یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۶:۴۴Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فاز 11 پارس جنوبی»

روزنامه جوان آنلاین   ۵ ساعت پیش    
کارشناس حوزه انرژی معتقد است برخی شرکت های بزرگ دنیا و معاندان از استقلال و توسعه ایران خوشحال نخواهند شد، اما دیگر کشور ها که به این صنعت نیاز دارند تمایل شان به همکاری و ارتباط با ایران بیشتر خواهد شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۸:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی در خصوص تأثیر راه اندازی فاز 11 پارس جنوبی برای کمک به حل ناترازی گاز در زمستان ها پرداخت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۰:۴۳    
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در فاز11 پارس جنوبی یک آزمونی شکل گرفت که ما تکیه به کجا داشته باشیم؛ تکیه به خارجی ها یا خودی ها؟ ما باید در برخی اوقات فقط تکیه به توان خودمان داشته باشیم تا خارجی ها نتوانند برای ما خط و نشان بکشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۲    
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از توسعه فاز 11 پارس جنوبی، به عنوان فتح خرمشهری دیگر یاد کرد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۳:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه ایران: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خبر داده است که در ابتدای نیمه دوم سال 1400 تولید نفت خام 2 میلیون و 250 هزار بشکه در روز بود که هم اکنون به 3 میلیون و 300 هزار بشکه در روز رسیده و این یعنی بیش از 40 درصد رشد داشته که با تلاش رزمندگان جبهه و جهاد اقتصادی جمهوری اسلامی به دست آمده است. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه برخی از شرکت هایی همچون توتال فرانسه قرار بود در فاز 11 پارس جنوبی فعالیت کرده و اما از ادامه کار دست کشیدند، گفت: بهره برداری از این پروژه پیام های سیاسی و اقتصادی مناسبی را به کشورهای منطقه مخابره کرد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۱    
علیرضا ورناصری، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با شهروند : بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی تاثیر بسزایی در رفع ناترازی گاز خواهد داشت ...
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۳۵    
یک کارشناس اقتصادی بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی توسط متخصصان ایرانی را به عنوان بستری برای توسعه خدمات فنی و مهندسی این حوزه به سایر کشور های دنیا توصیف کرد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که خرمشهرها در پیش داریم، گفت: توسعه فاز 11 پارس جنوبی یک خرمشهر از نظر اقتصادی است. با غلبه بر چالش 20 سال حضور نداشتن خارجی ها، همان طور که خاکریزهای جنگ را فتح کردیم، امروز در جبهه اقتصادی نیز خاکریز طرح توسعه فاز 11 فتح شد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۱۰   + ۲۳ سایت دیگر  
احمد حسین فلاحی، سخنگو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: با وجود اینکه ایران تقریباً یک دهه دیرتر از قطر بهره برداری از میدان مشترک پارس جنوبی را آغاز کرده و تنها 30 درصد مساحت میدان را در اختیار دارد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۳:۱۵    
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان معتقد است بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی یک اتفاق خوب و بزرگی بوده و باز هم این نکته را به اثبات رسانده است که ما می توانیم. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۳:۱۵    
پایان تعلل 20 ساله توسعه میدان پارس جنوبی با تکیه بر توان ایرانییک کارشناس حوزه سیاستگذاری اقتصادی معتقد است تلاش دولت سیزدهم برای استفاده از توان داخلی برای توسعه ظرفیت تولید گاز کشور اخیراً با بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی به عنوان مهم ترین و پیچیده ترین لایه گازی کشور روی دریا شکل گرفته است ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: با وجود اینکه ایران تقریباً یک دهه دیرتر از قطر بهره برداری از میدان مشترک پارس جنوبی را آغاز کرده و تنها 30 درصد مساحت میدان را در اختیار دارد، توانسته است امروز با برداشت روزانه گاز و میعانات از این میدان مشترک از قطر پیشی گیرد.
وزارت نفت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۲:۵۲   + ۹۱ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: قرارداد ساخت این سازه 1400 تنی فاز 11 پارس جنوبی با شرکت های شل و توتال منعقد شده بود که آن را نیمه کاره رها کردند، اما پس از وقفه ای 20 ساله این پروژه به دست متخصصان و مهندسان ایرانی ظرف مدت دو سال تکمیل و آماده بهره برداری شده است.
وزارت نفت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۲:۵۲   + ۴۵ سایت دیگر  
وزیر نفت با اشاره به اینکه فاز 11 میدان مشترک پارس جنوبی مرزی ترین فاز این میدان است، گفت: با بهره برداری از فاز 11، افزون بر جبران ناترازی گاز در زمستان، از مهاجرت گاز به کشور همسایه (قطر) هم جلوگیری شد.
وزارت نفت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۲:۵۲   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: تا پیش از زمستان تولید گاز از فاز 11 پارس جنوبی به 15 میلیون مترمکعب در روز خواهد رسید.
وزارت نفت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۲:۵۲   + ۲۹ سایت دیگر  
فاز 11 پارس جنوبی به عنوان آخرین فاز باقیمانده از این میدان مشترک گازی، با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسمی رسید.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
قرارداد تأسیس، راه اندازی و راهبری مرکز نوآوری و فناوری نفت، گاز و پتروشیمی و توافق نامه رئوس قرارداد همکاری مشترک تحقیق و توسعه در فاز 11 پارس جنوبی بین شرکت پتروپارس و دانشگاه صنعتی شریف امضا شد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۱۷    
تهران- ایران پرس: آیین امضای توافق نامه همکاری مشترک تحقیق و توسعه در فاز 11 پارس جنوبی و راه اندازی مرکز نوآوری بین دانشگاه شریف و شرکت پتروپارس روز چهارشنبه برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی نشان از توانمندی بالای ایران در زمینه برداشت گاز از میادین پیچیده نفتی و گازی دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۴:۱۷    
یک کارشناس انرژی گفت: فاز 11 دست نخورده ترین، پیچیده ترین و مرزی ترین لایه مشترک گازی ایران با قطر است که حدود 20 سال معطل پیمانکاران خارجی بود اما در دولت سیزدهم این فاز با تکنولوژی شرکت های دانش بنیان داخلی به بهره برداری رسید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۱:۰۷    
از زمان حفر نخستین حلقه چاه در میدان مشترک پارس جنوبی تاکنون 27 سال می گذرد. حوالی سال 1375 بود که شرکت نفت فلات قاره ایران با استفاده از دستگاه حفاری مدرس و تجهیزات سایر پروژه ها و با وجود محدودیت های بودجه ای، نخستین حلقه چاه اکتشافی پارس جنوبی را حفر کرد و درست بعد از 270 روز انجام عملیات حفاری ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۰    
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی به واسطه تکیه بر توان داخلی ما را از معطلی 22 ساله در این بخش نجات داد،گفت: بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی هم برای ما با صرفه جویی همراه بود و هم توان داخلی متخصصان ما را به رخ کشید.
گام خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۱:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
گام خبر: پنج ماه و 24 روز از سفر دوم آیت الله رئیسی رئیس جمهور و هیأت دولت به استان بوشهر نگذشته بود که همت متخصصان ایرانی در استان بوشهر، رئیس دولت سیزدهم را مشتاق حضور مجدد در استان کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی می تواند 10 میلیارد دلار درآمدزایی ارزی برای کشور داشته باشد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
شانا _ گروه فیلم: توسعه فاز 11 پارس جنوبی به عنوان آخرین فاز از بزرگترین میدان مشترک گازی جهان که با تکیه بر توان ایرانی و دانش بومی در دولت سیزدهم به انجام رسید، نمایان گر شکوه تمدن صنعت گاز ایران در قلب خلیج فارس است.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، رشد 15 تا 20 میلیون مترمکعبی تزریق گاز به صورت روزانه در شبکه گازرسانی کشور را به عنوان یکیی از مزیت های توسعه فاز 11 پارس جنوبی عنوان کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۰    
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه هزینه سرمایه گذاری این فاز 4 میلیارد دلار است، گفت: طبق طراحی های صورت گرفته برای فاز 11 ، تولید روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز دیده شده و ارزش محصولات این فاز سالانه 5 میلیارد دلار برآورد شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
حسین زاده گفت: در مرحله اول حدود 15 میلیون متر مکعب در روز از فاز 11 پارس جنوبی گاز استخراج می شود و در مراحل بعدی به 56 میلیون متر مکعب می رسد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت قبل بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی را به حضور کشور های خارجی گره زده بودند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۱:۰۵    
کارشناس حوزه انرژی، اشتغال و افزایش درآمد دولت را از مزایای طرح توسعه فاز11پارس جنوبی خواند و گفت: از مزایای مهم این طرح می توان به افزایش صادرات، تأمین گاز در فصل زمستان، ارزآوری و غیره اشاره کرد و بهره برداری از فاز11 پارس جنوبی به دست ایرانی ها نشان اقتدار کشور است ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
توسعه فاز 11 پارس جنوبی که بیش از 20 سال معطل بدقولی و کارشکنی شرکت های خارجی بود، سرانجام در دولت سیزدهم و تنها ظرف 20 ماه به بهره برداری رسید؛ کار عظیمی که با تکیه بر توان ایرانی به سرانجام رسید و سرخط رسانه های بین المللی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فاز 11 میدان گازی مشترک پارس جنوبی پس از 20 سال فراز و نشیب در ششم شهریور امسال با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد. اقدامات انجام شده در توسعه این فاز، آن را به مثالی ستودنی از ابتکار و تخصص ایرانی تبدیل کرده است.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۹   + ۳۸ سایت دیگر  
کارشناس حوزه انرژی از جهش درآمدهای ارزی در حوزه نفت و گاز با افتتاح فاز 11 پارس جنوبی خبر داد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۰۶   + ۳۳ سایت دیگر  
میدان گازی پارس جنوبی (با نام گنبد شمالی در سمت قطر)، یکی از بزرگترین منابع گازی مستقل جهان است که برروی خط مرزی مشترک ایران و قطر در خلیج فارس واقع شده و 8درصد از ذخایر گاز جهان در این میدان گازی قرار دارد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۶:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
متجلی، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: از مرداد 1402 تولید زودهنگام 7.5 میلیون متر مکعب گاز از فاز 11 پارس جنوبی آغاز شد و تا روزهای آینده این میزان تولید به 10 میلیون مترمکعب افزایش می یابد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۱    
هفته گذشته بعد از سال ها فاز 11 پارس جنوبی به عنوان پیچیده ترین و مهم ترین و مرزی ترین لایه گازی مشترک بین ایران و قطر در میدان گازی پارس جنوبی به بهره برداری رسید.
دیار جنوب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه دشتستان گفت : تکمیل فاز 11 پارس جنوبی پس از یک وقفه 20 ساله می تواند مشکلات کمبود گاز کشور در زمستان ها را بکاهد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های نماز جمعه برازجان اظهار داشت ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۰:۲۳    
پیمان مولوی، اقتصاد دان در توییتر خود نوشت: فاز 11 پارس جنوبی وقتی به حداکثر ظرفیت برسد 5 میلیارد دلار درآمد خواهد داشت! این یعنی هر سال که این پروژه دیر بهره برداری می شود 5 میلیارد دلار از دست رفته! اگر سال 2012 افتتاح می شد درآمد آن تا امروز بین 40 تا 50 میلیارد دلار بود.... ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۶:۲۱    
حوزه/ امام جمعه برازجان با اشاره به افتتاح فاز 11 پارس جنوبی، گفت: این دستاورد نشان دهنده قدرت و نفوذ شعار جاودانه "ما می توانیم" است و نماد توانمندی های فنی و عزم متخصصان ایرانی در عرصه غلبه بر چالش ها و تکمیل پروژه های پیچیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
اجرای طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی و برداشت گاز از مرزی ترین فاز این میدان بزرگ گازی، در شرکت ملی نفت ایران و در دولت سیزدهم، حرکتی جهادی بود که با اتکا به توان نیروهای متخصص ایرانی انجام شد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۶:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
عسلویه- ایرنا- مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به صرفه جویی مالی و زمانی در طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی، آن را استثنایی توصیف کرد و گفت: با انتقال سکو در این فاز نزدیک به 800 میلیون دلار صرفه جویی رخ داد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس انرژی اقدام دولت سیزدهم در راه اندازی فاز 11 پارس جنوبی را گامی مهم در راستای بهبود ظرفیت صادرات گاز کشور دانست و کاهش مصرف گازوئیل در نیروگاه ها ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: آغاز برداشت گاز از فاز 11 پارس جنوبی از دستاوردهای بزرگ دولت سیزدهم در حوزه انرژی است.
شرکت ملی نفت ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۰۴   + ۱۸ سایت دیگر  
اجرای طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی و برداشت گاز از مرزی ترین فاز این میدان بزرگ گازی، در شرکت ملی نفت ایران و در دولت سیزدهم، حرکتی جهادی بود که با اتکا به توان داخل انجام شد و امروز افتخار بزرگی برای مجموعه صنعت نفت است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد افتتاح فاز 11 پارس جنوبی از سوی رئیس جمهوری گفت: این فاز از لحاظ فنی، پیچیدگی خاصی داشت، از این رو زمانی که به دست متخصصان ایرانی ساخته شد و به بهره برداری رسید، اقتدار علمی و جایگاه فنی و مهندسی ایران در حوزه نفت و گاز را در دنیا به نمایش گذاشت.