شنبه ۱۵ آذرساعت ۲۲:۲۳Dec 2020 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشتار دام»

اسپوتینگ روسیه   ۶ ساعت پیش    
این گوشت به اصطلاح پاک است که از کشتار دام و طیور تولید نمی شود.
دانا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دامداری یکی از مشاغل اصلی مردم شهرستان مرزی رازو جرگلان از توابع خراسان شمالی محسوب می شود، اما در سال جاری به دلیل گرانی و کمبود نهاده های دامی و ناتوانی در تامین خوراک دام ها بسیاری از دامداران مجبور به فروش یا کشتار دام هایشان شده اند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: دام مبتلا به بیماری تب مالت، باید کشتار شود و مقاومت دامداران در این زمینه به مراجع قضایی معرفی می شود. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۰۷:۰۱    
مشهد- افزایش قیمت ها و تأمین نهاده های دامی یکی از عمده مشکلات دامداران مشهد و حومه است که تبعات و عوارض آن تا کشتار دام های مولد پیش رفته و لذا بسیاری از کارشناسان از این بابت اظهار نگرانی می کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۴:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : سنگاپور به استارتاپ آمریکایی "ایت جاست" برای فروش گوش مرغ پرورش یافته در آزمایشگاه چراغ سبز داد که نخستین موافقت رگولاتوری در جهان با فروش گوشت به اصطلاح پاک است که از کشتار دام و طیور تولید نمی شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور دام خراسان رضوی گفت: ممنوعیت خروج دام زنده از خراسان رضوی به کشتار دام مولد در دامداری ها دامن می زند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی کردستان از محکومیت قصابی که به شکل غیر مجاز اقدام به کشتار دام و عرضه گوشت آن نموده بود، خبر داد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
یکی از علل اصلی فروش و خروج دام به صورت زنده از خراسان شمالی را می توان نبود زیرساخت های فرآوری گوشت در استان دانست. نه تنها خراسان شمالی در در زمینه فعالیت کارخانه های فرآوری بسیار ضعیف است بلکه استان در کشتار دام مورد نیاز خود نیز با مشکل مواجه بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۳۱    
بیش از 6 میلیون و چهارصد هزار دام و طیور در کشتارگاه های خراسان جنوبی زیر نظر بازرسان دامپزشکی کشتار و وارد چرخه مصرف انسانی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون امور بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: ممنوعیت کشتار دام مولد در سراسر استان اجرا می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۹    
اهواز- مدیر گروه سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به کشتار دام غیرمجاز، گفت: بیماری منتظر نمی ماند تا آمار آموزش خود را بدهیم و نمی شود هم بدون آموزش فقط برخورد کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۰۱    
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از افرایش کشتار دام ماده در سالجاری خبر داد و افزود: با توجه به افزایش چهار درصدی دام سنگین ماده کشتار شده نسبت به کل کشتار دام های سنگین، طی سال های آتی، میزان تولید شیر و گوشت قرمز نیز کاهش خواهد یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۸:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی بیرجند گفت: کشتار دام های مولدی که هنوز عمر مفید آن ها به پایان نرسیده، ممنوع است.
اقتصاد آنلاین / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
منصور پوریان گفت: تولید دام پرواری کشور 50 درصد رشد داشته و باعث رشد 55 درصدی تولید در کشتارگاه ها شده است، افزایش تولید به حدی است که امسال نیاز به واردات نداریم.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۴۷    
نتایج آمار کشتاردام کشتارگاه های رسمی در مهر 1399 به نسبت ماه مشابه سال 1398، نشان دهنده افزایش 55 درصدی مقدار تولید داخلی گوشت قرمز است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۹:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
براساس اعلام مرکز آمار ایران، تولید گوشت قرمز در مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 55 درصد رشد داشت.به گزارش ایرنا، مرکز آمار ایران نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه های رسمی کشور در مهرماه سال 99 را منتشر کرد ...
روند بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۶:۱۱   + ۳۶ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تولید گوشت قرمز در مهر 1399 در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته، 55 درصد افزایش یافته اما تولید گوشت شتر با 39 درصد رو به رو شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۱۱    
کمبود و گرانی نهاده ها سبب شده که برخی دامداران به فکر کشتار دام مولد خود باشند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۰:۱۵    
تجمع دامداران در فرمانداری شهرستان فردوس و صحبت نماینده دامداران با فرماندار حاوی نکات در خور تاملی است. نماینده دامداران می گوید، دامدار ما در این شرایط دیگر توانایی ندارد. دولت اگر عرضه دارد از جیب خودش خرج کند، چرا از جیب دامدار خرج می کند؟
وقت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
وقت نیوز - مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به نوسانات قیمت ها در روزهای اخیر نسبت به کشتار دام سبک و سنگین در استان و عرضه غیر بهداشتی گوشت آن هشدار داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۳۳    
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به کمبود نهاده دامی با ارز دولتی گفت: کاهش واردات نهاده دامی در سال جاری باعث افزایش کشتار دام و طیور در این استان شده است و برای جبران این کمبود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
نظارت شرعی و بهداشتی بر کشتار 162 هزار و 232 راس دام در کشتارگاه های این شهرستان در نیمه نخست امسال انجام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به افزایش قیمت نهاده های دامی از دولت خواست از دامداران حمایت کند در غیر این صورت شاهد افزایش عرضه دام شیری به کشتارگاه ها خواهیم شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس هیئت مدیره تعاونی گاوداران شهرستان کاشمر از کشتار دام های شیری و مولد به دلیل گرانی نهاده های دامی طی چند ماه اخیر خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس شبکه دامپزشکی تایباد گفت: طی 6 ماهه نخست سال جاری کشتار دام سنگین در شهر تایباد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 75 درصد افزایش داشته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
خوراک دام گران شده است و با نرخ مصوب دولتی به دست دامدار نمی رسد، با این حال گوشت قرمز در بازار نه تنها افزایش قیمت نداشته، بلکه در برهه هایی قیمتش کمتر نیز شده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
براساس اعلام مرکز آمار در شهریور سال جاری 40 هزار تن گوشت قرمز تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 57 درصد رشد داشته است.مرکز آمار نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه های رسمی کشور در شهریور ماه سال جاری را منتشر کرد ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه های رسمی کشور در شهریور ماه سال جاری از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه های رسمی کشور در شهریور ماه امسال، از سوی مرکز آمار منتشر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی استان تهران گفت: در روز اربعین حسینی همکاران دامپزشکی و ناظران بهداشتی بر ذبح دام ها نظارت می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۲۰    
دنیای اقتصاد : براساس نتایج آمارگیری کشتار دام کشتارگاه های رسمی کشور در تیر امسال که توسط مرکز آمار منتشر شد، سهم گوشت گاو و گوساله از تولید گوشت قرمز بیش از سایر انواع دام بوده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر - فرماندار شهرستان کنگان گفت: هرگونه کشتار دام خارج از پوشش شبکه دامپزشکی در کنگان ممنوع است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۴۷    
ساوه - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه، افتتاح نخستین بیمارستان دامپزشکی استان مرکزی، نظارت بر فرایند کشتار دام و طیور، کشف و امحای گوشت های فاسد، واکسیناسیون و مقابله به بیماری های مشترک میان انسان و دام را از مهمترین فعالیت های 6 ماه اخیر این ارگان عنوان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۲۸    
اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: با تدابیر اتخاذ شده در حال حاضر هیچ گونه کشتار غیرمجاز و خارج از پوشش دامپزشکی در این استان صورت نمی گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: پیرکشی دام پدیده رایج و شوم کشتارگاه های این استان است در حالیکه دام های جوان استان از نظر تعداد و کیفیت گوشت بسیار مناسب هستند.
فرمانداری کاشان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار ویژه شهرستان کاشان گفت: صیانت از سلامت شهروندان و بهداشت مواد غذایی، از اولویت و اهمیت ویژه ای برخودرار است و همواره مورد توجه مسوولین قرارداشته و داد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۸:۲۸    
رواسی، رئیس اتحادیه طباخان (کله، پاچه و سیرابی طبخ شده وخام) تهران اظهار داشت: کشتار دام زنده در سال جاری نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است؛ اما با توجه به وضعیت و شرایط کنونی و تقاضا در کشور، هنوز 50 درصد کمبود کله و پاچه داریم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۴    
کمبود و افزایش قیمت نهاده مورد نیاز برای دام در خراسان جنوبی مشکلاتی را برای دامداران به وجود آورده است. مشکلاتی که اگر برطرف نشود، افزایش قیمت لبنیات، کشتار دام مولد و حتی نابودی صنعت دام را در پی خواهد داشت.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: حدود 90 درصد دام سنگین کشتار شده در استان پیر است که باید راهکارهایی برای بهبود این شرایط اجرایی شود. اسفندیار حسنی مقدم در جلسه ساماندهی کشتار دام در کشتارگاه های استان افزود: همچنین 70 درصد دام سبکی که در استان کشتار و مصرف می شود متوسط سن بالا دارد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: دامداران خراسان شمالی از کشتار دام خود سود چندانی ندارند و دلالان از این فرصت سو استفاده می کنند.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت:عرضه غیربهداشتی گوشت قرمز در ورودی شمال اهواز که سال ها است سابقه دارد تخلفی آشکار است و تاکنون قادر به جمع آوری قصابی های غیربهداشتی و فاقد پروانه نشده ایم. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مردم نیوز : در حال حاضر رنج قیمتی دام زنده سبک در دامداری ها در محدوده 40 هزار تومان و بخش دام سنگین 29 تا 30 هزار تومان است. رییس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۲    
در پی گرانی نهاده های دامی، مرکز آمار ایران از افزایش کشتار دام سبک و سنگین در کشور گزارش داده است. این افزایش کشتار دام چه تأثیری بر قیمت گوشت در آینده دارد؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۶:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
گروه استانها-فرماندار اردبیل از جمع آوری کشتارهای غیرمجاز در شهرستان اردبیل خبرداد و گفت : باید کشتار دام به سمت کشتارگاه صنعتی اردبیل هدایت شود تا گوشت سالم و باکیفیت به دست مردم برسد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۴   + ۲۱ سایت دیگر  
بر اساس نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه های رسمی کشور که در مرداد ماه سال جاری از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد، تولید گوشت قرمز 41درصد افزایش یافت.
رویش افکار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه های رسمی کشور در مرداد ماه سال جاری از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد. بر اساس این گزارش، وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دام های ذبح شده در کشتارگاه های رسمی کشور در ماه مرداد 1399 جمعاً 37 ...
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۹   + ۵۴ سایت دیگر  
براساس اعلام مرکز آمار در مردادماه امسال 37 هزار و 100 تن گوشت قرمز تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد رشد داشته است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۲۳:۵۱    
افزایش واردات گوشت قرمز و کاهش کشتار دام در سال گذشته تامین آلایش دام برای برخی کسب و کارهای مرتبط مانند صنف طباخان و دل و جگر و قلوه فروشان را با مشکل مواجه کرد؛ مشکلاتی که امسال با شیوع کرونا و افت شدید تقاضا ادامه دارد ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان درباره نحوه تشدید نظارت بر کشتار دام در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی توضیح داد و گفت: در تلاشیم تا در آینده، تعداد کشتار خارج از کشتارگاه ها به حداقل برسد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
امیر ثقفی گفت: با وضعیت فعلی و بالا رفتن قیمت نهاده های دامی ادامه کار برای دامداران یزدی هیچ توجیه اقتصادی ندارد و بسیاری از دامداران برای کشتار دام خود نوبت گرفتند.