پنجشنبه ۲۹ مهرساعت ۱۵:۳۲Oct 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران خشکسالی»

ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- تداوم کاهش بارندگی و روان آب های رودخانه های مازندران در سه سال زراعی گذشته سبب شد تا طبق گزارش اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی هواشناسی ، بروز انواع خشکسالی استان به 74 درصد برسد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر آب،خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه نیمی از قنات های این استان خشک شد گفت :با توجه به بحران خشکسالی و کاهش شدید منابع آبی امکان هیچ گونه عملیات اجرایی برای احیای این قنات ها وجود ندارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در حالیکه دنیا با بحران خشکسالی و به خطر افتادن امنیت غذایی مواجه است بهره برداران صنعت کشاورزی جهان در سال 2021 به فناوری های نوینی مثل تصویربرداری هوایی از مزرعه و کشاورزی بازآفرینی رو آورده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
استان ها- ایرنا- بخش های وسیعی از کشور از اُفت سفره های زیرزمینی آب تاثیر گرفته و قلب دشت ها در بحران خشکسالی و بی توجهی انسان ها چاک چاک شده است؛ صحبت از پدیده ای خزنده به نام فرونشست و مرگ پنهان زمین در ایران است که حیات را تهدید می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
خشکسالی سال های طولانی بوده که منطقه شرق کشور به ویژه خراسان جنوبی را درگیر ساخته و خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته که باید دولتمردان برای پیشگیری از عواقب بعدی آن به سرعت برنامه ریزی کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۴۳    
گروه استان ها- در شرایطی که نظر کارشناسی سازمان هواشناسی از تداوم بحران خشک سالی تا پایان پاییز حکایت دارد، شرکت آب منطقه ای استان قزوین به عنوان متولی اصلی مدیریت منابع آب خواستار کاهش 70 درصدی سطح زیرکشت پاییزه شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه – مدیرکل امور عشایری آذربایجان غربی با اشاره به بحران خشکسالی در سالجاری گفت: 400 میلیارد ریال برای تامین آب شرب مورد نیاز عشایر استان اختصاص یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۰۲    
قم- احیای قنوات علاوه بر حفظ میراث ارزشمند گذشتگان می تواند در پیشگیری از فرسایش خاک و بی آبی و همچنین مهاجرت های بی رویه از شهر به روستا نقش مهمی داشته باشد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۳:۰۰    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خشکسالی استان اصفهان اعلام گردید در آب های زیرزمینی با کاهش منابع روبرو هستیم و به دلیل خشکسالی، کاهش تولید در بخش های زراعی و باغی خواهیم داشت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- این روزها همدان حال و روز خوشی در حوزه آب ندارد، بحران خشکسالی و کمبود آب شرب گریبان مردم را گرفته و اگر چه مسئولان تلاش کردند با اجرای طرح آبرسانی اضطراری این مشکل را بر طرف کنند اما اگر باران نبارد روزهای سختی در انتظار مردم است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ سال هاست که کشور با بحران خشکسالی دست و پنجه نرم می کند. بوشهر هم که به خودی خود استانی گرم و کم باران است به حتم روزهای سختی تری را پیش رو خواهد داشت.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۴   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به مشکلات سال گذشته در موضوع آب، گفت: در حالی به فصل پاییز و شروع سال آبی جدید وارد شدیم که متأسفانه با 503 میلیون متر مکعب ذخیره آبی و کسری 314 میلیون مترمکعبی نسبت به سال گذشته مواجه هستیم.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ساری (پانا)- معاون اداره کل هواشناسی استان مازندران از متوسط بارش 117 میلی متری در تابستان 1400 بر اساس آمار مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۲۲:۴۵    
از بحران خشکسالی هر روز جدی تر می شود تا ادعای فروش آب شرب چاه توسط شهرداری را در شهروند خبرنگار این هفته ببینید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - درحالی بارندگی در استان فارس 40 درصد کاهش داشته که میزان کشت برنج در طول سال های گذشته حدود 4 برابر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۸:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
کاهش بارش های جوی طی سالی که در آن قرار داریم، کم آبی سد درودزن را به دنبال داشت.کاشت غرق آبی برنج در این منطقه و کم توجهی مردم به صرفه جویی در مصرف خانگی آب، این معضل را تشدید کرده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا -تنگ بستانک در شهرستان مرودشت فارس به دلیل داشتن چشمه ها و آبشارها به بهشت گمشده معروف بود اما چندسالی است که با خشکسالی روبرو شده و بیشتر چشمه ها و رودهای این منطقه از بین رفته است.تنگ بستانک در 142 کیلومتری شمال شیراز و در میان کوهایی پر از جنگل های بلوط واقع شده است. شیواعطاران
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۷:۳۶    
مدیر منابع آب تربت جام گفت: کشاورزان تربت جامی نسبت به کاهش سطح زیر کشت محصولات خود اقدام کنند.
برترین ها / روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: معاون راهبری و نظارت بهره برداری شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور گفت: پاییزی خشک تر از تابستان در راه است. حمید رضا کشفی: * (با بیان اینکه در حال برنامه ریزی برای تأمین آب پاییز هستیم): پاییز امسال خشک تر از تابستان است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سبزوار با اشاره به این که احیای قناتها راهی برای گذر از بحران خشکسالی است گفت: 60 درصد قناتهای سبزوار به بهسازی و مرمت نیاز دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا-- کارشناسان برای حل معضل بی آبی و کم آبی در منطقه سیستان شاهراه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدتی را پیش بینی کرده اند که اجرای هر کدام از این موارد راهی برای عبور این منطقه از بحران خشکسالی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها بحران خشکسالی، یکی از ناهنجاری های اقلیمی است که اثرات نامطلوبی بر روی گیاهان، جانوران، انسان و محیط های اکولوژیک دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۶    
گرگان- آبخوان داری، مهار سیلاب ها و جلوگیری از حفر چاه ها در حریم قنوات و تعیین حد و مرز برای آنها می تواند به حفظ، بازسازی و احیا قنات کمک کند این بخشی از یادداشت خیرآبادی کارشناس، برای بازار است.
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۴:۳۶    
سرپرست منابع آب شهرستان دورود از قطع برق دو حلقه چاه کشاورزی بدلیل اضافه برداشت غیر قانونی در شهرستان دورود خبر داد . به گزارش پایگاه خبری تمدن لر خانم شاددل با اشاره به وضعیت نگران کننده منابع آب و تداوم بحران خشکسالی بیان داشت : در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
دامغان- امام جمعه دامغان بحران خشکسالی را جدی توصیف کرد و گفت: درست است که با سد شهید شاهچراغی توانستیم از بحران عبور کنیم اما بخش کشاورزی باید صرفه جویی را در دستور کار قرار دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: منابع آب لرستان در وضعیت بسیار وخیمی قرار دارد و تداوم بحران خشکسالی خسارات جبران ناپذیری به منابع آب استان وارد می کند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، مهندس بهاره کاویانی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت پیام آوران نانو فناوری فردانگر با برنامه گفتگوی علمی در مورد فناوری های نانو تکنولوژی و مدیریت بحران خشکسالی مصاحبه تلفنی کرد. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۸:۲۶    
همه ایرانیان به ویژه کشاورزان امسال تابستانی سختی را پشت سر می گذارند. از یک سو بارش ها کاهش یافته و ذخایر برفی مناطق کوهستانی و حجم آب سدها افت کرده و از سوی دیگر، گرما بیشتز از سال های گذشته در مناطق مختلف، سایه انداخته است.
مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
معاونت علمی و فناوری با حمایت از ایده های نوآور دانشگاهیان، شرکت های دانش بنیان و خلاق گامی برای توسعه زیست بوم فناوری این حوزه برداشت. 2 سالی بود که ایران سیراب از بارش های فصلی بود و کمتر از کمبود آب و بحران خشکسالی در کشور می شنیدیم ...
در حالی که خشکسالی در ایران تشدید شده است و به گفته کارشناسان با تنش آبی روبرو هستیم، راهکارهای مختلفی از استفاده از نیرودگاه های خورشیدی گرفته تا گسترش آبخیزداری برای مدیریت منابع آبی کشور از سوی کارشناسان و مسوولان ارایه می شود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر رسول صراف استاد دانشکده مواد دانشگاه شهید مدرس با برنامه گفتگوی علمی در مورد فناوری نانوتکنولوژی و مدیریت بحران خشکسالی مصاحبه کرد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۹:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
از آنجایی که بحران خشکسالی و کم آبی یکی از مهم ترین مشکلات دنیای امروز به شمار می رود استفاده از فناوری سنجش از دور می تواند راهکار مؤثری در مدیریت این بحران و کاهش اثرات مخرب آن باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- وضعیت ذخایر آبی استان کرمانشاه و خشک شدن بسیاری از رودخانه ها نشان می دهد تنها راهکار عبور از بحران خشکسالی مدیریت مصرف است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، گفتگوی علمی کاری از این شبکه رادیویی با هدف طرح مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه های پنج ساله در حوزه علم و فناوری است. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۹:۵۹    
اعتماد مردم با عمل به وعده ها ترمیم شود/ تشدید بحران خشکسالی در دشت ممنوعه خانمیرزا، عناوین مهم روزنامه های امروز 7 شهریور در چهارمحال و بختیاری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۲:۳۹    
گروه استان ها دشت خانمیرزا در چهارمحال و بختیاری با وضعیت نابه سامانی روبرو است و خشکسالی هم آن را تشدید کرده اما هر متولی به سهم خود از اجرای راهکار مناسب طفره می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - آثار خشکسالی شدید یک ماه باقیمانده به پایان سال آبی در استان گلستان، را می توان در خشک شدن محصولات بخشی از باغات و اراضی و خشکیدن برخی سدهای استان مشاهده کرد.
مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از توزیع 37 هزار تن نهاده دامی در بحران خشکسالی در مناطق عشایری این استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۲:۵۶    
ایسنا/سمنان رد پای بحران خشکسالی در همه جای کشورمان پیداست اما این شرایط در مناطق کویری کشورمان بحرانی تر است به طوری که شدت این بحران به قدری است که در برخی نقاط و استان ها منجر به بروز تنش های آبی شده و استان سمنان نیز از جمله این استان ها است.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۰۹:۳۲    
مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: بحران خشکسالی در سال زراع جاری در کنار نوسانات دمایی بیش از 10 هزار و 430 میلیارد ریال به کلزا کاران جوینی خسارت زد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 10 درصد منابع آبی کشور 6 ماه اول سال با بحران خشکسالی و 6 ماه دوم سال با بحران سیلاب روبرو است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۹    
محسن کرمانی سال هاست که از کارشناسان حوزه محیط زیست گرفته تا کشاورزان و دامداران، خطر کمبود آب را گوشزد می کنند، اما به نظر می رسد تا این مساله به بحرانی ترین حالت خود نرسد، هیچ کس به آن اعتنایی نمی کند.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۵:۱۰    
مرصاد نیوز: رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه "مدیریت مصرف و حفاظت از منابع آب" را تنها راه برون رفت از بحران خشکسالی و جلوگیری از تنش آبی در استان دانست.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۰۱:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری مهر، اسفندیار حسنی مقدم در دیدار با امام جمعه شهرستان دلفان گفت: بحران خشکسالی در 100 سال اخیر بی سابقه بوده و بر روی درآمد کشاورزان تأثیر گذاشته است و در نتیجه باعث کاهش 40 درصدی تولید گندم در استان و کاهش درآمد بهره برداران [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
لارستان – ایرنا- گرما اینجا درسرزمین کویری لارستان جولان می دهد؛ از آن گرماهایی که مار پوست می اندازد،شرشرعرق لباس تنت را خیس می کند، مردم مشت مشت آب بر سر و صورت می زنند تا کمی از التهاب بدنشان و البته عطش گرمای سوزان به خصوص در ساعاتی که برق نیست و کولرهایشان نیز به ناچار خاموش شده، بکاهند.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۷:۲۱    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان با اشاره به کاهش 50 درصدی مخازن سدهای استان، گفت: مدیریت مصرف تنها راه برون رفت از بحران خشکسالی و کم آبی امسال است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۰:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت: انتقال آب شیرین شده دریا راه حل موقت برای برطرف کردن کم آبی بوده و راه حل دایمی خشکسالی نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جغتای گفت: به منظور حمایت از دامپروران و مرغداران و گذر از بحران خشکسالی 17 هزار تن نهاده دامی بین تولید کنندگان این شهرستان غرب خراسان رضوی توزیع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۳:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
معاون استاندار فارس گفت:با به کارگیری تسهیلات اتحادیه ها میتوانند علوفه و نهاده های دامی بیشتری را تهیه و در اختیار عشایر قرار دهند تا در این بحران جامعه عشایری کمتر متضرر شوند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۶:۱۹    
علی اکبر محرابیان وزیر صنعت دولت نهم و دهم در حالی به عنوان وزیر نیروی پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس معرفی شده که کشور با بحران خشکسالی و خاموشی های گسترده مواجه است.