چهارشنبه ۱۵ آذرساعت ۰۲:۴۳Dec 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتاب درسی»

جام جم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۶    
وقتی وضعیت صنعت نشر را مرور کردیم چیزی کمتر از 5000تن تولید کاغذ داخلی بود. در این زمینه نیاز آموزش و پرورش حدود 50 هزار تن و سایر حوزه ها بین 30 تا 40 هزار تن بود. آقای رئیس جمهور زمانی که در قوه قضاییه بودند، از کارخانه چوب و کاغذ مازندران بازدید و دغدغه خود را به ما منتقل کردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر آموزش و پرورش ساوه گفت: با گذشت دو ماه و نیم از آغاز سال تحصیلی، اما متاسفانه برخی دانش آموزان فاقد کتاب درسی در برخی دروس هستند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۲:۵۵    
معاونت پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: یک ونیم درصد از دانش آموزان در مدارس برای کتاب ثبت نام نکرده اند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۱:۵۴    
دماوند (پانا) - یک نویسنده کودک و نوجوان که فعالیت های موثری در سایر کشورها داشته است، عضویت در کانون پرورش فکری را عاملی موثر در موفقیت خود دانست که موجبات چاپ چند قصه اش را در کتاب درسی کشورهای آلمان و بوسنی فراهم کرد ...
جشن خودکفایی تولید کاغذ کتاب درسی برگزار شد. به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مراسم جشن خودکفایی تولید کاغذ کتاب درسی با حضور محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی لطیفی معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش، از تداوم فرآیند تدوین نسخه به روز سند تحول آموزش و پرورش خبر داد و با رد تالیف کتاب درسی برای دو گروه دختران و پسران دانش آموز گفت: کسانی حاشیه جوها به طورطبیعی حاشیه ساز هم هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
وقتی به خودکفایی می رسید، طعم شیرین آن برای همیشه در ذهن شما باقی می ماند، به خصوص وقتی که در تولید 155 میلیون کتاب درسی پای کاغذ ایرانی در میان باشد و طعم شیرین تحصیل علم برای دانش آموزان دوچندان شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۶:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
آیین خودکفائی تولید کاغذ کتاب های درسی کشور، با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کارخانه چوب و کاغذ مازندران برگزار شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۲:۰۷    
این عبارت سه کلمه ای به تنهایی حتما می تواند مایه خوشحالی باشد به خصوص اگر در مقام یک روزنامه نگار فرهنگی در جریان اتفاقات یک دهه اخیر باشی. کافی است عبارت جشن خودکفایی کاغذ یا به عبارت دقیق تر جشن خودکفایی کاغذ کتاب های درسی را بگذاریم جلوی دلارهایی که دستگاه عظیم و طویل آموزش وپرورش برای تولید ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۲:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین مازندران ، محمدمهدی اسماعیلی صبح روز جمعه در آیین خودکفایی تولید کاغذ مورد نیاز کتب درسی کشور که در کارخانه چوب و کاغذ مازندران برگزار شد، اظهار کرد: 2 سال پیش که از این کارخانه بازدید کردم پس از بازدید و بررسی پیشینه کار افق روشنی را نمی دیدیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
جشن خودکفایی در تولید کاغذ مورد نیاز کتاب درسی صنایع چوب و کاغذ مازندران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار مازندران و مسئولان استانی و شهرستانی در کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اسماعیلی، وزیر فرهنگ گفت: برای تأمین کاغذ 155 میلیون جلد کتاب درسی به خودکفایی رسیدیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران اعلام کرد: کل تولید کاغذ مورد نیاز آموزش و پرورش برای 155 میلیون کتاب درسی به صورت صد درصد داخلی انجام می شود که 45 هزارتن برای چاپ کتب درسی و 5 هزارتن برای جلد کتاب است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد از اختصاص ماهانه هزار تن کاغذ به ناشران خبر داد و گفت: پای کار کاغذ ایرانی هستیم و کیفیت را تولیدکنندگان باز هم بالا خواهند برد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز در نقطه ای ایستاده ایم که کاغذ مورد نیاز 155 میلیون جلد کتاب درسی فرزندان ایران توسط کارخانه چوب و کاغذ مازندران با همه الحاقات و نیازمندی ها تأمین می شود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۱:۴۶    
اسماعیلی با تاکید براینکه کمک به حوزه نشر به عنوان یکی از مظاهر خوداتکایی و خودباوری با قوت در دستور کار قرار دارد، گفت: خداوند متعال را شاکریم که به هدایت های داهیانه رهبری و حمایت دولت 155 هزار جلد کتاب درسی دانش آموزان ایران اسلامی با کاغذ مازندران تولید شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۱:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
ساری- ایرنا - امید نیک نژاد مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در آیین جشن ملی خودکفایی تولید کاغذ در ساری گفت: از این پس 155 میلیون جلد کتب درسی دانش آموزان کشور با کاغذ تولید داخلی چاپ می شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت: 155 میلیون جلد کتب درسی با کاغذ ایرانی تقدیم سراسر دانش آموزان کشور خواهد شد.
دولت   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشن خودکفایی کاغذ روز جمعه - 10 آذر- در مازندران برگزار می شود، گفت: 80 هزار تن کاغذ تولید می کنیم و 155 میلیون جلد کتاب درسی با کاغذهای تولیدی داخل چاپ شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی بر بازنگری و بررسی فرآیند توزیع کتاب در مرکز استان تاکید کرد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: جشن خودکفایی کاغذ جمعه در مازندران برگزار می شود. وی افزود: از 5 هزار تولید کاغذ در سال 1400 امروز به 80 هزار تن رسیدیم. 155 میلیون کتاب درسی عینا با کاغذ های تولید داخل چاپ شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۱۶   + ۲۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشن خودکفایی کاغذ روز جمعه - 10 آذرماه - در مازندران برگزار می شود، گفت: 80 هزار تن کاغذ تولید می کنیم و 155 میلیون جلد کتاب درسی با کاغذهای تولیدی داخل چاپ شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ گفت: از تولید 5 هزار تن تولید کاغذ در سال امروز به 80 هزار تن رسیدیم و 155 میلیون کتاب های درسی با کاغذهای تولید داخل چاپ شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشن خودکفایی کاغذ روز جمعه - 10 آذرماه - در مازندران برگزار می شود، گفت: 80 هزار تن کاغذ تولید می کنیم و 155 میلیون جلد کتاب درسی با کاغذهای تولیدی داخل چاپ شده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
آیا هوش مصنوعی کتاب درسی را منسوخ می کند؟
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۹:۰۱    
در بسته زیر اخبار و محتوا های آموزشی پیرامون فیلم/ چرا عبارت بابا آب داد از کتاب درسی حذف شد ، آیا زنگ ورزش در مدارس اجباری است ؟ ، عکس / دمپایی پارتی دختران در مدرسه ، تاریخ شروع و پایان دهه فاطمیه سال 1402 ، سقف سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان مشخص شد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای پویش اهدای کتاب به کتابخانه های مدارس ابتدایی مناطق محروم در استان گفت: در این پویش بیش از 2 هزار جلد کتاب درسی و کمک درسی از طرف دانش آموزان جمع آوری و به مناطق محروم اهدا شد.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۹:۲۶    
دانستنی آنلاین: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از چاپ 155 میلیون جلد کتاب درسی با استفاده از کاغذ داخلی خبر داد. به گزارش دانستنی آنلاین:محمد مهدی اسماعیلی با بیان اینکه به زودی جشنی بابت حل شدن مشکل کاغذ برپا خواهیم کرد، افزود: 155 میلیون جلد کتاب درسی با استفاده از کاغذ ایرانی چاپ شد و ماهانه [...]
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۷    
یک شهروند مشهدی گفته فرزند من کلاس اول ابتدایی است. او هر روز باید پنج کتاب درسی به همراه پنج دفتر به کلاس درس ببرد .
فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی فرارو- علیرضا پناهیان در گفتگویی تلویزیونی با شبکه یک سیما گفت: همیشه جمله بابا آب داد و بابا نان داد اول کتاب فارسی بود که همه قدیمی ها یادشان هست. حالا این از نظر شرعی واجب است یا حرام و مستحب؟ شرع در اینباره سکوت میکند. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: کتاب درسی به صورت یک سنت بسیار قابل احترام است و معلم باید متوجه شود که کتاب درسی فقط یک ابزار محسوب می شود و این معلم است که باید در جهت کسب شایستگی های پایه در دوره ابتدایی موقعیت یادگیری خلق کند و وابسته به کتاب نباشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۹:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مفهوم بسیج در قالب شعر، داستان، وقایع تاریخی، اجتماعی و ... در کتب درسی و مجلات رشد منتشر شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، با دو تن از دانش آموزان پایه دوازدهم در حاشیه چهاردهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با محوریت نقد و بررسی کتب درسی و کنکور سراسری ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۲۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه ریزی برای برگزاری جشن خودکفایی تولید کاغذ در ایران خبر داد. محمد مهدی اسماعیلی در سمنان گفت: امسال برای نخستین بار 155 میلیون نسخه کتاب درسی با کاغذ ایرانی چاپ شد. ...
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۶:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
انتشارات دانشگاهی اسپرینگر نیچر که ناشری آلمانی -بریتانیایی است، یک کتاب درسی در حوزه مالی و حسابرسی را که با استفاده از مدل جی پی تی 3.5 به رشته تحریر درآمده بود، روانه بازار نشر کرد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۳:۰۱    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، جالبه بدونید که یکی از پروژه های تعریف شده، استفاده از دانش آموختگان مشرق شناس و حوزه علمیه برای ترجمه بخش هایی از نهج البلاغه همراه با تحلیل آن، برای اضافه شدن به کتب درسی دبیرستان های ژاپن بوده است. مطالب مرتبط ...
خبرگزاری یوپنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۰:۵۴    
به مناسبت روز کتاب و گرامیداشت هفته کتابخوانی، دستاوردهای دانشگاه پیام نور طی دو سال گذشته در حوزه نشر کتاب را تشریح نمودند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره کمبود در تعداد کتاب های درسی گفت: براساس منطق و معیارهایی حتی بیشتر از حد مورد نیاز کتاب چاپ می کنیم و هر زمان که سامانه به صورت برخط اعلام نیاز را به ما نشان دهد، پیش از اینکه موجودی صفر شود، چاپ کتاب را مجدد شروع می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور استان های ستاد همکاری حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش گفت: جهت آشنایی بیشتر دانش آموزان با سفارت آمریکا مطالبی در 13 کتاب درسی تحت 22 عنوان جمع آوری و در اختیارشان قرار می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۹:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اقدامات حفاظتی بر کتاب درسی همراه شهید گمنام متعلق به 43 سال قبل توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران انجام شد.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۰:۳۹   + ۱۵ سایت دیگر  
جداسازی مباحث درسی دختران و پسران، موضوعی که از سوی وزیر آموزش و پرورش اعلام شد، مسئله ای است که با واکنش های متعددی همراه بوده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مبلغ نوشت: پروفسور تزوتان تئوفانوف مترجم قرآن کریم به زبان بلغارستانی درباره شیوه علاقه مندی خود به زبان عربی می گوید: من دانش آموز دبیرستانی بودم و هر روز در کتابفروشی ها و کتابخانه ها به دنبال کتاب های جالب می گشتم ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۱:۰۷   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتشار 155 میلیون کتاب درسی با کاغذ داخلی خبر داد. محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: چند کشور همسایه نشست هایی را برای اصحاب فرهنگ و هنر پیش بینی شده است که اتفاق خوبی در راستای همگرایی و انسجام بیشتر خواهد بود. ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: تعدادی از معلمان از عدم دریافت کتاب درسی برخی دانش آموزان در این استان سخن می گویند که آموزش و پرورش این استان راه حل این مشکل را بیان کرد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مبلغ نوشت: آقای زمانی میگوید در نشست نماینده یونسکو با جمعی از اساتید اصفهان، یونسکو به دنبال اسنادی معتبر بود که کارهای معماری شیخ بهایی را اثبات کند و جایزه ای را در معماری با نام وی در نظر بگیرد ولی متأسفانه هیچ یک از اساتید سند و مدرکی برای ارائه نداشتند چون کسانی که ایشان را معمار نامیده اند ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۰۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ویدئویی از سوال مجری صدا و سیما از منادی نماینده تبریز و رییس کمیسیون آموزش و پرورش منتشر شد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
ورود دانش آموزان به مقطع متوسطه دوم با اضطراب و نگرانی زیادی همراه است، در چنین شرایط پر اضطرابی که همه ی دانش آموزها به دنبال منابع کمک آموزشی جدید، استفاده از بهترین معلم ها، دسترسی به نمونه سوالات برتر و... هستند به هیچ وجه منطقی نیست از دانش آموزها بخواهیم فقط به خواندن کتاب درسی اکتفا کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
علی رغم تأکیدات مسئولان آموزش و پرورش نسبت به اهمیت سواد رسانه ای و لزوم توسعه آموزش این درس، عوامل متعددی موجب شده است تا آموزش این مباحث در نظام تعلیم و تربیت تا این اندازه غریب باشد.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۹:۳۸    
Polestar با معرفی کراس اوور الکتریکی پریمیوم کوپه سایز 4، انتخابی کرد که شیشه عقب را به طور کامل کنار گذاشت. زمانی که برای اولین بار به نمایش درآمد، اکثر ما احتمالاً عدم وجود شیشه عقب را نادیده گرفتیم و تصور می کردیم که طراحان Polestar با ادغام یک ویژگی طراحی متناقض در یک مدل منفرد که در تضاد با ...