پنجشنبه ۰۹ تیرساعت ۰۳:۱۴Jun 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش طلاق»

بویر نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۸:۱۰    
پایگاه خبری تحلیلی بویرنیوز: افزایش 19 درصدی طلاق در استان طی سال 1400 را در کهگیلویه و بویراحمد شاهد بودیم. البته تنها این آمار نگران کننده را در استان نداریم، در سالهای اخیر افزایش آسیب های اجتماعی در حوزه اقتصادی(فقر و فلاکت و تورم) در حوزه های اجتماعی و فرهنگی(خودکشی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۵۵    
فرماندار شاهین شهر و میمه با اشاره به ضرورت توجه به آسیب های فرهنگی خواستار فعالیت همه نهادهای دولتی و مدنی برای پیشگیری از افزایش طلاق شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بوالحسنی مشکلات اقتصادی، توقعات بالای زوجین از زندگی مشترک و دسیسه های دشمنان را عامل افزایش طلاق خواند و افزود: افزایش آگاهی جوانان مهم ترین راه صیانت از کانون خانواده دربرابر توطئه های دشمنان است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسینی گفت: استفاده نادرست از فضای مجازی و گسترش ماهواره ها، عاملی برای گسست خانواده و افزایش طلاق است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۱:۰۵    
سرپرست فرمانداری ویژه کاشان گفت: یکی از دغدغه های مهم فرمانداری در حوزه پیگیری و ریشه یابی علل افزایش طلاق در کاشان است و راه اندازی کلینیک های خانواده با حضور اساتید دانشگاه ضروری است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۲۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
آمارهای کشور در زمینه طلاق نشان می دهد که جدایی بین سالمندان افزایش پیدا کرده است. البته فراوانی آن هنوز زیاد نیست. بخشی از طلاق ها به دلیل مسائل مالی، بخشی از طلاق ها به دلیل بیکار شدن و در خانه ماندن است که نیاز آن آموزش های لازم برای مهارت زندگی در بازنشستگی است ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۰:۴۰    
شفقنا رسانه- غلامرضا ظریفیان در یادداشت روزنامه اعتماد به این سوال پاسخ داد که چرا دعایی امروز مهم است و نوشت: نخست اینکه جامعه امروز بیش از هر زمان پس از انقلاب نیازمند لطف و رحمت الهی است، فقر و شکاف طبقاتی، رد و گسترش خشونت، افزایش طلاق و جدایی، خودکشی ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۲۰:۰۱    
آسیب های طلاق با افزایش نرخ رو به رو رشد آن در جامعه امروزی به امری نگران کننده تبدیل شده است، به طوری که با افزایش طلاق بنیان خانواده ها آسیب جدی می بیند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۰۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
میامی-مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با بیان اینکه یک هزار و 579 خانواده در میامی دارای زن سرپرست خانوار هستند، گفت: 20 درصد جمعیت تحت پوشش نهادهای حمایتی و خدماتی هستند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
امروزه هر ازگاهی در جامعه خبرهایی مبنی بر افزایش طلاق دیده می شود . اما چه چیز در سطح جامعه این امر را موجب شده است و چرا حکومت و جامعه شناسان و به طور کلی قانون گذار اینقدر موضوع برایشان مهم می باشد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۵:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: از سال90 تاکنون شاهد افزایش 55 درصدی طلاق و کاهش 40 درصدی ازدواج در مازندران بودیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گناباد-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد نسبت به افزایش کاهش نرخ رشد جمعیت و باروری و افزایش طلاق در شهرستانهای تابعه این دانشگاه (گناباد و بجستان) واقع در جنوب خراسان رضوی هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
یک جمعیت شناس با بیان اینکه در حال حاضر حدود 27 میلیون خانوار در ایران وجود دارد، درباره تعداد خانوارهای تک نفره، گفت: حدود 9 درصد از کل خانوارهای ایران، تک نفره هستند و می توان گفت طی سال های اخیر تعداد خانوارهای تک نفره به دلیل افزایش مهاجرت، افزایش طلاق و گرایش جوانان به تجرد زیستی بیشتر شده است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۳:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
یک استاد روانشناسی بالینی معتقد است: طلاق پدیده ای چند بُعدی است و برای ریشه یابی و حل این معضل باید عوامل مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی را کنار هم قرار داد و بررسی کرد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۳    
عدم کسب مهارت در زندگی، چشم و هم چشمی، آسیب های فضای مجازی و توقعات بی جا از علت هایی است که موجب می شود زوج هایی که با هزاران امید زندگی خود را شروع کرده اند، پیش از موعد به زندگی فردی روی آورند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
کاربران خبرآنلاین اظهارنظر کردند چرا زندگی متاهلی ناموفق شده و یک سوم از ازدواج ها به بن بست می رسد؟
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
افزایش طلاق در جامعه یکبار دیگر خبرساز شد اگرچه که محمدرضا محبوب فر جامعه شناس معتقد است آمار اعلام شده از آمار واقعی کمتر است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۱۸:۰۲    
رضوان جلالی فر، پژوهشگر علوم قرآن و حدیث، با بیان اینکه طلاق های قرآنی عمدتا اصلاح گر و در راستای حمایت از حقوق زنان بوده است، تاکید کرد: اگر زوجین طبق فرمول قرآنی پیش بروند منجر به طلاق نخواهد شد و اگر در مواردی چاره ای نبود با نهایت رضایت و محبت از هم جدا می شوند بنابراین می بینیم که بین طلاق های ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ - ۱۶:۱۷    
جاذب با بیان اینکه مشکلات اقتصادی علت عمده طلاق ها است، گفت: افزایش طلاق توافقی نگران کننده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۰۷:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: کشوری مثل آمریکا که قانون مند کردن فضای مجازی در ایران را محدود سازی قلمداد می کند و به فضاسازی علیه آن می پردازد، خود سخت گیرانه ترین قوانین را در فضای مجازی اعمال می کند.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مسعود جان بزرگی گفت: مسئله طلاق که این روزها بارهاوبارها از آن صحبت می شود دلیل اصلی آن دوری از معنویات است.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۲۳:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
کاهش آمار ازدواج به عنوان یک امر پسندیده در دین اسلام و فرهنگ جامعه ایرانی و افزایش طلاق به عنوان امری مذموم، در سال های اخیر به مسئله بغرنجی تبدیل شده است که برای مقابله با آن دولت ها سیاست های بسیاری را در پیش گرفته اند، اما نتایج و آمار نشان می دهند که در این کار موفق نبوده اند. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۹:۲۸    
شفقنا- اظهارات محمد مختار جمعه وزیر اوقاف مصر درباره معضل افزایش جمعیت در مجلس سنای این کشور، جنجال زیادی به پا کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از عربی21، جمعه در جلسه مجلس سنای مصر درباره افزایش جمعیت گفت: فرزندآوری زیاد آمار طلاق را افزایش می دهد . ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
جهت استحکام روابط زوجین و پایه های خانواده وپیشگیری از پدیده رو به افزایش طلاق وآثار مخرب آن، گسترش فرهنگ مشاوره پیش از ازدواج و ارائه اطلاعات مناسب و کلاس های آموزشی و مهارت آموزی برای جوانان و حتا نوجوانان در سطوح مختلف تحصیلی امری ضروری می باشد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ - ۱۵:۴۶    
دانش آموخته کارشناسی ارشد جامعه شناسی معتقد است که ظام خانواده در فرایند مدرنیته با تغییراتی مانند کاهش باروری، افزایش سن ازدواج، افزایش تجرد قطعی و افزایش طلاق مواجه شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
یک آسیب شناس اجتماعی به بررسی مشکلات جوانان پرداخت و گفت: مشکلات اقتصادی و اجتماعی موجب عدم تمایل جوانان به ازدواج و افزایش طلاق شده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۶    
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره پیشگیری از آسیب های خانواده معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به اقداماتی که در مراکز مشاوره در دادگاه های خانواده انجام می شود، درباره تبعات سخت تر شدن طلاق توافقی در کشور هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ - ۰۹:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاد حوزه علمیه گفت: یکی از مهم ترین عوامل طلاق، عجله و عدم شناخت کافی قبل از ازدواج و رعایت نکردن فرهنگ کفو و همتایی میان زوجین و خانواده ها است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۰۳:۰۴    
عوامل متعددی در زمینه طلاق موثرند که دو عامل شیوع مصرف مواد مخدر و مشکلات اقتصادی درصدر این عوامل قرار دارند.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۱:۳۵    
معاون فرماندار گالیکش در جلسه صیانت از جمعیت شهرستان گفت: با توجه به کاهش موالید و ازدواج و افزایش طلاق در سال های اخیر، برای صیانت از جمعیت و موالید ضروری است تا همه دستگاه ها و ادارات کلیدی شهرستان برای تحقق این برنامه همکاری لازم را به صورت جدی داشته باشند. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۶:۲۰    
اوضاع ناگوار اقتصادی یک شکاف اجتماعی خطرناکی را در جامعه عراق ایجاد کرده که در کنار دیگر مسائل فرهنگی و اجتماعی عاریه گرفته شده از کشورهای غربی، به ویرانی بنیان خانواده های این کشور منجر شده است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شریفی یزدی با اشاره به اینکه ازدواج های ناآگاهانه اصلی ترین علت افزایش طلاق است، گفت: آمار طلاق در لرستان نزدیک به 28 درصد است و به ازای هر سه ازدواج یک طلاق در استان رخ می دهد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون قضایی رییس کل و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اصفهان گفت: نباید اجازه گسترش طلاق به ویژه در سه سال نخست زندگی مشترک را بدهیم زیرا آثار آن زیان بار است. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ - ۰۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
پژوهش های علمی روی 15 هزار مرغ دریایی در طول 15 سال نشان داده که نرخ جدایی این زوج ها از یکدیگر و یافتن جفت های جدید در سال هایی که دمای آب به طرزی غیرعادی افزایش یافته است، تا هشت درصد بالا رفته است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۲۰:۳۱    
در گذر از راهروی های دادگاه خانواده و صحبت با وکیلان دادگستری و مراجعه کنندگان، حقیقتِ تلخ افزایش جدایی به دلیل خیانت های بعد از ازدواج آشکار می شود که با گسترش زندگی مدرن، دامنه ی وسعت آن هم گسترش یافته است تا آن جا که اباصلت شادفر رییس مجتمع قضایی خانواده شهرک محلاتی تهران ...
برترین ها / اعتدال   ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ - ۲۰:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
دیده بان ایران: محمدتقی فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در سال های اخیر روحانیت با دو مشکل روبه رو شده که هر دو مساله در نگاه جامعه به روحانیون تاثیر جدی داشته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها-امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تجمل گرایی، افزایش انتظارها و خواسته ها، تشریفات و جهیزیه های سنگین سبب کاهش رغبت جوانان به ازدواج شده، گفت: افزایش طلاق نیز موجب فساد دامنه دار در کشور می شود و جامعه را دچار بحران شدید می کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۰:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: خزعلی گفت: بر خلاف تمام جنگ ها و درگیری ها در راس عالم که زنان مشکل و مانع و موجب کندی و مقاومت در جنگ اند، در ایران و در جبهه مقاومت زنان مشوق و پشتیبان و همراه گمنامی اند که دل امام و رزمندگان را محکم نگه می دارند.
میزان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - انسیه خزعلی در پیش از آغاز خطبه های نماز جمعه امروز جمعه اول بهمن، گفت: میلاد حضرت زهرا (س) استقبال از دهه مبارک فجر است، این روز شایسته به زنان تعلق گرفت و الگوی جامع برای زنان و مردان است. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۵   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: این معاونت با ارائه طرحی در صدد است مشاوره رایگان خانواده از ابتدای زندگی زوجین تا چهار سال نخست زندگی مشترک را در اختیار دهک های پایین قرار دهد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۶:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: شتاب کاهش نرخ باروری در قم بیشتر از میانگین کشوری است و بر این اساس باید برنامه ریزی دقیقی برای افزایش جمعیت صورت بگیرد. ...
تجارت امروز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۸:۴۵   + ۲۰ سایت دیگر  
سرپرست دفتربرنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: بر اساس آمار؛ استان البرز در وقوع ازدواج رتبه سی ام کشور و در وقوع طلاق جایگاه چهارم را دارد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۰۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
برترین ها: حجت الاسلام رفیعی، واعظ معروف در سخنرانی شب شهادت حضرت زهرا (س) در حسینیه ی امام خمینی از افزایش طلاق در بعد انقلاب از گلایه کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه عده ای بدعت گذاری در دین کردند، گفت: گرفتن فاصله از الگوهای اسلامی افزایش طلاق را رقم زده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۲۳:۵۵    
نرخ طلاق در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت یک و هفت دهم در هزار و ازدواج هفت در هزار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نرخ طلاق در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت یک و هفت دهم در هزار و ازدواج هفت در هزار است.
برترین ها / قم نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۷:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
شبستان: حضرت فاطمه زهرا (س) در تمام شئون انسانی و الهی خویش الگو و راهبر تمام انسانهای آزاده ای هستند که جز زلال حقیقت، کام تشنه آنها را سیراب نخواهد کرد ...
هورگان   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۲۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
خطیب جمعه نی ریز افزایش 30 درصدی طلاق و کاهش 30 درصدی جمعیت استان فارس در سالهای اخیر را نگران کننده خواند.