یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۲:۴۷Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران های اجتماعی»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی روز جهانی ایدز نیاز فوری پایان دادن به نابرابری هایی که باعث گسترش بیماری هایی مانند ایدز و سایر بیماری های همه گیر در سراسر جهان می شود را برجسته می کند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک مستبصر غیر ایرانی(تازه مسلمانان مشهور) گفت: عظمت دین اسلام را در این می بینم که در ابعاد مختلف انسانی و اجتماعی حرف برای گفتن دارد و برای مشکلات بحران های اجتماعی راهکار ارائه می دهد. در واقع دین اسلام صرفا یک رابطه شخصی میان انسان با خدا نیست.
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۲:۳۴    
همه ما می دانیم که کشور ما ایران ، سالانه با بحران بزرگ خشکسالی و کمبود آب دست و پنجه نرم می کند؛ این مساله در برخی زمان ها به نقطه اوج خود رسیده و حتی بحران های اجتماعی ایجاد میکند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان ویژه گفت: در صحنه عملیات آستانه تعامل مأموران ما بالاتر رفته و سعی می کنند با تعامل و گفتگو یک قائله را ختم دهند، یعنی در بحران های اجتماعی از تاکتیک های نرم استفاده می کنند.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۱:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
روزنامه همشهری: ایران پیرتر شده، روند آمار طلاق ها از ازدواج ها سبقت گرفته، تمایل به بچه دار شدن کاهش یافته و جامعه از مشکلات روانی و افسردگی رنج می برد ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سمیه جوانمردی – فعال اجتماعی پویش های آگاهی بخش، پویش هایی هستند که با هدف جلب توجهات افراد به موضوعات، مسائل و بحران های اجتماعی برنامه ریزی و اجرا می شوند ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۲۰:۰۶    
سوء مدیریت در تقریبا همه زمینه ها چنان وضعیتی را در ایران ایجاد کرده است که افراد احساس می کنند بدترین شرایط را در کل جهان و در کل دوره های تاریخ تجربه می کنند و دایما نیز این وضعیت بدتر خواهد شد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خوزستان - حجت الاسلام پرچم فعالیت بسیج طلاب در زلزله اخیر اندیکا را تشریح کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: بسیاری از بحران های جامعه ناشی از فقدان آرامش و امید به آینده است. اگر بخواهیم از بروز آسیب های بیشتر جلوگیری به عمل آوریم، باید مجدانه سرمایه گذاری در عرصه مسئولیت های اجتماعی را ترویج کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا - تملک واحدهای صنعتی از سوی بانک ها، نه تنها راهکار صحیحی برای دریافت مطالبات و معوقات بانکی نیست بلکه تیر خلاصی بر تولید و فعالیت بنگاه های اقتصادی است و بیکاری کارگران و بحران های اجتماعی را به بار می آورد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۷ - ۰۹:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی کارفرمائی ایران اظهار داشت: تصور می کنم استراتژی عاقلانه برای مدیریت وضعیت زمستان 1400، مدیریت خسارت است. این مدیریت خسارت در واقع از طریق توزیع بهینه محدودیت ها میان ذینفعان حاصل خواهد شد؛ اما نکته اینجاست که رسیدن به یک جمع بندی اجماعی در مورد توزیع بهینه محدودیت ها ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۱۲    
مجید گل بابایی پژوهشگر اقتصادی در سال های اخیر موضوع ورود هزاران مهاجر غیرقانونی از کشورهای مختلف جهان از خاک ترکیه به یونان به یکی از بحران های اجتماعی اروپا و از جمله یونان تبدیل شده است ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۲۱    
در این دوره از اقتصاد که با کاهش ارزش پول ملی مواجه هستیم و شکاف غنی و فقیر بسیار عمیق شده است، بیش از هر زمان دیگری نیازمند بحث های عمیق چند بعدی و پیدا کردن راه حل برای پیشگیری از بحران های اجتماعی و اقتصادی و حتی فرهنگی و سیاسی منتج از کاهش ارزش پول ملی هستیم با این نگاه که فشار های اجتماعی را ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان های ویژه ناجا گفت: امروز یگان ویژه دارای دانش کافی برای کنترل اغتشاشات، عملیات تروریستی و بحران های اجتماعی بوده و خوشبختانه الگوی هوشمندانه یگان ویژه در مقابله با بحران های اجتماعی مهر تأیید خورده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه همشهری در یادداشتی نوشت: محتمل است در زمستان امسال نیز با مشکل کمبود گاز مواجه شویم. از این رو این مسئله در محافل دولتی و کارشناسی بایستی به عنوان یک دغدغه جدی، مورد بحث و بررسی قرار گیرد. کمبود منابع انرژی و قطعی های احتمالی می تواند منجر به بحران های اجتماعی شود.
جنوب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش جنوب نیوز؛ خانم آذر منصوری، از تحریم گران انتخابات و قائم مقام حزب اتحاد ملت در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا اظهار کرده است: کسری بودجه، تورم، رکود و تحریم در کنار بحران کرونا و مجموعه ای از بحران های اجتماعی چالش هایی هستند که پیش روی کشور وجود دارند ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۹:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله عابدینی گفت: حوزه علمیه جلودار عرصه بحران های اجتماعی مانند کرونا است، آن زمان که کمتر کسی جرات تغسیل جنازه فرد مبتلای به کرونا را داشت، طلاب حوزه خودشان را با خطر روبرو کردند و کارشان را درست انجام دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا - به اعتقاد فعالان اقتصادی استان قزوین، باید اهلیت متقاضیان و سرمایه گذاران در اجرای اصل 44 قانون اساسی و واگذاری صنایع و واحدهای تولیدی به بخش خصوصی مورد بررسی قرار گیرد تا از شکل گیری بحران های اجتماعی جلوگیری شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- امام جمعه بجنورد با اشاره به نقش مهم مساجد در ایجاد تعامل الهی بین مردم، گفت: مساجد باید تأثیر اساسی در حل مشکلات و بحران های اجتماعی از جمله کرونا داشته باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۲۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
با گسترش شیوع بیماری کووید-19 و شرایط ناشی از عملکرد دولت های آمریکا، بحران های اجتماعی و اقتصادی در این کشور افزایش یافته است.
پرسش   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۵:۳۸   + ۲۳ سایت دیگر  
در شرایطی که کارگران و بازنشستگان و کارمندان با سختی هزینه های زندگی را تامین می کنند، باعث بروز پیامدها و بحران های اجتماعی می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
در رسانه های استان کرمان- پایگاه خبری ترنم ما- مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: حفظ طبیعت در حیطه مسئولیت اجتماعی همه اقشار جامعه تعریف میشود و همه مردم باید بدانند که محیط زیست به همه آنها تعلق دارد
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۶:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: به صراحت می گویم اگر رئیس جمهور به مسئله آب زاینده رود ورود جدی پیدا نکند حجم مطالبات، گلایه های مردم و مشکلات پیش آمده برای زاینده رود باعث به وقوع پیوستن بحران های اجتماعی و اقتصادی در اصفهان خواهد شد
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مساله سقوط افغانستان توسط طالبان باعث ترس بسیاری از مردم و فعالان اجتماعی و مدنی شده است. بسیاری جنبه های مختلف این ترس و نگرانی را بیان می کنند. برخی نگران آینده سیاسی افغانستان هستند؛ برخی دیگر ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: بررسی روند کم آبی و خشکسالی کشور نشان می دهد که کاهش سطح آب های زیرزمینی، خشک شدن رودخانه ها و عدم مدیریت درست منابع آبی کشور، در آینده ای نزدیک بخش های وسیعی از کشور را به بیابان مطلق تبدیل کرده و به بروز بحران های اجتماعی و مهاجرت های گسترده می انجامد. پس باید برای آن چاره ای اندیشید ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام اژدری با اشاره به کارکردهای دینی و فرهنگی و حتی اجتماعی مساجد در تاریخ اسلام و عصر حاضر، افزود: ما در دوران جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس و بسیاری از بحران های اجتماعی، اثر گذاری این مرکز و قرارگاه فرهنگی (مسجد) را به خوبی درک کرده ایم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
خودکشی مسئله ای اجتماعی است و ریشه در بحران های اجتماعی دارد لذا راهکارهای کاربردی جهت کاهش آن منوط به اصلاح ساختارهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی دارد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی بهزیستی شهرستان ری گفت: پیشگیری و مداخله در بحران های اجتماعی دو تکلیف مهمی است که بر دوش اورژانس اجتماعی نهاده شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/تهران فرماندار شهرستان قرچک ظرفیت بالقوه سازمان های مردم نهاد در کاهش بحران های اجتماعی را بی بدیل و یاری رسان دانست و از نقش سمن ها در ایام شیوع کرونا تقدیر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه مکزیک اعلام کرد، دولت و اپوزیسیون ونزوئلا قرار است امروز (جمعه) در مکزیکوسیتی دیدار کرده و درباره غلبه بر بحران های اجتماعی و اقتصادی گفتگو کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۰۵:۲۲    
حاشیه نشینی فی نفسه آسیب اجتماعی نیست در واقع علت بسیاری از آسیب های اجتماعی است. این گونه می توان اذعان داشت که حاشیه نشینی یکی از مسائل اجتماعی ایران است که به صورت بالقوه پتانسیل و ظرفیت ایجاد آسیب و بحران های اجتماعی را دارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
زهرا نژادبهرام- عضو هیأت رئیسه شورای پنجم شهر تهران صدای جنگ و تنش های منطقه ای، تعارضات سیاسی منطقه ای و بحران های اجتماعی و مشکلات اقتصادی به همراه خشکسالی و تنش های آبی در سایه بیماری خطرناک کووید -19 ، ایران امروز را به رنج آورده است. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ترانه مانند شعر تولید آگاهی و اندیشه نمی کند، بلکه به نوعی متأثر از آگاهی در سطح جامعه است. بدیهی است که وقتی بحران های اجتماعی وجود دارد، وقتی مصائب زندگی سنگین تر است، در ترانه تمایل به طرح موضوعات اجتماعی به چشم می خورد.
یافته   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۹:۱۶    
چاپ ایمیل توضیحات بخش: اخبار مجموعه : سایر اخبار شهرام شرفی: بحران در شرایط فعلی فقط تعریف شده در کم آبی، بی آبی یا تنش آبی نیست؛ ما بحران های اجتماعی و اقتصادی هم داریم. برای مثال: استان لرستان همواره دارای نرخ بیکاری دو رقمی بوده است. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
در شرایطی که افزایش قیمت کالا ها و خدمات به حالت روزانه درآمده است، این نگرانی وجود دارد که خانوار ها تاب و تحمل چنین وضعیتی را از دست بدهند و عملاً بحران های اجتماعی دولت آینده را زمین گیر کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: سفرهای میدانی رئیس مجلس تشریفاتی و تبلیغاتی نیست بلکه اقدامی راهبردی است برای ارزیابی اقدامات گذشته با هدف مدیریت آینده و جلوگیری از بروز بحران های اجتماعی.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۵۶    
اعتراضات چند روز اخیر مردم استان خوزستان ایران بار دیگر ثابت کرد که مدیریت منابع آبی تاثیر زیاد و مهمی بر تحولات سیاسی و بحران های اجتماعی این کشور و خاورمیانه گذاشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
ذکایی فر از راه اندازی 2500 مرکز با نام "مثبت زندگی" در محله ها به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توانمندسازی مردم خبر داد.
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
هشدار 19سال قبل نماینده اهواز در مجلس (جاسم شدیدزاده التمیمی نماینده دوره ششم اهواز) درباره انتقال آب کارون: انتقال آب برای مصارف صنعتی در فلات مرکزی ایران ، موجب خشک شدن جلگه پرآب خوزستان خواهد شد. بحران های اجتماعی اقتصادی به وجود می آید. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
آرمان ملی در مطلبی با عنوان اعتراض، اعتراض است؛ چه مرکز نشین چه استان نشین ضمن هشدار به مسئولان، موضوع بحران های اجتماعی و وقوع اعتراضات اخیر در خوزستان را مورد تحلیل و بررسی قرار داده. در بخشی از این مطلب می خوانیم: ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – شمار کودکان قربانی برده داری در انگلیس در سال 2020 برای نخستین بار از شمار قربانیان بزرگسال این جنایت بشری بیشتر بود. به گزارش گاردین ، براساس گزارش سالانه کمیساریای مستقل ضد بردگی برای نخستین بار شمار کودکان قربانی برده داری از شمار قربانیان بزرگسال پیشی گرفت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز تهدیدات و بحران هایی در حوزه اجتماعی وجود دارد که هم از طریق معاندان هم در داخل کشور مدیریت می شود و بسترساز بروز جرائم است گفت: در مقابله با هجمه تهدیدات، امنیت کشور مرهون زحمات نیروی انتظامی است
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
احمد حسین زادگان ، استاندار مازندران در جلسه فوق العاده ستاد مقابله با کرونا استان مازندران با عنوان این که محدودیت سازی و رعایت پروتکل های بهداشتی باید به صورت میدانی انجام شود تا نسبت به کاهش موج پنجم ویروس کرونا گام موثر برداریم ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس اداره تبلیغات اسلامی سقز گفت: بی عفتی و بی حجابی از مهمترین مصادیق منکر است که جامعه را با بحران های اخلاقی و اجتماعی مواجه می کند.
استانداری مازندران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۸:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در جلسه فوق العاده ستاد مقابله با کرونا استان مازندران با عنوان اینکه محدودیت سازی و رعایت پروتکل های بهداشتی می بایست به صورت میدانی انجام شود تا نسبت به کاهش موج پنجم ویروس کرونا گام موثر برداریم ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۵:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت هیئت وزیران در جلسه مورخ 16 تیر 1400، در راستای مدیریت خشکسالی و رفع مشکلات کشاورزان در تمام نقاط کشور و جلوگیری از بروز بحران های اجتماعی با توجه به کاهش چشمگیر ریزش های جوی در سال آبی جاری نسبت به میانگین دوره های مشابه گذشته ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا با بحث درباره مناسبات میان ادبیات و بحران های اجتماعی در طول تاریخ و بحرانی چون کرونا برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارگردان مستند کاریز، قصه آب گفت: استفاده مستندسازان از بحران های اجتماعی مثل بی آبی به عنوان سوژه می تواند علاوه بر جلب توجه مدیران باعث تلنگر و هشدار مردمی و تاکید بر اهمیت موضوع شود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۷:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایران خشک شد عنوان بسیاری از مقاله هایی است که در چند سال گذشته منتشر شده است. حالا این عنوان را بگذارید کنار چند عکس از هامون، زاینده رود و کارون؛ باورش آنقدر هم سخت نیست، شاید 20سال، شاید هم 21 سال دیگر ایران خشک شود ...