یکشنبه ۱۷ اسفندساعت ۱۲:۳۹Mar 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کولبری»

اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۵    
کولبری که یکی از راه های ورود قاچاق با حجم پایین بوده، در نتیجه معیشت سخت مرزنشینان به شغل اصلی آن ها تبدیل شده است.باوجود ظرفیت های مناسب جغرافیایی و طبیعی مناطق مرزی ضعف سیاستگذاری موجب محرومیت مرزنشینان و اشتغال آن ها به کولبری شده است ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۳۳    
رکنا: رییس قوه قضاییه گفت: ساماندهی کولبری و بازارچه های مرزی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۰:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی رییس قوه قضاییه گفت: ساماندهی کولبری و بازارچه های مرزی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مصطفی هدایی طی یادداشتی در شماره امروز رسالت با عنوان آقای رئیس جمهور چه چیزی در شأن ملت ایران است؟ نوشت: روز گذشته رئیس جمهور کشورمان در واکنش به اتفاقات پیش آمده در سراوان و همچنین قاچاق کالا از طریق کولبری در مرز های غربی عنوان کرده بود ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
حسن موسوی چلک گفت: کولبران درآمد بالایی از کولبری ندارند. قانون باید بازنگری شود در حوزه اشتغال طرح های مختلف برای کولبران در حال اجرا است تا بتوانند بخشی از نگرانی ها برای خانواده ها را کمتر کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس گفت: از زمانی که آیین نامه های ساماندهی فعالیت مرزنشینان و کولبری تحت بخشنامه های دولتی قرار گرفتند مخل زندگی مرزنشینان شدند.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سعید عمرانی گفت: خوشبختانه کارخانه پارس لامع با تعامل قوه قضائیه و مجریه در البرز از باتلاق مشکلات نجات پیدا کرد و توانست با 200 کارگر به تولید بازگردد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۰۶    
مرزنشینان غرب کشور از سر ناچاری و برای گذران معیشت به کولبری روی آوردند و با اینکه سال هاست مسئولان، وعده هایی برای حل مشکلات کولبران می دهند هنوز اقدام خاصی در این بخش صورت نگرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: ما پایتخت نشینان یک عذرخواهی دائمی به مردم البرز بدهکار هستیم چراکه سرریز بسیاری از مشکلات تهران متوجه البرز است بر این اساس توجه ویژه ای برای حل مشکلات این استان خواهیم داشت.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۴۲    
جدل بر سر حقوق 2.5 میلیون کارمند، اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از هفته آینده، مانکن های ابتذال علیه فرزندان ایران، روحانی: کولبری و سوخت بری در شان مردم نیست از عناوین روزنامه هاست.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۶:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
اختمال تصویب FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهارات رئیس جمهور در باره کولبری و... از تیترهای مطبوعات امروز است. 23302
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
سید محمدرضا احمدی با اشاره به دستور رئیس جمهور برای ساماندهی کولبران گفت: قوه قانون گذار باید به آن نگاه ویژه داشته باشد و کولبری چارچوب مشخص داشته باشد تا برای اولین و آخرین بار این اتفاق تعیین تکلیف شود وبه آن شکل و ساختار بدهیم تا سپس مشکل ریشه ای آن حل شود و دولت هم بدان ورود کند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، علی ضیا، مجری طی توییتی نوشت: رییس جمهور یه جوری امروز گفتن کولبری و سوخت بری در شأن مردم ایران نیست انگار ما باید شغل ایجاد کنیم تا کسی کولبری نکنه، توروخدا ببخشید یه وقت کوتاهی میکنیم. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۹:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
علیرضا معزی از تصمیم حسن روحانی برای تغییر وضعیت پدیده دردآور سوخت بری و کولبری در جلسه ستاد اقتصادی دولت خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۶:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
تعاونی های مرزنشین آذربایجان غربی برای کمک به اقتصاد کشور در رفع تحریم ها باید قانون را ملاک عمل قرار دهند
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۵:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مهدی پازوکی در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط کنونی، اقتصاد ایران در سال آینده نیازمند چه رویکرد و اقداماتی برای بهبود است، گفت: من اعتقاد عمیق کارشناسی دارم که اقتصاد ایران در گرو سیاست اعم از سیاست خارجی است و سیاست داخلی است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: بی تعارف بگویم تا وقتی هیچ زیرساخت اقتصادی و توسعه ای در مرزهای سیستان و بلوچستان ایجاد نکرده اید، سوخت بری و کولبری نه یک اختیار، بلکه یک اجتناب تاریخی است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
شفقنا- روحانی با اشاره به تصمیمات و مصوبات گذشته دولت برای ساماندهی پدیده دردآور کولبری اظهار داشت: بر اساس این تصمیمات باید بخشی از درآمدهای دولت از محل درآمدهای کالاهایی که از مرزهای رسمی وارد می شوند، به مرزنشینان اختصاص یابد تا مشکلات آنان حل شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به اینکه تجارت مرزی با هدف ارتقای زندگی و معیشت مرزنشینان و در عین حال کمک به حوزه مبادلات تجاری با همسایگان شکل گرفت، تأکید کرد: پدیده هایی نظیر کولبری و سوخت بری ...
رییس جمهور با اشاره به اینکه تجارت مرزی با هدف ارتقای زندگی و معیشت مرزنشینان و در عین حال کمک به حوزه مبادلات تجاری با همسایگان شکل گرفت، تأکید کرد: پدیده هایی نظیر کولبری و سوخت بری ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
کافه خبر برنا، برنامه ای است که هر شب می توانید ساعت 20:10 دقیقه در برنا تماشا کنید. این برنامه به بررسی مهمترین اتفاقات و رخدادهای روز از نگاه تحریریه برنا می پردازد. روزهای پنجشنبه این برنامه به تجزیه و تحلیل رویداد های یک هفته گذشته می پردازد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
کولبری که یکی از راه های ورود قاچاق با حجم پایین بوده، در نتیجه معیشت سخت مرزنشینان به شغل اصلی آن ها تبدیل شده است.باوجود ظرفیت های مناسب جغرافیایی و طبیعی مناطق مرزی ضعف سیاستگذاری موجب محرومیت مرزنشینان و اشتغال آن ها به کولبری شده است ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۳۹    
گزارش: دلالان سود اصلی کولبری را به جیب می زنند معمولاً دلال ها در همه بخش ها این طورند، باید فکری کرد. خبر: برخی هتل ها بیش از ظرفیت میهمان می پذیرند غصه نخور از بس میهماندوست هستند! گزارش: عدالت را در تمام شهر برقرار کنید بفرمایید سعی کنید چون کار دشواری است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۶:۱۷    
کولبری زنان یکی از واقعیت های تلخ زندگی بخشی از زنان این سرزمین است. در مرز های استان های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی دختران و زنانی در پوشش لباس مردانه گاهی در کنار مردانشان و گاهی به جای آن ها کولبری می کنند تا چراغ زندگی شان روشن بماند.
تقریب   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۲:۲۷    
امام جمعه موقت مسجد قبای بهاران سنندج گفت: به دلیل نبود صنعت مناسب و اشتغال پایدار در مناطق مرزی، مردم در مرزهای شرق کشور به سوخت بری و در مرزهای غربی به کولبری روی می آورند، لذا می طلبد مسئولین با ایجاد اشتغال پایدار در راستای وحدت عملی گام بردارند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۰    
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
مرصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی گفت: نچه که مقام معظم رهبری در بحث مبارزه با قاچاق مطرح کردند در واقع قاچاق سازمان یافته مد نظر ایشان است نه در واقع مبارزه با کولبرانی که ته لنجی دارند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۸:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
نائب رئیس مجلس گفت: با توجه به عدم توسعه متوازن و توزیع عادلانه ثروت عده ای از مردم کشورمان سراغ کولبری می روند که باید بفکر اشتغال پایدار بود و با طرحی های که مقطعی نمی توان درد این قشر آسیب پذیر را علاج کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
سنندج- غرب کشور با موضوعی به نام کولبری مواجه است، گروهی که برای امرار معاش مجبورند در این روزهای کرونایی از مرز عبور کرده و کالای سنگین را بر دوش خود قرار داده و به این سوی مرز بیایند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار با اشاره به وقایع سراوان گفت: انتظار داریم با کسانی که این وقایع را به وجود آوردند و مقصر هستند در هر جایگاهی که هستند برخورد قانونی صورت گیرد ...
اروم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
حسین پور گفت: تکیه بر نیروهای متخصص، جوان و انقلابی و با نگاه درون زا مشکلات اقتصادی و بیکاری در شهرهای مرزی که عامل اصلی کولبری و سوختبری است ریشه کن می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
محسن فتحی با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر انقلاب در خصوص توجه به مسئله کولبری گفت: دولت تاکنون توجه شایسته ای به توسعه مناطق مرزی نداشته است و یکی از پیامدهای آن در استان های کردنشین مسئله کولبری است.
اروم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
همتی گفت: یکی از دلایل افزایش پدیده هایی مانند کولبری و سوخت بری در مناطق مرزی، محرومیت ها و عدم توجه توسعه یافتگی است و دولت باید به سرمایه گذاری در این مناطق توجه ویژه داشته باشد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: سوخت بری ، کولبری تنها یک دلیل دارد و آن نبود شغل ، بیکاری و درد نان است .مردم سیستان و بلوچستان کار ندارند ، معیشت آنها در خطر است و انسان ها بدون نان می میرند پس برای تامین غذا و ادامه زندگی باید کاری بکنند. مسیر درست شغلی که بسته و وجود نداشته باشد ، راه بیراهه ها باز می شود.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۸:۱۷    
رکنا: بهزاد رحیمی با تاکید با تاکید بر اینکه افراد ساکن مرزنشین به دلیل بیکاری به سمت کولبری کشیده می شوند، این کار را در شان افراد کولبر ندانست.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
علی رغم تأکیداتی که رهبر معظم انقلاب بر بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان، مخصوصا کولبران داشته اند اما این خواسته برحق، همچنان بر روی زمین مانده است.
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۳:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، همزمان فرمانده هنگ مرزی سردشت نیز گفت: 2 عابر که در حال گذر غیرمجاز از مناطق کوهستانی و اطراف رودخانه قاسم رش این شهرستان در آذربایجان غربی بودند، به علت بارش برف و مه آلود بودن منطقه، در آب سقوط کرده و غرق شدند. ...
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۳۵    
فرهاد که مُرد، آزاد که مُرد، نه فقط روستای نی که ایران گریست. فرهاد مشتش گره کرده و زخمی بود. فرهاد از کوه آمده بود پایین و کنار دیوار یک باغ یخ زده بود ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کردستان- برخی از وعده های مسئولان کشوری به کردستانی ها فراموش شدند و بسیاری از مسائل و دغدغه های مردم این دیار همچون کولبری هم فقط به ابراز تاسف از سوی دولتمردان خلاصه می شود.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۵۰    
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در کردستان گفت: ایران یک کشور ثروتمند است و مسئله کولبری زیبنده آن نیست. مسئولین استان باید وقت بگذارند تا این مساله کولبری را حل کنند و دولت نیز در این زمینه آمادگی ارائه هرگونه کمک و کاری را دارد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۳۵    
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در کردستان: غصه از دست دادن بچه های آسیب دیده از کولبری مانند غصه از دست دادن بچه های خودمان است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در کردستان: غصه از دست دادن بچه های آسیب دیده از کولبری مانند غصه از دست دادن بچه های خودمان است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۷:۳۹   + ۲۲ سایت دیگر  
نرخ بیکاری در ایران بالاست و در استان های غربی بالاتر؛ به طور مشخص در کردستان، دو برابر میانگین کشوری. همین بیکاری است که معضلاتی همچون کولبری را بر می کشد و تن و ریشه می دهد.
ایران خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۹:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
سنندج- معاون اول رئیس جمهور گفت: مبحث کولبری از جمله مواردی است که در دولت تدبیر و امید برای ساماندهی آنها مصوباتی داشتیم و امروز روند اجرای این مصوبات پیگیری می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۴۱   + ۳۱ سایت دیگر  
هر چند آمار دقیق، قطعی و متقنی از تعداد کولبران در ایران موجود نیست، اما آمار های غیررسمی از فعالیت 80 تا 170 هزار کولبر در مرز های غربی کشور حکایت دارد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور در سفر به استان کردستان گفت: نحوه جابه جایی کالا و کولبری در کردستان، یکی از دغدغه های بسیار نگران کننده و دردآور است.
برترین ها / شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۸   + ۳۰ سایت دیگر  
ایلنا: سی ام بهمن امسال در خبری اعلام شد: طی ماه های گذشته 110 زن کولبر در روستاهای 7 شهرستان سروآباد، بانه و کامیاران در استان کردستان و پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود و روانسر استان کرمانشاه شناسایی شده اند و تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی بنیاد برکت قرار گرفته اند. ...
تیک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری صبح امروز (شنبه) در بدو ورود به فرودگاه سنندج از سوی استاندار کردستان و تعدادی از مدیران ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت. وی همچنین در گفتگو با خبرنگاران استان کردستان را از استان های پرظرفیت برای توسعه برشمرد و گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: کردستان ظرفیت های بسیار زیادی برای توسعه دارد اما آنگونه به آن توجه نمی شود جوانان تحصیلکرده این استان به ناچار رو به کولبری آورده که این در شأن نظام و مردم این استان نیست.