شنبه ۱۸ آذرساعت ۲۲:۵۳Dec 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ائتلاف آمریکایی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۶:۱۲    
منابع محلی از شنیده شدن صدای چند انفجار در داخل پایگاه ائتلاف آمریکایی در فرودگاه خراب الجیر در شمال استان الحسکه سوریه خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
شبکه المیادین خبر داد نیروهای مقاومت یک پایگاه آمریکا در شمال شرق سوریه را بعد از فرود یک هواپیمای باری در آن، هدف حمله قرار دادند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
شمار شهدای الحشد الشعبی عراق در حمله ائتلاف خودخوانده آمریکایی به 9 تن رسید.
میزان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – براساس گزارش ها، سه پهپاد به پایگاه نظامی حریر در عراق، محل استقرار نظامیان ائتلاف آمریکایی حمله کردند. براساس اعلام سرویس مبارزه با تروریسم عراق، پایگاه نظامی حریر در فرودگاه اربیل ، روز سه شنبه هدف 2 عملیات جداگانه با سه فروند پهپاد قرار گرفت. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۲۳:۳۶    
المیادین گزارش داد که صدای چندین انفجار از پایگاه نظامیان آمریکایی در میدان نفتی العمر در شمال شرق دیرالروز همزمان با پرواز جنگنده های ائتلاف آمریکایی در آسمان منطقه به گوش می رسد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۲۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزنامه می گوید که صدای انفجارها از پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمر است و همزمان، بالگردها ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش هم در حال پرواز در این منطقه هستند.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا از زخمی شدن شماری از نیروهای ائتلاف تحت رهبری این کشور در نتیجه حملات پهپادی به مواضع آنها در غرب و شمال عراق خبر می دهد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۴:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
منابع خبری از سرنگونی یک پهپاد بیرقدار ترکیه هنگام پرواز بر فراز پایگاه ائتلاف آمریکایی در حومه شمالی غربی حسکه خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۰۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون مرکز روسی آشتی در سوریه گفت که در ماه سپتامبر، نیروی هوایی ائتلاف آمریکایی 362 مرتبه حریم هوایی سوریه را نقض کرده و به خطرآفرینی در آسمان این کشور ادامه دادند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۸:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
جبار عوده از رهبران ائتلاف چارچوب هماهنگی شیعیان در مصاحبه ای گفت که اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه که تحت کنترل ائتلاف آمریکایی و کردهای متحد آمریکاست، از منابع اصلی تهدید امنیت منطقه محسوب می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
مرکز آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم سوریه گزارش داد، جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش تحت رهبری آمریکا در یک روز گذشته هفت مرتبه پروتکل عدم برخورد را در آسمان سوریه نقض کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق تأکید کرد که داعش امروز دیگر تهدیدی برای کشورش نیست و وجود ائتلاف بین المللی ضد داعش دیگر ضرورتی ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بغداد-ایرنا- نخست وزیر عراق و فرمانده ائتلاف آمریکایی درباره چگونگی همکاری و فعالیت آینده این ائتلاف در این کشور بحث و گفت وگو کردند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۴    
شفقنا- وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده های ائتلاف آمریکایی ضدداعش، طی 24 ساعت گذشته 19 مرتبه حریم هوایی سوریه را به طور جدی نقض کرده اند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ به نوشته خبرگزاری سانا ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۵۲    
ارتش روسیه اعلام کرد که یک فروند پهپاد مدل MQ-9 متعلق به ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش به شکل خطرناکی در آسمان سوریه به یک جنگنده سوخو35 روس نزدیک شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۴:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون مرکز روسی آشتی در سوریه ضمن اشاره به تداوم پروازهای خطرناک ائتلاف آمریکایی در این کشور، گفت که تروریست های جبهه النصره 6 مرتبه مواضع نیروهای دولتی سوری را گلوله باران کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۴:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون مرکز روسی آشتی در سوریه ضمن اشاره به پروازهای خطرناک ائتلاف آمریکایی در این کشور، گفت که تروریست های جبهه النصره 12 مرتبه مواضع نیروهای دولتی سوری را گلوله باران کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ائتلاف آمریکایی که مدعی مقابله با داعش است روز پنج شنبه خواستار پایان درگیری ها در شمال شرقی سوریه شد؛ جایی که نیروهای کرد تحت حمایت واشنگتن درگیر نبردهای خونین با قبایل عرب هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس شورای عالی سیاسی یمن پنجشنبه شب در سخنانی به ائتلاف آمریکایی هشدار داد، در صورتی که مسائل اصلی موجود در پرونده بشر دوستانه این کشور حل نشود، راه حل موشک و پهپاد خواهد بود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، مرکز آشتی گروه های متخاصم اعلام کرد که نیروی هوا فضای روسیه سه پایگاه گروه تروریستی جبهه النصره را در سوریه بمباران کرد. وادیم کولیت معاون مرکز آشتی گروه های متخاصم همچنین گفت که پهپادهای ائتلاف آمریکایی در یک روز گذشته ...
یک منبع امنیتی عراقی گفت که آمریکا با فراری دادن تروریست های داعش از زندانی در سوریه، در پی تکرار سناریوی زندان ابوغریب در عراق است. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ به نقل از فارس ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۱    
یادمان نمی رود روزی که هواپیماهای ائتلاف آمریکایی در جنگ 8ساله چگونه بی امان شهرهارا با انواع جنگنده ها درهم می کوبید....
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۱:۴۱    
سفر وزیر خارجه مالزی به بغداد و نشست سران عراق با محوریت بررسی آینده حضور ائتلاف آمریکایی و همکاری با آن از جمله خبرهای مربوط به عراق است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۳:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
ائتلاف بین المللی به اقلیم کردستان عراق هشدار داد که در صورت عدم اجرای اصلاحات در وزارت پیشمرگه، امکان ادامه کمک ها به این نیروها را ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
برخی منابع امنیتی عراق از جایگزینی بخشی از نیروهای ائتلاف آمریکایی در دو پایگاه عین الاسد و اربیل خبر دادند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مرکز آشتی روسیه در سوریه از ثبت 12 مورد نقض پروتکل عدم برخورد توسط جنگنده ها و پهپادهای نیروهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش در سوریه در روز دوشنبه خبر داد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق با بیان اینکه بغداد در حال گفت وگو با ائتلاف آمریکایی برای تعیین شکل همکاری های آینده است، تاکید کرد که عراق به نیروهای رزمی خارجی نیازی ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۵:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق با بیان اینکه بغداد در حال گفت وگو با ائتلاف آمریکایی برای تعیین شکل همکاری های آینده با این نیروهاست، تاکید کرد که عراق به نیروهای رزمی خارجی نیازی ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۸:۴۲    
مرکز آشتی روسیه در سوریه گزارش داد که هواپیما های ائتلاف آمریکا طی روز گذشته 14 بار پروتکل های نقض حریم هوایی سوریه را نقض کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۳:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
مرکز روسی آشتی طرف های متخاصم سوری گفت که طی بیست وچهار ساعت گذشته، نیروی هوایی ائتلاف آمریکایی با انجام پروازهای پهپادی هماهنگ نشده، 14 مرتبه پروتکل های جلوگیری از درگیری در آسمان سوریه را نقض کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۸:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
منابع خبری از تحرکات هوایی ائتلاف آمریکایی بر فراز آسمان پایگاه عین الاسد در استان الانبار در نزدیکی مرز سوریه و عراق خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
طبق گزارش مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه، پهپاد MQ-9 ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا به طرز خطرناکی به جنگنده سوخو-34 نیروهای هوا-فضای روسیه نزدیک شده و فاصله دو هواپیما به کمتر از 100 متر رسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۹:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم سوریه اعلام کرد که هواپیمای ائتلاف آمریکایی روز یکشنبه 16 بار پروتکل های عدم برخورد را نقض کردند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
طبق اطلاعات مرکز روسی آشتی طرف های متخاصم در سوریه، نیروهای هوا-فضای روسیه به همراه نیروی هوایی سوریه مقر یک گروه تروریستی را در منطقه ادلب منهدم کردند و پهپادهای ائتلاف آمریکایی نیز 14 بار پروتکل های عدم تقابل در آسمان سوریه را نقض کردند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
طبق اطلاعات مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه، در سال 2023، " نیروهای ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا"، بیش از 20 برخورد خطرناک با هواپیماهای روسیه در آسمان سوریه انجام داده و تعداد برخوردهای نزدیک و خطرناک آنها در حال افزایش است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون مرکز آشتی روسیه اعلام کرد، پهپادهای ائتلاف بین المللی ضد داعش تحت رهبری آمریکا در ماه ژوئیه 2023، 340 مرتبه امنیت پروازها را در سوریه نقض کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۶:۱۲   + ۱۸ سایت دیگر  
رسانه های عراقی از سقوط یک فروند بالگرد متعلق به ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش در شمال عراق و زخمی شدن 2 سرنشین آن، خبر دادند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مرکز آشتی روسیه در سوریه موارد جدیدی از اقدامات خطرناک جنگنده های ائتلاف آمریکایی در سوریه را ثبت کرده و از ورود شش فروند جنگنده اف-16 ائتلاف موسوم به ضد داعش به سرکردگی آمریکا به حریم هوایی روسیه در منطقه التنف خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۲۳:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هواپیماهای نظامی ائتلاف آمریکایی طی 24 ساعت گذشته، 10 مرتبه حریم هوایی سوریه را نقض کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۰۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ارتش روسیه یکشنبه شب از نقض حریم هوایی سوریه توسط جنگنده ها، پهپادها و هواپیماهای جاسوسی ائتلاف آمریکایی خبر داد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۲۲:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی جنبش انصارالله یمن نسبت به تبعات اقتصادی ادامه محاصره این کشور از سوی ائتلاف آمریکایی هشدار داده و گفته سه عامل در این وضعیت دخیل هستند. محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن نسبت به تبعات اقتصادی ادامه محاصره این کشور از سوی ائتلاف آمریکایی هشدار داد و تاکید کرد که از ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه خبر داد هواپیماهای نظامی ائتلاف آمریکایی در 24 ساعت گذشته 13 مرتبه حریم هوایی سوریه را نقض کرده اند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۵:۰۵    
شفقنا- وزارت دفاع روسیه از 13 تنش هوایی میان هواپیماهای این کشور و هواپیماهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش طی 24 ساعت گذشته در منطقه التنف سوریه خبر داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مرکز آشتی روسیه در سوریه فاش کرد که در پی تمرینات نظامی مشترک روسیه-سوریه، 12 مورد نقض پروتکل ممنوعیت درگیری در سوریه توسط ائتلاف آمریکایی ثبت شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۰۳    
در حالی که وزرای امور خارجه روسیه و سوریه درباره مسائل منطقه ای و همکاری بین المللی گفتگوی تلفنی داشتند، مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه نیز از 14 مورد نقض توافقنامه ایمنی پروازها بین مسکو و واشنگتن توسط پهپادهای ائتلاف آمریکایی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۷:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
روسیه از نقض یادداشت تفاهم ایمنی هوانوردی در سوریه توسط "ائتلاف آمریکایی" خبر داد، به طوریکه روزانه 10 مورد از این تخلفات ثبت می شود.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۸:۵۱    
سردبیر روزنامه رأی الیوم با اشاره به سخنرانی ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا مقابل لابی صهیونیستی نوشت که بهترین پاسخ به این توهمات بلینکن، 4 سیلی برق آسایی بود که به ائتلاف آمریکایی – صهیونستی زده شد. 4 سیلی برق آسای جدید ایران و عربستان به آمریکا ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
یکی از تحلیلگران عراقی با اشاره به نشست اخیر ائتلاف آمریکایی موسوم به ائتلاف ضد داعش در ریاض، از اهداف پنهان آن خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
سردبیر روزنامه رأی الیوم با اشاره به سخنرانی ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا مقابل لابی صهیونیستی نوشت که بهترین پاسخ به این توهمات بلینکن، 4 سیلی برق آسایی بود که به ائتلاف آمریکایی - صهیونستی زده شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۰:۳۶    
کریستین اولریشسن استاد علوم سیاسی در موسسه سیاست عمومی بیکر در دانشگاه رایس در توییتی نوشت: به نظر می رسد خروج امارات متحده عربی از ائتلاف دریایی به رهبری ایالات متحده با ناامیدی ابراز شده در ابوظبی از عدم تمایل واشنگتن برای محافظت فعالانه از شرکای خود مطابقت داشته باشد.