شنبه ۰۴ اسفندساعت ۱۸:۲۶Feb 2019 23
 

جدیدترین‌های «محاکم قضایی»

نقدینه   ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۱۱:۰۵    
چرا نقاط ضعف دانش و بینش معاونت ها و مدیران فنی تبدیل به پاشنه آشیل شرکت های بیمه در جامعه بیمه گذاران شده؟ یک جمله معروف بین کارشناسان خبره و کار بلد صنعت بیمه بازرگانی همواره در زمان بروز اختلافات خسارتهای بیمه ای بین شرکت های بیمه و بیمه گذاران زیاندیده متداول و بازگو میشود اینست ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۴:۴۵    
تهران - ایرنا - مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها تصریح کرد: متاسفانه برخوردهایی که در برخی محاکم با اعضای شوراها شهر صورت می گیرد، برخورد با فساد و تخلف نیست بلکه سیاسی است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۱:۴۷    
مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد در این باره افزود: پس از ابلاغ رسمی بخشنامه عفو، زندانیان مشمول شناسایی شدند. اسماعیل جمیاری افزود: با بررسی پرونده ها و تطبیق با مفاد بخشنامه ،لیست اسامی واجدین شرایط به محاکم قضایی ارسال شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۴    
رئیس کانون وکلای استان کردستان گفت: امسال سه وکیل کردستانی که تخلف انتظامی (تخلف در مقررات ناظر بر وکالت) داشتند به محاکم قضایی معرفی و تعلیق شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۰۰:۱۱    
دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران گفت: جلسات مستمری در خصوص برخورد با گران فروشان با مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران برگزار شد و به مدیران سازمان صمت استان هشدار دادیم که اگر در نظارت بر بازار و گران فروشی ها سهل انگاری کنند، پرونده قضایی برای مدیران این سازمان تشکیل می شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۳    
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از پیگیری پرونده های حقوقی مربوط به موضوعات جعل علامت تجاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و همچنین مطالبات مالی شرکت در این استان خبرداد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۹:۴۳    
رئیس کانون وکلای استان گلستان با اشاره به معرفی 588 وکیل تسخیری به محاکم قضایی استان، گفت: جشن روز استقلال کانون وکلای دادگستری با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور در استان گلستان برگزار می شود.
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۶    
به گزارش ایرنا، روز گذشته یک محموله 117 راسی دام قاچاق توسط نیروهای امنیتی و هنگ مرزی دهلران کشف شد. در این رابطه چهار قاچاقچی دام دستگیر و تحویل محاکم قضایی شد و در ادامه دادستان دهلران در اقدامی با صدور مجوز، دستور ذبح این دام ها و توزیع بین خانواده های تحت حمایت امداد و بهزیستی را داد. ...
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۰۹:۳۳    
یک اقتصاددان تاکید دارد: بسیاری از افرادی که شرکت های دولتی را در قالب خصوصی سازی تصاحب کرده اند، در محاکم قضایی پرونده دارند اما پرونده های آنها زمانی منتشر می شود که لازم باشد! در واقع این پرونده ها شمشیر "داموکلس" است.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۹    
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، با اشاره به تعداد و آمار بالای پرونده های اختلافات کارگری و کارفرمایی در محاکم قضایی استان زنجان، تاکید کرد: ریشه همه این پروند ها در پایین بودن اطلاعات و آگاهی جامعه کارگری است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۲:۵۳    
پروانه مافی رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی گفت : " طرح تعیین 14 سکه به عنوان معیار محاسبه مهریه در محاکم قضایی بعد از صحبتی که با آقای لاریجانی داشتم و نبود ادله کافی و کارشناسی از دستور کار کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خارج شد "
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۱۱:۱۱    
سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه با همکاری نهادهای امنیتی مجرمان فرایند جذب اشتباه داوطلبان گروه علوم پزشکی را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کرد و اکنون این افراد در محاکم قضایی در حال محاکمه هستند.
دانا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۰۹:۵۸    
بعد از اینکه طرح 110 سکه ای نتوانست تاثیری در کاهش تعداد زندانیان مهریه داشته باشد نمایندگان مجلس به دنبال تصویب طرح 14 سکه ای هستند که به عنوان مهریه قابل پیگیری در محاکم قضایی باشد اما سرانجام این طرح چه می شود و آیا می تواند در کاهش این آمار تاثیری داشته باشد.
دوات آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۰۷:۴۲    
چندین هزار نفر به دلیل بدهی مهریه در زندان هستند به همین خاطر نمایندگان طرحی را تدوین کردند که براساس آن 14 سکه به عنوان معیار محاسبه مهریه در محاکم قضایی در نظر گرفته شود
جمهوریت   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۹:۱۲    
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز از انعقاد قراردادی با دادگستری مبنی بر تسهیل روند ورود و خروج به اماکن قضائی و تاکید بر رعایت شئون حرفه ای اعضای کانون وکلا دادگستری، مرکز امور مشاوران حقوقی و کارشناسان قوه قضائیه و کانون کارشناسان رسمی دادگستری خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۸:۴۹    
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز از انعقاد قراردادی با دادگستری مبنی بر تسهیل روند ورود و خروج وکلا به اماکن قضائی خبر داد.
میزان   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۴:۳۰    
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان بوشهر در رونمایی از چهل هزارمین سند مالکیت کاداستری سال 1397 از 220 هزار سند مالکیت کاداستری، گفت: قضازدایی، کاهش ورودی پرونده ها به محاکم قضایی و کاهش اختلافات حقوقی مردم از مهمترین اهداف اجرای طرح کاداستر است.
شما نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۵    
این نماینده مردم در مجلس دهم، از ارائه طرحی برای تعیین 14 سکه بهار آزادی طرح قدیم به عنوان معیار محاسبه مهریه در محاکم قضایی خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۹:۳۴    
رییس کل گمرک گفت: از 13 هزار خودرو دپو شده در گمرک 2000 خودرو در محاکم قضایی در حال رسیدگی هستند و تا زمانی که این پرونده ها مختومه نشوند، مصداق مصوبه هیئت وزیران برای ترخیص نخواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۲    
رئیس کل گمرک با اشاره به پیگیری 12 پرونده گمرکی در محاکم قضایی گفت: طی 10 ماهه اخیر مشکلی در واردات کالای اساسی نداشته ایم و واردات گوشت دام سبک 188 درصد رشد کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۹    
همدان - معاون قضایی سازمان زندان های کشور تاکید کرد: محاکم قضایی و دادسراها به دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری توجه کنند.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۲۲:۵۰    
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: درباره اظهارات آقای ماجدی محاکم قضایی و غیر قضایی می توانند قضاوت بهتری داشته باشند. بهرام قاسمی در پاسخ به سوال سیاست روز در خصوص مصاحبه اخیر سفیر سابق ایران در آلمان و اینکه آقای ماجدی به نوعی بر ادعاهای اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران صحه گذاشته ...
کیهان   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۲۰:۵۰    
سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سؤال کیهان گفت محاکم قضایی باید درخصوص اظهارات ماجدی- سفیر سابق ایران در آلمان- قضاوت کنند.
گیل خبر   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۱۵:۲۳    
او فقط یک دارو خانه چی نبود بلکه امین مردم و خدمتگذاری صدیق بود. به عیادت بیماران می رفت، در محاکم قضایی ضمانت مردم را می کرد و مردم نیکوکار نزدش پول، طلا و مواد غذایی می سپردند تا او به دست نیازمندان برساند. وی رئیس هیئت ارامنه و همچنین عضو انجمن شهر رشت بود.
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۷:۲۴    
سرهنگ محمد نمازی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی، این واحدها را به دلیل رعایت نکردن قوانین صنفی، فعالیت بدون مجوز و نبود پروانه کسب پلمپ و متخلفان را به تعزیرات حکومتی معرفی کردند. ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۲:۲۴    
همزمان با افزایش معضلات پیش فروش ساختمان در اقصی نقاط کشور و به خصوص در استان البرز و ابراز نارضایتی های مردم و پرونده های ورودی در این خصوص همایش ملی بررسی حقوقی پیش فروش ساختمان به منظور کاهش پرونده های مطروحه در حوزه ساختمان و دریافت دلایل اجرا نشدن قانون پیش فروش ساختمان در استان البرز برگزار ...
انتخاب   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۱:۱۵    
16 نظامی ترکیه به اتهام مشارکت در کودتای نافرجام 15 جولای 2016 (25 تیرماه 1395) به 79 بار حبس ابد محکوم شدند. تعدادی از نظامیان ترکیه از پایگاه نظامی آکینجی به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل کودتای نافرجام ترکیه استفاده کرده بودند، ولی پس از ناکامی کودتا ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۴    
کرج - ایرنا - رئیس کل دادگستری البرز گفت: ورودی محاکم قضایی استان با توجه به نامطلوب بودن شرایط اقتصادی افزایش یافته است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۸:۱۷    
مسعود ایلکا عصر دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با اخذ دستور از محاکم قضایی استان تهران، تعداد 10 حکم تبصره 1 ماده 10 حفاظت از اراضی کشاورزی در محل روستای سبوی بزرگ توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات اجرا شد که با اجرای آن بالغ بر 6 هزار مترمربع زمین کشاورزی به چرخه تولید بازگشت. ...
گلستان 24   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۵    
رئیس کل دادگستری گلستان از ورود سالانه 400 هزار پرونده به محاکم و شعب شورای حل اختلاف گلستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۰:۴۱    
گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان از ورود سالانه 400 هزار پرونده به محاکم و شعب شورای حل اختلاف گلستان خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۳:۱۲    
هوشنگ پوربابایی / حقوقدان عمده دعواهایی که در محاکم قضایی مطرح می شوند، حقوقی هستند و از این رو رسیدگی به دعاوی حقوقی زمان نسبتا زیادی نیاز دارد، به علاوه هزینه هایی هم دارد و معمولا در جریان چنین دعواهایی چون تکلیف دو طرف مشخص نیست، بخشی از ذهن، فکر، نیرو و انرژی کاری آنها معطل می ماند ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۳:۵۱    
به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی محیط زیست همدان، عزیز قیاسی بیان کرد: اشخاص حقیقی که چند نوبت برخلاف قانون مدیریت پسماند عمل کردند به مراجع و محاکم قضایی معرفی شدند که 27 پرونده منتهی به صدور رای شده است. ...
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۹:۵۴    
تیران-فرماندار تیران وکرون گفت: اختلافات ادارات به محاکم قضایی نرود و تنها با همدلی رفع یا در شورای حل اختلاف بین دستگاهی بررسی شود.
جمهوریت   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۸:۱۲    
یک اقتصاددان تاکید دارد: بسیاری از افرادی که شرکت های دولتی را در قالب خصوصی سازی تصاحب کرده اند، در محاکم قضایی پرونده دارند اما پرونده های آنهازمانی منتشر می شود که لازم باشد! در واقع این پرونده ها شمشیر “داموکلس” است.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۷:۲۷    
یک اقتصاددان تاکید دارد: بسیاری از افرادی که شرکت های دولتی را در قالب خصوصی سازی تصاحب کرده اند، در محاکم قضایی پرونده دارند اما پرونده های آنهازمانی منتشر می شود که لازم باشد! در واقع این پرونده ها شمشیر "داموکلس" است.
عیار آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۱۷    
اعتبار معاملات عادی اموال غیرمنقول، یکی از معضلات حقوقی کشور در محاکم قضایی است تا جایی که بنا به گفته ی تویسرکانی رئیس سازمان ثبت این معاملات حدوداً 50 درصد از پرونده های حقوقی قوه قضائیه را باعث شده است و معتبر دانستن این معاملات در شرایط کنونی نیاز به تجدیدنظر فقهی دارد.
روزنامه آذربایجان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۴:۳۳    
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی از اجرای طرح شناسایی و دستگیری محکومان متواری خبر داد. بابک محبوب علیلو در جلسه هم اندیشی با فعالان رسانه و شبکه های اجتماعی استان هدف از اجرای این طرح را اجرای سریع احکام صادره از دادگاه ها و محاکم قضایی و هدفمند کردن ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۲۰:۴۲    
یاسوج- ایرنا- مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسببان رکود 2 طرح مهم عمرانی شهر یاسوج شامل مجتمع تجاری، اداری و خدماتی خلیج فارس میدان هفتم تیر و مجتمع تجاری، رفاهی تأمین اجتماعی در صورت تعیین تکلیف نشدن تا یک ماه آینده به محاکم قضایی استان معرفی می شوند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۶:۴۵    
به گزارش همسو نیوز ؛ به نقل از حوزه نیوز، سوال و پاسخ حضرت آیت الله شبیری زنجانی پیرامون دریافت اجرت المثل کارهای منزل از شوهر، به این شرح است: سوال : امروزه مرسوم است در محاکم قضایی حکم به پرداخت اجرت المثل کارهای ایام زندگی، برای خانم ها می شود در حالی که زن هنگام کار، شرط اجرت نکرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۴:۱۲    
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از توقف عملیات اجرای پارکینگ اوقاف و امور خیریه و مجتمع تجاری و رفاهی تامین اجتماعی گفت: علت توقف این پروژه ها در محاکم قضایی مورد بررسی قرار می گیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۶    
سمنان - رئیس اداره حقوقی کمیته امداد استان سمنان از ارائه 79 مشاوره حقوقی به مددجویان این نهاد طی 9 ماهه امسال خبر داد و گفت: طی این مدت برای 31 فقره پرونده رأی صادرشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۳۴    
شاهرود-رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه سالانه 50الی85 پرونده حقوقی در حوزه منابع طبیعی این شهرستان تشکیل می شود، گفت: 90درصد این پرونده ها در محاکم قضایی منجر به صدور رأی شده است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۸:۴۴    
بهرام پورضرب روز شنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: این محموله شامل 200 لیتر شیر خام، 80 لیتر دوغ، 29 کیلو ماست، 24 کیلو کره، پنج کیلو سرشیر و 400 عدد تخم مرغ به ارزش حدود 21 میلیون ریال، دیروز از یک خودروی نیسان در مسیر اردبیل به آستارا کشف شد. ...
گیل خبر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۲:۳۳    
نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر لزوم دانش افزایی مسؤولان قضایی گفت: وقتی به حکم قطعی رسیدید، آن را با قاطعیت اجرا کنید و این را بدانید که استبداد رأی با قاطعیت تفاوت دارد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۰:۰۳    
گرگان – ایرنا – رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های بندرترکمن و گمیشان گفت: در دو ماموریت مجزا در تالاب گمیشان و پهنه آبی خلیج گرگان، تعداد پنج شکارچی غیرمجاز قبل از موفقیت در شکار پرندگان مهاجر دستگیر و با تشکیل پرونده به محاکم قضایی دو شهرستان معرفی شدند.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۴:۲۴    
بسیاری از دعواها حتی قتل هایی که پرونده مفتوح در محاکم قضایی دارند با یک بگومگوی ساده و درگیری ناشی از فقدان صبر و سکوت ناشی شده اند در حالی که تلاش برای تسلط بر زبان از طریق سکوت می توانست از چنین سرانجام شومی جلوگیری کند.
صبح قزوین   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۵    
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: پس از بی توجهی مالک به تذکرات و اخطارهای متعدد کارشناسان جهاد کشاورزی مبنی بر توقف ساخت وساز بعد ازطرح دعوا در محاکم قضایی و صدور رای قطعی قلع وقمع شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۰:۱۳    
آستارا - ایرنا - ماموران هنگ مرزی و نیروی انتظامی آستارا در ماموریت های جداگانه، دو قاچاقچی مواد مخدر و سیگار خارجی را دستگیر و آنها را به محاکم قضایی معرفی کردند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۹:۵۰    
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آموزش بیسوادی یک معضل اجتماعی است ، که برای حل وریشه کنی بیسوادی همه آحاد جامعه باید مشارکت کنند. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی ...