پنجشنبه ۰۹ بهمنساعت ۱۳:۲۸Jan 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشاورزی حفاظتی»

ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: طرح امنیت غذایی با هدف توسعه کشاورزی حفاظتی و تولید پایدار در اراضی دیم کشاورزان پیشرو شهرستان اجرا می شود.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۲۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
قلم/ همدان- منابع محدود آب وخاک، بارها این موضوع را به ما یادآوری می کند که بایستی در استفاده از آن ها، محتاط بوده و راهی را برای حفظ و نگهداری شان در پیش بگیریم ...
سلام مرودشت   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
مسئول مکانیزاسیون مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کشت مستقیم 2 هکتار گندم در تناوب با برنج با استفاده از دستگاه کشت مستقیم seeder happy در این شهرستان خبر داد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۰۹:۲۷    
ایسنا/گلستان چاپ سوم کتاب خاک های سالم با کشاورزی حفاظتی تألیف دکترمحمد اسماعیل اسدی پژوهشگر با سابقه عرصه آب وخاک و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان منتشر شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۲۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
قلم- مدیر قطب علمی کشاورزی ارگانیک بر لزوم آشنایی بیشتر کشاوران با دانش کشت ارگانیک تأکید کرد و افزود: در صورتی که بحث های مربوط به ثبت اقدامات توسط تولید کنندگان و کشاورزان به نوعی مورد نظر باشد و جدی انگاشته شود، آموزش ها هدفمند باشند، اصولی قدم برداشته شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزی حفاظتی در 47 درصد از کل اراضی زراعی شهرستان سربیشه انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال در سطح 13 هزار هکتار کشت مستقیم و بدون شخم و 83 هزار هکتار با استفاده از ادوات خاک ورزی حفاظتی، کاشت محصول خواهیم داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۰۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال به منظور حفاظت از دو منبع آب و خاک در سطح 96 هزار هکتار از اراضی، کشاورزی حفاظتی اجرا می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی و آبخیزداری و مدیر پروژه مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه پایدار روستایی از اجرای پروژه ی کشاورزی حفاظتی در راستای حفظ آب و خاک و ترسیب کربن ضمن افزایش عملکرد زراعی خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در جمع کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فارسان با اشاره به اهمیت خاک گفت : کشاورزی حفاظتی و مدیریت پایدار خاک راهکاری برای توسعه پایدار کشاورزی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : 94هزار هکتار از اراضی زراعی استان به شیوه کشاورزی حفاظتی زیر کشت رفته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۴:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: فائو اعلام کرده است که حفظ تنوع زیستی زندگی در خاک باید حفظ شود، نکته مهم این است که باید میزان ماده آلی خاک را افزایش دهیم که این امر راهی به جز کشاورزی حفاظتی ندارد.
اروم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: کشاورزی حفاظتی در سطح 11 هزار و 40 هکتار از اراضی شهرستان میاندوآب اجرا و یک هزار و 250 نمونه خاک نیز در راستای حفاظت از منابع تولید و کشاورزی پایدار مورد آنالیز قرار گرفته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: روز جهانی خاک بهترین فرصت برای آگاه سازی مردم و کشاورزان از تهدیدهای طبیعی و غیرطبیعی از بین برنده خاک می باشد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
ارومیه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال زراعی گذشته تا کنون، طرح کشاورزی حفاظتی در بیش از 320 هزار هکتار از اراضی زراعی آبی و دیم استان اجرا شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۰۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - گسترش قابل توجه طرح های آبخیزداری و افزایش چشم گیر کشاورزی حفاظتی در کنار اجرای قانون حفاظت از خاک طی یکسال اخیر امیدهای زیادی را برای حفظ و صیانت بهتر از خاک، این منبع ارزشمند خدادادی در استان قزوین ایجاد کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۵:۵۸    
سنندج - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: : بارش های قابل توجه نزولات جوی در 2 هفته گذشته و بهره گیری از روش های کشاورزی حفاظتی مزرعه، باعث سبز شدن 48 درصد از اراضی زیر کشت این استان در سومین ماه پاییز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری گفت: حرکت در مسیر کشاورزی حفاظتی زمینه ساز حفظ خاک است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۴۸    
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: کارگاه آموزشی کشت مکانیزه غلات با استفاده از دستگاه های کشت مستقیم ( کشاورزی حفاظتی ) و کشت در کف جوی در شهرستان دشتستان و دشتی برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۲۰    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: طرح کشاورزی حفاظتی یا همان کشاورزی بی خاک ورزی و کم خاک ورزی، در 500 هکتار از کشتزارهای استان اجرایی شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از برنامه زیر کشت بردن 3700 هکتار گندم آبی به روش کشاورزی حفاظتی در سال زراعی 1400-99 خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۲۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کشت نخود یک آیش خوب برای مزارع دیم است که برای ارتقاء تولید نخود دیم نیز ترویج ادوات مناسب روش های کشاورزی حفاظتی نقش اساسی می تواند داشته باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان وزیر جهاد کشاورزی بر توسعه زراعت به صورت اصولی و استفاده از کشاورزی حفاظتی برای توقف بیابان زایی تاکید کرد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کیشانی گفت: به منظور افزایش مواد آلی خاک در سال زراعی 99_1400، 3700 هکتار گندم استان مرکزی با روش کشاورزی حفاظتی کشت می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۵    
برزنونی گلستان را جزو استان های پیشرو در کشاورزی حفاظتی برشمرد و گفت: در یک دهه گذشته تجربه مثبتی از کشاورزی حفاظتی در گلستان به ثبت رسیده است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به محدودیت منابع آب وخاک، همچنین پایین بودن ماده آلی خاک؛ تنها راه نجات بخش کشاورزی استفاده از کشاورزی حفاظتی است. از آنجا که کشاورزی حفاظتی باعث ایجاد تحول و تغییر در این بخش می شود، باید زیرساخت های لازم را فراهم و کشاورزان را به اجرای آن در مزارع ترغیب کرد ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۸:۴۹    
این طرح شامل پروژه های بهنژادی، بهزراعی، کشاورزی حفاظتی و برنامه های آموزشی در پلات فرم های تحقیقاتی و پلات فرم های زارعین بوده که در روستای بوسجین اجراء گردیده است.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۶:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ایرج اسکندری روز دوشنبه در گفت و گو با راهبردنامه با بیان اینکه طرح امنیت غذایی در 13 شهرستان آذربایجان شرقی در حال اجراست، گفت: هدف از اجرای طرح امنیت غذایی تنوع بخشی به محصولات دیم، تناوب و حفظ سلامت و رطوبت خاک و توسعه کشاورزی حفاظتی است. وی افزود: تغییر سیستم کشت به روش [...]
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایرج اسکندری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه طرح امنیت غذایی در 13 شهرستان آذربایجان شرقی در حال اجراست، گفت: هدف از اجرای طرح امنیت غذایی تنوع بخشی به محصولات دیم، تناوب و حفظ سلامت و رطوبت خاک و توسعه کشاورزی حفاظتی است. وی افزود: تغییر سیستم کشت به روش [...]
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۰:۱۳    
دنیای اقتصاد- شیراز - محمد صداقت : رئیس سازمان جهادکشاورزی استان فارس با بیان اینکه این استان بیش از 10 درصد تولید کشاورزی کشور را عهده دار است، افزود: با استفاده از همه ابزارها اعم از دانش افزایی در ترویج سرمایه گذاری های بخش خصوصی، اعطای تسهیلات ارزان و حمایت های دولت، بالا بردن ضریب مکانیزاسیون ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۰    
کشاورزان با همکاری بخش های تحقیقات و اجرا در بیش از یک میلیون هکتار از اراضی دیم کشور، سطوحی از کشاورزی حفاظتی را در زمینه های کم خاک ورزی، حفظ بقایا و رعایت تناوب بکار می بندند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزی حفاظتی در مزارع، روشی برای جلوگیری از آتش سوزی و از بین بردن کیفیت خاک است.
موج   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مشاور وزیر جهاد کشاورزی کشور، ضمن بازدید از نمایشگاه جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه همدان در کشاورزی حفاظتی پیشرو و پایلوت است، گفت: تشکیل اولین انجمن کشاورزی حفاظتی کشور در استان همدان شکل گرفته است.
پیام خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: توسعه کشت گلخانه ای، استفاده از آبیاری تحت فشار، اجرای کشاورزی حفاظتی و توجه به زنجیره های تولید و نیاز بازار و ذائقه مصرف کننده از تاکیدات جهاد کشاورزی فارس به فعالان این حوزه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۵۰    
اولین دوره آموزشی طرح مبارزه با ریزگرد ها و جلوگیری از خیزش گرد و غبار در شهرستان کارون برگزار شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۲۲:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رییس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور با اشاره به اجرای طرح های پژوهشی در زمینه محصولات کشاورزی و دیمی در این موسسه گفت: در طول سال گذشته، 8 رقم جدید زراعی از سوی این موسسه معرفی شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه با بیان اینکه کشاورزی حفاظتی گام موثری در بهبود و افزایش تولیدات کشاورزی می باشد، گفت: کشت مستقیم، روشی حفاظتی است که در آن بذر بدون هیچگونه عملیات خاکورزی در زمین و در بقایای محصول قبلی کشت می گردد و با هدف کنترل پدیده گرد وغبار درمنطقه انجام می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- رییس سازمان جهادکشاورزی همدان با تاکید بر توسعه کشاورزی حفاظتی با هدف حفظ منابع آب و خاک گفت: همدان از استانهای پیشرو در اجرای این طرح است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۳:۱۵    
کارگاه آموزشی کشاورزی حفاظتی شهرستان ارزوئیه با همکاری مدیریت هماهنگی ترویج و مدیریت زراعت وبا حضور کشاورزان شهرستان کارشناسان مدیریت ومراکز جهاد کشاورزی در محل مدیریت جهاد کشاورزی ارزوئیه برگزار شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کرمان گفت: در سال جاری برای اولین بار برای اجرای 3350 هکتار کشاورزی حفاظتی با رویکردمقابله با پدیده گرد و غبار قرارداد انجام شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۱:۴۵    
در راستای ارتقای سطح علمی و عملی ؛ بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان البرز با اصول و مبانی کشاورزی حفاظتی در گندم آبی آشنا شدند .
ایانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۸:۱۰    
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی، گفت: کلاس آموزشی ،آشنایی با ماشینهای آماده سازی زمین کشاورزی حفاظتی با رویکرد مقابله با پدیده ریز گردها، در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ریگان برگزار شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۱:۳۲    
کشاورزی حفاظتی به عنوان مهم ترین دستاورد طرح نظام های زراعی گندم بنیان داراب معرفی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - کشت حفاظتی در استان قزوین شامل کم خاک ورزی و بی خاک ورزی در سال جاری به 73 هزار هکتار افزایش یافته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۲:۲۴    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز از اجرای طرح کشاورزی حفاظتی در سطح 6561 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۴:۱۸    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه کاهش هزینه های تولید به دلیل استفاده کمتر از ماشین آلات را یکی از مزایای کشاورزی حفاظتی برشمرد و گفت: در سال زراعی جاری در سطح 3000 هکتار از اراضی شهرستان روشهای کشاورزی حفاظتی انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۱۸:۰۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: توسعه کشاورزی حفاظتی در راستای پایداری تولید و حفظ خاک از اولویت های مهم جهاد کشاورزی در استان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ۱۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: به منظور مقابله با ریزگردها برای اولین بار در استان در سال جاری بیش از 16میلیاردو 853میلیون ریال اعتبار صرف اجرای پروژه کشاورزی حفاظتی در عرصه های زراع شهرستان های حوزه سیستان می شود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی گفت: اگر به تداوم و ارتقاء تولید می اندیشیم، باید به سمت کشاورزی حفاظتی و کشاورزی پایدار حرکت کنیم.