سه شنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۸:۵۹Sep 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شوری آب»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: خسارت نخیلات آسیب دیده از خشکسالی و شوری آب به زودی پرداخت می شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۴:۳۳    
امروز صبح، شرکت آب و فاضلاب استان قم با انتشار اطلاعیه ای کوتاه اعلام کرد آب استان قم از امروز دچار افت فشار و شوری می شود اما این مشکل تا کی ادامه دارد؟
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مشکل خاصی برای شهروندان پیش نخواهد آمد مگر آپارتمان هایی که فاقد مخزن ذخیره هستند و این به این دلیل است که چون فشار آب کاهش پیدا می کند احتمالا دسترسی به آب در طبقات بالاتر با مشکل روبرو خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/قم به دلیل اجرای عملیات نصب اتصالات جدیدتصفیه خانه آب، مشکل افت فشار و شوری آب قم، در روز سه شنبه ایجاد خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
انجیر زرد و سیاه ، میراث ماندگار مناطق کویری که به علت مقاومت در برابر کم آبی و شوری آب در استان سمنان کشت می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر دفتر مطالعات آب مرکز پژوهش های مجلس درباره ماجرای شوری آب سد گتوند نکات قابل تاملی را مطرح می کند و می گوید آنچه باعث شوری آب در پایین دست شده، تپه نمکی پشت سد نیست.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۶:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: خشک شدن بخشی از نخلستان ها خوزستان به دلیل بی آبی گاهی سالیان دراز طول می کشد تا احیا شوند و گاهی هم قابل جبران نیستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۴:۲۵    
چند سالی است که تنش های آبی و شوری آب گریبان نخلستان های شادگان را گرفته و راه حل علاج بخشِ دائمی برای آن اندیشیده نشده است و رهاسازی های اخیر از سد مارون مرهمی موقتی است .
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مستندتلویزیونی آن سال و امروز در شبکه آبادان تولید شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند 30 دقیقه ای، به تهیه کنندگی و کارگردانی علی شهابی، وقایع شوری آب رودخانه های بهمنشیر و کارون در آبادان و خرمشهر را از تابستان سال 97 تا 1400 روایت کرده و تاثیر آن بر زندگی مردم این منطقه را بررسی می ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۰۹:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور با تاکید بر اینکه بطور متوسط هر 10 درصد کاهش آب آبیاری باعث کاهش محصول خرما به مقدار 6-10 درصد می شود، اظهار کرد: کم آبی و شوری آب موجب شده که پاجوش های نخیلات خرمای کشت شده از بین بروند و خسارتی معادل چند صد میلیارد ریال به نخلداران آبادانی و خرمشهری وارد.
کاوش خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۲:۱۸    
مدیر دفتر مطالعات آب مرکز پژوهش ها معتقد است حکمرانی منابع آبی ما بر اساس اقتصاد سیاسی، رانت، منافع گروه های سیاسی و مولفه های غیرفنی تعریف شده و باید در چارچوب یک آمایش سرزمینی صحیح اصلاح شود.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۳۱    
هیئت دولت، دانشگاه تهران را مامور بررسی اثرگذاری سد گتوند بر روی کیفیت رودخانه کارون کرده بود و در گزارشات آنها به وضوع عامل تنزل کیفیت آب رودخانه کارون سد گتوند دانسته نشده است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۲:۴۰    
در پی سفر سردار حزنی مسئول محرومیت زدایی سپاه به شیراز جمعی از اهالی روستای بگدانه و مسقان کهمره سرخی درخواست رسیدگی به شوری آب این روستا ها شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
علاوه بر کمبود آب در تامین آب تابستانه نخیلات خوزستان، شوری آب دیگر معضلی است که نخلداران با آن درگیر هستند که باعث کاهش تولید و شیوع بیماری و آفات می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر با بیان اینکه حدود یک ماه است که نخلداران برخی از مناطق در خرمشهر با آب شور نخیلات خود را آبیاری می کنند، گفت: تنش آبی و شوری آب در خرمشهر برای حدود 500 هکتار از نخیلات خرمشهر مشکلات جدی ایجاد کرده و ادامه داشتن این مساله می تواند تهدیدی جدی برای نابودی آن ها ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 90هکتار از دسترنج کشاورزان آبادانی به علت آتش سوزی و شوری آب از بین رفت.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
بحران شوری آب سد گتوند در استان خوزستان در روزهایی که این استان با خشکسالی شدید روبه رو شده و هر روز از عرض رودخانه کارون کاسته می شود، مسئولان را مجبور کرد که خروجی آب را از سد گتوند افزایش دهند و همین امر پرده از یک اتفاق و بی مدیریتی در دولت های قبلی برداشت.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
دیده بان ایران: سید پرویز فتاح، وزیر اسبق نیرو در دولت احمدی نژاد در گفت وگویی درخصوص انتقادهای اخیر پیرامون سد گتوند مبنی بر اینکه وجود کوه نمکی یا غول نمکی در مخزن این سد سبب شوری آب اهواز شده است توضیحاتی ارائه داد. ...
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۴:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی و رئیس وقت موسسه آب دانشگاه تهران و متولی مطالعات علاج بخشی سد گتوند در یادداشتی در خصوص سرگذشت این سد و شایعات نادرستی که در خصوص آن مطرح شده، توضیحات مهمی ارائه کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۵۲    
فعالان محیط زیست از شوری آب در پشت سد خاکی مارد ابراز نگرانی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۶:۵۸    
نماینده مجلس خبرگان رهبری در بازدید از مناطق روستایی خسارت دیده از کم آبی، گفت: رهاسازی آب باید ادامه پیدا کند اما شوری آب کرخه مشکل ساز شده که رفع آن ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- پیام تبریک استاندار خراسان رضوی به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت، اعلام نیاز شهرستان خواف به چهار میلیارد ریال اعتبار برای برطرف کردن مشکل شوری آب آشامیدنی این شهرستان و کشته شدن 2 تن بر اثر تصادف در سبزوار عناوین اخبار کوتاه امروز خراسان رضوی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ساری- آب وفاضلاب مازندران نسبت به گزارش شوری آب در پنج روستای منطقه شهنه کلای آمل واکنش نشان داد و اعلام کرد چاه قدیمی آب از مدار خارج شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۰:۰۶    
بررسی پرداخت مطالبات کشاورزان ، پیگیری مشکل شوری آب شهر آبادان و تخصیص بودجه برای آبرسانی با تانکر از مهم ترین مصوباتی است که در دولت طرح خواهد شد .
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۹:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
پس از تنش آبی اخیر با وجود افزایش خروجی سد، EC آب شرب آبادان و خرمشهر افزایش یافت. میزان شوری آب در مسیرهای هویزه و سوسنگرد نیز مردم را دچار نگرانی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۷:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر امور آب و فاضلاب خواف گفت: برای رفع مشکل شوری آب جلگه زوزن حدود چهار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: باید اقداماتی مانند شیرین سازی و تامین منابع پایدار آب برای کاهش معضل شوری اب در قاسم آباد خواف انجام شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۵:۴۸    
شاخص ها میزان شوری آب در آبادان را با کاهش چشمگیر نسبت به روز های گذشته ثبت کردند.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۲:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
/مهدی غلامی در شرایطی که همگان انتظار شوری آب را در مناطق کویری و ساحل دریا تصور می کنند، اما گویا این داستان کهنه برای اهالی روستاهای بخش دشت سر شهرستان آمل که در حاشیه جنگل های بکر شمال واقع شدند، حکایت پر رمز و رازی دارد. ...
ایسنا: استاندار خوزستان گفت: کشت شلتوک در شرایطی که وضعیت آب نرمال باشد لازم است و همه ما نیز کمک خواهیم کرد اما اکنون در شرایط فعلی، تامین آب شرب، مسائل زیست محیطی و کشت های فصلی لازم تر و مهم تر است. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
ناصر آق روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه باکتری های شورپسند و جلبک های تک سلولی همیشه در آب وجود دارند، افزود: سرخ شدن آب دریاچه ارومیه وقتی رخ می دهد که شوری آب افزایش می یابد و باکتری های شورپسند شروع به رشد می کنند. وی ادامه داد: جلبکهای [...]
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۵:۱۳    
مسئولان آبفا عدم توزیع یکسان آب شیرین سرشاخه های دز را از دلایل شوری آب در برخی مناطق قم عنوان می کنند
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۲۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر گفت: دشت های استان به شدت دچار افت سطح ایستابی شده اند و خطر فرونشست عمده دشت های آبرفتی وجود دارد. ...
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور آب و فاضلاب شهر قم با اشاره به اینکه آب مورد نیاز قم در سد 15 خرداد و سد کوچری تامین از گفت: با این وجود مردم باید صرفه جویی کنند چون اگر در سال جاری بارندگی مناسب نباشد در سال های آینده با کمبود آب در شهر قم مواجه خواهیم شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۰۲:۵۳    
کرج- قطعی مکرر برق، کمبود و شوری آب منطقه ویژه اقتصادی پیام در کرج، از مشکلاتی است که واحدهای مستقر در پیام با آن درگیر هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۷:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
فرماندار آبادان گفت: سد مارد در سایر فصول سال هم تاثیر مثبتی بر محیط زیست آبادان دارد. با احداث این سد خاکی آب شور برگشتی از دریا و اروندرود به بالادست و ایستگاه پمپاژ مارد مسدود و کنترل شده و شوری آب دریا به بهمنشیر هرگز نخواهد رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۲۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: ساخت سد مارد موجب کاهش حدود سه هزار میکروموس از میزان شوری آب رودخانه بهمنشیر و بهبود کیفی آب آشامیدنی این شهر شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۱:۳۸    
مسئولان با هشدار نسبت به خشکسالی امسال و شدت یافتن آن طی ماه های آینده از شالیکاران خواستند تا ضمن اجتناب از کشت دوم الزاما از برداشت بی رویه آب سفره های زیرزمینی که خطر جدی شوری آب را به همراه خواهد داشت، پرهیز کنند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۲۳:۵۹    
مسئولان آب منطقه ای با هشدار نسبت به خشکسالی امسال و شدت یافتن آن طی ماه های آینده از شالیکاران خواستند تا ضمن اجتناب از کشت دوم الزاما از برداشت بی رویه آب سفره های زیرزمینی که خطر جدی شوری آب را به همراه خواهد داشت، پرهیز کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۶:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه کیفیت آب از نظر شوری و شیرینی ارتباط مستقیم با مصرف دارد، گفت: هر چه قدر مصرف آب بالاتر رود مجبور استفاده از منابع زیرزمینی هستیم که باعث افزایش شوری آب می شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در همین زمینه: تصاویری دیدنی از بازگشت فلامینگوهای مهاجر به دریاچه ارومیه
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
امسال با کاهش بارندگی ها و عدم اختصاص حق آبه دریاچه ارومیه سطح تراز آب کاهش و شوری آب دریاچه بالا رفته است و به همین علت فلامینگوها در نمک گرفتار می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۱۷:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر توسعه سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان گفت: عملیات اجرایی بند خاکی اضطراری مارد که از یک ماه پیش برای جلوگیری از نفوذ شوری آب دریا به رودخانه کارون آغاز شده بود، پایان یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۶:۱۰    
بیرجند - ایرنا - دبیر علمی پنجمین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران گفت: خشکسالی و کم آبی به عنوان یک پیامد جدی سبب شوری آب و خاک شده لذا موضوع شوری و زهکشی اراضی نیازمند توجه ویژه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت:پیشروی آب شور از خلیج فارس به سمت رودخانه های اروند و بهمنشیر نخلستان ها و مزارع کشاورزی آبادان را تهدید می کند.
خبر دیشموک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۱:۴۴   + ۵۹ سایت دیگر  
این خطر مهاجرت از روستا را هر چه بیشتر نشان داده ممکن است مسئله امنیت غذایی حادتر می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۹:۳۶    
آب شادگان به دلیل پس زدگی آب دریا در رودخانه جراحی شور شده و به گفته مسئولان محیط زیست اگر روند مصرف آب مدیریت نشود، می تواند پیامد های زیست محیطی منفی داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه شور شدن آب و خاک از پیامدهای جدی خشکسالی است، گفت: با انجام برخی اقدامات میان مدت و بلند مدت می توان خسارات کم بارشی را کاهش داد.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۱:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
رییس انجمن ملی خرمای ایران اظهار داشت: درختان خرما یا از روان آب ها و یا از آب های زیرزمینی تامین می شوند هر دو این بخش ها دچار مشکل شده است. کم آبی و کم شدن جیره آبی درختان، حتما روی محصولات نیز تاثیرگذار است. EC آب که یکی از فاکتورهای آن شوری آب است در بسیاری از مناطق رو به افزایش است ...