جمعه ۲۶ شهریورساعت ۱۸:۲۷Sep 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کالاهای اساسی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
معاون وزیر راه و شهرسازی: با مشارکت و اضافه شدن ظرفیت ناوگان حمل و نقل شش استان، ترخیص کالاهای اساسی از بندر چابهار افزایش می یابد
در شهریورماه امسال بازار کالاهای اساسی با افزایش چندین باره قیمت تخم مرغ روبه رو شده است به نحوی که هر عدد تخم مرغ از 1350 به 1700 تومان رسیده است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
کرج - ایرنا - این روزها بازار داغ خرید دستمال کاغذی، برنج ، خرما، ماکارونی و گوشت و انبار آنها در خانه به نگرانی هایی در حوزه اقتصاد تبدیل شده در حالی که مسئولان بارها به صراحت اعلام کرده اند هیچ مشکلی برای تامین کالاهای اساسی مردم وجود ندارد.
تغییر مدل مالی قراردادهای اپراتوری بنادر ، حمل یکسره کالاهای اساسی از بندر چابهار توسط میانگین روزانه 580 دستگاه کامیون و تخلیه و بارگیری 10 میلیون تن بار کالای اساسی از بنادر طی 6 ماهه نخست امسال توسط ناوگان حمل ونقل جاده ای از اهم اخبار این هفته حوزه حمل و نقل دریایی به حساب می آید.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در استان به میزان لازم تامین شده و با اجرایی کردن طرح ارتقای معیشت مردم نیمه دوم سال نگرانی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
چابهار - ایرنا - رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: 11 میلیون و 994 هزار تُن کالای اساسی طی 6 ماه گذشته از بنادر کشور حمل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۱:۳۱    
اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد با هدف تنظیم بازار و ثبات قیمت ها اقدام به توزیع کالا های اساسی می کند.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۶:۱۱   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هم اکنون 2میلیون کالای دپوشده در بنادر کشور وجود دارد از تخلیه کالاهای اساسی تا یک ماه و نیم آینده خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون نظارت و بازرسی صمت گیلان با اشاره به دستور مقامات قضایی برای ترخیص ترخیص کالا در گمرکات گفت: به دلیل بروکراسی های اداری و برخی از مشکلات همواره بعضی از کالاهای اساسی در گمرک دپو می شد ولی با دستور مقامات قضایی، ترخیص کالا در گمرکات با سرعت بیشتری انجام می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اتخاذ سیاست یکپارچه، برخط و هوشمند توسط دستگاه های ذیربط در راستای تسریع در ترخیص کالاهای اساسی تاکید کرد .
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هم اکنون 2میلیون کالای دپوشده در بنادر کشور وجود دارد از تخلیه کالاهای اساسی تا یک ماه و نیم آینده خبر داد.
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
به نظر می رسد افغانستان در کوتاه مدت از سوی غرب منزوی شود و با مشکل کمبود ذخیره ارز خارجی روبه رو شود و چه بسا با هدف واردات کالاهای اساسی و در راس آنها نفت و گاز طبیعی به همسایه های خود پناه ببرد. این امر راه ورودی برای دولت ایران به منظور تقویت روابط تجاری با این کشور خواهد بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۱    
افزایش لجام گسیخته قیمت ها در بازار کالا های اساسی، تمام مواد غذایی را دربر گرفته است، به طوری که روزی نیست خبری درباره گرانی یکی از کالا های مهم در سبد خانوار ها منتشر نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۱۶    
این هفته برنج و برخی حبوبات در بازار قزوین در حال عبور از مرز 50 هزار تومان بودند، اگر ترمز گرانی کالاهای اساسی کشیده نشود، به زودی مردم در تأمین جزئی ترین مایحتاج نیز به مشکلات اساسی خواهند خورد ...
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با حمل یکسره رکورد تخلیه و بارگیری کالای اساسی در این بندر شکسته شد، گفت: در حال حاضر کالا در بندر چابهار با میانگین روزانه 580 دستگاه کامیون به صورت حمل یکسره به مقاصد مختلف بارگیری و انتقال پیدا می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های متولی استان موانع پیش روی جابه جایی و حمل و نقل سریع کالاهای اساسی به سراسر نقاط کشور را رفع کنند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مهدی غضنفری در گفتگو با مجله خبری تحلیلی "رویداد" با اشاره به مصوبه ای که به تثبیت قیمت ها انجامید ولی در ادامه قیمت ها روی پله صعود قرار گرفت، اظهار کرد: این سیاست همچون بیماری بود که درجه دمای بالایی دارد ولی دکتر به او اعلام می دارد که اجازه نمی دهم این تب بالاتر رود و تو را تنبیه می کنم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
رشت- معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت گیلان با اشاره به ذخیره سازی کالاهای اساسی تا پایان سال، گفت: مردم نگران تأمین کالاهای اساسی نباشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۰۱    
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان : مردم نگران تامین کالاهای اساسی مورد نیاز نباشند.
101کشور در میان 195 کشور جهان به کامودیتی ها وابسته هستند و سهم این گروه از کالاها از صادرات کل کالایی جهان افزایش یافته است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نقدی با بیان اینکه کالاهای اساسی مصرف گیلان تا پایان سال در استان ذخیره سازی شده است گفت: دبیری ستاد تنظیم بازار از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شد.
تیتر20   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۶:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
علی جدی با اشاره به اینکه در توزیع کالاهای اساسی به دلیل اینکه دولت دخالت می کند رانت هایی بروز می کند و این روند باید اصلاح شود،گفت: در شرایط کنونی توزیع باید به اتحادیه و بخش های مردمی سپرده شوند، برای نمونه توزیع کلاهای اساسی در فروشگاه های زنجیره ای از آنجایی که قابل رصد است سالمتر است.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۲۸    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:اینکه رئیس جمهور مملکت در نقطه صفر مرزی حضور پیدا می کند و مشکلات را بررسی می کند نشان از این دارد که بالاخره یک فرد متفاوت بر سر اداره امور کشور قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۵۸   + ۴۰ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پنج کشتی کالای اساسی حامل روغن، جو و گندم در حال انجام فرایند قانونی و اسنادی هستند و طی روزهای آینده( پایان شهریورماه ) در بندر شهید رجایی پهلو دهی خواهند شد.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از انجام بازرسی ها گسترده و به طور مستمر در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان برای جلوگیری از تخلفات صنفی در عرضه کالاهای اساسی و اقلام ضروری مردم در این استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: هم اکنون سهم بندر بوشهر در ترخیص کالاهای اساسی نسبت به سایر بنادر جنوبی کشور پایین تر است، که امید می رود در کنار اقدامات توسعه ای بندری و گمرکی که طی سالیان اخیر در بندر بوشهر صورت گرفته است باید زمینه توسعه انبارهای دپوی کالاهای وارداتی نیز مدنظر قرار ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
آن طور که تحلیلگران و مراکز پژوهشی می گویند تخصیص ارز 4200تومانی به واردات کالاهای اساسی نه فقط مانع رشد قیمت این محصولات نشده است بلکه خود به یکی از عوامل رشد تورم هم تبدیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ورود سیمان به عنوان یکی از کالاهای اساسی در صنعت ساختمان به بورس به نظر برخی از افراد برای کاهش دست دلالان بسیار مؤثر بوده اما در شهرهای کوچک که قدرت خرید مردم در مقایسه با اعیان نشین های پایتخت و حتی ویلانشین های شمال کشور پایین است باعث شده دست واسطه ها در این میان جولان بیشتری بدهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم تامین کالاهای اساسی به ویژه در ماه های محرم و صفر گفت: توزیع 600 تن برنج هندی و تایلندی در این استان آغاز شده است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
برنامه عصر صبا که در قالب مجله عصرگاهی، به بیان موضوعات اجتماعی و حقوق شهروندی می پردازد، 24 شهریور به سراغ گرانی اقلام اساسی می رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، گرانی پی در پی برخی کالاهای اساسی، رادیو صبا را بر آن داشت که در برنامه زنده عصر صبا به این موضوع بپردازد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۲:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران با تاکید بر اینکه تنها کسانی که از ارز 4200 تومانی سود بردند رانت خوارها، نورچشمی ها و مفسدان اقتصادی هستند، گفت: گرانی و کمبود کالاهای اساسی مانند مرغ و تخم مرغ یا دارو، نتیجه اتخاذ سیاست ارز 4200 تومانی بوده است.
شهرخوان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: طرح ارتقای معیشت و تامین اقلام و کالاهای اساسی با همکاری همه دستگاه های اجرایی ذیربط اجرا می شود.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۲:۰۷    
قاسمعلی حسنی دبیر اتحادیه بنکداران تهران اظهار کرد: امروز هر کیلو برنج فجر 39 هزار تومان، برنج طارم اصل 44 هزار، انواع دودی پرمحصول 39 هزار، برنج شیرودی 37 هزار، برنج هاشمی 43 هزارو 500، برنج ندا، برنج نیمدانه معطر 26 هزارو 500 و برنج وارداتی هندی 18 هزار تومان در بازار فروخته می شود. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۱:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
خرید روزانه مایحتاج، نیازمند اطلاع از قیمت های روز بازار است، شما می توانید قیمت مصوب کالاهای اساسی مورد نیاز هر روز خود را در این خبر بخوانید.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
خرید روزانه مایحتاج، نیازمند اطلاع از قیمت های روز بازار است، شما می توانید قیمت مصوب اقلام اساسی مورد نیاز هر روز خود را در این خبر بخوانید.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۷:۱۰   + ۴۲ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر کشور گفت: بایستی همه تلاش مان به عنوان دستگاههای اجرایی، تسهیل گر شرایط اقتصادی کشور و کمک به حل مشکلات معیشتی مردم باشد و در این خصوص نیازمند به ارتقای بیشتر هماهنگی ها در سطوح تصمیم گیری و اجرا هستیم. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
در تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم/چالش های زنجیره تامین و آسیب کسب و کارها/ از عناوین روزنامه های امروز قم است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه رمزارز گفت: همانند همیشه تاکید می کنم که مردم با سرمایه بدون ریسک خود وارد این بازار شوند و از وارد کردن کل سرمایه یا فروش کالاهای اساسی زندگی و وام گرفتن برای سرمایه گذاری در این حوزه اجتناب کنند. ...
با خروج 75 هزار تن کالاهای متروکه در سه ماهه اخیر از بندرامیرآباد ، 15 درصد فضای خالی جهت قرارگیری کالاهای اساسی در انبارها و سیلوهای این بندر ایجاد شده است.
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۷:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مزاحم مسکن سازها در تهران و دیگر شهرهای کشور، به عنوان متهم اصلی رکود فعالیت های ساختمانی شناسایی شد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۳۴    
مرصاد نیوز: یکی از دغدغه های فعلی دولت و مجلس مردمی و انقلابی تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم است.
سازمان نظام پزشکی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۸   + ۲۰ سایت دیگر  
بررسی آمارهای مربوط به سرانه مصرف خانوار در دهه 90 نشان می دهد میزان مصرف کالاهای اساسی در تمام دهک های درآمدی کاهش یافته است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای افزایش 5 میلیارد دلاری صادرات در نیمه دوم سال جاری گفت: خبرهای خوبی در موضوع تسهیل صادرات و تجارت خارجی در ماه های آینده با روان سازی اقتصاد کشور به گوش خواهد رسید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سرانجام پس از 13 ماه خلأ سیاسی، دولت جدید لبنان تشکیل شد. این رخداد برای مردم عروس خاورمیانه نوید وضعیتی بهتر را خواهد داد؛ زیرا مشکل فعلی این کشور معیشت و تأمین خدمات عمومی است که با تشکیل کابینه تا حد زیادی برطرف می شود. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ارز 4200 تومانی که با هدف جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی تخصیص یافت نه تنها کارآیی در این زمینه نداشت بلکه موجب ضربه زدن به تولید داخل نیز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۱:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بازنگری در سیاست تخصیص ارز برای تأمین کالا های اساسی یکی از اولویت های مهم این کمیسیون است و بزودی این موضوع تعیین تکلیف خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۹:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بازنگری در سیاست تخصیص ارز برای تامین کالاهای اساسی یکی از اولویت های مهم این کمیسیون است و امروز وزیر صمت طی توضیحاتی اعلام کرد، نظر دولت هم برهمین موضوع است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۹:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از دغدغه های جدی ما استمرار وضعیت گرانی کالاهای اساسی علی رغم اختصاص حدود 8 میلیارد دلار ارز ترجیحی به واردات این کالاها در نیمه اول سال جاری بود که خوشبختانه این مسئله قرار است به زودی در دولت تعیین تکلیف شود.