شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۷:۴۰Oct 2020 24

جدیدترین‌های «صنعت خودروی کشور»

دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شاتا : معاون وزیر صمت و رئیس جدید هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) بهبود کیفیت و کمیت تولید در صنعت خودروی کشور را به عنوان محور مهم اقدامات ایدرو بیان کرد ...
ایران و چین در شرایطی پیش نویس همکاری مشترک 25 ساله خود را نهایی کردند که بخشی از این مشارکت، در حوزه خودروسازی خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۸:۴۳   + ۱۷ سایت دیگر  
در سال گذشته میلادی و طی مراسمی در موزه اتومبیل پکن، از میان برندهای مختلف تولیدکننده پیکاپ در چین جایزه مذکور برای کلاس پیکاپ های بزرگ به تی8 اختصاص یافت.
خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۶:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
وجود فضایی غیرشفاف و مبهم در فرآیند قراردادهای تأمین قطعات باعث عدم امکان نظارت گسترده توسط دستگاه های نظارتی شده است که درنتیجه موجب ایجاد بستری برای فساد مالی، افزایش غیرواقعی بهای تمام شده خودرو و ایجاد انحصار می شود. ...
اقتصاد آنلاین / شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۵   + ۳۷ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت های دستوری، صنعت خودرو کشور را با زیان هنگفت روبرو کرده است و در زمان حاضربا توجه به این نوع قیمت گذاری، شاهد سه نوع قیمت مصوب، تمام شده و قیمت بازار برای صنعت خودرو هستیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۳۷    
از اواسط دهه 1330 خودروسازی ایران ابتدا تنها با مونتاژ خودرو های خارجی و سپس با بومی کردن محصولات کشور های صاحب صنعت خودرو، به ایران وارد شد. اینکه صنعت خودروی کشور مونتاژکار است یا خیر و اینکه آیا لفظ مونتاژکار بودن به خودی خود بد است یا خیر ...
عصر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
عصر خودرو- داوود میرخانی رشتی، استاد بی بدیل صنعت خودرو کشور در روز جهانی معلم طی مراسمی که با حضور جمعی از هم قطاران نسل خویش به مدد مدیران شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در محل این شرکت برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سیاوش تصویری / کارشناس حوزه خودرو پس از تحریم های بین المللی، صنعت خودروی کشور به یک رکود نسبی رسید و به دنبال آن خودروسازان چینی و فرانسوی از کشور خارج شدند و ارائه خودروهایی مانند رنو، برلیانس، چانگان، هایما، هاوال و... متوقف شد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
جدی، نماینده مردم شیروان و نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات صنعت خودرو در کشور ریشه ای و ساختاری است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۰:۴۱   + ۳۹ سایت دیگر  
ایکوپرس : در حکمی از سوی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، احد میرزایی به عنوان مدیر ارتباطات و امور بین الملل این شرکت منصوب و معرفی شد. فرشاد مقیمی در این حکم ضمن تاکید بر اعمال تدابیر لازم و بهره گیری از توان و شایستگی های منابع مدیریتی و تخصصی موجود و کارآمد ...
اسب بخار پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۷:۰۷    
دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران در حالی آغاز شده است که در آن یک خودروساز بخش خصوصی و دو تن از مدیران ارشد آن به بهانه ورود در حوزه موشک بالستیک به فهرست جدید تحریم ها اضافه شده اند. ...
در حالی نهادهای نظامی مدت هاست برای حضور موقتی در زنجیره خودروسازی و صرفا کمک به تولید برخی قطعات وارداتی اعلام آمادگی کرده اند که مجلس شورای اسلامی به دنبال رسمی کردن حضور نظامیان در صنعت خودروی کشور است.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۳:۲۷   + ۵۷ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آمادگی برای توسعه همکاری با پتروشیمی ها در تامین مواد اولیه و مبادلات ارزی در زنجیره تامین خودروسازان خبر داد.
خودرو تک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۶    
اولین خودروی تولید داخل با موتور توربوشارژ و جعبه دنده اتوماتیک درست در اوج تحریم ها، می تواند خبر خوبی برای افق صنعت خودروی کشور باشد. دنا پلاس توربو اتوماتیک اگرچه دیرهنگام ولی پاسخی ایرانی به تمام خودروهای چینی هم کلاس بود. با این حال قیمت نهایی این خودرو در بازار آزاد همه را شوکه کرد. ...
نمایشگاه های هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دستاوردهای مهندسان بسیجی گروه صنعتی ایران خودرو، با حضور فرشاد مقیمی، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و سردار بلالی، مشاور عالی فرمانده هوا فضا در محوطه پایانه ایران خودرو افتتاح شد.
اقتصاد آنلاین / خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۰   + ۵۳ سایت دیگر  
در حوزه قوای محرکه و توسعه موتورهای موجود قدم های خوبی برداشته ایم و در ارتقای استاندارد خودروها از اروپا چهار به اروپا پنج از هیچ کارشناس خارجی استفاده نکردیم و این یک دستاورد بزرگ در حوزه صنعت خودروی کشور تلقی می شود.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۲    
علی خاکساری: مسیری که صنعت خودرو تا کنون رفته است، به این زودی ها امکان اصلاح ندارد، این سخن را بر این اساس تاکید می کنم که در بیست سال گذشته با تحقیق و مطالعه به این نتیجه رسیدم که با روندی که صنعت خودرو تا کنون دنبال کرده و صنعت خودروی کشور موجب ایجاد فسادهای زیادی شده ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۳    
در ویدیو زیر فربد زاوه به تشریح برخی از دلایل عقب ماندگی صنعت خودروی کشور پرداخته است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۸:۳۵    
پراید یکی از ماشین های پرفروش صنعت خودروی کشور محسوب می شود، که به دلیل افزایش قیمت ها در پی تحریم، قیمت آن به بیش از صد میلیون تومان افزایش یافته است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۶   + ۱۲۵ سایت دیگر  
سایپانیوز: فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از خطوط تولید، مرکز تحقیقات و نوآوری و محصولات جدید گروه سایپا گفت: حرکتی که در سایپا در عرصه تکیه بر توان داخلی آغاز شده، مستحکم و با اخلاص ادامه یابد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۲    
یزد- حسینی پور، مدیر نمایندگی سایپا در یزد پایان محدودیت ها و موانع وارداتی در حوزه خودرو را آغاز خودکفایی در این صنعت می داند و می گوید: هدف نهایی سایپا جهش تولید و کیفیت است.
شروع تحریم ها در سال 96 فضای سردی را بر دامنه ی صنعت خودروسازی کشور ایجاد کرد و گروه بهمن نیز مانند همه خودروسازان داخلی با مشکلات عدیده ای مواجه شد ولی با ایجاد تحولی عظیم در فرآیندها، بهبود ساختارها و طرح های توسعه ای منجر به کسب دستاوردهای عظیم در این مجموعه شد.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۰:۴۶    
فربدزاوه کارشناس صنعت خودرو با تاکید بر اینکه ضعف مدیریتی امروز باعث شده که گرانی در بازار های مختلف از جمله خودرو بیداد کند، بیان داشت: صنعت خودروی کشور امروز از معضلات بسیار زیادی رنج می برد می برد که عمده آن به این مسئله بر می گردد، که صنعت خودرو توسط دولت اداره می شود، برای نمونه پراید به [...]
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
جست وجو برای جایگزینی شرکای اروپایی و آسیایی که به واسطه تحریم ها همکاری خود با شرکت های داخلی را لغو کردند، یکی از دغدغه های سیاست گذار خودرویی و همچنین مدیران خودروساز شده است.
اقتصاد آنلاین / رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۹   + ۲۵ سایت دیگر  
با سرکشی دوباره ارز، بازار خودرو نیز باز هم خود را بالا کشید، تا آنجا که پراید بالاخره قله 100 میلیون تومان را فتح کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
جمعی از متخصصین و کارشناسان صنعت خودرو در بیانیه ای مشکلات موجود در صنعت خودرو را عنوان کرده اند.
ملیت   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۵:۰۷   + ۳۷ سایت دیگر  
هم زمان با بازدید مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از نمایشگاه نهضت قطعه سازی وزارت دفاع، چند قطعه گلوگاهی خودرو اعم ازACU، توربوشارژر، ایربگ و باتری های ویژه خودروهای عمومی و تاکسی و مناطق گرمسیری، ساخت متخصصان صنعت دفاعی وزارت دفاع رونمایی شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۸:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
دنا پلاس توربوی اتوماتیک، نمایشی از اوج توانمندی های صنعت خودروی کشور در طراحی و تولید خودرویی مطابق با فناوری روز دنیاست. سدان دوست داشتنی ایران خودرو هم اکنون در آستانه خرامیدن بر روی آسفالت داغ خیابان های شهرها و جاده های ایران قرار دارد تا روزهای پرهیجانی را در بازار رقم بزند و کیفیت خودروهای ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۴۵   + ۵۲ سایت دیگر  
دنا پلاس توربوی اتوماتیک، نمایشی از اوج توانمندی های صنعت خودروی کشور در طراحی و تولید خودرویی مطابق با فناوری روز دنیاست.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
صنعت خودروی کشور را که ورق میزنی پر است از فراز و نشیب. مدیرانی که آمدند و رفتند و هرکدامشان از خود اقداماتی را به جا گذاشتند. اما برخی ها نامشان در دفتر این صنعت پرحادثه، ماندگار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۳:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو کشور، طرح کاهش ارزبری 600 میلیون دلاری صنعت خودرو کشور از جمله همان اقدامات دستوری است که ریشه در محدودیت های ارز داشته اما منطقی بودن آن، مشخص نیست و باید دید منظور دولت از کاهش ارزبری در کدام نقطه صنعت خودروی کشور است!؟
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
پدال نیوز- نایب رئیس مجلس گفت: ضعف ها و مشکلات صنعت خودروی کشور نه فنی است و نه علمی؛ بلکه مشکل صنعت خودرو، ضعف در سیاستگذاری و راهبری است.
نایب رییس مجلس مشکل صنعت خودرو را ضعف در سیاستگذاری و راهبری دانست و با اشاره به افزایش قیمت خودرو گفت: سازوکار پیشنهادی ما عرضه خودرو در بازار بورس کالاست که البته ملاحظاتی نیز دارد و باید اقدامات موازی دیگری نیز در کنار این اصلاح صورت پذیرد.
خودرو بانک   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
محصولات ما اولین محصول ما که یک کشنده 2*4 است با همکاری شرکت اروپایی DAFRAN DIESEL از معتبرترین شرکت های طراحی و مهندسی خودرو در اروپا و همکاری و بهره گرفتن از مجرب ترین متخصصان صنعت خودروی کشور طراحی و به مرحله تولید انبوه رسیده است. ...
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۲۲:۱۲   + ۳۴ سایت دیگر  
با خروج پراید از خط تولید، تیبا، کوییک و ساینا جایگزین محصولات خانواده پراید شدند؛ خودروهایی که بسیار بالاتر از پراید در بازار قیمت دارند.
اسب بخار پرس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۶:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
شانزدهم مرداد 1399 شبی خاص برای صنعت خودروی کشور و گروه خودروسازی سایپا بود که در تاریخ صنعت خودروی ایران ثبت شد؛ شبی که به طور رسمی با پراید خداحافظی شد. این خداحافظی یک وداع تاریخی بود که به نام جواد سلیمانی ثبت شد. ...
کار پرس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۰۲:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
: پس از تقریبا سه دهه زندگی پر فراز و نشیب پراید در خودروسازی ایران، اواخر هفته گذشته سرانجام تولید آن برای همیشه متوقف شد تا پر تیراژترین، پر فروش ترین و پر حاشیه ترین محصول تاریخ صنعت خودروی کشور به تاریخ بپیوندد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۵:۵۹    
امروز رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از توانمندی های صنعت خودروی کشور و نمایشگاه دستاوردهای ساخت داخل قطعات در شرکت ساپکو بازدید کردند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن گفت: امیدواریم که این پیش بینی ها اشتباه باشد اما اگر قرارداد میان ایران و چین منعقد شود صنعت خودروی کشور محکوم به فنا خواهد بود.
خودرو   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۷:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
سه روز دیگر، دو سالانه تحریم صنعت خودرو تمام می شود و این صنعت سومین سال از اعمال محدودیت های بین المللی را تجربه می کند. دوسال پیش همراه با نقض برجام توسط رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، تحریم ها علیه اقتصاد ایران آغاز شد ...
ملیت   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۵:۴۳   + ۷۲ سایت دیگر  
ظرفیت های دانشجویان و فارغ التحصیلان کمیته امداد امام خمینی (ره)، می تواند در صنعت خودروی کشور به کار گرفته شود.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
امیرحسین کاکایی، عضو هئیت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران دیدگاه نخبگانی و یادداشت اختصاصی برای خبر فوری نوشت: زمانی که بعضی نهادها در مسئله مدیریت قرعه کشی خودرو شرکت می کنند متوجه نیستند که چه بلایی بر سر صنعت و بازار خودرو می آورند.
سایپا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۴:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای اینکه صنعت خودروی کشور حفظ و از خروج ارز جلوگیری شود بایستی به سمت افزایش همکاری با قطعه سازان و دانش بنیان ها رفت.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۲۳:۲۴    
می متالز - مدت ها است صنعت خودروی کشور از نبود پلت فرم ساخت داخل و به روز رنج می برد. عمده محصولات کشور بر پایه پلت فرم های قدیمی تولید می شود که البته توانایی استفاده در محصولات مختلف را نیز ندارند، اما اکنون به نظر می رسد بخش تعاون کشور موفق شده تا در این زمینه اقدامی موثر انجام دهد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تیغه سازی به عنوان یک فناوری تخصصی و مورد استفاده در تمامی صنایع کوچک و بزرگ می باشد. ضمن توجه به این موضوع که بشر از ابتدای خلقت به ابزارهای برشی نیازمند بوده و استفاده از این ابزارها شاید با عمر بشر برابری کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: نه تنها در دوران تحریم، میزان تولیدات خودروسازی کشور کاهش نیافت، بلکه با کمک واحد های قطعه سازی توانستیم جلوی تحریم ها ایستادگی کنیم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۷:۲۸    
یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه اعتماد دولت به فعالان صنعت خودروی کشور بی سابقه است گفت: اعتماد محض دولت به صنعت خودرو، بازار را دچار هرج و مرج و ناآرامی کرده و قدرت خرید مردم برای تأمین وسیله نقلیه موردنیازشان را به شدت کاهش داده است.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۳:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
محصول پروژه K132 ثمره ذهن خلاق ایرانی و هم گرایی قطعه سازان در طراحی و تولید این خودرو است و فصل تازه برای تحول بنیادین در صنعت خودروی کشور به شمار می رود.
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران خودرو با ساخت داخل محصول جدید توان تولید داخلی را به رخ جهانیان کشاند و توانست نشان دهد و ثابت کند که صنعت خودروی کشور به سطحی از بلوغ رسیده که نیاز به همکاری شرکای خارجی ندارد.