یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۱:۱۵Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع خودرو»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یک واحد صنعتی در دامغان با تولید انواع فنر نه تنها نیاز کشور را تامین کرده بلکه محصولات خود را برای صنایع خودرو سازی شرکت های رنو و پژوی فرانسه ارسال می کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، دکتر شهرام عالی پور، دبیر خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان درگفتگو با خبرگزاری علم و فناوری با اشاره به راه اندازی سایت معرفی سازندگان قطعات پالایشگاهی و صنایع خودرو سازی و لوازم خانگی و تجهیزات پزشکی در استان آذربایجان شرقی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی در اغلب گروه های صنعتی به ویژه صنایع معدنی، خودرو و قطعه سازی، غذایی و برق و الکترونیک در جایگاه برتر کشوری است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۹:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت اظهار داشت: تولید 3 میلیون خودرو برنامه آقای وزیر نیست بلکه سند راهبردی اهداف خودرو است که سال ها پیش تدوین شده و در چارچوب سند چشم انداز افق 1404 بوده است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۳:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون اداری سایپا از آغاز واکسیناسیون صنایع قطعه سازی کشور با پیگیری های این گروه خودروسازی از امروز (یکشنبه) خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۱:۱۰   + ۶۲ سایت دیگر  
لیست صنایع خودرو و قطعه سازی مستقر در استان های کشور نیز در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته و این وزارتخانه، واکسن های موردنیاز برای انجام واکسیناسیون این شرکت ها را به سهمیه هر استان اضافه خواهد کرد.
مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سلسله رویدادهای ارتقا تاب آوری و رقابت پذیری زنجیره های ارزش که با حمایت مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود، این بار میزبان فعالان حوزه ابزار دقیق و اتوماسیون و صنایع نیروگاهی، صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، صنایع فولاد ...
اقتصاد آنلاین / سایپا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۷:۲۳   + ۴۴ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: وزارت بهداشت و درمان، برای گام اول واکسیناسیون کارگران صنایع خودرو و قطعه سازی کشور، 200 هزار دوز واکسن اختصاص داد.
فکر اقتصادی   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۶:۰۱   + ۴۲ سایت دیگر  
با امضای تفاهم نامه همکاری بین معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروه خودروسازی سایپا، واکسیناسیون کارگران و کارکنان صنایع خودرو و قطعه سازان کشور با مدیریت این گروه خودروسازی آغاز شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نجفی منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور گفت: در صورتی که شورای رقابت به صورت آزمایشی قیمت گذاری را به خودروسازان و قطعه سازان بسپارد، می توانیم صنایع خودرو و قطعه را نجات دهیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۷:۵۳   + ۳۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: آن دسته از خودروسازان خارجی که در زمان تحریم ها ما را تنها گذاشتند، نمی توانند به شکل سابق در کشورمان فعالیت داشته باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۰۵    
رضایی، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان با اشاره به مدیریت ناکارآمد در برخی از دولت ها، گفت: اگر در مسیر صنایع خودرو و قطعه مانع زایی می شد، امروز 20میلیارد دلار صادرات داشتیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود حرکت های خوب برخی خودروسازان داخلی برای تولید خودروهای تجاری و افزایش شمارگان تولید، اما تحرک اصلی در این حوزه با تقویت بخش تقاضا میسر می شود.
عصر خودرو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
عصر خودرو- مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت گفت: در یک سال گذشته و با اجرای برنامه میزهای داخلی سازی، متوسط ارزبری خودروهای داخلی کاهشی حدود 500 دلاری داشته است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر کل صنایع خودرو وزارت صنعت اعلام کرد که قیمت گذاری دستوری به شورای رقابت ضرر هنگفتی به خودروسازان زده است و به طور متوسط تولید هر خودرو 30 تا 40 میلیون تومان ضرر برای خودروسازان به همراه دارد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۳۸    
صنعت خودرو براساس سند چشم انداز 1404 باید 3میلیون دستگاه خودرو تولید کند و در صادرات هم به رقم یک میلیون دستگاهی برسد. این در حالی است که صنعت خودرو در تولید یک میلیون دستگاه خودرو نیز با مشکل مواجه است، این روند باعث شده لزوم تغییر در این سند احساس شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در یک سال گذشته و با اجرای برنامه میزهای داخلی سازی، متوسط ارزبری خودروهای داخلی کاهشی بین 400 تا 500دلار را تجربه کرده است.
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۱:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
پدال نیوز: شورای عالی استان های انجمن های تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور در نشست مشترک با مدیران زنجیره تامین دو خودروساز بزرگ کشور ضمن مذاکره و تبادل نظر پیرامون موضوعات روز صنایع خودرو و قطعه سازی، مهمترین موضوعات و دغدغه های جاری در این حوزه را بررسی کردند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت مدعی شد با تولید هر خودرو 40 میلیون تومان زیان می کنند.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۸:۲۹    
شرکت سایپا طلاعات و صورت های مالی 12 ماهه منتهی به 1399/12/30 (حسابرسی شده) شرکت توسعه صنایع خودرو را منتشر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۲:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت مدعی شد: قیمت گذاری دستوری شورای رقابت مانع بزرگ توسعه خودروسازی است که امروز به طور متوسط زیان 30 تا 40 میلیون تومانی در تولید هر خودرو را در این صنعت رقم زده است.
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۱:۴۵    
اتان نوعی گاز بی بو است که گاز طبیعی به عنوان اصلی ترین منبع تجاری آن معرفی می شود. این گاز برای تولید اتانول، پلی اتیلن، اتیل کلروید و ... مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به عنوان یک جز در گازهای کالیبراسیون برای صنایع خودرو سازی، گاز، نفت و صنایع شیمیایی استفاده می شود ...
عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر ضرورت حمایت جدی از صنعت خودروی کشور گفت: دولت و مجلس حامی صنعت خودرو هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا -رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه ابزار دقیق و اتوماسیون با حضور صنایع نیروگاهی، نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، صنایع فولاد، ذوب معدن و سیمان و صنایع خودرو برگزار می شود و فناوران می توانند برای حضور در این چالش ثبت نام کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مطابق آمارهای دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه خودروسازان داخلی 140 هزار و 759 دستگاه انواع خودرو تولید کردند که در هم سنجی با پارسال رشد 11.2 درصدی نشان می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۲:۵۰   + ۲۹ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید کاری کنیم تا فناوری صنایع نظامی و دفاعی در صنایع خودرو سازی سرریز شود .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از تدوین سند جامع و راهبردی برای رونق صنایع خودرو سازی و قطعه سازی کشور به منظور افزایش کیفیت خودرو های داخلی در دولت جهاد و جهش خبر داد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
صنایع خودرو و قطعه کشور به لحاظ درگیر کردن نیروی انسانی فراوان و همچنین نیاز مردم به محصولات تولیدشده آن از اهمیت بسزایی برخوردارند و حساسیت روی این صنایع باعث شده است برخی مدیران و مسئولان آن را فارغ از یک بنگاه اقتصادی تبدیل به یک مرکز سیاسی کنند!
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۱:۵۴    
گروه بین الملل:در حالی که کمبود تراشه های پردازش نیمه رسانا همچنان بر صنایع خودرو و فناوری تأثیر می گذارد ، چندین سازنده برجسته خودرو مجبور به تعطیل موقت خطوط تولید خود شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۹:۴۶   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دستیابی به تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو، به شرط رفع برخی موانع و مشکلات امکان پذیر است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان هفدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات، مجموعه ها و صنایع وابسته خودرو اصفهان طی روزهای یکم تا چهارم تیرماه امسال در محل دائمی برپایی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۸:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: باوجود توان کافی برای تولید،اما تاکنون برای تولید و خرید خودروهای برقی در کشور انگیزه ایجاد نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برخلاف برخی زمزمه ها و شایعات، تاکنون هیچ تماسی از سوی خودروسازان خارجی برای حضور در بازار ایران واصل نشده است.
درحالی که کمبود تراشه های پردازنده نیمه هادی همچنان بر صنایع خودرو و فناوری تاثیر می گذارد، چند خودروساز برجسته مجبور به تعطیلی موقت خطوط تولید خود شده اند.
ایدرو نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۴:۲۴   + ۳۴ سایت دیگر  
در پی انتشار مطالبی در روزهای اخیر با محتوای نگرانی از تأمین ورق فولادی مورد نیاز سازندگان قطعات خودرو، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به عنوان متولی صنایع خودرو طی اطلاعیه ای اعلام کرد با تمهیدات در نظر گرفته شده و هماهنگی معاونت امور صنایع وزارت صمت فرآیند تأمین ورق های فولادی مورد نیاز قطعه ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۲۱:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون دفتر صنایع خودرو نیرو محرکه در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تحول در صنعت موتورسیکلت سازی در حال شکل گیری است و تولیدکنندگان به سمت تنوع محصول و برندهای معتبر جهانی سوق پیدا کرده اند و ما امروزه تنوع این محصول را در شهر تهران مشاهده می کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۰:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : حضور نهادهای نظامی در خودروسازی کشور که از سال گذشته رسما کلید خورد، به احتمال فراوان طی سال آینده پررنگ تر از قبل خواهد شد. حدود یک سال و نیم پیش بود که نهادهای نظامی برای کمک به صنایع خودرو و قطعه کشور اعلام آمادگی کردند و با چراغ سبز وزارت صنعت، معدن و تجارت ...
ارانیکو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۸:۳۴    
براساس گزارش منتشر شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت، گروه صنعتی ایران خودرو در 11 ماهه امسال، موفق به افزایش سهم هشت درصدی از کل بازار سواری کشور شد و علاوه بر آن، بیش از 51 درصد از سهم بازار کل کشور در بخش سواری و سنگین را نصیب خود کرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۷:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
بررسی آمارهای منتشره دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه 910 هزار و 176 دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که در هم سنجی با پارسال رشد 19 درصد نشان می دهد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه صنعتی ایران خودرو در 11 ماهه امسال، با تولید 459 هزار و 269 دستگاه خودرو سواری، موفق به افزایش سهم هشت درصدی از کل بازار سواری کشور شده که علاوه بر اینکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 37 درصدی را رقم زده، بیش از 55 درصد از سهم بازار کل کشور در بخش سواری و سنگین را نصیب خود کرد. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۰۹   + ۷۰ سایت دیگر  
براساس گزارش منتشر شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت، گروه صنعتی ایران خودرو در 11 ماهه امسال، موفق به افزایش سهم هشت درصدی از کل بازار سواری کشور شد و علاوه بر آن، بیش از 51 درصد از سهم بازار کل کشور در بخش سواری و سنگین را نصیب خود کرد
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۸:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: هرچند از هر گونه همکاری با خارجی ها و حضور آنها در صنایع خودرو و قطعه سازی کشور استقبال می کنیم، اما انتظار داریم به همت مسوولان، دستاوردهای به دست آمده در حوزه داخلی سازی و کاهش وابستگی ها حفظ شود.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، از تکمیل فرایند زنجیره ارزش در صنایع خودرو و صنایع فولاد، به عنوان مهم ترین برنامه سازمان صمت استان در سال 1400 یاد کرد.
شاتا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ، در گفتگو با برنامه رادیویی دستاورد از تکمیل فرایند زنجیره ارزش در صنایع خودرو ، صنایع غذایی و فولاد ، به عنوان مهمترین برنامه سازمان صمت استان در سال 1400 یاد کرد . ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۲۹    
محبی نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو با اشاره به اینکه با عدم حمایت از صنایع خودرو و قطعه تیراژ تولید خودروسازان در مسیر کاهش قرار گرفته است، گفت: برخی از واحدهای قطعه سازی در معرض تعطیلی قرار گرفته اند و باز هم شاهد تولید خودروهای کف در خودروسازی ها هستیم.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۱:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: صنعت خودرو ایران دارای یک آفت مهم به نام انحصاری بودن و عدم رقابت است. سیاست های وزارت صمت در جهت رقابتی کردن صنایع خودرو سازی است. با افزایش عرضه خودرو در بازار قیمت ها را پایین می آوریم.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۶۶ سایت دیگر  
به گزارش سایپانیوز، در راستای ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و استفاده مناسب تر از توانمندی های داخلی، پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا تفاهم نامه ای امضاء کردند که در پی آن قرار است دو مجموعه یاد شده در تولید اولین خودروی هوشمند در کشور ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۵۰   + ۶۴ سایت دیگر  
سایپانیوز: رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با همکاری گروه خودروسازی سایپا، می توانیم در تولید خودروهای هوشمند و مورد نیاز کشور گام های بسیار خوبی برداریم و زمینه گسترش صادرات خودرو را فراهم کنیم. ...