چهارشنبه ۰۸ بهمنساعت ۰۵:۱۵Jan 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش طلاق»

شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: کار خیر فقط ساختن مسجد و حسینیه نیست بلکه ساخت سالن های ساده جهت برگزاری مراسم عروسی برای جوانان بی بضاعت در کنار ساخت مسجد و حسینیه نیز یک کار خیر است. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
کارتون افزایش طلاق های کمتر از 5 سال زندگی
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۵    
گروه استان ها کاهش ازدواج و افزایش طلاق که در نیم دهه اخیر یک دغدغه جدی در اردبیل بوده با افزایش بیکاری و مشکلات اقتصادی به معضلی نگران کننده تبدیل شده است.
مهرصبا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه ، فاطمه قلی پور گنجه لو در گزارشی نوشت: سرپرست دادگاه های خانواده دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: سریال های ماهواره ای از عوامل موثر در افزایش طلاق در جامعه هستند، سریال هایی که با تکرار مسائلی مانند خیانت در بین زوجین ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: هر روزه هزاران ازدواج به طلاق ختم می شود و با پیشرفت تکنولوژی و غرق شدن بیشتر در مدرنیته همواره بر تمایل افراد به تنهایی افزوده می شود که خودبخود کاهش ازدواج ها و افزایش طلاق ها را در پی دارد. در ایالات متحده بین 40 تا 50 درصد از ازدواج ها به طلاق ختم می شود ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر حسن وکیلی، مشاور و مدرس آموزش خانواده در مصاحبه با برنامه صبح و گفتگو در رابطه با عوامل افزایش طلاق زوجین در کمتر از یک سال سابقه زندگی مشترک گفت: این موضوع به دنیای کیفی و مطلوب دختر و پسر برمی گردد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۴۳    
حوزه/ گروه خانواده پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به منظور بررسی علل کاهش ازدواج و افزایش طلاق در جامعه ایران، با همکاری متخصصان و مراکز مرتبط کرسی های علمی ترویجی برگزار می کند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۲:۳۵    
بر اساس آمارهای ارائه شده از مرکز آمار ایران در سه ماهه نخست سال جاری 2198 مورد طلاق به ثبت رسیده و از این تعداد 2000 مورد مربوط به ازدواج های کمتر از یک سال بوده است.
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - بر اساس آمارهای ارائه شده از مرکز آمار ایران در سه ماهه نخست سال جاری 2198 مورد طلاق به ثبت رسیده و از این تعداد 2000 مورد مربوط به ازدواج های کمتر از یک سال بوده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۷:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: میزان طلاق در استان اردبیل افزایش یافته است و باید علت و عوامل این افزایش بررسی و ریشه یابی شود تا راهکارهای لازم در این زمینه اتخاذ گردد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۵:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در سال 99 از پرداخت 50 هزار میلیارد تومان وام ازدواج تا پایان 1399 خبر داد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۵:۴۰    
آمار طلاق های زودهنگام و با مدت زمان کمتر از یکسال زندگی مشترک طی 3 ماهه نخست سال جاری،خبری نگران کننده و تامل برانگیز بود. رویداد 24 در این گزارش به عوامل زمینه ساز افزایش طلاق های زودهنگام در جامعه پرداخته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۷:۵۸    
محمدپور گفت: طی هشت ماهه نخست امسال ازدواج 7.3 درصد و طلاق با 2.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در شهرستان نهبندان افزایش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۴:۰۳    
گروه استان ها - استاندار چهارمحال و بختیاری از افزایش آمار سقط جنین، کاهش نرخ ازدواج و افزایش طلاق در استان انتقاد کرد و گفت: پایه و اساس هرگونه برنامه ریزی آمار دقیق جمعیت شناختی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۴۰    
گروه استان ها مدیرکل ثبت احوال استان ایلام از افزایش طلاق در استان ایلام خبر داد و گفت: آمار طلاق در استان ایلام از میانگین کشوری بالاتر است و روزانه شاهد 3 مورد طلاق هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۲۳:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل - دانشجویان مطالبه گر با انتقاد از سیاست های افزایش جمعیتی استان اردبیل، کاهش ازدواج، افزایش طلاق و افزایش میانگین سن ازدواج در استان اردبیل را مغایر سیاسیت های جمعیتی عنوان کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۲:۰۳    
گروه استان ها_ مدیرکل بهزیستی استان قزوین طلاق را یکی از معضلات اصلی امروز جامعه دانست و گفت: نگاه سطحی به ازدواج و عدم آگاهی به مباحث تشکیل خانواده سبب افزایش طلاق در کشور شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
چه معنی دارد ازدواجی که به یک سال هم نمی تواند بکشد، مرد بیاید پول 50 سال زندگی مشترک را در قالب مهریه پیشاپیش پرداخت کند یا امضا کند؟! این امر توجیه عقلانی ندارد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۸:۲۲    
حوزه/ تنی چند از کارشناسان حوزوی و دانشگاهی با تأکید بر لزوم آموزش مهارت های درست زندگی کردن به زوج های دهه هفتادی تصریح کرد: افزایش طلاق در میان نسل جدید، هشداری است که باید آن را بیش از هر زمان دیگری جدی گرفت.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۰:۳۴    
می گویند راحت است. سرجمعش شاید به یک روز هم نکشد. صبح توافق می کنی درخواست طلاق را تنظیم می کنی و بعد از ظهر حکم طلاق را دستت می دهند. طلاقی که اگر صیغه اش جاری شود دیگر نه راه پس داری و نه راه پیش.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه درمنطقه و امام جمعه کاشان گفت: یکی از مهترین عامل افزایش طلاق ازدواج های مجازی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- یک حقوقدان معتقد است معضلی که امروز در نتیجه افزایش طلاق و طلب مهریه جامعه را آشفته کرده تاوان نگاه سنتی رایجی است که کالایی سازی نهاد عاطفی و انسانی خانواده را به اعتبار سنت های کج رقم زده است.
هرمز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اخلاقی فر گفت: از ابتدای سال 99 تاکنون افزایش طلاق در رودان بسیار نگران کننده می باشد که که پیامدهایی سخت و سنگین را برای جامعه در پی خواهد داشت.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اظهارات روزهای اخیر رئیس دستگاه قضا درباره طلاقِ توافقی، واکنش های زیادی به دنبال داشته که بیشتر از طرف کسانی است که معتقدند سخت گیری ها، چندان تاثیری در کاهش طلاق ندارد. از طرف دیگر شماری معتقدند گرانی طلا و سکه و به دنبال آن مطالبه مهریه، یکی از دلایل اصلی رشد طلاق در کشور بوده است ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۱:۱۱    
حوزه/ کارشناس و پژوهشگر مسایل فرهنگی تصریح کرد: افزایش آمار طلاق در بین زوج های متولد دهه هفتاد، زنگ خطر را به صدا درآورده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۲۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
منیره غلامی توکلی تاخیر در ازدواج ، افزایش طلاق ، فاصله زیاد ازدواج تا فرزندآوری ، عدم حمایت مالی و بیمه ای از زوج های نابارور ، عدم تمایل زوج ها به بچه دار شدن ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۷:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
مسعود شفیعی گفت: خوشبختانه در راستای تعهدات امسال تاکنون 90 هزار شغل جدید ایجاد شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان یکی از دلایل افزایش طلاق در استان مربوط به مشکلات اقتصادی است، گفت: فعالیت های فرهنگی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی با محوریت طلاق افزایش می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد کاهش ازدواج و افزایش طلاق را نگران کننده و خطرناک توصیف کرد.
هزار ماسوله   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
باید به کسانیکه در آستانه ازدواج قرار دارند از عوارض و پیامدها و آسیبهای اینگونه فضای مجازی آگاهیهای لازم داده شود.واز طرفی دیگر قدر داشتهای خود رابیشتر بدانیم و قبول کنیم هر زندگی منحصر به فرد بوده وزندگی هر زوج تقابلی از ناکامی و کامیابی می باشد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۷    
فرماندار هشترود در استان آذربایجان شرقی از افزایش آمار طلاق در این شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت: از هر 2/5 ازدواج یک مورد منجر به طلاق می شود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۲:۰۰    
تهران - استاد حوزه علمیه با بیان اینکه طلاق بدترین حلال نزد خداوند است، گفت: دلیل افزایش آمار طلاق در جامعه عدم گذشت و بی توجهی به مبانی اسلام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
افزایش طلاق و بالارفتن روز افزون نرخ سکه سبب شده آمار زندانیان مهریه همچنان بالا باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان گچساران با اشاره به کاهش 9درصدی آمار ازدواج در گچساران گفت: امسال تعداد 453 واقعه ازدواج به ثبت رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دادگستری هشترود با ابراز نگرانی از افزایش طلاق در این شهرستان، گفت: متاسفانه از 117 پرونده رسیده به این مجموعه قضایی در مورد طلاق، 103 مورد منجر به از هم پاشیدن خانواده ها شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - تازه ترین گزارش آماری ثبت احوال مازندران نشان می دهد که این استان سال گذشته با کاهش هشت درصدی ازدواج در مقابل افزایش طلاق به همین میزان مواجه بوده و نسبت میان این دو وقایع حیاتی نیز با کاهش پنج دهم درصدی به 2.2 درصد رسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: متاسفانه تنازل اخلاق را در جامعه شاهد هستیم، باورها و اعتقادات مردم تا حدودی با تهاجم فرهنگی دچار تزلزل شده و همین امر می تواند باعث رشد آسیب های اجتماعی و افزایش معضل طلاق شود.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۳:۳۱    
شهاب نبوی طنزنویس زندگی علمی تخیلی مان در حالی ادامه دارد که هفته گذشته اعلام شد با هر افزایش قیمت سکه طلا، دادخواست های مهریه بیشتری به سمت دادگاه ها سرازیر می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۰:۴۶    
زنجان - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: بررسی های جلسات کارشناسی امور خانواده استانداری با حضور متخصصان نشان می دهد افزایش طلاق محصول کرونا نیست بلکه کاهش میزان تاب آوری خانواده ها از علل این واقعه است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۰:۳۱    
زندگی در دنیای امروز با خود مسئله جدیدی را به طور روزمره ایجاد می کند. این روزها اسم طلاق توافقی را زیاد می شنویم و این طلاق، در حال تبدیل شدن به یک مسئله اجتماعی است. ...
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۶   + ۳۱ سایت دیگر  
پیله کردن به تلویزیون از هر نوعی، خانه نشینی مرد، اضافه کاری به خصوص اگر هر دو شاغل باشند، نرسیدن به وضع ظاهر در خانه، عدم توجه به علایق و سلیقه های یکدیگر در همه جوانب، اهانت به بستگان یکدیگر، حذف شدن و کمرنگ شدن خدا در زندگی ناشی از بغض های سیاسی یا اقتصادی دشمنان زندگی مشترک هستند.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: افزایش طلاق در جامعه نگران کننده و تهدیدی جدی برای نهاد خانواده مقدس است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۱:۲۴    
مهدی طارمی گفت: اگر عفاف و حجاب در درون خانواده مورد بی توجهی قرار گرفت، نتیجه آن کمرنگ شدن مهر و محبت ها در درون خانواده ها به ویژه در رابطه همسران و افزایش طلاق ها خواهد بود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۲۰:۲۱    
قامتی طویل نیشابور گفت: در سال گذشته نسبت به سال پیش تر چهار و 97 درصد افزایش طلاق داشتیم ولی امسال نسبت به سال گذشته شاهد 16 و 92 درصد کاهش در این موضوع هستیم.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۹:۱۲    
حوزه/ استاد حوزه خواهران آذربایجان غربی اعتیاد، مشکلات مالی، بیکار و نبود آموزش های قبل از ازدواج را از مهم ترین دلایل طلاق در جامعه عنوان کرد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۵:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: افزایش طلاق و سن ازدواج در خراسان رضوی این استان را در ردیف استان های رتبه دار کشور در این زمینه قرار داده است که نگران کننده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد نقش کاهش تاب آوری جامعه را پررنگ تر از تاثیر مشکلات اقتصادی در بروز طلاق بین زوجین دانست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - کرونا این میهمان ناخوانده با تمام مشکلات بهداشتی و سلامتی که برای جوامع به بوجود آورد، سایه نحس خود را بر زندگی های خانوادگی نیز گسترانید تا شاهد از هم پاشیدن زندگی زوجین و افزایش طلاق در این روزهای کرونایی باشیم و این نیز به لیست عوارض ویروس منحوس کرونا افزوده شد.
گیلانستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
به گفته فرماندار شهرستان رشت، کاهش میزان ازدواج و افزایش طلاق نیز به اشتغال با عدم وجود درآمد پایدار در خانواده ارتباط دارد، بنابراین همه باید تلاش کنند با اشتغال زایی نرخ بیکاری را کاهش دهند.