سه شنبه ۰۶ مهرساعت ۱۰:۳۴Sep 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدار زمین»

برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
یورو نیوز: تلکسوپ فضایی هابل که در حال چرخش در مدار زمین است تصویری از عمق کهکشان راه شیری را مخابره کرده که میلیون ها ستاره نورانی را نشان می دهد. ناحیه ای که در نزدیکی مرکز کهکشان ما رصد شده، به اصطلاح خوشه ستاره ای کروی نامیده می شود و ESO 520-21 اسم گذاری شده است ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) گفت: ما در جنگ عزت و سربلندی نیروهای مسلح را نشان دادیم و توانستیم بالندگی و قدرتهای درونی را ثابت کنیم،ما قدرت ساخت سیم خاردار را نداشتیم اما به برکت همین دفاع مقدس و روحیه بسیجی ماهواره در مدار زمین قرار می دهیم.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۵    
بزرگ ترین فضاپیماهای جهان ایستگاه فضایی جهانی است که در مدار زمین قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
دفتر مهندسی فضایی سرنشین دار چین اعلام کرده است که فضاپیمای باری Tianzhou-3 با موفقیت به مدار زمین رسید.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را به دلیل عدم تمجید از ماموریت شرکت اسپیس ایکس در اعزام فضانوردان آماتور به مدار زمین مورد تمسخر قرار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
ناسا اعلام کرد امروز یک سیارک بزرگ با سرعت باورنکردنی 80 هزار کیلومتر در ساعت به مدار زمین نزدیک می شود.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از entrepreneur، در دهه گذشته، تعداد ماهواره های در مدار زمین به لطف وسایل الکترونیکی کوچک و پرتاب های ارزان قیمت سر به فلک کشیده است ...
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
ایلان ماسک در توییت جدیدی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را به خاطر نادیده گرفتن دستاورد بزرگ اسپیس ایکس در ارسال نخستین فضاپیمای حامل شهروندان عادی به مدار زمین مسخره کرد. ماسک قبلا گفته بود ترجیح می دهد از دنیای سیاست دور بماند اما حالا دوباره به این فضا وارد شده است. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا هنوز موفقیت اسپیس ایکس برای ارسال 4 شهروند به مدار زمین را تبریک نگفته و به همین دلیل ایلان ماسک در توئیتی به او طعنه زد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۱:۵۸    
چهار فضانورد خصوصی ماموریت الهام4 شرکت اسپیس ایکس پس از بازگشت به زمین پس از سفر سه روزه در مدار زمین با سفینه دراگون لبخند می زنند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از اسپیس؛ ساعاتی قبل کپسول کرو دراگون شرکت اسپیس ایکس در ماموریت Inspiration 4 با موفقیت به درون جو زمین برگشت و در ساحل شرقی فلوریدا فرود آمد. این ماموریت، نخستین ماموریت فضایی شهروندان عادی بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
شرکت اسپیس ایکس که شامگاه چهارشنبه نخستین گروه از فضانوردان آماتور را راهی مدار زمین کرده بود، ساعاتی پیش با موفقیت به زمین بازگشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
4 شهروندی که همراه کپسول کرو دراگون به مدار زمین سفر کرده بودند، پس از سه روز اقامت در فضا به زمین بازگشتند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
شبکه خبر: چهار گردشگر که برای نخستین بار در تاریخ بدون همراهی هیچ فضانورد حرفه ایی، راهی فضا شده بودند، سفر خود را به پایان رساندند. این تیم چهارنفره در کپسول اسپیس ایکس راهی مدار زمین شده بودند. ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۳:۱۷    
فضانوردان خصوصی مأموریت اینسپریشن 4 اسپیس ایکس، چیزهای عجیبی را به خود به مدار زمین حمل کرده اند که در نگاه اول انتظار نمی رود در فضا کاربردی داشته باشند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
یک گروه فیلمساز روسی برای یک ماموریت 12 روز در ایستگاه فضایی بین المللی در مدار زمین تمرین هایی را در شرایط جاذبه صفر انجام می دهند تا آماده کار در فضا شوند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۹    
بزرگ ترین فضاپیماهای جهان ایستگاه فضایی جهانی است که در مدار زمین قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
15 سپتامبر شرکت "اسپیس ایکس" با موفقیت، چهار فرد غیرنظامی را طی ماموریت Inspiration4 به یک سفر سه روزه به مدار زمین فرستاد. حال بنابر گزارش ها آنها شنبه 18 سپتامبر ساعت 19:06 به وقت منطقه زمانی شرقی( 3:36 بامداد یکشنبه به وقت تهران) به زمین بازخواهند گشت.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۸    
تعداد ماهواره های در حال چرخش در مدار زمین هر هفته افزایش می یابد و در آینده نه چندان دور اطراف کره زمین مملو از ماهواره خواهد بود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
چهار فضانورد خصوصی شرکت اسپیس ایکس در ماموریت الهام4 در عکسی درون سفینه دراگون در مدار زمین لبخند می زنند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
شرکت اسپیس ایکس با فرستادن چهار شهروند خصوصی به مدار زمین زمین در ماموریت الهام 4 (Inspiration4) تاریخ ساز شد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اسپوتنیک ماموریت Inspiration 4 شرکت اسپیس ایکس انجام می شود و در این ماموریت چهار شهروند غیر نظامی با موشک این شرکت به مدار زمین می روند و فضانوردی می کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۵۹    
شرکت اسپیس ایکس، چهار فرد را طی ماموریت Inspiration 4 به یک سفر سه روزه به مدار زمین فرستاد،ویدیوی لحظه پرتاب این فضانوردان به خارج از جو را ببینید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
بامداد امروز 4 شهروند آمریکایی همراه کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس سفری 3 روزه به مدار زمین را آغاز کردند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
شرکت اسپیس ایکس شامگاه چهارشنبه نخستین گروه از سرنشینانی را راهی مدار زمین کرد که همگی فضانوردان آماتور به شمار می روند. به گزارش فرارو، پرتاب اخیر فضاپیمای اسپیس ایکس در پروژه ای که با توجه 4 سرنشینش 4 الهامبخش نام گرفته، آغازگر دورانی تازه در گردگشری فضایی به شمار می رود. ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
4 مسافر ماموریت فضایی " الهام بخشی 4" پیشتر 6 ماه آموزش دیده اند و قرار است پس از 3 روز حضور در فضا و حرکت در مدار زمین با کپسول دراگون، به زمین بازگردند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایلان ماسک چهار شهروند عادی را با فضاپیمای اسپیس اکس به مدار زمین فرستاد. این سفر سه روزه الهام بخش 4 نام دارد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۴۸    
جی پلاس ، به نقل از اسپیس نیوز، روز گذشته 34 ماهواره اینترنتی وان وب به مدار زمین ارسال شدند. این ماهواره ها همراه یک موشک سایوز از مقر بایکنور در قزاقستان به فضا پرتاب شدند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
امروز (15 سپتامبر) شرکت اسپیس ایکس قرار است ماموریت Inspiration4 را انجام دهد و طی آن چهار شهروند غیرنظامی را به مدار زمین بفرستد.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۸:۳۵    
دو ماه پس از آخرین پرتاب استارلینک، اسپیس ایکس دسته ای جدید از ماهواره های اینترنتی خود را از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در ساحل غربی آمریکا به مدار زمین فرستاد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شرکت خصوصی اسپیس ایکس آخرین مرحله آزمایش موشک فالکون 9 خود را برای انجام اولین ماموریت خصوصی مداری با موفقیت انجام داد و شمارش معکوس برای انجام این ماموریت تاریخی را آغاز کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
اسپیس ایکس 51 ماهواره اینترنتی به مدار زمین فرستاد. قسمت اول موشک نیز پس از پرتاب روی دریا فرود آمد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
فضاپیمای شرکت اسپیس ایکس روز چهارشنبه و در قالب ماموریت الهام بخش4 مسافرانی را به مدارزمین اعزام خواهد کرد که بدون دارا بودن سابقه ای حرفه ای در حوزه فضانوردی قصد دارند سفر به فضا را برای همگان تجسم پذیر کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ناسا قراردادی 152 میلیون دلاری با اسپیس ایکس امضا کرده تا در 2024 میلادی یک ماهواره رصد آب و هوا را به مدار زمین ببرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه یک محموله سری 150 کیلوگرمی را همراه موشک سایوز به مدار زمین فرستاد.
سینا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۳۰    
معاون وزیر امور خارجه روسیه به آمریکا هشدار داد که روسیه و چین مدت هاست خواستار استفاده از ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک برای جلوگیری از رقابت تسلیحاتی در فضا بوده و در صورت اقدام آمریکا در این زمینه، پاسخ محکمی خواهند داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سازمان فضایی ناسا پس از چندین سال تاخیر بالاخره تلسکوپ جیمز وب 10 میلیون دلاری را راهی مدار زمین می کند.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
چین یک صورت فلکی تشکیل شده از 36 ماهواره را برای بررسی بلایای طبیعی در مدار زمین راه اندازی می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۲۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به تازگی ویدئویی از کوتاهی مو در ایستگاه فضایی بین المللی در شبکه های اجتماعی منتشر شد و توجه کاربران را به خود جلب کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
چین یک ماهواره رصد فراطیفی را با موفقیت به مدار زمین فرستاد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، مدتی قبل موشکی به ایستگاه فضایی بین المللی رفت که حامل پیتزا و میوه های تازه بود. این محموله برای خدمه ایستگاه فضایی که چندین ماه است در مدار زمین هستند فرستاده شده بود. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۲:۵۴    
سازمان فضایی چین قصد دارد برای بالا بردن توانایی های هواشناسی و کنترل بلایای طبیعی در این کشور 36 ماهواره را به فضا پرتاب کند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۲:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: آژانس فضایی اروپا نیز از چنین ماهواره هایی برای نظارت و ثبت تصاویر حیرت انگیز از وقایعی مانند طوفان، زلزله، آتش سوزی وسیع، سیل، آتشفشان و حتی لکه های نفتی بر سطح اقیانوس ها استفاده می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۲۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
فضاپیمای آهنربایی جدیدی طراحی و ساخته شده که می تواند زباله های فضایی را جمع آوری کند، اکنون این فضاپیما در مدار زمین مشغول به کار است.
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۷:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
جی پلاس ، به نقل از سی جی تی ان، سازمان فضایی چین روز گذشته مجموعه ای از تصاویر با وضوح بالا منتشر کرد. این تصاویر توسط 3فضانورد چینی ثبت شده که در ماژول اصلی ایستگاه فضایی چین به نام تیان هه در مدار زمین اقامت دارند. ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۶:۳۴    
وب سایت یک پزشک - میثاق محمدی زاده: بیش از یک سوم جمعیت جهان تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفتند. کرونا شکل جهان را عوض کرده و زمین چهره جدیدی به خود گرفته است. ...
ایستگاه آی تی   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۸:۴۳    
به گفته تحلیلگر معتبر مینگ چی کو، آیفون 13 از قابلیت ارتباط ماهواره ای با مدار زمین پایین (LEO) برخوردار است تا به کاربران امکان برقراری تماس و ارسال پیام در مناطق بدون پوشش 4G یا 5G را بدهد. ...
روزنامه هموطن سلام   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بازوی سرمایه گذاری وزارت علم و فناوری چین پروژه ای 5 ساله با 2.3 میلیون بودجه برای ساخت یک فضاپیمای بسیار بزرگ در مدار زمین اختصاص داده است.