دوشنبه ۲۹ اسفندساعت ۲۳:۱۲Mar 2023 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فصل زراعی»

آوای رشت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۸:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
رشت- فرماندار رشت بر لزوم استفاده از تجربه موفق سال گذشته در مدیریت منابع آب کشاورزی تاکید کرد و گفت: همراهی کشاورزان در مدیریت منابع آبی ضرورت دارد. به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا امام پناهی ظهر شنبه در جلسه شورای عمرانی شهرستان رشت تلاش و همکاری جمعی را مناسب ترین و کارآمد ترین راه برون رفت [.. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۸:۱۷   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت: برای عبور ایمن از چالش های فصل زراعی پیش رو، مصرف بهینه آب و کاهش اتلاف آن در دستور کار این شرکت است.
آوای رشت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون شخم زمستانه در 20 درصد از اراضی شالیزاری گیلان انجام شده است. صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با مهم دانستن شخم زمستانه اظهار کرد: شخم زمستانه سبب شرایط مطلوب برای رشد و نمو گیاه در طول فصل زراعی می شود. وی افزایش حاصلخیزی خاک، صرفه جویی [...] ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۹:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
ساری- مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی احتمال زیرکشت نرفتن 10 هزار هکتار از شالیزارها در فصل زراعی جدید وجود دارد.
استانداری گیلان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط استاندار گیلان به تعیین تکلیف تراکتورهای فاقد پلاک در استان توسط دستگاه های مربوطه تاکید کرد و گفت : وضعیت این ماشین آلات کشاورزی وارداتی ساماندهی و مشکلات آنها از جمله در بحث تامین سوخت سریعتر مرتفع شود . ...
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: محصولات کاشته شده در فصل زراعی پاییزه امسال در مزارع استان متأثر از سرمای بالای دی ماه امسال به میزان های متفاوتی از یکدیگر سرمازده شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به شالیکاران استان توصیه کرد برای احیای زمین های خود شخم زمستانه، مرزبندی و لایروبی انهار را آغاز کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: در سرمای اخیر طبق برآورد اولیه 360 میلیارد تومان به بخش کشاورزی شهرستان خسارت وارد آمده است.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۳:۱۹    
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اعلام این خبر گفت: سد لاستیکی فخرآباد در فصل زراعی پیش رو برای کمک به کشاورزان منطقه در تأمین آب زراعی در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.
گیل خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۶:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اعلام این خبر گفت : سد لاستیکی فخرآباد در فصل زراعی پیش رو برای کمک به کشاورزان منطقه در تأمین آب زراعی در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۰۸:۵۸    
جهانی از برنامه ریزی برای تامین کود شیمیایی چایکاران در فصل زراعی پیش رو خبر داد و گفت: تاکنون 92 درصد از مطالبات چایکاران شمال پرداخت شده است.
اول فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
آمار بارندگی در مناطق و شهرهای استان فارس تا تاریخ 4 دی 1401 منتشر شد. به گزارش اول فارس به نقل از اداره کل هواشناسی استان فارس در 24 ساعت گذشته شهرستان سپیدان با 54 میلی متر پر بارش ترین نقطه استان فارس بوده است ...
کلام تازه   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۵:۱۳    
کلام تازه | فرماندار شهرستان چناران گفت: میانگین برداشت محصول چغندرقند در هر هکتار 45 تن و محصول تولیدی در فصل زراعی جاری حدود 60 هزار تن می باشد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۰۹:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرجهادکشاورزی خاش گفت: تاکنون در فصل زراعی جاری 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به زیر کشت محصول جو رفت.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمان اوج کشت محصولات زراعی شتوی در این استان هستیم، گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده مبنی بر بارندگی های مناسب در طول هفته آینده و فصل زراعی جاری، لازم است کشاورزان زحتمکش نسبت به تغذیه مناسب مزارع خود اقدام نمایند.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری لنگرود، "محمد رضا جلالی"، فرماندار شهرستان لنگرود در جلسه آب زراعی که امروز( یکشنبه، 13آذر) در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن قدردانی از اهتمام دستگاه های اجرایی، شهرداران و بخشداران در پشتیبانی و پیگیری مشکلات کم آبی در فصل زراعی گذشته ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رشت- استاندار گیلان با تأکید بر لزوم شناسایی چالش های پیش روی فصل زراعی آتی در استان خواستار فراهم کردن مقدمات فصل کشاورزی از سوی متولیان در گیلان شد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۹:۵۱    
نویسنده : یاسر زارعی طرح کشاورزی قراردادی که از ابتدای فصل زراعی آغاز شده و حدود27روز دیگر تا پایان پائیز باقی مانده پس از ابلاغ دیرهنگام دستورالعمل،این طرح در استان نتوانسته با موفقیت همراه شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه شهرستان کازرون با اشاره به اینکه شهدا شاهد، حاضر و ناظر بر اعمال ما هستند، گفت: تفکر بسیجی، روحیه جهادی و عمل انقلابی راه حل مشکلات اقتصادی است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر این که طرح تولید پایدار گندم در فصل زراعی جاری کلید خورده است، گفت: برنامه ریزی شده که بتوان در یک بازه حداکثر سه ساله به خودکفایی پایدار در این حوزه برسیم که در سال جاری تولید 13.5 میلیون تن هدفگذاری شده و سهم فارس تولید حداقل 9 میلیون تن است.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۵۳   + ۳۰ سایت دیگر  
مشاور معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه طرح تولید پایدار گندم در فصل زراعی جاری کلید خورده است، گفت: نظر مقام عالی وزارت این است که ما بتوانیم در یک برنامه حداکثر سه ساله به خودکفایی پایدار برسیم و در سال جاری تولید 12 ...
ایانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه طرح افزایش نفوذ دانش در واحدهای تولیدی بخش کشاورزی در فصل زراعی جاری در این استان اجرایی می شود، گفت: این طرح برای اولین بار در کشور و با تاکید بر برنامه محوری اجرا می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۰۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت به پیش بینی های بارش باران در سال جاری که به اندازه سال گذشته اعلام شده اشاره کرد و گفت: امسال از نظر آب سال سختی بود و به همین دلیل خود را برای فصل زراعی پیش رو آماده می کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی هندیجان گفت: در راستای فصل زراعی پاییزه طرح محوری گندم، جو و کلزا در هندیجان از نیمه اول آبان ماه با انعقاد قرارداد با کشاورزان آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - طبق داده های آماری از مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور ؛ مازندران مهر ماه را به عنوان نخسیتن ماه از فصل زراعی جدید ،با 40 درصد کاهش بارندگی نسبت به مدت مشابه بلند مدت پشت سر گذاشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۱:۱۱    
کاشت نشاء در آغاز فصل زراعی صیفی جات در منطقه سندرک در حال انجام است و بیش از هزار و دویست هکتار زمین در این منطقه زیر کشت محصولات خارج از فصل می رود. انتقال نشا از خزانه به زمین اصلی با خنک شدن هوا از نیمه مهرماه هر سال صورت می گیرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۰۸:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
فرماندار رشت با اشاره به احتمال مواجهه با بحران کم آبی در فصل زراعی آینده، بر لزوم حفظ ظرفیت و احیاء به موقع حجم آب بندان ها تأکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: با توجه به پایان فصل زراعی و تداوم خشکسالی شدید، دریچه های سد الغدیر ساوه 15 مهرماه جاری بسته شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۹:۱۷    
گرگان - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: گندم کاران این استان در پایان فصل زراعی امسال 68 درصد بیشتر از سال گذشته گندم تولیدی خود را با قیمت تضمینی به دولت فروختند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس قانون، الگوی کشت باید با آغاز فصل زارعی در شهریور ماه هر سال ابلاغ شود. ابلاغ به موقع الگوی با سرعت گرفتن تغییر اقلیم و تشدید بی آب در کشور بیش از گذشته احساس می شود اما، با گذشت بیش از یک ماه از آغاز فصل زراعی جدید، این مهم بارها به تاخیر افتاده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از پایان عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا و گندم مازاد و بر نیاز کشاورزان کرمانشاهی در فصل زراعی 1400-1401 خبر داد . ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۰۹:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- راهبردهای تأمین آب مورد نیاز کشاورزی مازندران برای فصل زراعی جاری در جلسه مشترک با حضور کارشناسان هواشناسی، جهاد کشاورزی و آب منطقه ای استان در حالی مورد بررسی قرار گرفت که طبق آمار های ثبت شده ، وضعیت ذخیره آب پشت سدها ،آببندان ها و روان آب رودخانه ها بسیار نگران کننده شده است.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با توجه به تاثیرات تغییرات اقلیمی، اجرای الگوی کشت هدفمند در مزارع استان با هدف تامین امنیت غذایی و افزایش بهره وری از منابع آب و خاک استان به طور رسمی از فصل زراعی پاییز 1401 کلید خورد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: میانگین بارش در این استان طی سال زراعی گذشته (مهر 1400 تا ابتدای مهر 1401) 369.4 میلیمتر بوده که نسبت به دوره بلندمدت 20 درصد معادل 90.7 میلیمتر کاهش نشان می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۸:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلگان گفت: در فصل زراعی جاری کشاورزان منطقه جلگه چاه هاشم ، 50هکتار از اراضی کشاورزی خود را به کشت گوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
رشت- توسعه کشت دوم بهترین راه دستیابی به بهره وری بهینه است که به ارتقای توان اقتصادی کشاورزان کمک کرده و بخشی از هزینه های آماده سازی زمین برای کشت برنج در فصل زراعی را تأمین می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۰۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
624 میلیون متر مکعب آب کشاورزی در فصل زراعی امسال از سد ها و آب بندان های مازندران توزیع شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر جهادکشاورزی گفت: شروع فصل زراعی گندم را داریم و در مورد قیمت تضمینی گندم در سال 1402 امروز تصمیم گیری نهایی می شود امیدواریم تا امشب یا نهایتاً فردا اعلام شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با تاکید همه مدیران، کارشناسان و کشاورزان بر لزوم اتخاذ به موقع سیاست های راهبری، اعلام نرخ خرید تضمینی گندم در فصل زراعی جدید، به امروز و فردا موکول می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با تاکید همه مدیران، کارشناسان و کشاورزان بر لزوم اتخاذ به موقع سیاست های راهبری، اعلام نرخ خرید تضمینی گندم در فصل زراعی جدید، به امروز و فردا موکول می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۲:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
رهاسازی آب مورد نیاز کشاورزی از سد شهید رجایی ساری در فصل زراعی جاری پایان یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست جهاد کشاورزی تهران گفت: با شروع سال زراعی جدید، بیش از یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران زیر کشت محصولات راهبردی خواهد رفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با تجلیل رئیس جمهور از کشاورزان برتر کشور ، طی مراسمی نمادین در مزرعه ای واقع در جنوب تهران فعالیت کشاورزی در سال زراعی جدید آغاز شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۴:۰۴   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر کشاورزی با اشاره به طرح مشوق بخشودگی پلکانی آب بهای بخش کشاورزی، خاطر نشان کرد: با وزارت نیرو در حال تکمیل این طرح هستیم که قبل از فصل زراعی ابلاغ خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
در پی تغییرات اقلیمی، کاهش بارندگی و وقوع خشکسالی در کشور تغییر سیاست های کشت ضروری است و کشاورزان در انتظار ابلاغ الگوی کشت و تعرفه های صادراتی هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۸:۰۳    
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به وضع 0.5 درصد عوارض صادرات محصولات آب بر و بخشودگی آب بهای کشاورزان از اجرایی کردن کشت قراردادی گندمکاران در فصل زراعی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به وضع 0.5 درصد عوارض صادرات محصولات آب بر و بخشودگی آب بهای کشاورزان از اجرایی کردن کشت قراردادی گندمکاران در فصل زراعی خبر داد.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
محسن نظام دوست گفت: پنج هزار تن کود اوره، دو هزار و 300 تن کود فسفاته و 850 تن کود پتاسه در انبارهای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان برای توزیع در فصل زراعی پاییزه امسال تامین و ذخیره سازی شده اند که البته در ادامه ذخیره سازی 28 هزار تن کود اوره انجام خواهد شد.
آفتاب یزد   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۲:۱۲   + ۳۸ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که الگوی کشت در ابتدای فصل زراعی به استان ها ابلاغ می شود از کشت فراسرزمینی ایران در 4 کشور خبر داد.