یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۰:۳۷Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم علیه ایران»

رکنا   ۴ ساعت پیش    
رکنا:خزانه داری آمریکا: به اعمال تحریم علیه ایران و ونزوئلا ادامه می دهیم
سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا در واکنش به گزارش همکاری نفتی تهران، کاراکاس گفت که واشنگتن به اعمال تحریم علیه ایران و ونزوئلا ادامه می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۶:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
کمیته مطالعات جمهوری خواهان به عنوان بزرگترین نماینده این حزب در کنگره آمریکا در تلاش است تا با تصویب یک لایحه ضدایرانی در برنامه دفاع ملی 2022 مانع رفع هر گونه تحریم علیه ایران شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده تیپ میرزا کوچک خان لنگرود با اشاره به دلایل ترور اشخاص مطرح انقلاب گفت: ترور شخصیت های برجسته انقلاب، ترور علما، خرابکاری در نقاط مختلف کشور، آغاز تحریم علیه ایران بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه مازندران پذیرش ایران به عنوان عضو دائم سازمان منطقه ای شانگهای را زمینه ساز ترک برداشتن و لرزان شدن پایه های تحریم بر اقتصاد ایران دانست و گفت : طی سال های آینده اثرات مثبت این اتفاق مهم و راهبردی برای مردم و بخصوص فعالین اقتصادی مشخص خواهد شد .
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: درخواست مقامات رژیم صهیونیستی برای اعمال تحریم ایران از سوی کشورهای غربی بخشی از پازل افزایش فشار علیه کشورمان برای امتیازگیری در روند مذاکرات هسته ای است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: تا وقتی آمریکا و دیگر اعضای 4+1 به تمامی تعهدات خود در برجام عمل نکرده اند، صحبت و حتی فکر کردن درباره مذاکراتی فراتر از آن بی معنی است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۴۵    
مهم ترین مفاد مقابله با اقدامات بی ثبات کننده ایران در کاتسا به اعمال تحریم علیه ایران به بهانه های فعالیت های موشکی، تروریسم و حقوق بشر اختصاص یافته است. بخش اول، دوم و سوم این قسمت از قانون به بیان عنوان، تعریف اصطلاحات و ایجاد الزام قانونی برای ...
نماینده   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
چند روز پیش روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی آورده بود که آمریکا اعمال تحریم های جدید علیه فروش نفت جمهوری اسلامی ایران به چین در صورت شکست مذاکرات وین را در دستور کار خود قرار داده است، پس رویکرد دوگانه کاخ سفید و ادعای بررسی اعمال تحریم علیه ایران را چگونه می توان توضیح داد؟
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۳۷    
در دوران اوباما شاهد اعمال 15 تحریم بودیم که اثرات دشواری را بر اقتصاد ایران گذاشت. اما طی دوران ترامپ حدودا 700 تحریم علیه ایران اعمال شده که به نظر می رسد کارآمدی کمتری نسبت به دوران اوباما داشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا : محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی توییتری با اشاره به اهمیت توافق هسته ای، تاکید کرد که دولت های آمریکا هیچ گاه نخواهند توانست به نتیجه مطلوبشان از اعمال تحریم علیه ایران دست یابند ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
محمد جواد ظریف با انتشار توئیتی در ششمین سالروز امضای برجام با اشاره به اینکه این توافق بدون توسل به جنگ یک موضوع فصل هفتمی شورای امنیت را حل کرد، نوشت: دولت های آمریکا هیچ گاه نخواهند توانست به نتیجه مطوبشان از طریق اعمال تحریم علیه ایران دست یابند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۵:۳۴   + ۵۸ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری با اشاره به اهمیت توافق هسته ای، مطرح کرد که دولت های آمریکا هیچ گاه نخواهند توانست به نتیجه ی مطلوبشان از اعمال تحریم علیه ایران دست بیابند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۵:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در ششمین سالگرد حصول برجام، به رئیس جمهور جدید آمریکا توصیه کرد که از سیاست شکست خورده و ناکارآمد تحریم ها و فشار حداکثری درس بگیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
"اساساً به بانیان تحریم ها که امضای کری را تضمین می دانستند باید گفت که نعل وارونه نزنید و پاسخ دهید که چه تضمینی وجود دارد حتی با کوتاه آمدن در حوزه موشکی و منطقه ای بار دیگر آمریکایی ها زیر قولشان نزنند!"
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
پمپئو به سیاست دولت بایدن در مذاکره برای احیای برجام تاخت و مدعی شد ادامه سیاست فشار حداکثری و اعمال تحریم علیه ایران بهترین سیاستی است که به نفع مردم آمریکا و مردم ایران است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۲۰:۲۶   + ۳۵ سایت دیگر  
پارلمان اروپا با صدور قطعنامه ای از شورای اروپا خواست تا تحریم هایی را علیه مقامات ایرانی اعمال کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد که تا هزار و 600 تحریم علیه ایران برداشته نشود گفت وگویی رقم نمی خورد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص خواسته دبیر کل سازمان ملل متحد از آمریکا برای برداشتن تحریم ها با دکتر ابراهیم عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رضا نصری حقوقدان بین الملل با انتشار توئیتی به تحرکات لابی های ضدایرانی همزمان با نزدیک شدن به آغاز به کار دولت جدید در ایران خبر داد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – طرف های غربی برجام در روز های اخیر موضع گیری های جدیدی در مورد این توافق و گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت های هسته ای ایران داشتند. ...
ایران جیب   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه هشدار داد که واشنگتن حتی در صورت دستیابی به توافق با ایران در مذاکرات وین ...
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۲۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفته است که حتی در صورت احیای توافق هسته ای "صدها تحریم" علیه ایران همچنان باقی می ماند. به گفته بلینکن این تحریم ها شامل مواردی که در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا وضع شده هم خواهد بود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۲۱:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه به نقل از رویترز، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه در کمیته سنای آمریکا طی سخنانی اعلام کرد که حتی در صورت بازگشت ایران به تعهدات خود در برجام، صدها تحریم دیگر علیه تهران باقی خواهند ماند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۲۱:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا طی اظهاراتی گفت: حتی در صورت بازگشت ایران به تعهدات برجامی خود، همچنان صدها تحریم علیه تهران به قوت خود باقی خواهند ماند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۲۱:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
انتخاب: آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، هشدار داده است که حتی در صورت احیای توافق هسته ای ایران "صدها تحریم" علیه جمهوری اسلامی همچنان باقی می ماند. بلینکن به نمایندگان سنای آمریکا گفت: "انتظار دارم که حتی در صورت بازگشت به برجام، صدها مورد از تحریم های آمریکا علیه ایران همچنان باقی بماند." ...
وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت که پیش بینی می :ند حتی در صورت بازگشت به پایبندی به برجام، صدها تحریم علیه ایران باقی خواهد ماند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۲۰:۰۴   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا پیش بینی کرد که حتی در صورت احیای برجام، صدها مورد از تحریم هایی که آمریکا علیه ایران وضع کرده است، به قوت خود باقی خواهند ماند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۹:۳۰   + ۳۵ سایت دیگر  
در این مغالطه، هرگز مغالطه کنندگان نگفتند این ما بودیم که به ترامپ کمک کردیم از برجام خارج شود و آنهمه تحریم علیه ایران شکل بگیرد، نگفتند این ما بودیم که مانع تصویب FATF شدیم و تمام راه های تنفسی اقتصاد کشور را بستیم، نگفتند این ما بودیم که اجازه ندادیم دولت با کشورهای مختلف وارد تعامل شود ...
طبق گزارش موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، حدود 80 درصد از مجموع تحریم های اعمال شده آمریکا علیه ایران در 12 سال اخیر و در دوران اوباما و ترامپ بوده است. تعداد تحریم های وضع شده علیه ایران در دوره 4 ساله ترامپ بیشتر از مجموع 8 سال ریاست جمهوری اوباما بوده است.
برترین ها / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۲۰:۱۴   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: یک رسانه بین المللی نوشته دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای بازگشت به برجام باید تحریم های وضع شده در دوران دونالد ترامپ علیه 700 فرد و نهاد ایرانی را رفع کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۹:۳۹   + ۲۹ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز اعلام کرد که دونالد ترامپ از زمان خروج از برجام بیش از 700 تحریم را علیه ایران اعمال کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۸:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
پروفسور فرانک فن هیپل گفت: امیدوارم نشست وین تا پایان ماه می به نتیجه برسد اگرچه رفع صدها تحریم علیه ایران موضوعی پیچیده است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، مذاکرات وین در جریان است و ایران و آمریکا به صورت غیرمستقیم در حال بیان راهکار های خود برای بازگشت به برجام هستند؛ البته این طرف آمریکایی بود که اردیبهشت 97 از برجام خارج شد و بیش از 1500 تحریم علیه ایران وضع کرد. ...
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایستانیوز:سفیر اسلواکی در تهران در این دیدار با اشاره به حساب های بانکی بلوکه شده ایرانیان در اسلواکی گفت متاسفانه بانک دولتی در اسلواکی وجود ندارد و همه بانک ها خصوصی هستند که حداقل 5 درصد سهام آن ها در اختیار سهامداران آمریکایی است، برای همین مجبورند از قوانین تحریم علیه ایران تبعیت کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۵:۲۱    
تحریم های اعمال شده آمریکا علیه ملت و کشورمان حتی در مواقع اضطراری همچون دوران شیوع ویروس کرونا بیانگر این بوده که سردمداران ایالات متحده بویی از انسانیت نبرده اند.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه روسیه، جدیدترین تحریم های اتحادیه اروپا علیه نهادها و شخصیت های ایرانی در آستانه مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین را غیرقابل قبول خواند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران –ایرنا – هالک بانک ترکیه با اعلام به مراجع قضایی آمریکا خواستار پایان پیگرد قانونی واشنگتن به اتهام های این بانک مبنی بر نقض تحریم های آمریکا ضد جمهوری اسلامی ایران شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۸:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش فرهیختگان سفارت جمهوری اسلامی ایران در مقر اتحادیه اروپا در رشته توییتی توضیحاتی درخصوص موضع ایران مبنی بر اینکه "تمامی تحریم های آمریکا باید برداشته شوند" ارائه داد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تنها شش هفته دیگر از زمان توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی باقی مانده است. اگر آمریکا 1500 تحریم علیه ایران را رفع نکند وضعیت سخت خواهد شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۰:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه بین الملل خبرگزاری فارس – مهدی پورصفا : در طول ده سال گذشته شاید یکی از مهم ترین دغدغه های اقتصادی ایران ماجرای تحریم ها و نحوه مقابله با آن ها بوده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۲۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا قصد دارد چند نفر از شخصیت های ایرانی را به دلیل آنچه نقض حقوق بشر خوانده، تحریم کند.
الف   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۰:۱۷    
از چهل سال قبل که دولت دموکرات کارتر اولین تحریم علیه ایران را وضع کرد و دارایی های ملت ما را بلوکه نمود تاکنون هر یک از ساکنان کاخ سفید فقط بر شدت تحریم ها افزوده اند و هیچکدام از فشارها نکاسته اند. بایدن هم مانند ترامپ در همین راستا حرکت می کند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۲:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
بندر چابهار علاوه بر ویژگی های اقتصادی ممتاز، از لحاظ سیاسی به نماد بازدارندگی اقتصادی – سیاسی ایران در برابر ایالات متحده و نمونه عملیاتی استراتژی خنثی سازی تحریم تبدیل شده است.
برترین ها / رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۲۲:۵۶   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دولت جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا نخستین تحریم های خود را علیه ایران اعمال کرد. وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرده علی همتیان و مسعود صفدری را به دلیل آنچه نقض حقوق بشر خوانده شده در فهرست تحریم ها قرار داده است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۸:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی ضمن مخالفت با رفع احتمالی تحریم های ایران توسط دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن ، مدعی شد: ایران حامی شماره یک تروریسم جهانی است، پس برداشتن تحریم ها یعنی تزریق پول بیشتر به سازمان های تروریستی که در منطقه ما هستند .
عصر امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۲۱:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
به طور کلی می توان گفت که مواضع گانتز بیش از آنکه برگرفته از توان تل آویو برای مقابله با ایران باشد، فضاسازی انتخاباتی و نیز بیان خواسته های این رژیم از کشورهای غربی مبنی بر استمرار سیاست فشار و تحریم علیه ایران محسوب می شود.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۵:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه بایدن تحریم علیه ایران را حفظ می کند، گفت: از دوقطبی سازی برجام باید پرهیز شود چون برجام کارکرد انتخاباتی خود را طی این مدت از دست داده است.