سه شنبه ۳۰ شهریورساعت ۰۱:۲۴Sep 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشتار دام»

میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
منصور پوریان در گفت وگو با میزان، در خصوص علت کشتار دام نارس، گفت: در بحث کشتار دام همیشه باید به دنبال علت ها بود کشتار دام درنهایت یک معلول است و علت این کشتار در اثر فشار زیادی است که تولیدکننده گوشت متحمل می شود و این فشارها شامل نهاده گران، خشکسالی، کم آبی و.. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
شش ماهه نخست سال 1400 بازه زمانی پرنوسانی برای تولید و بازار گوشت قرمز بود. خشک شدن مراتع و عدم توان دامداران برای تامین خوراک دام موجب شد شاهد موجی از کشتار دام های مولدهای مولد و نارس باشیم ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
تجارت نیوز: کشتار دام های نارس به دلیل کمبود خوراک دام در کشتارگاه ها زیاد شد. با وجود اینکه تقاضایی برای خرید گوشت در بازار وجود ندارد اما به دلیل کمبود خوراک، در برخی مناطق دام ها با سن پایین راهی کشتارگاه می شوند. پوریان، رئیس شورای تامین دام: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها_ افزایش روزافزون قیمت گوشت قرمز سبب شده هرساله شاهد افزایش و رشد قارچ گونه ی لاشه دام هایی باشیم که به صورت غیرمجاز در گوشه و کناره شهر ایلام با اختلاف قیمت ناچیزی نسبت به مراکز قانونی عرضه گوشت، به دار آویخته شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
همدان_ مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی همدان گفت: عرضه دام به میدان و کشتار دام در 6 ماهه ابتدای سال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری صنعت دامپروری از ابتدای سال جاری با چالش های متعددی مواجه بوده است، به طوری که دامداران به علت کمبود نهاده، گرانی علوفه، به صرفه نبودن تولید، قیمت پایین گوشت و شیر و ... دست به کشتار دام های مولد زدند و بسیاری از دامداری ها نیز دچار ورشکستگی شدند.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه دام های سبک کشور با بیان اینکه کشتار دام های مولد با شتاب زیادی ادامه دارد، خواستار تغییر فوری مدیران دولت قبل شد. به گزارش پ ایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ، به نقل از مهر؛ افشین صدر دادرس ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم سراب در مجلس به بیان توضیحاتی درباره کشتار دام های آبستن در کشور به دلیل نبود علوفه پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۱:۴۲    
کاهش بارش و در نتیجه خشکسالی باعث شد تا سال 1400 به سالی پر دردسر و پر چالش برای دامداران تبدیل شده و کاهش علوفه و بی تدبیری در تامین نهاده از سوی مسؤولان موجب شود تا آنها کشتار دام های مولد را آخرین گزینه خود برای فرار از مشکلات در روز میز قرار دهند ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۰:۱۳    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد -ایرنا- معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: افزایش کشتار دام در کشتارگاه ها نشان می دهد امسال میزان مصرف گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه پارسال 22 درصد افزایش داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۶:۱۵    
بجنورد-ایرنا- معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: افزایش کشتار دام در کشتارگاه ها نشان می دهد امسال میزان مصرف گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه پارسال 22 درصد افزایش داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: خشکسالی و گرانی نهاده های دامی سبب شد تا امسال میزان کشتار و حذف دام در استان افزایش یابد و ادامه این روند برای صنعت دامداری نگران کننده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۸:۳۸    
محمد زوارشانی گفت: ارز 4200 تومانی که در سال 97 وارد سیستم اقتصادی کشور شد، باعث فلج شدن این سیستم و آسیب جدی بر مردم و تولیدکنندگان ازجمله دامداران و دام پروران کوچک شد چون به هرحال تولیدکنندگان بزرگ با استفاده از رانتی که داشتند می توانستند از این ارز استفاده کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۰۹:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون امور بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در چهار ماه نخست امسال از جمع 354 هزار و 703 راس گاو استان معادل 40.95 درصد ذبح شده در حالی که میزان مجاز ذبح 30 درصد است و ذبح بیش از حد مجاز دام سنگین در این استان بسیار نگران کننده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- دام مولد ذخیره ژنتیکی محسوب می شود و کشتار دامی که دارای قابلیت تولید مثل باشد به دلیل ارزش اقتصادی و اهمیت ژنتیکی آن در تمامی دنیا اقدامی مردود است؛ رفتاری مغایر دوراندیشی که ظرف ماههای اخیر در برخی استانها همچون خراسان رضوی بطور نگران کننده ای رو به افزایش گذاشته است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۲۰    
خبرگزاری میزان - روزنامه همشهری نوشت: افزایش کشتار دام سبک و سنگین همچنان ادامه دارد؛ آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران، از افزایش 49درصدی عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه های رسمی کشور در تیر امسال نسبت به تیر سال قبل حکایت دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیرعامل اتحادیه دامداران و دامپروران خراسان شمالی نسبت به تبعات کشتار و حذف دام های مولد در استان هشدار داد و گفت: این روند صنعت دامداری و گاوداری استان را بشدت در معرض تهدید قرار داده است.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۷:۱۹    
بازتاب ایلام/دادستان مرکز استان ایلام گفت: مسئولان استان باید حمایت از صنعتگران و تولیدگران داخل استان را در اولویت قرار دهند. دکتر افشار خسروی زاد در واکنش به مطلب منتشره در بازتاب ایلام تحت عنوان مسئولان پاسخگو باشند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۷:۱۹    
انواع گوشت قرمز، امروز نسبت به روز گذشته بدون تغییر خاصی عرضه شدند. با وجود این، افزایش 49 درصدی عرضه گوشت در کشتارگاه ها، زنگ خطر برای کشتار دام مولد را به صدا درآورده است.
افزایش 49 درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه های رسمی نسبت به پارسال ثبت شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : زنگ خطر برای کشتار دام مولد با رسیدن دام های مولد به کشتارگاه های به صدا درآمد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
دامداران معتقدند زیاد شدن کشتار به دلیل افزایش تولید یا افزایش تقاضا در بازار نبوده است، بلکه کمبود خوراک دام و افزایش هزینه های تولید باعث شده که دامدار، چاره ای جز کشتار دام خود نداشته باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۰:۰۹    
دنیای اقتصاد : بازار گوشت در ماه های آینده با کمبود روبه رو خواهد شد. به گفته یکی از مسوولان صنفی، به سبب کمبود علوفه و نهاده های دامی میزان کشتار دام در حال کاهش است و در ماه های آینده به خرده فروشی ها می رسد ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
علی اصغر ملکی در گفت وگو با میزان، درباره وضعیت بازار گوشت و مشکلات آن گفت: در حال حاضر بازار گوشت بازار پررونقی نیست و به اندازه کافی عرضه و تقاضا نیز موجود است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۲:۲۳    
اصفهان- پورباطنی، رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان گفت: هنوز دام مولد در اصفهان به دلیل کمبود نهاده کشتار می شود و با توجه به فراوانی گوشت وضعیت آرامی را در بازار این محصول شاهد هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رییس جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با تاکید بر جلوگیری از کشتار دام سنگین مولد، گفت: برای تحقق این امر نیازمند اقدامات جدی و سیاست های تشویقی هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های خراسان رضوی 6 شهریور ماه را در گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان خراسان رضوی مشاهده کنید.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۰۹:۲۰   + ۲۱ سایت دیگر  
ایلنا: مدیرعامل اتحادیه گاو داران و دامداران صنعتی خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، کشتار دام مولد در استان 300 درصد افزایش یافته است که این اتفاق شروع یک فاجعه ملی است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
کنار کوهی: کشتار 2هزار و 933 راس دام سبک و سنگین در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی زیر نظر 131 دامپزشک انجام شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۱:۲۶    
لرستان- مقدسی، رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور با اشاره به کشتار دام های آبستن و چندقلوزا به دلیل نبود علوفه، گفت: با این وضعیت تا چند ماه آینده شاهد گرانی گوشت و لبنیات خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل نظارت بر بهداشت سازمان دامپزشکی گفت: در ایام محرم 1024 دکتر دامپزشک بر کشتار و سلامت دام نظارت دارند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۲۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ، با توجه به ذبح دام نذری از سوی هئیت های عزاداری و برخی شهروندان ، نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتار دام های نذری در تمامی شهرستان های استان توسط 48 اکیپ ثابت و سیار انجام خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی ضمن بر شمردن مخاطرات ذبح دام خارج از کشتارگاه، با اشاره به پیش بینی تمهیدات لازم برای کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتار دام و فعال بودن کشتارگاه های دام در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: طی این روزها ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۰:۰۹    
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: تعداد کشتار دام سبک و سنگین در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 نسبت به مدت مشابه سال 99 نه تنها کاهش نیافته بلکه بیش از 50 درصد افزایش یافته است. همچنین در این حوزه بیماری خاصی که جمعیت دام سبک و سنگین را تهدید کند گزارش نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان کرمان اولویت کشتار دام های نذری در محل کشتارگاه های دام است از آمادگی لازم کشتارگاه های دام استان برای پذیرش دام های نذری و ذبح آنها با رعایت پروتکل های بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۲:۲۵    
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه از نظارت دامپزشکی بر کشتار بهداشتی و شرعی دام های نذری در ایام محرم در این شهرستان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور از صدور اجازه اخذ سفارش توسط قصابی ها و مراکز مجاز عرضه فرآورده های پروتئینی از عموم مردم برای کشتار دام در کشتارگاه ها خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۰۷:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان البرز یکی از دلایل کشتار دام های مولد را عدم تامین نهاده های دامی دانست و گفت: در البرز مشکل تامین نهاده وجود ندارد و به همین دلیل دام های مولد به خصوص دام های سنگین به کشتارگاه ها فرستاده نمی شوند.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ - ۱۰:۲۴   + ۲۴ سایت دیگر  
ایلنا: رئیس شورای تامین دام کشور گفت: کمبود آب و علوفه در پی خشکسالی، سلامت دام ها را با مشکل مواجه کرده است به نحوی که قصابان از جگر سوراخ شده دام ها از تشنگی و گرسنگی خبر می دهند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۲:۱۱    
سنندج - ایرنا - کشتارگاه صنعتی دام سنندج از جمله کشتارگاه های مجهز و به روز کشور است که نقش بسزایی در سیستم فرآوری دام دارد و روزند کشتار در این کشتارگاه کاملا توسط دامپزشکان در نطارت کامل است.(فیلم از سیدمصلح پیرخضرانیان)
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اکنون اگر به صورت غیرمتعارف دام مولد کشتار می شود به دلیل مازاد دام است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز در اصفهان گفت: با توجه به کشتار دام های مولد، ماده و ... به دلیل نبود آذوقه توسط دامداران، پیش بینی می شود در آینده گوشت قرمز با بحران و افزایش قیمت مواجه شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۴۱    
بازرس کل استان یزد، از توقف کشتار دام مولد در کشتارگاه های استان یزد خبر داد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۸:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی گفت: در آستانه فرارسیدن ایام محرم به افراد توصیه می شود که از کشتار دام در معابر و خیابان ها اجتناب کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-طی ما ه های اخیر هشدارهای بسیاری در زمینه کشتار دام های مولد به دلیل کمبود نهاده ها به گوش رسیده، اما دولت هنوز اقدام موثری انجام نداده و کارشناسان از عدم امکان جبران این خسارت و از بین رفتن ذخایر ژنتیکی کشور خبر می دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
بازرس کل استان یزد گفت: عمده مشکل در بحث سیمان توزیع و پخش سیمان تولیدی و وارداتی به استان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۷:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: امسال میزان کشتار دام سنگین در کشتارگاه صنعتی مشهد در مقایسه با مدت مشابه پارسال 30 درصد بیشتر شده است.
صمت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
افزایش تورم مواد خوراکی در یک ماه اخیر، انتظارات تورمی از بازار مواد غذایی را به شدت در مسیر افزایشی قرار داده است. رکوردشکنی تورم و خاصه تورم مواد خوراکی در تیرماه امسال، به عنوان قله ابرتورم مواد خوراکی در 25 سال اخیر باعث شده تا نگرانی ها درباره کمبود مواد غذایی در کشور بالا بگیرد ...