چهارشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۱:۰۷Sep 2020 30

جدیدترین‌های «حوزه کودک و نوجوان»

آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، علی قوی تن کارگردان سینمای ایران فیلم جدید خود را با عنوان آرزوی زیبا در حوزه کودک و نوجوان ساخته و آن را برای شرکت در سی وسومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان آماده کرده است. ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۵۲    
محمد مسلمی در گفت و گو با سرنا اظهار کرد: فرزندانمان را در آغوش جنگ رسانه ای و تهاجم فرهنگی رها کرده ایم. او با انتقاد از اینکه فرزندانمان را در آغوش جنگ رسانه ای و تهاجم فرهنگی رها کرده ایم ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۰:۱۳    
غلامرضا آزادی، تهیه کننده سینما که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت کرده است می گوید: فیلمسازانیکه باانگیزه و عشق کار می کردند به دلیل بی در و پیکر بودن این حوزه در کشور، رها کردند و رفتند به همین دلیل است که الان هیچ برنامه،سریال و فیلمی در ژانر کودک ساخته نمی شود که ماندگار باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رشت- دو کتاب ادبیات پایداری در حوزه کودک و نوجوان به مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس در رشت رونمایی شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
پرونده 10 تن از نویسندگان، تصویرگران و مروجان کتابخوانی حوزه کودک و نوجوان برای ارائه در رقابت ها و گرد هم آیی های جهانی با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اهواز(پانا)- مریم اسلامی شاعر و نویسنده حوزه کودک و نوجوان معتقد است در مجموعه های شعر کودک و نوجوان، قالب اشعار باید یکسان باشد و تعدد قالب ها در یک مجموعه شعر، ضعف محسوب می شود. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان با اعلام برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: برنامه های کانون پرورش فکری با رویکرد تقویت فرهنگ ایثار برگزار می شود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۸:۰۹    
تفاهم نامه ای فی مابین کانون خراسان رضوی و بیناد بین المللی امام رضا(ع) در خصوص فعالیت های هنری، فرهنگی و ادبی در حوزه کودک و نوجوان با موضوع فرهنگ رضوی با حضور ابراهیم زره ساز مدیرکل کانون استان و محمودرضا برازش مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) امضا شد.
مدیر کل کانون استان ایلام به دعوت خبرگزاری ایسنا از عملکرد حوزه کودک ونوجوان گفت
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۷    
یک کارشناس مباحث تربیتی در حوزه کودک و نوجوان متناسب بودن آموزه های نبوی با شرایط سنی نوجوانان را حائز اهمیت دانست و گفت: گاهی با بعضی از نوجوانان بزرگتر از سنشان صحبت می کنیم و چون تحلیل درستی ندارند مسیر را به بیراهه می روند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس تصمیم گیری نهایی از سوی شورای سیاست گذاری جشنواره برای حمایت از تولیدکنندگان سینمای کودک و نوجوانان و همراهی با مخاطبان سینمای کودک، جشنواره مطابق شرایط این روزها بر اساس شیوه نامه های بهداشتی و مجازی برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
محمد مسلمی با اشاره به اینکه مدت هاست تلویزیون اثر قابل توجهی در حوزه کودک و نوجوان تولید نکرده، تأکید کرد که مدیران تلویزیون به تولید برنامه های کودک توجهی ندارند.
آنا / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز با افشین علا شاعر کشورمان دیدار و گفتگو و از خدمات ادبی- فرهنگی وی از جمله سروده اخیر این شاعر خطاب به حاکمان عرب تقدیر کرد.
همدان پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به حوزه کودک و نوجوان نیاز داریم یک پارک ویژه کودک و نوجوان در همدان احداث کنیم | پیوست فرهنگی تنها به ساخت یک مسجد و یا نام گذاری یک خیابان و پروژه به نام شهید نیست بلکه طرح های کلان باید پیوست فرهنگی داشته باشند تا 20 سال آینده را هم ببینند | نیاز داریم دومین پارک ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی گفت: به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، 12 عنوان کتاب صوتی را با موضوع سیره و زندگانی امام رضا(ع) در دو حوزه کودک و نوجوان و بزرگ سال تولید کرده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تغییر ذائقه کودکان به سمت و سوی تماشای انیمیشن های خارجی و تشکیل تفکرات ذهنی کودک از این فیلم ها، همچنین تجاری نبودن حوزه کودک و نوجوان و نبودحمایت ارگان ها، سینمای کودک و نوجوان را دل نگران کرده است که چگونه سرپا بایستد.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۰۸    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان غربی ،مسابقه تولید محتوای معنوی در فضای مجازی با محوریت نماز با داوری پنج دستگاه حامی جشنواره در 9 محور، آثار ارسالی مورد داوری قرار گرفت و 12 اثر در 2 حوزه کودک و نوجوان و بخش عمومی جشنواره به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۰۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان گفت: افزایش خدمات فرهنگی، هنری و علمی با رویکرد به حوزه کودک و نوجوان هدف و رسالت مهمی است که در هفت سال گذشته با تدبیر مسئولان به بخش های محروم و روستایی این استان صورت گرفته است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۵    
درگرامی داشت هفته دولت با اجرای طرح تمیم 7 هزار جلد کتاب تخصصی حوزه کودک و نوجوان در بین مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان لرستان توزیع شد
به مناسبت هفته دولت و با اجرای طرح تمیم ، مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان کرمانشاه با 13 هزار جلد کتاب تخصصی حوزه کودک و نوجوان تجهیز شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۷:۰۳    
ساری (پانا) - مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به طرح تمیم از تجهیز کتاب خانه های مراکز فرهنگی هنری کانون استان به بیش از 9 هزار جلد کتاب تخصصی حوزه کودک و نوجوان خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ساری- مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به طرح تمیم از تجهیز کتاب خانه های مراکز فرهنگی هنری کانون استان به بیش از 9 هزار جلد کتاب تخصصی حوزه کودک ونوجوان خبر داد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۹:۳۸    
مدیرکل کانون کرمان از خبرنگاران یاریگر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تقدیر کرد.
شبکه قرآن و معارف سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
امروز یک شنبه 26 مرداد 1399 در بازدید مدیر شبکه قرآن و معارف سیما از پشت صحنه فصل دوم "یکی بود، یکی نبود" مطرح شد؛ مدیر شبکه قرآن و معارف سیما ضمن بازدید از محل ضبط فصل دوم مجموعه نمایشی یکی بود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم یک نویسنده حوزه کودک و نوجوان در خصوص مقایسه وضع کتاب کودک و نوجوان در پیش و پس از انقلاب، عنوان کرد: ما نسبت به قبل و بر اساس جمعیت کودک مان آن فرایندرا خیلی کمتر داریم که یک کتابی مورد استقبال زیاد و چاپ بالا قرار بگیرد ولی این نیست که اصلا نداشته باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۱:۲۷   + ۲۱ سایت دیگر  
هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت ، از آثار برتر و موفق حوزه کودک و نوجوان دو سال اخیر میزبانی خواهد کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۰:۱۴    
یزد (پانا) - نشست هم اندیشی با موضوع تحلیل تهدیدها و فرصت هایی که کرونا بر صنعت گردشگری و به خصوص در حوزه کودک و نوجوان گذاشته است و شناسایی فرصت ها و نیازها جهت اقدام در حوزه های مربوطه با حضور اعضای کمیته کودک و نوجوان و فعالین و اساتید حوزه گردشگری برگزار شد. ...
حبیب ایل بیگی گفت: همکاری بنیاد سینمایی فارابی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک الگو برای مراکزی است که دارای مسئولیت اجتماعی در حوزه کودک و نوجوان هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، با بیان اینکه جهت گیری سازمان به سمت حوزه کودک و نوجوان است، گفت: همکاری خوبی را با آموزش و پرورش به عنوان زیربنای فرهنگی و تربیتی نسل جدید آغاز کردیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۶:۴۱    
شاعر کودک و نوجوان گفت:بسیاری از آثاری که در حوزه کودک و نوجوان خلق می شود آسیب های روانی به کودک وارد می کند و کیفیت بسیار نازلی دارند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- یک کارشناس حوزه کودک و نوجوان به ارزیابی و بررسی عملکرد سامانه شاد و تحقق عدالت آموزشی در این زمینه پرداخت. تاریخ انتشار: 06:00 - 10 مرداد 1399 - کد خبر: 642319
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مؤلفان، ناشران، مترجمان، نویسندگان و تصویرگران کتاب های حوزه کودک و نوجوان این استان آثار خود را به جشنواره ملی کتاب فصل تابستان سال 1399 کانون پرورش فکری کشور ارائه دهند.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۱:۲۸   + ۲۲ سایت دیگر  
نشان سپاس جایزه جدیدی است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نام آورترین چهره های شاخص عرصه هنر و ادبیات کودک و نوجوان و پیش کسوتان این عرصه در داخل یا خارج از کشور اعطاء می کند
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۹:۳۹    
رویکرد جدید انجمن نمایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان، همکاری و تعامل با کلیه هنرمندان صاحب سبک استان بمنظور هم اندیشی و تولید و اجرای آثار فاخر در حوزه کودک و نوجوان است .
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۳:۰۵    
خبرگزاری میزان- یک کارشناس حوزه کودک و نوجوان به بیان توصیه هایی در ایام تعطیلی مدارس پرداخت و بر ضرورت برنامه ریزی مجازی برای دانش آموزان با وجود استمرار کرونا در فصل تابستان تاکید کرد. تاریخ انتشار: 03:00 - 05 مرداد 1399 - کد خبر: 640407
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
یک نویسنده ضمن اشاره به راه های مختلف شناخت آثار مناسب حوزه کودک و نوجوان اظهار کرد: شناسایی ناشر خوشنام و نویسنده متعهد از راه های پیدا کردن اثر خوب برای کودکان و نوجوانان است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
علی اکبر پوررسول نویسنده ارومیه ای حوزه کودک و نوجوان گفت: عدم حمایت از نویسندگان برای جامعه زیان بار است و این زیان ها قابل جبران نخواهد بود.
راه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۲۲:۰۰    
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر یکی از آسیب های در کمین کودکان و نوجوانان است، گفت: با زبان هنر و آموزش خود مراقبتی می توانیم کودکان را در مقابل آسیب های اجتماعی بیمه کنیم.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
قاسم جلیلی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با داوری پنج دستگاه حامی جشنواره در 9 محور، آثار ارسالی مورد داوری قرار گرفت و 12 اثر در 2 حوزه کودک و نوجوان و بخش عمومی جشنواره به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند. وی ادامه داد: آثار برگزیده شده در محورهای پویانمایی، [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۰:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
داوران جایزه فصل بهار جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون پرروش فکری معرفی شدند. این جازیه تمامی آثار حوزه کودک و نوجوان کشورهای فارسی زبان را در بازه های زمانی ماه و سال بررسی می کند.
مهرواره عنوانی است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای برخی رویدادهای غیر رقابتی حوزه کودک و نوجوان برگزیده است تا از این راه بستر فرهنگی مناسبی جهت بروز توانمندی ها، استعدادها و خلاقیت های آنان فراهم کند.
سینما خانه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از نویسندگان سریال حکایت های کمال درباره ساخت فصل دوم این مجموعه و اهمیت کار در حوزه کودک و نوجوان سخن گفت. نسیم عرب امیری یکی از نویسندگان سریال حکایت های کمال درباره احتمال ساخت این مجموعه تلویزیونی در ماه های آتی گفت ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۲:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دو استودیو ویژه تلویزیونی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف توسعه زیرساخت های رسانه ای راه اندازی شده است. به گزارش روابط عومی کانون ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۵۵    
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند صبح روز دوشنبه 23 تیر ماه با طاهره حمیدی مدیرکل کانون استان دیدار و گفت گو کرد.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان با مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کانون در زمینه توسعه روابط فرهنگی این دو کشور در حوزه کودکان و نوجوانان گفت وگو کردند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
همزمان با فرا رسیدن روز ادبیات کودک و نوجوان، 23 عنوان کتاب جدید ویژه این رده سنی آماده چاپ شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۱۵    
مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری استان همدان، گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی که در حوزه کودک و نوجوان در استان همدان وجود دارد متاسفانه ناشر تخصصی در این حوزه وجود ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شاعر حوزه کودک و نوجوان گفت: در سال های اخیر علیرغم رشد تکنولوژی و پیشرفت فناوری، بچه ها از ادبیات و کتاب و کتابخوانی و مطالعه فاصله گرفته اند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۴۵    
یادداشتی از مرتضی حاتمی نویسنده و فعال ادبی در حوزه کودک و نوجوان
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۱:۴۶    
از نویسندگان نام آشنای قمی است که سال هاست در حوزه ادبیات کودک و نوجوان قلم زده و بیش از هفتاد اثر خلق کرده است. او قصه نوشتن برای کودکان را سراسر عشق می داند و می گوید هیچ گاه از قصه نوشتن برای کودکان خسته نشده است.