شنبه ۰۹ بهمنساعت ۰۵:۳۶Jan 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کالاهای اساسی»

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یارانه 800هزار تومانی در سال جدید را قطعی عنوان کرد.
تورم و افزایش قیمت کالاهای اساسی در انگلیس سبب گسترش فقر در این کشور شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: 59 فروند کشتی اقیانوس پیما حامل غلات در 10 ماه نخست امسال در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۴:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
قم - ایرنا - خطیب نماز جمعه قم گفت: ذخیره کالاهای اساسی در کشور اطمینان بخش است اما تنظیم بازار باید با قدرت در جامعه پیاده شده و برنامه های کلان اقتصادی با دقت اجرا شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۳:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش رویداد ایران به نقل از ایسنا، انتشار ویدئویی در فضای مجازی بار دیگر بیانگر تخریب بخشی از کالاهای اساسی وارداتی در گمرک و بنادر بود و آن هم کالایی که با ارز پرحاشیه 4200 تومانی وارد شده است، تصاویری که نشان داد محموله ای از کنجاله های سویا در بندر امام خمینی(ره) فاسد شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۱:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده تبریز در مجلس گفت: توزیع ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی فقط موجب هدر دادن ارز کشور بوده و استمرار آن اقتصاد ایران را دچار بحران جدی خواهد کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۰۳:۵۷    
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: از لحاظ موجودیت کالاهای اساسی ما مشکلی نداریم و گرانی هایی که در این حوزه مطرح می شود ناشی از ضعف نظارت است.
برترین ها / پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۴:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رویداد 24 نوشت: علیرضا پاک فطرت گفت: اینکه دولت می گوید حذف ارز ترجیحی را جبران می کنیم و مثلاً دارو و نهاده های دامی را مدل دیگری تامین می کنیم، حرف مفت است و ممکن است دو ماه بتوانند این کار را بکند، ولی بعد دیگر توان اداره کار را ندارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۹:۱۰    
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی کردستان گفت: روند توزیع کالا های اساسی در بازار مطلوب است وهیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
میزان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی اکبر صفایی در جریان بازدید از توانمندی ها و زیرساخت های مجتمع بندری انزلی در جمع خبرنگاران، یکی از برنامه های مهم دولت و رییس جمهور را تقویت ارتباطات با کشور های حاشیه دریای خزر دانست. ...
مرصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۱۹    
مرصاد نیوز: با حضور اکیپ های بازرسی جهاد کشاورزی اسلام آبادغرب بازدید و نظارت بر توزیع و فروش کالاهای اساسی در بازار شهر حمیل بعمل آمد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۴:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
امروز در بازارهای جهانی، قیمت روغن افزایش یافت، دو دلیل عمده وجود دارد که رشد قیمت کالاهای اساسی را در جهان سبب شده است.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۳:۵۵   + ۱۹ سایت دیگر  
اگر تحریم ها برداشته شد، کشور استحکام لازم برای مقابله با تکانه های مختلف و شرایط متعدد را دارد و اگر تحریم ها باقی ماند، برنامه ریزی ها به شکلی صورت گرفته است که می توانیم از آن ها عبور کنیم و امسال در بررسی لایحه بودجه نیز همین مسیر طی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- بر اساس اعلام مسوولان راهداری خراسان رضوی افزایش حمل کالاهای اساسی به این استان که ظرف نیمه نخست امسال 19 درصد بود در ادامه سال تا پایان دی ماه نسبت به مدت مشابه پارسال 51 درصد بیشتر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
طرح توزیع هوشمند اقلام و کالا های اساسی بزودی در کرمان آغاز می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- سرپرست اداره کل غله چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت تامین به موقع کالاهای اساسی مردم گفت: ذخیره گندم مورد نیاز این استان مطلوب است و تا سه ماه آینده به اندازه کافی در انبارها ذخیره سازی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: نظارت گسترده بر توزیع و کنترل قیمت کالاهای اساسی در استان آذربایجان شرقی به صورت روزانه در بازار توسط گشتهای مشترک تعزیرات، بسیج و جهادکشاورزی انجام می شود .
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت:افزایش قیمت خودرو هیچ منطقی ندارد و تنها راه جلوگیری از اجحاف به مردم و صیانت از حقوق مصرف کنندگان، استیضاح وزیر صمت است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
پورابراهیمی: دولت و مجلس در حذف ارز 4200 هم نظر هستند / طغیانی: مجلس نگران اثر حذف ارز 4200 تومانی است و جبران کالایی بهترین گزینه است / ایزدخواه: واقعیات جامعه در حذف ارز ترجیحی دیده نشده است / ارکانی: در حذف ارز ترجیحی معیشت مردم درنظر گرفته شود ...
تین نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل راه آهن خراسان گفت: حمل گندم و نهاده های دامی به خراسان رضوی از طریق راه آهن طی 10 ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از 250 درصد افزایش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۵:۵۱    
اقدامات لازم برای تامین کالاهای اساسی از جمله مرغ گرم در استان مرکزی انجام شده است .
ایانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی از 2070 مورد بازرسی از واحدهای عرضه کننده کالاهای اساسی استان البرز در طی یکماه گذشته خبرداد.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش؛ در راستای مسئولیت های اجتماعی خود، یک محموله شامل کالاهای اساسی خوراکی و مواد شوینده و بهداشتی را به موسسه خیریه نگهداری از معلولین ذهنی و سالمندان آشتیان اهدا کرد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره حذف ارز ترجیحی و چالش های پیش روی این موضوع، سوالاتی را مطرح کرد. *** ارز ترجیحی در لایحه بودجه 1401 به گزارش صنایع ، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی درباه ارز ترجیحی در لایحه بودجه 1401، اظهار داشت: ...
ایانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۱۴    
در راستای تنظیم بازار این کالاها در شهرستان کرمان توزیع محصولات کشاورزی و دامی زیر ذره بین بازرسان قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حذف ارز ترجیحی در این شرایط بسیار مشکل بوده و اگر استراتژی درستی برای تامین کالاهای اساسی نداشته باشیم، با مشکل مواجه می شویم.
اقتصاد آنلاین / دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو گفت: سال 1401 دوران ویژه ای در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی خواهیم داشت، چراکه دولت تصمیم گرفته است وضعیت کالاهای اساسی به ویژه دارو و تجهیزات پزشکی را سر و سامان دهد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو گفت: سال 1401 دوران ویژه ای در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی خواهیم داشت، چراکه دولت تصمیم گرفته است وضعیت کالاهای اساسی به ویژه دارو و تجهیزات پزشکی را سر و سامان دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چه ارز ترجیحی حذف شود و چه باقی بماند نباید قیمت کالاهای اساسی افزایشی داشته باشد.
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۲۰    
موضوع اساسی دیگر تعیین تکلیف کالاهای اساسی در بحث حذف ارز ترجیحی است که اکنون یکی از موضوعات مهم مجلس است. به دنبال این هستیم که بتوانیم سبد مصرفی خانوارها را در سال آینده به شکلی مد نظر قرار دهیم که اثر تورمی در آن حداقل ممکن باشد
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون گمرک و تجارت اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: تعامل مسئولان گمرک با بخش خصوصی و ارائه راهکارهای کارشناسی موجب تسهیل در روند صادارات و واردات کالاهای اساسی در کشور شده است.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
محمدمهدی اعلایی گفت: وضعیت استان را در بحث قیمت کالاها و تامین کالاهای اساسی تحت رصد داریم تا به وضعیتی بدتر از شرایط سایر استان ها دچار نشویم و قیمت ها از حالت معقول خود عبور نکند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- سخنگوی کارگروه تنظیم بازار شهرستان کاشان از توزیع 430 تن کالاهای اساسی با نرخ دولتی در کاشان خبر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۳۳    
یک اقتصاددان نوشت: در حالت کلی احتمال رشد تورم سالانه منفی است مگر شوک ارزی ناشی از اتفاقات بیرونی به اقتصاد وارد شود یا اصلاحات قیمتی در مورد حامل های انرژی و کالاهای اساسی در پیش گرفته شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
رییس کل گمرک از رسوب 5 میلیون تن کالا در گمرمات کشور خبر داد و افزود: واردات کالاهای اساسی از نظر وزنی 26 درصد و از نظر ارزشی 56 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: روابط عمومی اداره کل اطلاعات آذربایجان غربی اعلام کرد: با رصد سربازان گمنام امام زمان (عج)در راستای پیگیری مسائل و مشکلات معیشتی مردم در آستانه عید باستانی نوروز و ماه مبارک رمضان، با دستور کار قرار دادن برخورد با تخلفات صنفی شامل احتکار ...
برترین ها / همت خبر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۱:۵۲   + ۴۱ سایت دیگر  
فارس نوشت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از رونمایی شدن سامانه زیرساختی نحوه جبران معیشت مردم با اصلاح ارز 4200 تومانی خبر داد و گفت: بر همین اساس قیمت 25 کالای اساسی ثابت شده و با اعطای کارت های الکترونیکی از مردم حمایت می شود. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بعضی کالاهای اساسی به نرخ ETS شده است و این نشان می دهد بدون برنامه ارز ترجیحی را کنار گذاشته اند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۰   + ۲۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه، از شرط مجلس برای حذف ارز 4200 کالاهای اساسی خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۸:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
رکنا: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: موجودی کالاهای اساسی و خوراک دام در خراسان شمالی کافی نیست.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۵:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
اسماعیل حسین زهی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت اتخاذ راهکاری جایگزین قبل از حذف ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی در بودجه سال آتی، بیان کرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۳:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا : سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: نمایندگان تاکید داشتند که برای تصمیم گیری ضروری است مدیران اجرایی مربوط در مجلس حضور پیدا کنند تا مجلس اطمینان حاصل کند که دربرنامه ریزی و اجرای این طرح قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به قیمت شهریور ماه 1400 به دست مردم می رسد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۸:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
خلیج فارس: فرماندار شهرستان بوشهر از نظارت مستمر بر بازار خبر داد و گفت: مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی و موجودی بازار در بوشهر نداریم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۸:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: طرح توزیع اینترنتی کالاهای اساسی در بیرجند آغاز شد که اقدامی مناسب و برای تنظیم بازار و اطمینان خاطر مصرف کنندگان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۷:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: نزدیک به یک میلیون تن گندم از ابتدای امسال از بندر چابهار وارد کشور شده و این بندر با مشارکت در واردات 11 درصد از کل واردات کالاهای اساسی کشور رتبه سومین بندر بین بنادر تجاری کشور را به خود اختصاص داده است.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت فنی گمرک ایران اعلام کرد: موجودی و دپوی کالای اساسی در گمرک و بنادر با کاهش دو میلیون تنی در ماه های اخیر همراه بوده و طی پیگیری های انجام شده درصورت موافقت بانک مرکزی 100 درصد کالاهای اساسی بدون کد رهگیری بانک ترخیص خواهد شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۲۱    
از بهار سال1397 و همزمان با ازسرگیری تحریم ها علیه ایران، دولت تصمیم گرفت تحت تاثیر افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، برای برخی کالاهای اساسی یک ارز ترجیحی تعریف کند
ایران خبر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران موجودی و دپوی کالای اساسی در گمرک و بنادر با کاهش دو میلیون تنی در ماه های اخیر همراه بوده و طی پیگیری های انجام شده درصورت موافقت بانک مرکزی 100 درصد کالاهای اساسی بدون کد رهگیری بانک ترخیص خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: اصلاح فرایندهای توزیع جهت تثبیت قیمت کالاهای اساسی در بازار استان ضروری است و باید نهادهای مسوول در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.
طلا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
یک اقتصاددان نوشت: در حالت کلی احتمال رشد تورم سالانه منفی است مگر شوک ارزی ناشی از اتفاقات بیرونی به اقتصاد وارد شود یا اصلاحات قیمتی در مورد حامل های انرژی و کالاهای اساسی در پیش گرفته شود.