چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۴:۴۶Oct 2020 21

جدیدترین‌های «کولبری»

کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۳:۵۳    
سیاست های کلان اقتصادی کشور نیز از مجاری خود به رده های تابعه ابلاغ می شود که دراین راستا دولت به عنوان مجری و مجلس به عنوان ناظر برحسن اجرا و تدوین قوانین مربوطه و دیگر دستگاه های مرزی نظارت بر مبادلات را برعهده دارند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه کولبر مجازمورد حمایت مرزبانی است،گفت: اگر اقدام کولبران قانونی و در چارچوب وظایف باشد مرزبانی امنیت آن ها را بر عهده خواهد گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۰۷    
تا چند وقت قبل آن را تنها به نام پاساژ های پرزرق و برق و اجناس وارداتی خارجی می شناختند که روی دوش کولبران از آنسوی مرز به این طرف می آمد، ولی حالا می خواهد روی پای خودش بایستد.
هزار ماسوله   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار پاوه گفت: ما با این کار می توانیم واژه کولبری را برای همیشه حذف کنیم و افراد و وارد کننده کالا و همچنین تولید کننده کالا بنامیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۳۷    
فرمانده مرزبانی ناجا: لیستی از کولبران با همکاری وزارتخانه ها و نهاد های مربوطه تهیه شود. با مشخص شدن کولبران واقعی که ساکن نقاط مرزی هستند، به آن ها اجازه کولبری از مسیر های قانونی و اصلی داده خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - عضو هیات مدیره بنیاد برکت با اشاره به فعالیت کولبری در سه استان کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی گفت: برای حل این مساله و ایجاد درآمد پایدار برای مرزنشینان در این سه استان، بنیاد برکت 11 هزار شغل را در این مناطق با اعتبار 50 میلیارد تومان ایجاد می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۷    
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: لیستی از کولبران با همکاری وزارتخانه ها و نهاد های مربوطه تهیه شود تا با مشخص شدن کولبران واقعی، اجازه کولبری از مسیر های قانونی و اصلی به آنان داده شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده مرزبانی ناجا: لیستی از کولبران با همکاری وزارتخانه ها و نهادهای مربوطه تهیه شود.با مشخص شدن کولبران واقعی که ساکن نقاط مرزی هستند، به آنها اجازه کولبری از مسیرهای قانونی و اصلی داده خواهد شد.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری کُردپرس، قاسم رستم پور در اولین نشست تخصصی بررسی راهکار های اشتغال کولبران اظهار کرد: 18 هزار شغل در استان های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی توسط کمیته امداد ایجاد خواهد شد که تاکنون 30 درصد از آن انجام شده، مابقی تا پایان سال 99 اجرایی می شود . ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۲۸    
به گزارش خبرنگار کردپرس، دبه های به صف شده برای بردن آب از تانکر سیار... زنان و مردان و کودکانی را می بینی که هر کدام دو دبه یا سه دبه پر می کنند و با خود می برند. یکی بر دوشش می گذارد و دیگری با ماشین و یکی هم با دست... به هر شیوه ای که هست می خواهند نیاز آبی خود را تأمین کنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما در کمیسیون اجتماعی آماده همه نوع همکاری برای رفع معضل کولبری هستیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۵   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: اگر یک درآمد حداقلی برای کولبران تامین شود، بخش اعظم آن ها کولبری را کنار می گذارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۵    
محمودیان از آموزش صنایع دستی به کولبران برای ایجاد شغلی پایدار خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۵    
عبدالحمید گفت: دولت به تنهایی نمی تواند پدیده کولبری را از کشور رفع کند و در این بخش به همکاری مردم و نخبگان برای ارائه راهکار های مطلوب نیازمند است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۱۵    
نوجوان کولبری که برای خرید گوشی هوشمند از کوه سقوط کرد و پسری که ادعا می شود به خاطر نداشتن گوشی خودکشی کرد ؛کسانی که پیش از این گوشی هوشمند تلفن همراه را کالای لوکس و لاکچری می خواندند و کمک برای واردات و خرید آن را مسئله ای مهم تلقی نمی کردند، شاید اصلا تصوری از زندگی مردم نداشته اند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: اجرای طرح ساماندهی مبادلات مرزی با هدف کمک به بهبود معیشت مرزنشینان باید جایگزین پدیده کولبری شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در سال های اخیر مرزنشینان غرب کشور برای گذران معیشت خود به کولبری روی آورند و این مسئله با بسته شدن بازارچه های مرزی، بیش از پیش رشد داشته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۰۶    
در سال های اخیر مرزنشینان غرب کشور برای گذران معیشت خود به کولبری روی آورند و این مسئله با بسته شدن بازارچه های مرزی، بیش از پیش رشد داشته است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۰:۱۳    
محصولات قاچاق، بازار لوازم خانگی را محاصره کرده و تولیدکننده و مصرف کننده را تحت تأثیر قرار داده است؛ اما اگر 2اتفاق مثبت مرتبط با این بازار یعنی اجرای آیین نامه ساماندهی کولبری و همچنین اجرای طرح شناسه کالا رخ دهد، آنگاه بازار لوازم خانگی نیز با وضعیت تازه ای روبه رو خواهد شد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
فعال دانشجویی کردستانی گفت: هر سال شاهد کشته شدن یا سرمازدگی کولبران هستیم و لازم است که دولت به فکر معابر کولبری باشد و بجای شلیک به کولبران اقدام به بازگشایی بازارچه های مرزی کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
نام مرزنشینی با کولبری پیوند خورده است؛ گویی تنها شغل پررونقی که مرزنشینان دارند کولبری است. در این میان هرچند دولت شعار حمایت از مرزنشینان را سر می دهد، اما به دلیل تحریم راه به جایی نبرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: اگر بدنبال حذف کولبری و مهار پدیده قاچاق در استان هستیم، ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان مهمترین اصل است چرا که 90 درصد قاچاق بخاطر نبود اشتغال، درآمد و بیکاری اتفاق می افتد.
اروم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
در سایه حمایت های نادرست و همراهی با غرض ورزی خاص برخی مسئولان و نمایندگان، فعالیت قاچاقچیان در پوشش کولبری انجام می شود که در نهایت به سوءاستفاده از مرزنشینان و نیز تداوم محرومیت در این مناطق می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۴۶    
نماینده حوزه انتخابیه سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه بتوانیم کشاورزی و صنعت را در این منطقه تقویت کنیم خود به خود شاهد حذف کولبری خواهیم بود، زیرا با توجه به سخت و دشوار بودن این کار، کسی اگر ناچار نباشد به این کار روی نمی آورد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رحیمی با اشاره به اینکه پایان اقتصاد کولبری در گرو توجه به جهش تولید است، اظهار کرد: بیکاری و نبود بستر مناسب برای اشتغال در مناطق مرزنشین به ویژه در غرب کشور در طول یک دهه اخیر موجب رشد فزاینده تعداد کولبران شده است،
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سردار اوصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) در نشست صمیمی با اصحاب رسانه:برخی دانسته یا ندانسته حرف های دشمن را تایید می کنند،مسیرهای کولبری از سوی دولت بسته شده اند. آن هایی که به نام کولبر فعالیت دارند یا مشروبات را منتقل می کنند یا سلاح، همه این ها قاچاق است.
خبرگزاری فارس: شیوا قاسمی پور؛ نماینده مردم مریوان در مجلس در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (چهارشنبه 2 مهر 99) گفت: متأسفانه بعد از این همه سال باید از خودمان بپرسیم آیا برای درماندگان و بیچارگان هیچ امید و پناهگاهی باقی مانده است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۵:۵۳    
ماجرای کار در برخی مناطق ایران زمین در میان کودکان، این روزها مورد چالش قرار دارد یکی از انواع کار کودک، کودکان کولبر است.
برترین ها / شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۲۴   + ۳۰ سایت دیگر  
پایگاه خبری شفقنا: نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کولبری در شأن جوانان ایران نیست، گفت: دولت باید تعریفی برای کولبری داشته باشد چراکه این شغل سخت در شأن یک ایرانی نیست که دنیا هم ببینند جوانی 200 کیلو بار را بر کولش گذاشته و از راه های سخت عبور می کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیران استان کرمانشاه، در نشست روز یکشنبه 30 شهریور توسعه صادرات غیرنفتی، موضوع ساماندهی کولبران استان را در دستور کار قرار دادند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۶:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
شیوا قاسمی پور در واکنش به ایجاد بازارچه های موقت برای کولبران گفت: اگر بازارچه های موقت در مناطق مرزی کشور ایجاد شوند، دست های واسطه گری برای خرید کالا زیاد می شود و این یکی از عوارض مخرب است که نباید رخ دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان دبیر کمیسیون مبارزە با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: قاچاق در کردستان با همە استان ها متفاوت است و صرفا برای امرار معاش صورت می گیرد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رحمت صادقی رییس دانشگاه کردستان از کولبری به عنوان معضلی نام برد که دشمن به عنوان نقطه ضعف از آن سوء استفاده می کند و بدتر اینکه این موضوع، هم برای نظام و هم برای فرد معضلاتی ایجاد می کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
یک فعال کارگری می گوید: کار کودکان بیش از آن چیزی است که به صورت دستفروشی در خیابان یا مواردی مثل کولبری در مرزها می بینیم و دولت و سایر قوا ملزم به اندیشیدن تمهیدات حمایتی برای رفع کار کودکان هستند.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۷:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی: کولبری پدیده جدیدی نیست. سال هاست که در مناطق مرزی کول بردن تبدیل به تنها راهکار در دسترس بخشی از مردم برای گذران زندگی شده؛ منتها آن چیزی که جدیدتر است، تغییر ساختاری در الگوی کولبران است ...
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی از ساماندهی مبادله کالادر بازارچه های موقت مرزی موسوم به کولبری در استان خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
داستان مانی، پسربچه 14 ساله اهل پاوه که به خاطر خرید یک گوشی موبایل مجبور به کولبری شد و سلامتش را به خطر انداخت، پشت پرده ای دارد که محمد جعفری، خبرنگار گروه حوادث همشهری آن را روایت کرده است؛ از لحظه شنیدن خبر تا پیدا کردن مانی و واکنش های دلگرم کننده مردم ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ بابک دین پرست درحاشیه نشست حل وفصل نهائی آیین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه های موقت مرزی - موسوم به کولبری که در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: با دستور مستقیم وزیر کشور ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بابک دین پرست گفت : دستگاه هایی که در روند اجرایی شدن آیین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه های موقت مرکزی (کولبری) تعلل کنند به دستگاه قضایی معرفی می شوند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۱   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: مانی هاشمی کولبر 14 ساله که به دلیل سقوط از کوه دچار آسیب های جسمی شده بود، به تهران منتقل شد. به گفته مادر این کولبر، او روز سه شنبه در یکی از بیمارستان های تهران، جراحی چشم انجام داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون وزیر کشور از معرفی دستگاه هایی که در روند اجرایی شدن آیین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه های موقت مرکزی (کولبری) تعلل می کنند به دستگاه قضایی خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده سردشت و پیرانشهر گفت: اگر می خواهیم صف کولبر، متجاوز و قاچاقچی از یکدیگر جدا شود باید برای کسانی که کولبری می کنند امتیازات خاصی در نظر گرفته شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۷    
چند روز پس از سقوط هولناک مانی 14ساله در هنگام کولبری در ارتفاعات استان کرمانشاه، رئیس کل دادگستری استان دستور فوری برای رسیدگی به چگونگی مجروح شدن او را صادر کرد ...
تلاش نوجوان کولبر برای خرید گوشی هوشمند با سقوط او از کوه ناتمام ماند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۱:۵۰    
روناک خودش قربانی کودک همسری است، در سیزده سالگی ازدواج کرده و چند سال بعد، به خاطر مشکلات شوهرش طلاق گرفته است. دوباره به عقد پدر مانی درآمده، مردی گرفتار اعتیاد و فقر که روناک مجبور شده در نهایت، با دو بچه مجددا طلاق بگیرد و دادگاه هم حضانت مانی و خواهرش مونا را سپرده به روناک.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۶:۱۷    
درحالیکه هر روز تهدیداتی از سوی گروهک های مختلف در مرز های کشورمان رخ می دهد، اما حافظان اصلی این مناطق که بومیان نواحی مرزی هستند توسط پایتخت دیده نمی شوند ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۵    
نماینده مردم سردشت در مجلس از دستور وزیر کشور برای حل و فصل نهایی آیین نامه ساماندهی کولبری پس از سه سال تعلل خبر داد و گفت: امیدواریم نشست فردای مسئولان مربوطه منتج به نتیجه روشن برای ساماندهی کولبران و بهبود وضعیت معیشتی آنها شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۲۰    
رفت کولبری تا برای من و خودش گوشی هوشمند بخرد این جمله را خواهر مانی هاشمی می گوید.