یازدهم خالی از نماینده و عضو است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس از تعیین تکلیف کمیسیون متبوعش در هفته جاری خبر داد و گفت: طرحی برای برگزاری جلسات کمیسیون قضایی با تعداد کم افراد عضو در آن به هیئت رئیسه ارسال شده است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه فائزه هاشمی از وادادگان سیاسی است که نظریات انحرافی مطرح می کند، گفت: فائزه هاشمی در کنار آمریکا قرار دراد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۰:۱۷    
کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس که بازوی کمکی قوه قضائیه در مجلس شناخته می شود با بی مهری نمایندگان به آن هنوز تشکیل جلسه نداده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۲:۵۹    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: طبق قانون مصوب مجلس، اموال مسئولانی که به صورت نامشروع یا به وسیله رانت کسب شده چه در زمان مسئولیت چه پس ازآن مصادره می شود.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۹:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
حسن نوروزی از معدود نمایندگانی که عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی است در رابطه با ابعاد حقوقی تهدید هواپیمای مسافربری ایران توسط جنگنده های آمریکایی و امکان ورود این کمیسیون به اتفاق رخ داده به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: ما کمیسیون نداریم و الحمدالله بی کمیسیون هستیم. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
با گذشت بیش از یک ماه و نیم از آغاز به کار مجلس یازدهم و شروع فعالیت کمیسیون های تخصصی، هنوز تکلیف کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس مشخص نشده است، کمیسیونی با اهمیت بسیار که تنها هفت نماینده مجلس متقاضی حضور در آن بوده و حتی از همین تعداد هم برخی به اجبار به عضویت آن درآمده اند.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۰:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: این کمیسیون به دلیل استقبال نشدن از طرف نمایندگان هنوز تشکیل نشده است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۲۲:۳۰    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه آقای مدرس خیابانی جوانی فعال، پر انرژی، دارای تحرک و با تجربه است، گفت: ایشان بهترین گزینه برای تصدی وزارت صمت است و امیدواریم رئیس جمهور ایشان را هر چه زودتر به مجلس معرفی کند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۶:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس نهم گفت: اصل36 و 37 قانون اساسی اصل را بر برائت می گذارند و هیچ کس از نظر قانون مجرم نیست مگر آنکه جرم آن در دادگاه صالح ثابت شود، در نتیجه اینکه حتی در جلسه علنی مجلس فردی عناوینی را به فرد یا افرادی منتسب کند، به هیچ عنوان پایه و اساس قانونی ندارد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۷:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: کمیسیون های تخصصی مجلس برای رسمیت یافتن باید حداقل 19 عضو داشته باشند اما به منظور رسمیت یافتن کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس علیرغم کسری تعداد اعضای آن، مقرر شده تا آئین نامه داخلی مجلس اصلاح شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۰    
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اغتشاشات صورت گرفته در زندان های کشور اعطای مرخصی به محکومین سیاسی و امنیتی را بی خطر قلمداد کرد و گفت: مجلس نمی تواند در تصمیمات قوه قضائیه دخالت کند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: خلاءهای قانونی در راستای تولیدات داخلی طی جلساتی در مجلس رفع خواهد شد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه هیچگاه نگفتم مردان فاقد توانائی مالی ازدواج نکنند، گفت: اظهاراتم درباره ازدواج تحریف شد و رسانه ها از جمله رساندهای معاند و شبکه من و تو سوء استفاده کردند.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۰:۰۷    
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی مسئولان دولتی هم سودجو هستند و می خواهند از قدرت نمایندگان استفاده کنند و همین سبب می شود نمایندگان بهارستان به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم آلوده شوند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۰۹:۰۱    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: پرونده املاک نجومی متاسفانه سیاسی است و باید اجازه دهیم قوه قضاییه به دور از نگاه و فشار سیاسی فرآیند قانونی را طی کند و رای منصفانه و به دور از جانبداری صادر کند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: قدرت نظامی ایران هیمنه آمریکایی ها در منطقه را از بین برده، سبب شده تا آمریکا به فکر خروج از خاورمیانه باشند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۱:۱۸    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: انتخابات در ایران دموکراتیک تر و آزادتر از آمریکا است زیرا در ایالات متحده لابی های صهیونیستی باید کاندیداها را تایید کنند.
آنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۴    
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند تخلف نمایندگان سیاسی در کشورهای دیگر طبق قانون بین الملل باید در کشور خودشان رسیدگی شود، اما اخراج سفیر انگلیس به دلیل رفتار هنجارشکنش حق قانونی جمهوری اسلامی ایران است.
دانا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: آمریکا بداند که ملت های مسلمان دنیا انتقام ترور شهید حاج قاسم سلیمانی را خواهند گرفت و آن روز دیر نیست.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس می گوید: آمریکا ،عربستان و هم پیمانان آنها نمی خواهند در عراق دولت مرکزی وجود داشته باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: لبنانی که آشوب زده،ضعیف، ناتوان باشد و در مقابل مقاومت زیرسوال برود به نفع آمریکا و سعودی ها است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام انتخاباتی تخلف است و فضای کشور را ملتهب می کند، گفت: لازم است دستگاه های مربوطه جلوی تبلیغات زودهنگام را بگیرند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۲۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اساسی برای نظارت بر دولت ابزار بسیاری را در اختیار مجلس گذاشته اما سیستم های نظارتی مجلس به خوبی عمل نکرده اند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۲:۵۵    
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: برگزاری مذاکرات صلح افغانستان تصمیم مردم این کشور است تا بتوانند از این طریق به شرایطشان سروسامان دهند لذا گفتگوهای بین الافغانی زمینه ساز این امر خواهد بود.
آنا / روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۵:۱۹   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: بر اساس مصوبه اخیر وکلای ملت حبس و حتی بازداشت موقت محکومان مالی موضوع مهریه طبق نص قانون ممنوع شد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: 40 هزار قانون در کشور داریم که می توان گفت با هیچ کدام از کشورهای دنیا مطابقت نمی کند و علت اصلی این امر این است که ما در حوزه قانون گذاری تنقیح مقررات در عرصه های مختلف نداشته ایم و حجمی از قوانین را در کشور ایجاد کرده ایم.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۰:۱۸    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت های دیروز رئیس جمهور درباره فساد، گفت: چرا وزارت امور خارجه دولت روحانی برای بازگشت اموال بابک زنجانی به قوه قضائیه کمک نکرد؛ پس این موضوع نشان می دهد حرف های ضد فساد روحانی انتخاباتی است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۰:۱۲    
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری یک بی نظمی عجب و غریب در سیستم قانون گذاری ایجاد می کند و باید کار کارشناسی بیشتری روی آن انجام گیرد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۱:۴۵    
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه محمد جواد آذری جهرمی تعامل خوب و مثبتی با نمایندگان مجلس دارد، گفت: کارنامه ایشان در وزارت ارتباطات خوب بوده و ما از عملکرد ایشان رضایت داریم.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۰:۰۶    
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه حمایت از حقوق ادبی و هنری ایران معتقدیم باید روی حقوق افرادی که در حوزه های هنری صاحب آثار هستند دقت کنیم تا حق آنان ضایع نشود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۵:۰۸    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: ناهماهنگی در مجلس سبب شد قوه قضائیه نتواند سامانه ثبت اموال مسئولان را راه اندازی کند، لذا این کار فردا امکان پذیر است.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین حسنعلی نوروزی سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در یادداشت پیش رو به اتفاقات اخیر اینستاگرام و راه افتادن کمپین هایی چون هشتگ مدیا واکنش نشان داده و معتقد است ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با تأکید بر اینکه اصرار دولت مبنی بر تصویب FATF محمل قانونی ندارد، گفت: تنها راه ما در چنین شرایط ایستادن بر مواضع اصولی و انقلابی خودمان است، همچنین ما باید به مبارزه با کشورهای سلطه گری که می خواهند مواردی را به ما تحمیل کنند تا به منافع خود برسند، بپردازیم.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: هرگاه گزارشی منتسب به مرجع رسمی، خلاف قانون بیان شود، مدعی العموم می تواند وارد شود و اقدام قضائی را اجرا کند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ - ۲۰:۰۷    
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس بعد از تصویب قوانین وظیفه نظارت بر حسن اجرای آن را دارد و باید از دستگاه ها درباره چگونگی اجرای قوانین سؤال کند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در کشورمان یک پایش آماری کاملی نسبت به هیچ موضوعی نداریم و علت اینکه ما در اجرای قوانین اکثرا با مشکل رو به رو می شویم به علت عدم اطلاعات نسبت به جامعه هدف است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۲۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو کارگروه مشترک بررسی لایحه شفافیت از بررسی این لایحه در کارگروه خبرداد و گفت: نتیجه بررسی های کارگروه بعد از تعطیلات مجلس به صحن کمیسیون قضائی و حقوقی می آید.
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۶    
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در واکنش به وضعیت اسفبار خدمت رسانی به مردم در اداری ثبت احوال خوانسار، گفت: قوه قضائیه موظف به برخورد با دستگاه های کم کار در خدمات رسانی به مردم است.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به وجود خلأ قانونی در مورد پاسخگونبودن قوه قضائیه به قوه مقننه، بر امکان بیان خواسته های به حق مردم بدون نیاز به اصلاح قانون اساسی و تنها با تفسیر آن تأکید کرد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد استمرار آتش بس در شمال سوریه پایدار نخواهد بود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: زمینه استفاده از ظرفیت برگزاری انتخابات الکترونیکی فراهم است و می توانیم از تجربیات سایر کشورها استفاده کنیم.
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۲۰:۳۳    
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: 95 درصد مشکلات مربوط به شفافیت نبودن اموال مسئولان در گام نخست اجرای قانون حل شدنی است و بقیه موارد از همین طریق قابل پیگیری است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۵    
دبیر کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه وزارت تعاون درکل کشور و از جمله در استان فارس برنامه های تحول آفرین دارد، گفت: آقای شریعتمداری در شرایط تحریم عملکرد مثبتی داشته است.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: استراتژی که رهبر معظم انقلاب در راستای توسعه حرکت های دانش بنیان تبیین کرده اند می تواند منجر به ثبات علمی در کشور شود که نتیجه آن ثبات در عرصه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.